Köprülü Kanyon (Canyon) Milli parkı Antalya'da tanıtımı

Köprülü Kanyon Milli Parkı, Kurulum alanı Antalya'nın Manavgat ilçesinde Bolasan ile Beşkonak arasında, orta kısmında 14 km uzunluğunda akan Köprü Çayı, derinliği 100 m’yi bulan Köprülü Kanyonçevresinde yer alır. Kanyonumuz 14 km uzunluğu ile en uzun kanyonlarımız arasındadır. Milli Park sedir ormanları ve Kapadokya'daki peri bacalarına benzeyen rüzgar ve akarsuların oluşturduğu doğal taş oluşumlarına rastlanmaktadır. Köprü Çayı üzerinde bulunan eski taş kemerli köprü günümüzde de aktif olarak kullanılmaktadır.

Milli Park size doğanın güzelliklerinin yanında içinde barındırdığı hayvanlar alemi dağ keçisi, geyik, tilki, ayı, tavşan, kurt, porsuk gibi canlılarla karşılaşma imkanı sağlar. Coşkulu ve azgın akan Köprü çayı bol oksijeni sayesinde bol miktarda alabalık çeşitleri bulundurmaktadır.

Doğal güzelliklerin yanında Antalya Köprülü Kanyon Rafting ve Kanyoning bölgesi Milli Park alanı Selge Antik şehir kalıntılarından Tiyatro, Agora, Artemis ve Zeus Tapınakları, Sarnıç ve Su Kemerleri ile tarihi de içinde barındırmaktadır .

köprülü kanyon milli park alanı RAFTİNGO

RAFTİNGO ile Antalya turlarında Yaşayacağınız çok şey var...

Online Ve Hızlı Bigi Almak İçin

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.