Beş Konak Rafting Bölgesi Antalya Gezi Turları

beş konak raftingo

Beşkonak Antalyanın serik ilçesine yaklaşık 36 km uzaklıkta yer almaktadır. Zengin çam ağaçları ve narinciye kokularının arasında asfalt yolu boyunca büyüleneceğiniz kesin. Köprülü Kanyon ile Beşkonak Köy girişi mesafesi yaklaşık olarak 9 km dir. köprü çay ırmağının diğer tarafında karabük köyü bulunur. ilginçtir ki Beş Konak ve karabük köyleri karşı karşıya olmasına karşın 9 km boyunca geçiş köprüsü bulunmamaktadır. Karabük köyündeki gençler Çoğu zaman ırmağın sığ olduğu kesimden orta okula giderken havaların serin ve ırmağın yüksek olduğu zamanlarda araçlarla 9 km den fazla yol kat etmek zorundalardır. Köye Rafting Turizmi gelmeden önce başlıca geçim kaynağı hayvancılıktır. İkiz yaylası gibi Toros dağ eteklerinde muhteşem yaylalara sahiptir. halkın büyük bir bölümü yaz aylarında sıcakların en yoğun dönemlerde halen yayla evlerinde yörük kültürünü devam ettirdiği bilinmektedir.

Antalya Rafting Bölgesi Ulaşım Harita Köprülü Kanyona Nasıl Gidilir

Antalya'da rafting bölgesine ulaşım sanıldığı kadar zor değildir. Bir rafting turuna katılmak için en geç 1 gün önceden rezervasyon yapmanızı öneririz. her ne kadar yolu asfalt ve düzgün olsa da kendi arabanız yoksa bölgeye düzenli olarak giden belediye otobüsleri yoktur. Bu nedenle önceden rezervasyon yapacağınız firmaya alınacağınız noktayı en geç bir gün önceden söylemelisiniz. Raftingo Antalyanın neredeyse tüm ilçelerinden servis imkanı sunmaktadır. yapmanız gereken tek şey sayfamızdaki iletişim numaralarından her hangi birini arayarak ulaşım bilgilerini alabilirsiniz. en yeni model araçlarla rafting yolculuğunuz konforlu ve farklı bir eğlence ile hizmet sunmaya devam ediyor. Araçları olan misafirlerimize özel bölgeye en kısa yoldan gideceğiniz rafting ulaşım haritası sayesinde ve rehberlerimizin telefonda yönlendirmesi ile en kısa yoldan rafting bölgesine ulaşabilirsiniz.

White water rafting Antalya

From our founding days, we’ve focused on ensuring an unrivaled experience for our guests. We believe an adventure vacation is only as good as your guide...http://www.raftingo.com/bridged-canyon-rafting-contact

Antalya rafting Turları 2019

Şimdi rezervasyon yap kampanya fiyat fırsatını yakala. kampanyaları görmek için KAMPANYA linki üzerine tıklamanız yeterli.

Beşkonak - Köprülü Kanyon Selge Antik kenti Tarihçe

Antalya İlinin, Manavgat İlçesine bağlı olan, Beşkonak Altın Kaya ''Zerk '' Köyüne çok yakın olan Selge, Pisidia önemli bir yerleşim yeri olmuştur. Toros dağlarının güneyinde oldukça yükseklikte kurulmuş 1250 rakımda olan Antik şehre Köprülü Kanyon Milli Parkını üzerinden geçerek

14 km çam ormanlarının arasından asfalt yoldan gidilmektedir. Selge’nin kurucusu Lakedaimon Vlardan( Spartalı ) Khalkas’tır. İlk yerleşim M.Ö. 2000 de Truva Savaşı’yla bağlantılı olarak meydana gelmiştir. İkinci yerleşim ise M.Ö. 7. yüzda Rhodoslu kolonistlerdir.

Günümüzde Selge antik kentine ait kalıntılar, birbirine bağlı üç tepe üzerinde görülür. Bugün çevresi tamamen surlarla kaplı olduğu sanılan şehir surlarının

temel kalıntıları hala belirgin bir şekilde görülebilmektedir. selgede görülmeye değer yamaçta ve açık bir alanda bulunan 10.000 kişilik taş tiyatrosudur, tam kırk altı oturma sırasından oluşur. Mimari bakımından Roma tiyatrosu özelliklerini taşır.

Antik kentte bir adet de taştan yapılmış olan agora yer alır. Batısında Tanrı Zeus ve tanrıçası Artemis’e ait olduğu düşünülen tapınakların kalıntıları görülmeye değerdir.

Antalya Beş konak Rafting Ücretleri

Deniz, kum, güneş tatiliniz sadece bunlardan ibaretse eğer Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı olan meşhur Köprülü Kanyon bölgemizin doğal güzelliğini görmeden geçmeyin diyoruz. Dünyaca ünlü Taş köprüsü ve doğasıyla adrenalin sporu olan raftingi'de beraberinde yapabileceğiniz Türkiye'de ki en iyi parkurlarına sahip milli park alanına sahiptir. Raftingo rafting ile gruplara özel ulaşım dahil en uygun fiyatlar için sitemizin iletişim numaralarından her hangi birisini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online Ve Hızlı Bigi Almak İçin

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.