Beşkonak Rafting Bölgesi, Beşkonak Ulaşım ve Rafting Turizmi

beş konak raftingo

Beşkonak;

Beşkonak Antalyanın serik ilçesine yaklaşık 45 km uzaklıkta yer almaktadır. Zengin çam ağaçları ve narinciye kokularının arasında asfalt yolu boyunca büyüleneceğiniz kesin. Köprülü Kanyon ile Beşkonak köy girişi mesafesi yaklaşık olarak 9 km dir. Köprüçay ırmağının diğer tarafında karabük köyü bulunur. ilginçtir ki Beşkonak ve karabük köyleri karşı karşıya olmasına karşın 9 km boyunca geçiş köprüsü bulunmamaktadır. Karabük köyündeki gençler çoğu zaman ırmağın sığ olduğu kesimden orta okula giderken havaların serin ve ırmağın yüksek olduğu zamanlarda araçlarla 9 km den fazla yol kat etmek zorundalardır. Köye Rafting Turizmi gelmeden önce başlıca geçim kaynağı hayvancılıktır. İkiz yaylası gibi Toros dağ eteklerinde muhteşem yaylalara sahiptir. halkın büyük bir bölümü yaz aylarında sıcakların en yoğun dönemlerde halen yayla evlerinde yörük kültürünü devam ettirdiği bilinmektedir. Beşkonak beldesi Türkiye'de rafting sporu alanında oldukça mesafe kat ederek yaz sezonunda binlerce adrenalin severleri misafir etmektedir. Uygun rafting paket seçenekleri sayesinde bütçenize uygun fiyatlarla eğlenme imkanına sahipsiniz.

Manavgat Beşkonak Rafting, Manavgat Rafting Turu, 5 Konak

Manavgat Beşkonak Rafting | Manavgat Rafting Turu | 5 Konak

Beşkonak Rafting Bölgesi Antalya Gezi Turları, Beşkonak Ulaşım,Manavgat Beşkonak Rafting;

Manavgat Beşkonak, Adrenalin sporseverlerin yeri haline gelmiştir. Köprülü Kanyon tarihi dokusu içerisine yapacağınız yolculuğun adıdır aslında. Sağlık sorunu olmayan hemen hemen her yaş gurubunun rahatlıkla etkinliğe katılabildiği Türkiye’de nadir akarsuyuna sahip olan bölgedir. Rafting yapılan bu muhteşem ırmağın adı Köprüçay dır. Köprüçay öylesine berrak akıntıya sahiptir ki suya bakarken bile gözlerinizi alamazsınız. Her daim soğuk olan bu eşsiz çay Antalya sıcaklarında serinlemenin neredeyse en güzel yolu haline gelmiştir. Sizde güvenli ve bu eşsiz doğa içerisinde Manavgat Beşkonak rafting turuna katılabilir bizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Karabük Köyü, Antalya Karabük Köyü Rafting Turları, Karabük Köy Mahallesi

Karabük Köyü | Antalya Karabük Köyü Mahallesi - Rafting Bölgesi

Karabük Köyü, Mahallesi;

Karabük Köyü, Antalya ili Manavgat ilçesine yaklaşık 55 km uzaklıkta olan Tarihi Selge antik kenti ile Köprülü kanyon bölgesine yakın Köprüçay ırmağı kenarına konuşlanmış şirin bir turizm köyüdür. Karabük köyü Aşağı ve yukarı olarak iki mahalleden oluşmaktadır. Karabük Köyü, Antalya Karabük Köyü Rafting Turları, Karabük KöyKarabük köyünün yerleşim alanı başlangıcı, günümüzde rafting yapılan parkurun bitiş noktasına denk gelmektedir (aşağı mahalle). Rafting parkurunun başlangıç noktasına yakın bir yerde ise yerleşim alanı son bulur (yukarı mahalle). Karabük köyünün nüfusu 305’i kadın 315’i erkek olmak üzere toplam nüfusu 620’dir. Köyün genel kültürel değerleri Yörük kültürünü yansıtmaktadır. 1 adet ilköğretim okuluna sahip olan köyün karşı tarafında Beşkonak beldesi yer almaktadır. Karabük köyünde bulunan günümüzde pek bilinmeyen çok ünlü bir camisi vardır. Kudret cami olarak bilinen cami, Anadolu Selçuklarının 1200 yıllarından kalan mirası olarak günümüze kadar gelmiştir. Caminin yapılışıyla ilgili ilginç bir efsane vardır. Efsaneyi bölgenin ileri gelen yaşlılarından duymanızı tavsiye ederiz. Bölge insanı sıcakkanlı ve misafirperverdir. Karabük köyünün belli başlı geçim kaynağı hayvancılık ve son zamanlarda gelişen ırmak turizmidir. Bölge halkının özellikle gençlerinin neredeyse tamamı rafting turizminin bir parçası haline gelmiştir.

Beşkonak Rafting, Antalya Beşkonak Rafting Turu, Beşkonak

Beşkonak Rafting | Antalya Beşkonak Rafting Turu - Beşkonak

Beşkonak Rafting;

Türkiye’de rafting sporu denilince akla ilk sırada Beşkonak köyü gelmektedir. Beşkonak Antalya bölgesinden geldiğinizde ırmağın sağ tarafında yer almaktadır. Irmağın diğer kısmında ise Karabük köyü yer alır. İki köyün arasından ise rafting yapılan meşhur Köprüçay akarsuyu bulunur. Her iki kısımda farklı firmalara sahip irili ufaklı rafting firmaları konuşlanmıştır. Beşkonağın başlıca geçim kaynağı turizmden gelir. Beşkonak Rafting, Antalya Beşkonak Rafting Turu, Beşkonak beldesDiğer geçim kaynağı ise hayvancılıktır. Beşkonak bölgesinin rafting başlangıç noktası Köprülü Kanyon taş köprüsü önünden gerçekleşir. Neredeyse hemen hemen tüm firmaların rafting start noktasıdır. Beşkonak ırmak kıyısına konuşlanan et ve balık restoranları sayesinde damak zevkinize göre restoranlar bulabilirsiniz. Üzüm yaprağı arasında alabalık yemediyseniz mutlaka yemenizi tavsiye ederiz. Bölgeye has yapılan balık yörenin en ünlü ve lezzetli yiyecek listesinin başında yer alır. Rafting yaparken mutlaka rehbere ihtiyacınız vardır ve Rafting rehberlerinin neredeyse tamamı ırmağı bilen ve tanıyan bölgenin insanlarından oluşur. Beşkonak rafting turları ilginizi çekiyorsa bizi arayarak rezervasyon ve rafting turu için detaylı bilgi alabilirsiniz.

Beşkonak Rafting Turu

Beşkonak Rafting Turu - Beşkonak Gezileri Antalya

Beşkonak Rafting Turu Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı olan BBeşkonak Rafting Turu Gezileri

Beşkonak, Antalya Manavgat ilçesininde bulunur. Dünyaca ünlü Köprülü Kanyon Beşkonak beldesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Ulaşımı ve yolları özel araçlarıyla gelecek olanlar için asfalt ve ulaşılabilir durumdadır. Beşkonak geçim kaynağının neredeyse büyük bir kısmını rafting turizminden sağlamaktadır. Bu nedenle Türkiye'de tecrübeli rafting rehberleri ağırlık olarak bu beldemizde yetişmektedir. Güvenli rafting turu için Sizde Beşkonak Köprülü Kanyon'da rafting yapmayı planlıyorsanız bizi arayarak haftanın her günü gidiş - dönüş ulaşım dahil rafting turuna katılabilirsiniz! Detaylı bilgi almak ve rezervasyon için Arayınız!

Antalya Rafting Bölgesi Ulaşım, Harita, Beşkonak Köprülü Kanyona Nasıl Gidilir?

Rafting Bölgesi Ulaşım Haritası - Köprülü Kanyona Nasıl Gidilir?

Antalya Rafting Bölgesi Ulaşım, Harita, Beşkonak Köprülü KanyonaNasıl Gidilir?

Antalya'da rafting bölgesine ulaşım sanıldığı kadar zor değildir. Bir rafting turuna katılmak için en geç 1 gün önceden rezervasyon yapmanızı öneririz. her ne kadar yolu asfalt ve düzgün olsa da kendi arabanız yoksa bölgeye düzenli olarak giden belediye otobüsleri yoktur. Bu nedenle önceden rezervasyon yapacağınız firmaya alınacağınız noktayı en geç bir gün önceden söylemelisiniz. Raftingo Antalyanın neredeyse tüm ilçelerinden servis imkanı sunmaktadır. yapmanız gereken tek şey sayfamızdaki iletişim numaralarından her hangi birini arayarak ulaşım bilgilerini alabilirsiniz. en yeni model araçlarla rafting yolculuğunuz konforlu ve farklı bir eğlence ile hizmet sunmaya devam ediyor. Araçları olan misafirlerimize özel bölgeye en kısa yoldan gideceğiniz rafting ulaşım haritası sayesinde ve rehberlerimizin telefonda yönlendirmesi ile en kısa yoldan rafting bölgesine ulaşabilirsiniz.

Beşkonak Rafting Turu Kampanyaları

Antalya Beşkonak Kampanyalar - Beşkonak Rafting Fırsat

Antalya rafting Turları kampanyaları siz doğa ve rafting severleBeşkonak Özel;

Antalya Beşkonak rafting turu kampanyaları erken rezervasyon yapanlar için özel fiyat avantajlarıyla geliyor. gruplara ve kamu kurumu çalışanlarına özel paketler! Şimdi rezervasyon yap kampanya fiyat fırsatını yakala. kampanyaları görmek için KAMPANYA linki üzerine tıklamanız yeterli! Ulaşım ve öğle yemeği dahil uygun rafting turu fiyatlarıyla grubunuza özel parkur seçenekleri sayesinde tam gün eğlenmeye hazır olun. Yemeklerimiz bölgenin yöresel ahçıları tarafından yapılmış olup tamak tadınıza hitap edecektir. Beşkonak bölgesinde ayrıca rafting + buggy safari, zipline, Jeep safari gibi aktivitelerden herhangi birisini kombine ederek macerayı katlayabilirsiniz.

Antalya Beşkonak Köprülü Kanyon Selge Antik Kenti Tarihi

Selge Antik Kent Tarihçesi - Köprülü Kanyon | Antalya Beşkonak

Antalya Selge Antik Kenti;

Antalya İlinin, Manavgat İlçesine bağlı olan, Beşkonak Altın Kaya ''Zerk '' Köyüne çok yakın olan Selge, Pisidia önemli bir yerleşim yeri olmuştur. Toros dağlarının güneyinde oldukça yükseklikte kurulmuş 1250 rakımda olan Antik şehre Köprülü Kanyon Milli Parkını üzerinden geçerek

Beşkonak Köprülü Kanyon Selge Antik Kenti Tarihi, Zerk bölgesi S14 km çam ormanlarının arasından asfalt yoldan gidilmektedir. Selge’nin kurucusu Lakedaimon Vlardan( Spartalı ) Khalkas’tır. İlk yerleşim M.Ö. 2000 de Truva Savaşı’yla bağlantılı olarak meydana gelmiştir. İkinci yerleşim ise M.Ö. 7. yüzda Rhodoslu kolonistlerdir.

Günümüzde Selge antik kentine ait kalıntılar, birbirine bağlı üç tepe üzerinde görülür. Bugün çevresi tamamen surlarla kaplı olduğu sanılan şehir surlarının

temel kalıntıları hala belirgin bir şekilde görülebilmektedir. selgede görülmeye değer yamaçta ve açık bir alanda bulunan 10.000 kişilik taş tiyatrosudur, tam kırk altı oturma sırasından oluşur. Mimari bakımından Roma tiyatrosu özelliklerini taşır.

Antik kentte bir adet de taştan yapılmış olan agora yer alır. Batısında Tanrı Zeus ve tanrıçası Artemis’e ait olduğu düşünülen tapınakların kalıntıları görülmeye değerdir.

Antalya Beşkonak Rafting Ücretleri

Köprülü Kanyon'da Rafting Fiyatı - Beşkonak Rafting Ücretleri

Antalya Beşkonak Rafting Ücretleri, rafting turları kampanyalarıBeşkonak Rafting İletişim;

Deniz, kum, güneş tatiliniz sadece bunlardan ibaretse eğer Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı olan meşhur Köprülü Kanyon bölgemizin doğal güzelliğini görmeden geçmeyin diyoruz. Dünyaca ünlü taş köprüsü ve doğasıyla adrenalin sporu olan raftingi'de beraberinde yapabileceğiniz Türkiye'de ki en iyi parkurlarına sahip milli park alanına sahiptir. Raftingo rafting ile gruplara özel ulaşım dahil en uygun fiyatlar için sitemizin iletişim numaralarından her hangi birisini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Antalya Beşkonak Rafting turları için en uygun ücreti al Kampanya fırsatını kaçırma!

Beşkonak Köprülü Kanyon Hakkında Bilgiler

Beşkonak | Köprülü Kanyon - Bölge Bilgileri - Ulaşım

Beşkonak Köprülü Kanyon;

Beskonak, Antalya merkeze uzaklığı takriben 90 km olan kızılçam ormanlarıyla donatılmış Akdeniz ikliminin doğal dokusu arasında Manavgat ilçesinin kuzey doğusunda yer alan ünlü SELGE antik kentine oldukça yakın mesafede olan Köprülü Kanyon turizm açısından önemli bir beldemizdir.

antalyada kanyoning turları raftingo macera fırsatlarıRafting yapılan kısmı 14 km olup vadi derinliği 300 m civarındadır. Doğal su kaynaklarının dere yataklarını aşındırmasıyla oluşan kanyon Trekking sevenler için oldukça cazip seçenekler sunar. Antalya rafting bünyesinde bulunan özel araçlar sayesinde siz sevgili misafirlerimize bu doğal güzellikleri göstermek ve yaşatmak için hem Rafting hem Trekking hem de Kanyon turlarını planlı bir şekilde düzenlemektedir. Doğal Kanyon etrafında Akdeniz iklimine has yabani gülü, zakkum, böğürtlen, ılgın, kuşburnu, keçiboynuzu gibi çeşitli bitkiler yetişmektedir. Yaban hayvanları olarak sıkça karşılaşılan türler arasında kunduz, yaban güvercini, yaban keçisi yaban geyiği, yaban domuzu, çulluk, kartal, porsuk, gibi hayvanları sıralayabiliriz.

Köprülü Kanyonun, Köprüçayı adı verilen yeri, göller yöresinde bulunan ve eğridir gölünün güney tarafında ünlü Toros Dağlarından doğduğu söylenebilir. Yaklaşık 125 km uzunluğundadır. Köprüçay ırmak olarak denize ulaşabilmek için yüz yıllardır kayaları aşındırarak doğal güzelliklerin oluşmasını sağlamıştır. Köprüçay Antalya’da turizmin gelişmesinden sonra Köprülü Kanyon adını alarak devlet tarafından milli park alanı ilan edilip koruma altına alınmıştır. Antalya rafting tam bu doğa güzelliklerinin arasında ırmak kenarının sıfır noktasında yer almaktadır. Antalya’da yapılabilecek en güzel aktivite elbette ki Antalya rafting ile buluşmak ve tanışmakla olur.

RAFTİNGO RAFTİNG KÖPRÜLÜ KANYONAntalya rafting ile Köprülü Kanyon bölgesinin böylesine doğal güzelliklerini siz sevgili misafirlerimize 22 yıldır tanıtmaya ve yaşatmaya çalışıyoruz. Yılın 12 ayı bu güzellikleri bizimle birlikte sitemizi takip ederek görebilirsiniz.

Dünya ülkeleri baz alındığında akarsu zenginliklerine göre en üst sıralarda yer alan ülkemiz bu doğal zenginliği sayesinde ülkemizin turizm gelirlerine büyük katkılar sağlamaktadır. Yaz sezonunda günlük 5 bin yerli ve yabancı turistin uğrak yeri olan Antalya’nın Manavgat ilçesinde yer alan tarihi Köprülü Kanyon uzun yıllardır Rafting ve Kanyon turları konusunda ilk sırada yer almaktadır. Rafting arenasında ülkemiz hayli yol kat etmiştir. Yılda birçok yerli yabancı Rafting severlerin katıldığı yarışmalar düzenlenmektedir. Ülkemizde Rafting Sporuna uygun birkaç ırmak mevcuttur. Dünya standartları açısından Akdeniz ve Karadeniz bölgesi akarsuları Rafting konusunda uygun bölgelerimiz arasında yer almaktadır.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.