Rafting Parkurumuz

raftingo raft

Bilindiği üzere ekiple uyum halinde yapılabilen bir spor dalıdır. Ülkemizde Antalya il sınırları içerisinde bulunan Köprülü Kanyon milli park alanında Rafting yapabilmek için çok özel
yeteneklerinizin olması gerekmiyor. Başta da söylediğimiz gibi bot ekibinizle senkronize halde hareket etmeniz ve uzman rehberinizin komutlarına uyarak kısa sürede botunuzla bütünleşip suyun ve şelalelerin keyfine doyamayacaksınız.

RAFTİNGO’ nun güvencesi altında berrak suyu ve köpüklü şelaleleriyle doğa harikası olan
Beşkonak
Köprülü Kanyonda uzman bölgeyi iyi tanıyan eğitimli rehberlerle birlikte gönül rahatlığıyla Rafting yapabileceğinizi garanti ediyoruz. Raftingo macerayı tercih ettiyseniz ''yaşanacak çok şeyiniz var'' demektir.

Biz ekip olarak Tura başlamadan önce siz katılımcılarımıza yarım saatlik yapılması gerekenler konulu görsel bilgiler sunar ardındanda tur hakkında bilmek ve öğrenmek istediğiniz tüm soruları cevaplarız. Tur boyunca neleri yapmanız gerektiği neleri yapmamanız gerektiği ve elinizdeki ekipmanınızı nasıl kullanacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz.

RAFTİNGO HARİTA PARKURU

Ülkemizdeki en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Köprü Çay diğer bilinen adıylaköprülü kanyon tarihi ve eşsiz Tabiat güzellikleriyle Türkiye’nin en yoğun Rafting yapılan bölgesi olarak birinci sıraya yerleşmiştir. Zorluk derecesinin yüksek olmaması özelliklede yaz aylarında su debisinin biraz daha düşük olması sebebiyle neredeyse her yaştan katılımcılarımız ziyaret etmektedirler. Yerli ve özellikle son zamanlarda en çok yabancıların tercih ettiği dünya ülkelerinin farklı bölgelerindeki vatandaşlarının uğrak yeri haline gelen bölgemiz Oteller bölgesine yakınlığından dolayı yine en sık ziyaretlerinden biri haline gelmiştir. Köprülü Kanyon macera tutkunlarının ajandasında ilk sırayı her daim almış bir bölgedir.

Sıklıkla karşılaştığmız sorulardan bir taneside Hamilelerin rafting yapabirmi sorusudur. bu soruya yanıtımız kesinlikle yasaktır olacaktır.

Raftingo-Rafting-Parkuru-Hakkında-Genel-Bilgi

Her botta bir rehber olmak üzere 6-8-10-12 kişilik takımlar halinde köpüklü ve azgın sularla mücadele veren bir spor olan Rafting adrenalin anlamında oldukça heyecan verici olan spor dallarından birisidir. Rafting sporunu icra ederken hava koşulları oldukça önem arz etmektedir. Rüzgarın azlığı ve hava sıcaklığının yüksek olması Rafting sporu için idealdir.

Irmaktaki Su debisinin yükseldiği mevsim genelde Nisan ve Kasım aylarına denk gelmektedir. Köprü Çayı üzerinde Start noktası ile Finish noktası arasındaki mesafesi ırmak üzerinden toplamda 14,5 km’dir. 5 tanesi büyük olmak üzere toplamda 15 şelaleden yani Rapit ten oluşur.

Nehir suyunun sıcaklığı yaz kış değişmeksizin 12 derecedir. Bunun en önemli nedeni Köprü Çay su oranının büyük kısmını kayalar arasından çıkan doğal soğuk su kaynaklarının beslemesindendir. Bu su kaynakları da başlangıç noktasından 2 km daha yukarıdan Kanyon arasından çıkmaktadır.

biz antalya köprülü kanyonda su içerisinde kule yaptık umarım be

Kanyon hakkındaki detaylı bilgiyi Turubaşlığı altında alabilirsiniz.

Nehrin genişliği ortalama 13 metre, derinliği ise yer yer 1 metre ile 4 metre arasında değişiklik gösterir.

Uluslararası federasyonunda zorluk derecesi +4 tür. Böylelikle ailenizle birlikte 7 yaş ve üzeri çocuklarınızla suyun keyfini gönül rahatlığıyla ile çıkarabilirsiniz.

tecrübeli rehberler eşliğinde yapılması, ,olası istenmeyen kazaların önüne geçilmesinde en büyük etkendir.

Bu nedenle Aktivite işin ehli olan rehberler tarafından yaptırılması uygundur.

Antalya merkez olmak üzere Manavgat, Side, Belek, Alanya ve Kemer bölgelerinden müşterilerimizin transfer başlangıç saati yaklaşık olarak 08:10 ile 09:40 arasındadır.

Misafirlerimizi aldığımız yerin uzaklığına bağlı olarak ortalama bir saat yirmi dakikayı bulan harika bir orman manzarasının arasında geçen yolculuğumuz Beşkonak köyü RAFTİNGO buluşma noktasında son bulur.

Misafirlerimiz müşteri temsilcimiz tarafından kendinizi evinizde hissettirecek samimiyet ve güler yüzle karşılar.

15-20 dakikalık dinlenme ve serbest zamandan sonra, işinde uzman bot rehberlerimiz tarafından misafirlerimizin uyruklarına göre tüm dillerde bilgilendirme yapılır. Daha sonra turlarımızdan herhangi birine katılacak olanlar için gereksinim duyulan alet ve ekipmanlar rehberler eşliğinde dağıtılıp detaylı bir şekilde nasıl kullanılacağı hakkında bilgilendirme yapılır. Tüm bu hazırlıklar tamamlandıktan sonra araçlara binilerek 14 km ve 16 dakikalık bir yolculuk yapılıp sonrasında START noktasına varılır.

işte raftingo farkı rafting heyecanı son gaz devam

İnanılmaz bir tarihi görsellik sunan tarihi Kemerli Taş Köprü (Oluk Köprü), el değmemiş kayaların arasından sızan doğal su kaynakları ve şelaleleri altında isteyen misafirlerimize anı ve hatıra olarak kalması için tarafımızca sağlanan personelle profesyonel resim veya video çekimleri yaptırılabilirler.

Rehberlerimiz eşliğinde gruplara göre 6-8-10-12 kişilik botlara yönlendirilip, arzu eden misafirlerimiz için iki kişilik kanolar temin edilerek tercih imkanı sağlanır.

14 km lik parkurumuzun ortalama altı ile sekizinci km'de rehberlerimiz tarafından dinlenme molası verilerek yaklaşık 30 dakika, Body Rafting, atlama, çeşitli kürek oyunları gibi eğlenceli farklı etkinlikler düzenlenir.

Sekizinci km den sonra Kızılçam Ormanının mis gibi çam kokularının arasında, ırmak kenarına sıfır serin sular arasında yemek yenmesi için ikinci mola verilir. Yemek yenme süresi yaklaşık olarak 35- 40 dakikadır lezzetli ve enfes bir yemeğin ardından rehberler eşliğinde turadevam edilerek bitiş noktasına gelinir.

14 km tur boyunca size özel yapılan aktiviteleri sonsuza kadar saklaya bilmeniz adına 35 - 40 dakikalık video çekimini izleyebilir, çekilen fotoğraf ve videoları isterseniz satın alabilirsiniz

Turumuz yaklaşık saat 16:30 gibi son bulur. Misafirlerimiz geldikleri araçlarla rehberlerimize veda ederek mutlu gülen yüzlerle tekrar gelecekleri güne kadar alındıkları noktalara tekrar uğurlanır.

Antalyada Rafting Turunda seçilmiş size özel resim kareleri.

Online Ve Hızlı Bigi Almak İçin

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.