Beş Konak Rafting Bölgesi Antalya Gezi Turları - Beş Konak ulaşım - Beş Konak Rafting fiyatları

beş konak raftingo

Beş Konak;

Beşkonak Antalyanın serik ilçesine yaklaşık 45 km uzaklıkta yer almaktadır. Zengin çam ağaçları ve narinciye kokularının arasında asfalt yolu boyunca büyüleneceğiniz kesin. Köprülü Kanyon ile Beşkonak Köy girişi mesafesi yaklaşık olarak 9 km dir. köprü çay ırmağının diğer tarafında karabük köyü bulunur. ilginçtir ki Beş Konak ve karabük köyleri karşı karşıya olmasına karşın 9 km boyunca geçiş köprüsü bulunmamaktadır. Karabük köyündeki gençler çoğu zaman ırmağın sığ olduğu kesimden orta okula giderken havaların serin ve ırmağın yüksek olduğu zamanlarda araçlarla 9 km den fazla yol kat etmek zorundalardır. Köye Rafting Turizmi gelmeden önce başlıca geçim kaynağı hayvancılıktır. İkiz yaylası gibi Toros dağ eteklerinde muhteşem yaylalara sahiptir. halkın büyük bir bölümü yaz aylarında sıcakların en yoğun dönemlerde halen yayla evlerinde yörük kültürünü devam ettirdiği bilinmektedir.

Beş Konak Rafting Turu

BeşKonak Rafting Turu Gezileri

Beş Konak Antalya Manavgat ilçesininde bulunur. Dünyaca ünlü köprülü kanyon BeşKonak beldesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Ulaşımı ve yolları özel araçlarıyla gelecek olanlar için asfalt ve ulaşılabilir durumdadır. Beş Konak geçim kaynağının neredeyse büyük bir kısmını rafting turizminden sağlamaktadır. Sizde Beş Konak Köprülü Kanyon'da rafting yapmayı planlıyorsanız bizi arayarak haftanın her günü gidiş - dönüş ulaşım dahil rafting turuna katılabilirsiniz! Detaylı bilgi almak ve rezervasyon için Arayınız!

Antalya Rafting Bölgesi Ulaşım Harita Köprülü Kanyona Nasıl Gidilir

Nasıl Gidilir?

Antalya'da rafting bölgesine ulaşım sanıldığı kadar zor değildir. Bir rafting turuna katılmak için en geç 1 gün önceden rezervasyon yapmanızı öneririz. her ne kadar yolu asfalt ve düzgün olsa da kendi arabanız yoksa bölgeye düzenli olarak giden belediye otobüsleri yoktur. Bu nedenle önceden rezervasyon yapacağınız firmaya alınacağınız noktayı en geç bir gün önceden söylemelisiniz. Raftingo Antalyanın neredeyse tüm ilçelerinden servis imkanı sunmaktadır. yapmanız gereken tek şey sayfamızdaki iletişim numaralarından her hangi birini arayarak ulaşım bilgilerini alabilirsiniz. en yeni model araçlarla rafting yolculuğunuz konforlu ve farklı bir eğlence ile hizmet sunmaya devam ediyor. Araçları olan misafirlerimize özel bölgeye en kısa yoldan gideceğiniz rafting ulaşım haritası sayesinde ve rehberlerimizin telefonda yönlendirmesi ile en kısa yoldan rafting bölgesine ulaşabilirsiniz.

Beş konak Rafting Turu Kampanyaları

Beşkonak Özel;

Antalya Beş Konak rafting turu kampanyaları erken rezervasyon yapanlar için özel fiyat avantajlarıyla geliyor. gruplara ve kamu kurumu çalışanlarına özel paketler! Şimdi rezervasyon yap kampanya fiyat fırsatını yakala. kampanyaları görmek için KAMPANYA linki üzerine tıklamanız yeterli!

Beş Konak Köprülü Kanyon

Antalya merkeze uzaklığı takriben 90 km olan Kızılçam Ormanlarıyla donatılmış Akdeniz ikliminin doğal dokusu arasında Manavgat ilçesinin kuzey doğusunda yer alan ünlü SELGE antik kentine oldukça yakın mesafede olan Köprülü Kanyon turizm açısından önemli bir beldemizdir.

Rafting yapılan kısmı 14,5 km olup vadi derinliği 300 m civarındadır. Doğal su kaynaklarının dere yataklarını aşındırmasıyla oluşan kanyon Trekking sevenler için oldukça cazip seçenekler sunar. RAFTİNGO; bünyesinde bulunan özel araçlar sayesinde siz sevgili misafirlerimize bu doğal güzellikleri göstermek ve yaşatmak için hem Rafting hem Trekking hem de Kanyon turlarını planlı bir şekilde düzenlemektedir. Doğal Kanyon etrafında Akdeniz iklimine has yabani gülü, zakkum, böğürtlen, ılgın, kuşburnu, keçiboynuzu gibi çeşitli bitkiler yetişmektedir. Yaban hayvanları olarak sıkça karşılaşılan türler arasında kunduz, yaban güvercini, yaban keçisi yaban geyiği, yaban domuzu, çulluk, kartal, porsuk, gibi hayvanları sıralayabiliriz.

antalyada kanyoning turları raftingo macera fırsatları

Köprülü Kanyonun, Köprü Çayı adı verilen yeri, göller yöresinde bulunan ve eğridir gölünün güney tarafında ünlü Toros Dağlarından doğduğu söylenebilir. Yaklaşık 125 km uzunluğundadır. Köprü Çay ırmak olarak denize ulaşabilmek için yüz yıllardır kayaları aşındırarak doğal güzelliklerin oluşmasını sağlamıştır. Köprü Çay Antalya’da turizmin gelişmesinden sonra Köprülü Kanyon adını alarak devlet tarafından milli park alanı ilan edilip koruma altına alınmıştır. RAFTİNGO tam bu doğa güzelliklerinin arasında ırmak kenarının sıfır noktasında yer almaktadır. Antalya’da yapılabilecek en güzel aktivite elbette ki RAFTİNGO ile buluşmak ve tanışmakla olur.

RAFTİNGO ile KANYON bölgesinin böylesine doğal güzelliklerini siz sevgili misafirlerimize 22 yıldır tanıtmaya ve yaşatmaya çalışıyoruz. Yılın 12 ayı bu güzellikleri bizimle www.raftingo.com sitemizi takip ederek görebilirsiniz.

Dünya ülkeleri baz alındığında akarsu zenginliklerine göre en üst sıralarda yer alan ülkemiz bu doğal zenginliği sayesinde ülkemizin turizm gelirlerine büyük katkılar sağlamaktadır. Yaz sezonunda günlük 5 bin yerli ve yabancı turistin uğrak yeri olan Antalya’nın Manavgat ilçesinde yer alan tarihi Köprülü Kanyon uzun yıllardır Rafting ve Kanyon turları konusunda ilk sırada yer almaktadır.

RAFTİNGO RAFTİNG KÖPRÜLÜ KANYON

Rafting arenasında ülkemiz hayli yol kat etmiştir. Yılda birçok yerli yabancı Rafting severlerin katıldığı yarışmalar düzenlenmektedir. Ülkemizde Rafting Sporuna uygun birkaç ırmak mevcuttur. Dünya standartları açısından Akdeniz ve Karadeniz bölgesi akarsuları Rafting konusunda uygun bölgelerimiz arasında yer almaktadır.

Beşkonak - Köprülü Kanyon Selge Antik kenti Tarihçe

Antalya İlinin, Manavgat İlçesine bağlı olan, Beşkonak Altın Kaya ''Zerk '' Köyüne çok yakın olan Selge, Pisidia önemli bir yerleşim yeri olmuştur. Toros dağlarının güneyinde oldukça yükseklikte kurulmuş 1250 rakımda olan Antik şehre Köprülü Kanyon Milli Parkını üzerinden geçerek

14 km çam ormanlarının arasından asfalt yoldan gidilmektedir. Selge’nin kurucusu Lakedaimon Vlardan( Spartalı ) Khalkas’tır. İlk yerleşim M.Ö. 2000 de Truva Savaşı’yla bağlantılı olarak meydana gelmiştir. İkinci yerleşim ise M.Ö. 7. yüzda Rhodoslu kolonistlerdir.

Günümüzde Selge antik kentine ait kalıntılar, birbirine bağlı üç tepe üzerinde görülür. Bugün çevresi tamamen surlarla kaplı olduğu sanılan şehir surlarının

temel kalıntıları hala belirgin bir şekilde görülebilmektedir. selgede görülmeye değer yamaçta ve açık bir alanda bulunan 10.000 kişilik taş tiyatrosudur, tam kırk altı oturma sırasından oluşur. Mimari bakımından Roma tiyatrosu özelliklerini taşır.

Antik kentte bir adet de taştan yapılmış olan agora yer alır. Batısında Tanrı Zeus ve tanrıçası Artemis’e ait olduğu düşünülen tapınakların kalıntıları görülmeye değerdir.

Antalya Beş konak Rafting Ücretleri

BeşKonak Rafting İletişim;

Deniz, kum, güneş tatiliniz sadece bunlardan ibaretse eğer Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı olan meşhur Köprülü Kanyon bölgemizin doğal güzelliğini görmeden geçmeyin diyoruz. Dünyaca ünlü Taş köprüsü ve doğasıyla adrenalin sporu olan raftingi'de beraberinde yapabileceğiniz Türkiye'de ki en iyi parkurlarına sahip milli park alanına sahiptir. Raftingo rafting ile gruplara özel ulaşım dahil en uygun fiyatlar için sitemizin iletişim numaralarından her hangi birisini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Antalya Beş Konak Rafting için en uygun ücreti al! Kampanya fırsatını kaçırma!

Online Ve Hızlı Bigi Almak İçin

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.