Saudi_Arabia rafting turları raftingo antalyairan bayrağı icone antalya raftingo rafting turları ingiltere bayrağı icon raftingo rafting antalya turlarırusya bayrağı icone antalya rafting turlarıtürk bayrağı icon rafting turları raftingo

telefon raftingo turları antalyawhatsapp icon raftingo+90 5348201169

Rafting Nedir - Rafting Nasıl Yapılır - Rafting Irmağı

Rafting, nehrin şişirilebilen botlarla bir nehirde gezinilerek yapılan yüksek adrenalin bir spordur. Nehrin dalgalı olmasına bağlı olarak çeşitli zorluk seviyelerini içerir. Zorluk dereceleri, nehrin yüksekliğindeki ani sıçramalar, küçük ya da büyük kayalıklar yüzünden sulara karışan rapids varlığına göre ulaşır. Rafting zorlu ama müthiş eğlencelidir sadece öğretmenin güvenlik ipuçlarını göz önünde bulundurmayı unutmayın! Beyaz su (hızlı), profesyonel rehberlik, doğru eğitimi, uygun ekipmanları kullanarak, tüm güvenlik önlemlerini alarak bir dizi uluslararası güvenlik ve ekolojik normları izleyerek korkuyu tetikler ancak bu şekilde nehir akışı düzgün bir şekilde gerçekleştirir. son derece güvenli, eğlenceli ve heyecan verici yumuşak bir macera sporudur.
Sporun popülaritesi muhtemelen, yüzme bilmeyenlerde dahil olmak üzere hemen hemen herkesin rafting yapabileceği gerçeğinden kaynaklanır. Tek gereken 15 dakikalık talimatları dinlemek ve hayatınızın en çılgın anlarını yaşayabilirsiniz. Dalgalara binin ve doğanın keyfini çıkartın. Antalya'da RAFTİNGO ile güvenli yolculuk yapabileceğinizi unutmayın!

Rapids için derecelendirme sistemi

Rapids, uluslararası ölçekte I'den VI'ya zorluk derecesinde ve tehlike aşamalı olarak artan derecelendirilir. Dalgaların boyutu ve türü, nehir tehlikeleri, uzaklığı, su sıcaklığı ve doğası (sürekli rapids veya rapids arasındaki sakin bölüm), coğrafi alan (gorge veya açık, açık bir ülke streç) hepsi sınıfı belirleme aşamasına girer hızlı bir şekilde. Bir nehrin genel derecesi o nehir üzerindeki en zorlu hızlına bağlıdır.

Grade I: Küçük dalgalar / Dalgalanmalarla hızlı akan su
Grade II: Kolay
Grade III: Zor
Grade IV: Çok Zor
Grade V: Aşırı, yalnızca deneyimli ekip tarafından can ve bacak için tehlike teşkil etmeli
Sınıf VI: Müzakere edilemez , intihar :)
IV. Ve III. Sınıflar için iyi derecede beyaz su rafting deneyimi gerekiyorsa, I ila III. Sınıflar için orta ila orta derecede yüzme becerileri gereklidir.

Kemer - Göynük - Bel dibi Rafting Turları - Nasıl Gidilir

Köprülü Kanyon Milli park sınırları içerisinde yer alan rafting parkuru 14 KM uzunluğunda dır. Macera severler için düzenlemiş olduğumuz rafting turuna katılmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. yapmanız gereken tek şey iletişim hatlarımızdan her hangi birisini arayarak yerinizi ayırmak. Antalya Merkez, Kemer, Göynük, Bel dibi, Manavgat, Titreyen Göl, Side, Alanya, Kundu, Belek, Serik ilçesinden Köprülü Kanyon bölgesine Ulaşım + Rafting + Öğle yemeği paket Fiyatları için +90 534 820 1169 nolu numaradan veya sayfamızın İLETİŞİM bölümünden hızlı bilgi alabilirsiniz. Aileniz ve sevdiklerinizle güvenli yolculuğa cıkmanın Adresi RAFTİNGO Adventure.

Antalya Günübirlik Rafting Turları - Ulaşım Dahil Köprülü Kanyon

Antalya'nın olmazsa olmazı en eğlenceli günübirlik turların'dan olan Köprülü Kanyon rafting gezileri son model ulaşım - transfer araçlarıyla daha keyifli hale geldi. Raftingo Adventure sizler için sunmuş olduğu kalitesinden ödün vermeden hizmetiyle, aileniz ve arkadaş grubunuzla maceraya doyamıyacaksınız. Köprülü Kanyonun gizemli tarihinde yolculuğa çıkacak, bol köpüklü Köprü Çay ırmağında 14 KM boyunca doyasıya eğleneceksiniz. Rafting Turu bitiminde Yöre özgü enfes yemekleriyle ırmak kenarında yorgunluğunuzu üzerinizden atacaksınız. Her dilde iletişime geçebileceğiniz rehberleri sayesinde kaliteyi daha ilk adımınızda hissedeceksiniz. Antalya'da bir Rafting Turuna katılmaya karar verdiyleniz geç kalmadan yerinizi şimdiden ayırın. Bize ulaşmak çok kolay hızlı bilgi almak için lütfen İLETİŞİM butonuna tıklayın kısa formu doldurun veya +90 534 820 1169 numaralı hattımızı arayarak bilgi sahibi olun. Biz hazırız peki siz Maceraya hazırmısınız?

Antalya'da Rafting Nerede Yapılır - Antalya Rafting Yerleri

Türkiye'de Rafting denilince hiç şüphesiz akla gelen ülkemizin güneyinde yer alan Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı olan Beş Konak beldesinde yer alan Köprülü Kanyon dur. Bölgede irili ufaklı bir çok Rafting firması yer almaktadır. Son günlerde artan yoğun talep sebebiyle yaz aylarında günlük ortalama 6 ile 7 bin yerli yabancı misafirlerin uğrak yeri haline gelmiştir. Bilinen en ünlü rafting firmalarından olan Raftingo gerek misafirlerin güvenliğini ön planda tutarak gerekse verdiği hizmet kalitesiyle misafir memnuniyetinde açık ara önde gelmektedir. Sizde bu maceraya Antalya'nın Tüm ilçelerinden ulaşım, Öğle yemeği dahil rezervasyon yaptırabilir aileniz ve sevdiklerinizle maceraya ortak olabilirsiniz. Rezervasyon ve bilgi almak için 0534 820 1169 Telefon numarasını arayabilir veya web sitemizin İLETİŞİM alanında yer alan messenger uygulamalarından her hangi biriyle kulayca ve hızlı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

Rafting Turu Kaç Saat Sürüyor - Antalya Rafting Saat Ve Süresi

Antalya Rafting Turları Raftingo ulaşım araçları ile Antalya'nın tüm ilçelerinden misafirlerimiz alıyor Köprülü Kanyon Rafting bölgesine götürüyoruz. Antalya merkez'den alınış saati yaklaşık sabah 09:00 İla Bölgeye ve buluşma noktalarına bağlı olarak saat 10:00 civarıdır. Bir rafting Turuna katılmadan önce ulaşım için alınış saatinizi lütfen bir gün önce İLETİŞİM hattımızdan arayarak öğrenebilirsiniz. Rafting Turunun bitiş zamanı ve saati ise yaklaşık saat 16:00 - 17:30 Arası sürmektedir. Grubunuz 14 kişi ve üzerinde ise grubunuza özel araçlarla sizi karşılıklı belirlemiş olduğumuz saat ve buluşma noktasından alıyoruz.

Antalya Rafting Rezervasyon - Köprülü Kanyon Rafting Rezervasyon

Antalya Köprülü Kanyon Rafting Turlarına katılmak şimdi Raftingo ile çok daha kolay. Bölgenin en uygun ulaşım + öğle yemeği dahil rafting turlarını en uygun ücretle sunan Raftingo kalite ve güvenlikten ödün vermeden bölgede yetişmiş çoklu diller bilen rehberleri sayesinde bölgenin öncüleri arasında yerini almaktadır. Siz de bizimle rafting turlarına katılıp sınırsız eğlenceye dahil olmak istiyorsanız REZERVASYON formunu doldurarak veya iletişim hattımız olan +90 0534 820 1169 numarasını arayarak detaylı bilgi ve rezervasyon detaylarını öğrenebilirsiniz.

Rafting Turu Kıyafetleri - Ne Giyilmeli - Neler Getirmeli

Sevgili Rafting ve macera severler rafting turuna katılmaya karar verdiniz fakat yanınıza neleri alıp almıyacağınızı bilmiyorsanız işte size bir Köprülü Kanyon rafting turunda yanınıza almanız gereken malzeme listesi;

 • Rafting turu ıslak bir tur olduğundan yanınıza kurulamak için havlu gerekir
 • Tur sonrası yedek giyebileceğiniz kıyafet
 • Gözlük kullanıyorsanız Gözlük ipi ( yanınızda yoksa firma size sağlacayaktır)
 • Suya dayanıklı fotoğraf makinesi
 • Fotoğraf video bahişi vs. verebilmek için yeterli miktarda nakit para
 • Kendinizi rahat hissedebileceğiniz tur esnasında çabul ve hızlı kuruyan kıyafetler ( şort, Mayo, bikini vs.)
 • Suya giririlebilir kaygan özelliği olmayan spor ayakkabı (yoksa firma tarafından kiralayabilir veya satın alabilirsiniz)
 • Sıcak aylarda yüksek faktörlü güneş kremi

YANINIZA ALMANIZI ÖNERMEDİĞİMİZ MALZEMELER

 • Yüklü miktarda nakit veya bozuk para
 • Altın ve maddi değeri yüksek kolye, küpe vb.
 • Tur esnasında cep telefonu ve suya dayanıksız dijital kayıt cihazları (Tura başlamadan önce kasaya teslim edebilir tur bitiminde tekrar alabilirsiniz.
 • Yiyecek, içecek ve alkol benzeri çantanızda yer tutacak gıda malzemeleri (ihtiyacınız halinde firmada ki restoran dan temin edebilirsiniz)

Rafting nasıl yapılır a dan z ye rafting

Rafting

Rafting, şişirilmiş bir sal kullanılarak hedefin nehir köprülerindeki akış yönünde seyrettiği rekabetçi bir spordur. Son derece zorlayıcı ve riskli ve ekip çalışması gerektiren aşırı bir spor olarak kabul edilir. Rafting, dünyanın birçok ülkesinde uygulanan son derece popüler bir rekreasyonel etkinliktir.

Tüm rafting ırkları, hızlı köprüleri oluşturan doğal nehirler üzerinde yapılır. Rafting için iki farklı olay türü vardır:

 • Sprint : Binicilerin mümkün olan en iyi rota ile rotayı tamamlaması gereken bireysel formatta ya da baştan başa formatında gerçekleştirildi.
 • Slalom : Bu tür yarışlarda, parkur, sallamaya benzer dönüşlerden oluşuyor ve biniciler etraflarında başarıyla dolaşıyorlar.
 • Tüm rafting yarışları 2-8 sürücünün katılacağı takım yarışlarıdır. Irk türüne bakılmaksızın, amaç en hızlı sürede kursu tamamlamaktır.

  Uluslararası Rafting Federasyonu, müsabakaları yapan ve sporu yaygınlaştırmaktan sorumlu olan en yüksek yönetim organıdır. Dünya Rafting Şampiyonaları rafting için düzenlenen en üst düzey etkinlik olup yarışlar açık kategoride ve farklı yaş grupları için hem erkek hem de kadınlar için yapılır.

Beyaz su : Çalkantılı veya köpüklü su, tıpkı sörf veya rap gibi.
Rapids : Nehir tabanında dik bir iniş veya bir kaya nedeniyle aşırı hızlı hareket eden bir nehrin parçası. Genellikle çoğul olarak kullanılır.
Put koyun : Sallar rafting gezisine başlamak için nehre konur.
Take out : Sallar rafting yapıldıktan sonra çıkarılan nokta.
Eddies : Küçük jakuziler.
Vücut sörfü : Sadece bir can yeleği ile hızlı bir nehir sürmek.
Islak giysiler : Su sporları için kullanılan koruyucu giysiler. Bu takımlar cildin bir su tabakasını sıkıştırarak vücut ısısını korumaya yardımcı olur; bu su vücut ısısı ile ısıtılır ve izolatör görevi görür.
Kürek rafting: Bir kürekli bir salta, salona metal bir çerçeve bağlanır ve kılavuz ortadaki bir koltukta oturur. Kürek / kürek kombinasyonu, kılavuzun hala kontrol ve manevra kabiliyetine sahip olduğu ve kürek gücüyle desteklenen bazı nehirlerde iyi çalışır.
Palet rafting : Palet raftingi, kürek raftinginden daha aktif ve katılımcıdır. Bir kürekli salta, tüm kirişler kürekli bir salta iken kılavuzun kumandasına kürekle koştururlar, rehber tüm işi yapar - mürettebat su emme yoluyla (kendi kendine yeten bir sele olmadan) ve yüksek sidingle ( Bir salın yüksek tarafını büyük dalgalar halinde
ölçü için kullanılan teknik)

Punter : Deneyimsiz

Rafting ipuçları

Nehire il defa giriyorsanız haklı olarak birkaç endişeniz olur. Burada, rafting yapmadan önce dikkat etmeniz gereken güvenli ve keyifli bir rafting gezisine sahip olmanıza yardımcı olacak bazı hususlar dikkat çekmek isteriz. Köprülü Kanyon'da nitelikli ve güvenlik bilincine sahip rehberleri ve bir dizi profesyonel uluslararası kalite de rafting kıyafetler vardır. Nehir raftinginin Doğru olanını nasıl seçersiniz? Seyahatinizi planlamadan önce, rafting tur operatörüne birkaç soru sorun:


1. Şirket, rafting operasyonunda ne kadar kaldı?
2. şirketle rafting yapan insanlarla konuşun.
3. Rehberleri ve deneyimlerini sorunuz. Kılavuzların kendileri ile konuşabiliyorsanız, iyi eğitimli, bilgilendirilmiş, iyi iletişim kurup kuramayacaklarını ve güvenlik konusunda bilinçli profesyonel olup olmadıklarını öğrenebilirsiniz.
4. Can yelekleri: İstatistiklere göre, nehir raftinginde kazaların% sekseni, ya cankurtaran ceketi giyilmemesi, (fermuarı ve tokaları sağlam bir şekilde sabitlenmiş) ya da uygun cankurtaran ceketi giymemesi nedeniyle meydana gelmektedir. Can yelekleri yeterli kaldırma gücüne sahip olmalıdır (en az 6 kg, tercihen 9-10 kg), kayışlar vasıtasıyla rahatça oturmasını sağlayacak uygun bir tipte (US Coast Guard Type-III veya V) olmalı ve doğru şekilde giyilmelidir. Şişirilebilir can yeleği ve 'anahtar deliği' tipi ceketler beyaz su raftinginde uygun değildir. Kılavuzlar, cankurtaranların yolculuğa başlamadan önce üstünde "rahatça" takıldığından emin olmalıdır.
5. Tüm turlarda kaskler zorunludur ve yolculuk boyunca kaskların giyilmesi önerilir. Kask, düz bir şekilde sarılmış olmalıdır - bir kayış ile kayış arasına bir parmağınızı kaydırdığınızda rahat hissemelisiniz.
6. Mümkünse botlara ve nehir ekipmanlarına bir göz atın. Yırtılmış can yeleği, kırık kayışlara sahip kasklar ve çok yamalı ve sızdıran botlara güven duyulmaz.
7. Kılavuzlar temel ilk yardım ve CPR (kardiyopulmoner resüsitasyon) nitelikli midir?
8. Şirket, nehirde bir ilk yardım, acil durum tamir seti ve tüm sallarda kurtarma torbaları bulundurup bulunmadığını sorun. Tüm rafting gezileri, onarım malzemesi, tutkal / hızlandırıcı, zımpara kağıdı veya kaba haddeleme aleti ve su geçirmez tamir bandı / ördek bandı içeren tam donanımlı bir tamir seti taşımalıdır. Oar sallarında en az bir yedek oar / yedek oarlock bulunmalıdır. Tüm sallar, salın etrafında, bir yay çizgisi ve tercihen de kıç hattına giden bir güvenlik hattına sahip olmalıdır. Tüm sallar bir atış torbasına sahip olmalı ve kendinden emniyetli olmayan sallar bir kurtarma kovasına sahip olmalıdır (iki tavsiye edilir).

9. Rafting gezisine başlamadan önce bir güvenlik brifinginde ısrar ediniz. Rehber / gezi lideri, söz konusu gezi için gerekli tüm ayrıntıları içeren kapsamlı bir güvenlik brifingi vermelidir.
10. Yüzücü olmayan kişilerin vücut sörf yapmasına izin verilmediğinden emin olun.
11. Gezilerin karanlıktan en az bir saat önce bitirileceğinden emin olun.

Raftingten sonra nelere dikkat etmelisiniz

Köprülü Kanyon rafting gezisi sonrasında yüzücülerin kötü sonuçlanan kazalar olabilir. Nehirde yüzmek için bir kaç anektod ve yapılmaması gerekenler:
1. Asla nehirde yanlız yüzmeye çıkmayın - yanınızda bir yol arkadaşı edin.
2. Rehberinizi bildirin ve kampınızla birlikte yüzün.
3. Yüzme şampiyonu ve tomurcuklanan Mark Spitz olsanız bile, nehirde yüzerek, sizi eğiten bir cankurtaran olmadan yüzmeyin.
4. Nehirde yüzüyorsanız, daima bir can yeleği bulundurun. Çapraz akım olabilir ve Köprülü Kanyon'daki rafting suları soğuk akışı nedeniyle kolayca yorulabilir veya vücudunuza kramp girebilir.
5. Bir yemekten hemen sonra nehirde yüzmeyin
6. Alkol içtikten sonra asla yüzmeye çıkmayın.
7. Karanlıktan sonra yüzmeye başlama.
8. Bazı erkeklerdeki yüksek testosteron seviyeleri, onları zayıf yüzücüler olsa bile (hatta bazen yüzücüler bile olmasa bile!) Onları hemen yüzücüler yapabildiğinden, büyük / karışık gruplarda dikkatli olun.

Rafting Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

1. Nehirde ceketinizi daima takın. Can yeleği rahatça oturmalıdır. Can yeleğinizi sakin bir bölümde bile olsa çıkarmadan önce daima rehberinizle görüşün.
2. Kasklar, sizi hevesli rafting arkadaşlarınızın küreklerinden ve bir salta kürek / çerçeveden (bir kürek teçhizatına bir kapak takınması durumunda) ve çok nadiren nehir üzerindeki kayalara karşı koruma olarak sizi korumak için takılır.
3. Sadece hızlıca bakmaya gitseniz bile can yeleğinizi ve kaskınızı açık tutun. kayaların üstünde yürüyor olsanız bile düşebilirsiniz, güvenlik ekipmanınız sizi koruyacaktır.
4. Bilek, kol, bacak veya boynunuza herhangi bir ip bağlamayın / sarmayın! Bir kapak olması halinde veya düşmeniz durumunda bu tehlikeli olabilir.
5. Kürek çekerken sallarınızı salondaki güvenlik çizgisine koymayın. Bir kayaya çarptığınızda incinmeniz muhtemeldir.
6. Salın bir kayaya çarpması durumunda, salın iki ton momentumunu hafif kürek, ayak ya da ellerinizle durdurmayın - zarar göreceksiniz. Salın kayalardan çıkmasına izin verin - salları onarmak çok daha kolay (ve daha ucuz!)!
7. Rapids'in üzerinde su kavgalarını ve diğer eğlenceli etkinlikleri durdurun ve kılavuzunuzun büyük rapids'in üstündeki çizgisinde konsantre olmasına izin verin. Kişisel güvenlik ekipmanlarınızın - can yeleği ve kaskları - rahatça oturduğundan ve ayaklarınızın tüplerin altından veya ayak bardaklarının içine, büyük bir hızın üstünde sıkıca tutturulduğundan emin olun.
8. Vücut sörfü sal olmadan hızlı bir görüşme yapmaya çalışıyorsa Bunu yalnızca kolay rapids ve çok fazla kayalar olmayan bölümlerde yapabilirsiniz. Bunu yaparken rahat ederseniz, vücut sörfü eğlenceli bir şeydir. Bir kere suya girince, ayağınız aşağıya doğru bakacak şekilde sırtınızı uzatın, parmaklarınız suyun dışına çıkartacak şekilde pozisyon alın. Hatırlanması gereken birkaç ipucu: a. Nehir rehberinizden izin alıncaya kadar atlamayın.b. Tüm rapids vücut sörfü için güvenli değildir ve izinsiz atlamak isterseniz bir kaç gün boyunca 'eğlenceli' yürüyüş yapıyor olabileceğinizi unutmayın! C. Saldan nehre dalmayın. Yüzeyin altında görünür olmayan kayalar olabileceğinden her zaman önce ayaklarınıza basınız.d. Bir dalganın altına inerken nefes alıp sol yukarı dalgalarken nefes almayı bırakın. Dalganın tepesine çıktıkça nazikçe ellerinizi itebilirsiniz - bu nefes almak için biraz daha keskinleşmenizi sağlar! F. Vücut sörfü rapids, yüzücüler için önerilmez.
9. Bir saltan düşer ve beden sörfü yapmak zorunda kalırsanız, şunları hatırlayın:
a. Panik yapmayın - rahatlayın.
b. Saldan düştüğünüz anda, can yelekiniz sizi derhal yüzeye çıkaracaktır.
c. Salın hemen yanında yüzeceğiniz yüzde doksan yüzde olasılığı vardır. Salı tutun. Salın nehir üzerindeki en büyük can yeleği olduğunu unutmayın.
d. Sala yakınsanız (bir metre veya iki uzakta) ve yüzücüyseniz, sala için yüzün
e. Saldan uzaktaysanız, beyaz su pozisyonunu kabul edin (ayrıca beyaz su misyonerliği pozisyonu olarak da adlandırılır!): Ayağınız aşağıya bakacak şekilde sırt üstünde uzanınız.
f. Hızlı bir şekilde kalkmaya kalkışmayın çünkü bu, bir kaya ya da su altında başka engellerin ayağına takılmasına neden olabilir.
g. Raketine tutun. Saldaki kürek olmadan oldukça yararsız olacaksın ve kürek çekmeden içeri girersen takımın nehre geri atması muhtemel olacaktır. Erişiminizi genişletmek ve yardım almak için kürek takımını kullanabilirsiniz. Raketin ucunu daima size yardım etmeye çalışan birisine veya yardım etmeye çalıştığınız bir kişiye verin.
h. İç güdülerinize aykırı olmasına rağmen rehberinizi dinleyin. Rehberiniz herhangi bir yönde işaret ediyorsa, o yönde yüzün. Rehberleriniz her zaman güvenliği işaret eder.
Rehberinizin size fırlatma ihtimali olan kurtarma torbasına dikkat edin. İpin çantanın dışına yapıştıracağından tutun, çantanın kendisini değil. Halatı bilek veya boynunuzun etrafına sarmayın. Çektiğiniz yönden yüzünüzü işaret ederek omuzunuzun üzerine koyun, çünkü hava cebini oluşturur (emniyet brifinginde rafting yapmadan önce size açıklanacaktır) ve sala geri çekilin.
j. Diğer kirişlerinizden biri saltan düşerse, onları yalnızca can yeleğinin üst kısmından (omuz bölümü) tutun.
k. Gülümseme. Bir nehirde yapılacak en önemli şey - tadını çıkarın!

Tıbbi endişeler

Daha önce bir tıbbi durumunuz varsa, bunları eğiticiye söyleyin ve gerekli reçeteli ilaçları taşımayı unutmayın.