Antalya Rafting Turu Programı | Köprülü Kanyon Rafting

Antalya rafting turu raftingo adventures

Antalya Rafting Turu , Köprülü Kanyon rafting, Manavgat rafting turları, Beşkonak, köprüçay hakkında alabileceğiniz tüm bilgiler yer almaktadır. Antalya'da Rafting, Antalya Adventure ile bol eğlence ve adrenalin doludur. Rafting Turun'da bizimleysen her şey yolunda! Antalya'da rafting turuna ilk defa katılacaklar, rafting nedir nasıl yapılır? Kimler rafting yapabilir? Rafting tur programı, Rafting yemekleri ve menüleri, Rafting başlangıç ve bitiş saatleri, Rafting fiyatları, Rafting turunda uyulması gereken kurallar hakkında ulaşabileceğiniz bilgilere yer verilmiştir.

Antalya merkez, Kemer, Belek, Manavgat, Alanya ve daha birçok bölgeden gidiş-dönüş ulaşım bulunmaktadır. İster kendi aracınızla gelebilirsiniz, isterseniz de sizi otelinizden alıp geri bırakabiliriz. Köprülü Kanyon'da 14 km'lik heyecan verici bir nehir rafting macerasına hazır olun. Rafting turu boyunca eğlenceli animasyonlar, şelale geçişleri ve daha birçok heyecanlı sürpriz sizi bekliyor. Antalya'da yapılabilecek en eğlenceli aktivitelerden biri olan tam gün rafting turunu en uygun fiyatlarla keşfedin! Antalya Köprülü Kanyon rafting turuna sizleri ve sevdiklerinizi bekliyoruz.

RAFTİNG TURU HAKKINDA

duration Tur Süresi - 14 km rafting parkuru yaklaşık 3 saat

age- Yaş sınırı - Nehir suyunun akışına bağlı olarak 4 yaş üstü çocuklar ve ciddi sağlık sorunu olmayan herkes yapabilir.

freecancel Ücretsiz iptal - 24 saat öncesine kadar tam para iadesi hakkı

calendar Şimdi rezervasyon yapın ve sonra ödeyin - Seyahat planları yaparken kendinizi sınırlamayın. Şimdi rezervasyon yapın ve sonra ödeyin.

bus- Gidiş-dönüş transfer isteğe bağlıdır - Etkinlikten 1 gün önce bulunduğunuz oteli veya lokasyonu bize bildirmeyi unutmayın. Teslim alma süresi bulunduğunuz yere göre belirlenir. Belirlenen karşılama saatinden 10 dakika önce buluşma noktasında olmalısınız.

guide Konuşma rehberleri - İngilizce, Almanca, Rusça, Arapça


Deneyim ve Öne Çıkanlar;

 • Bölgenin en uzun rafting parkurunda 14 kilometrelik heyecanı yaşayın.
 • Eğlenceli rehberlerle doğayı keşfedin.
 • Rafting zorluk seviyesi 1-2'dir. Bu nedenle ciddi sağlık sorunu olmayan herkes bunu yapabilir.
 • Molalarda suya atlama gibi farklı animasyonlar ve bol eğlenceler.
 • Diğer teknelerle nehirde su savaşlarına hazır olun. Hızlı ve yavaş akıntıları hissedin.
 • Açık büfe öğle yemeği nehir kenarında doğal bir ortamda sunulmaktadır.
 • Tur sonunda günün özet videolarını izleyebilirsiniz.

Buluşma Noktası;

Gelmeden en az 1 gün önce bizimle iletişime geçerek konum bilgisi ve buluşma saatini istemeyi unutmayın. Konum bilgisi için whatsapp hatımızdan bizimle İLETİŞİME geçebilirsiniz.


Rafting turuna dahil olan hizmetler :

Rafting
Rehberlik Hizmeti
Açık büfe öğle yemeği (Közde tavuk şiş, mevsim salatası, makarna, mevsim meyvesi )
Rafting ekipmanları ( kask, can yeleği, kürek )
TRANSFER

Rafting turuna dahil olmayan hizmetler:

x HD Video
x FOTOĞRAF
x Alkollü alkolsüz içecekler
x Kişisel Harcamalar
x Su Ayakkabısı

Not: Ayak Sağlınız için parmak arası veya ayağınızdan çıkıp gidecek terlik önerilmemektedir. Varsa ayağınızı kavrayabilecek rafting papucu, deniz ayakkabısı, veya suya girilebilir spor ayakkabısı getirebilirsiniz. Hiçbirisi mevcut değilse ücret karşılığı geldiğinizde yerinde satın alabilirsiniz.


Rafting Tur Programı:

Köprülü Kanyonda Rafting parkuru tam parkur 14 km dir ve yaklaşık 2.5 - 3 saat sürmektedir.
Ulaşım dahil paket alan misafirlerimiz yaklaşık sabah saat 08.20 ile 09.30 gibi alınırlar. ( kendi arabalarıyla gelecek olan misafirlerimiz bizden harita bilgisi isteyerek buluşma noktasına sabah saat 11.00'de gelmelidirler) Rafting finiş noktası olarak adlandırılan tesisimize transfer araçlarıyla ulaştırılan gruplara burada profesyonel rehberlerimiz tarafından farklı dillerde tur, parkur ve teknik ekipmanlar hakkında bilgi verilir. Gerekli hazırlıklar tamamlandıktan sonra rehber eşliğinde uygun olan ekipmanlar (kask, kürek, can yeleği) verilir. Tesiste soyunma kabinleri mevcuttur.canyoning turlarının vazgeçilmezi raftingo rafting Gruplarımız rafting turu başlangıç noktasına götürülürler.
Yaklaşık Saat 12:00'de rafting start noktasına yakın Büğrüm köprü adı verilen tarihi köprü altındaki noktada rafting öncesi bady Rafting, yüzme ve kısa patika yürüyüş yapılarak rafting başlangıç noktasına ulaşılır. küçüklü büyüklü 1-2-3-4-5-6.
Rapitler geçilir. Tüm parkur boyunca çeşitli Animasyonlar, su savaşları, kürek oyunları, body Rafting, gibi özel eğlenceler içerir. Rafting bitiş saati tahmini 14:30'dur. Öğle yemeği tur sonunda açık büfe olarak verilir. Belirlenen standart rafting menümüz damak zevki düşünülerek hazırlanmış olup standart tur paket menüsü olan ızgara tavuk, bulgur pilavı, spagetti, mevsim salatası, mevsim meyvesinden oluşmaktadır. (özel menü istekleri alabalık, et şiş, ızgara tur başlamadan önce rehberlere söylenmelidir) yemek dahil Turumuz yaklaşık 15:30’da sona ermektedir. Ayrıca tur boyunca yaşadıkları anıları kalıcı kılmak için fotoğraf ve video cd hizmeti sunulmaktadır. Dileyen misafirlerimiz tur sonunda beğendikleri taktirde satın alabilirler.


NE GİYMELİ NE GETİRİLMELİ;

Rafting turuna gelmeden önce küçük bir çanta hazırlayın erkekler şort, tişört, bayanlar mayo, bikini, haşema giyinebilirler. Sıcak havalarda varsa güneş kremi tavsiye edilir. Ve tabiki havlu.
Küpe, kolye, halhal, benzeri materyalleri yanınızda getirmeyiniz. cep telefonu, cüzdan gibi değerli eşyalarınıza tur boyunca ihtiyacınız olmayacak suya düşme olasılığı oldukça yüksek olacağından tur öncesi aracınıza veya burada yetkililere teslim edebilirsiniz. Tur sonunda teslim alabilirsiniz. Tur esnasında kaybolan eşyalarınızdan sorumlu değiliz.


Последний список туристических мероприятий в Бешконак Копрулу КаNEHİR VE TUR HAKKINDA TEKNİK BİLGİ;

Köprülü Kanyon Rafting parkuru uluslar arası 1-2 zorluk dereceleri olan rapitlerden (çağlayanlar) oluşmaktadır.
Bu sebeple her hangi bir tecrübeye ihtiyaç yoktur. Sağlık sorunu olmayan her kez Tura katılabilir. Rafting yapma yaş sınırı mevsimine göre değişiklik göstermektedir. Su debisinin uygun olduğu yaz aylarında 5 yaş ve üzeridir. Konusunda yüksek tecrübe ve bilgiye sahip uzman rehberlerimizin nezaretinde gruplarımız güven içerisinde, heyecanlı güzel bir gün geçirmektedirler. Bünyemizde 8-12 kişilik Rafting botları ve çift kişilik kanolar bulunmaktadır.

Rafting Ne Kadar Sürer? Antalya'da Rafting Parkur ve Tur Süreleri Hakkında

Rafting Ne Kadar Sürer? | Antalya'da Rafting Parkur Tur Süresi

Rafting turu süresi ve zamanı, rafting kaç saat sürer, rafting nRafting ne kadar sürer?

Antalya Köprülü Kanyonda Rafting Sabah 11:00'de katılımcıların gelmesiyle başlayan aktivite, ekipmanlar alınıp gerekli bilgilendirilmeler yapıldıktan sonra ırmakta start verilmesi 12:00'de başlar. Tur süresince aralarda verilen molalarla birlikte saat 15.00 te son bulur. Rafting toplamda 3 saat sürmektedir. Antalya Köprülü Kanyon'da parkur 14 km’dir ve Rafting 3 saat sürmektedir. Uzun ve yorucu gibi görülse de günün sonunda buna değdiğini göreceksiniz. Güvenli ve eğlenceli Rafting turlarına katılmak be daha fazla detaylı bilgi almak için bizimle İLETİŞİME geçebilirsiniz.

İlk Defa Rafting Yapacaklar, Rafting Turu Ne Zaman Başlar? Rafting Turunda Neler Yapmalıyız?

İlk Defa Rafting Yapacaklar | Yüzme Bilmek Şartı mı?

İlk Defa Rafting Turuna Katılanlar;

Her macera sporunun bir ilki olduğu gibi rafting turunu ilk defa deneyimlemek de bazen katılımcılara ürpertici gelebilmektedir. profesyonel Raftingcilerin sularla verdiği mücadeleler rafting botlarının alabora olması, azgın sularda sarf edilen efor ve enerjiyi videolarda izlerken kim ürpermez ki!İlk Defa Rafting Yapacaklar İçin Öneriler, Rafting Turu Ne Zaman

Oysa rafting parkurları her videoda izlendiği gibi değildir. Zorluk seviyelerine göre oluşturulmuş parkur alanlarında neredeyse hemen hemen her kes gönül rahatlığı ile katılabilir. Hatta yüzme şartı bile aranmaz. Antalya Köprülü Kanyon rafting parkuru bunlara en güzel örnektir. Zorluk seviyesinin 1-2 olarak belirlenen parkurda yüzme şartı aranmamaktadır. 6 yaş ve üzeri sağlık sorunu olmayan herkes katılabilir. Önemli olan tecrübeli güvenilir ve ehlî olan kişilerce yapılmasıdır. Antalya’da rafting turuna katılacaksanız 25 yıllık deneyimli rehber ekip ve çalışma programımız sayesinde güvenli bir yolculuğa çıkarsınız.

Rafting Ne Zaman Başlar Neler Yapmalısınız?


İlk gruplarımız sabah saat 10.00'da başlar ve hemen hemen her saat arası aktivite devam etmektedir. Kendi aracıyla gelmek isteyenler bizden konum bilgisi alarak buluşma noktamıza gelmektedirler. Rehber eşliğinde kendilerine yapmaları ve yapmamaları gereken kurallar anlatılır. Ekipmanlar kendilerine tarafımızca verilerek katılımcılar hazır hale getirilirler. Artık rafting yapma zamanı gelmiştir. Rehber eşliğinde kendi araçlarımızla rafting başlangıç noktasına gelinerek 14 km'lik 3 saat macera yolculuğu başlamış olur.

İlk defa rafting turuna katılanlar için bilmeniz gereken küçük bir kaç detay;

1. Yanınıza değerli sayılabilecek altın, küpe, hal hal gibi metal aksesuarlar getirmeyiniz.
2. Sıcak havalarda güneş kreminizi yanınızda bulundurun.
3. Denize nasıl gidiyorsanız öyle gelin rahat ve sizi sıkmayacak kıyafetler tercih edin(mayo, bikini, şort v.b.)
3. Rafting öncesi rehberinize mutlaka yüzmeyi bilmediğinizi söyleyin (grupları oluştururken önemlidir)

4. Sakin olun ve günün keyfini çıkartın.

Rafting Nedir? Rafting Nasıl Yapılır? Antalya'da Rafting

Rafting Nedir | Rafting Nasıl Yapılır | Rafting Tehlikeli midir?

Rafting Nedir?

Rafting su debisinin yeterli olduğu 2-4-6-8-10 kişilik şişme bot ve kanolarla akıntıyla veya akıntıya karşı gruplar halinde senkronize halde rehber eşliğinde kürek çekerek olası karşınıza çıkacak rapit ve engelleri aşarak ırmakta yol alma sırasındaki mücadeleye rafting denir.

Rafting Nasıl Yapılır?

Rafting parkurları dünyada ırmakların bölgesel zorluk derecelerine göre sınıflara ayrılmıştır. Sizlere Köprülü Kanyonda +1 ve +2 zorluk derecesi olan parkurumuzda nasıl rafting yapılır biraz bahsetmek istiyoruz. Rafting Nedir Rafting Nasıl Yapılır Antalya'da RaftingAntalya Köprüçay bölgesinde rafting yapmak için belli birikim ve deneyiminizin olması şart değildir. Su debisinin uygun olduğu dönemlerde +7 ve üzeri sağlık problemi olmayan tüm raft severler gönül rahatlığıyla rafting yapabilmektedirler. Tur öncesi görsel ve canlı 30 dakikalık bilgilendirme sizlerin ırmakta nasıl davranmanız gerektiği nelerin yapılıp nelerin yapılamayacağı anlatılır. Bot içerisinde tur boyunca profesyonel bir rehber olacağı için içiniz rahat olsun. Bazıları bot içerinden düşmeyi başarısızlık olarak algılar ki biz bot içerisinden suya düşmeyi adrenalinin farklı bir boyutu olarak adlandırıyoruz. Neticede okyanus ortasına düşmüyorsunuz ırmakta sizi yemek için hazır bekleyen köpek balıklarıda yok. Daha önce hiç rafting yapmayanların korkularının olması doğaldır ama bir kez yaptığınız zaman tekrar tekrar geleceğinizi garanti ediyoruz. Irmakta rafting yapmanın araçla trafiğe çıkmaktan %94 daha güvenli olduğunu biliyor muydunuz!

Kimler Rafting Yapabilir? Hangi Yaş Grupları Rafting Yapabilir?

Antalya Köprülü Kanyon | Kimler Rafting Yapabilir - Yaş sınırı

Kimler Hangi Yaşlarda Rafting Yapar?

Antalya-Köprülü-Kanyonda-Kimler-Rafting-YapabilirAntalya'nın Beşkonak Köprülü Kanyon bölgesinde Rafting yapabilmek için özel yeteneklere
sahip olmanız veya günlerce özel kurs görmeniz gerekmez. Temiz, berrak suyu ve bol köpüklü şelale akıntıların'da doğa harikası olan Köprü çay da konusunda uzman, bölgeyi iyi tanıyan ilk yardım ve spor aktivitelerinde eğitim almış rehberlerle birlikte gönül rahatlığıyla Turumuza katılabilirsiniz.

Antalya Rafting Tur programı, Köprülü Kanyon Rafting Turları Program Akışı

Rafting Tur Programı | Köprülü Kanyon Rafting Program Akışı

Rafting Tur Programı;

DSC_511208:30 Transfer araçların hareket zamanı (misafir alınış bölgesine göre değişir)

10:30 Restoranımızda buluşma

10:45 Rafting hakkında bilgilendirme ( info )

11:00 Hazırlık rafting kıyafetlerinin giyilmesi

11:20 Araçlara binilip rafting start noktasına hareket

11:40 Rafting start

11:50 Rafting heyecanı

13:00 Irmak kenarında Mola grup oyun, Ağaçtan veya kayadan suya atlama

14:00 Restoran açık büfe yemek zamanı

15:30 Finiş noktası

15:45 Giyinme

16:00 Gelinen araçlarla geri dönüş

NOT: Kendi araçlarıyla gelecek olan misafirlerimiz RAFTİNGO buluşma noktasına en geç saat 11:00'da olmaları gerekmektedir. detaylı bilgi için iletişim bölümünden bizleri araya bilirsiniz.

Restoran ve Açık Büfe Menümüz

Antalya Rafting Restoran Yemek Menüsü - Açık Büfe Öğle Yemeği

Standart Tur Paketi Menü:

 • Közde doğal Tavuk şiş
 • Bulgur pilav
 • Mevsim salata veya mevsim meyveleri
 • Makarna

DSC03408Hepsi bir paket normal Rafting tur menümüz açık büfedir alkolsüz soft ve alkollü içecekler paket
tur fiyatlarımıza dahil değildir. VİP özel misafirlerimiz için yemek çeşitliliği isteğe sizlerin talebi üzerine göre şekillenebilmektedir. Detaylar için lütfen bizlere iletişim alanındaki form ve telefon numaralarından her hangi birini arayabilirsiniz. VIP Menü hakkındaki bilgiler yazının devamında yer almaktadır.

Vip menü:

 • Közde pişirilmiş taze alabalık
 • Közde Et şiş
 • Doğal yayla Kuzu çevirme
 • Mevsimine göre Mevsim meyveleri
 • Mevsim salataları
 • Patates Kızartması (frit)

DSC03347VİP Menüsü standart Tur ücret paketlerimize dahil olmayıp dileyen misafirlerimize özenle hazırlamış olduğumuz bir özel paket dir.

Antalya Köprülü Kanyon Rafting Parkuru Program Akışı Ve Haritası

Antalya Rafting Programı | Rafting Parkuru Bilgileri Haritası

Rafting Parkuru Haritası;

Bilindiği üzere Rafting ekiple uyum halinde yapılabilen bir spor dalıdır. Ülkemizde Antalya il sınırları içerisinde bulunan Köprülü Kanyon milli park alanında Rafting yapabilmek için çok özel
yeteneklerinizin olması gerekmiyor. Başta da söylediğimiz gibi bot ekibinizle senkronize halde hareket etmeniz ve uzman rehberinizin komutlarına uyarak kısa sürede botunuzla bütünleşip suyun ve şelalelerin keyfine doyamayacaksınız.

RAFTİNGO’ nun güvencesi altında berrak suyu ve köpüklü şelaleleriyle doğa harikası olan
Beşkonak
Köprülü Kanyonda uzman bölgeyi iyi tanıyan eğitimli rehberlerle birlikte gönül rahatlığıyla Rafting yapabileceğinizi garanti ediyoruz. Raftingo macerayı tercih ettiyseniz ''yaşanacak çok şeyiniz var'' demektir.

Biz ekip olarak Rafting turuna başlamadan önce siz katılımcılarımıza yarım saatlik yapılması gerekenler konulu görsel bilgiler sunar, ardından da tur hakkında bilmek ve öğrenmek istediğiniz tüm soruları cevaplarız. Tur boyunca neleri yapmanız gerektiği neleri yapmamanız gerektiği ve elinizdeki ekipmanınızı nasıl kullanacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz.

RAFTİNGO HARİTA PARKURU

Ülkemizdeki en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Köprüçay diğer bilinen adıyla köprülü kanyon tarihi ve eşsiz Tabiat güzellikleriyle Türkiye’nin en yoğun Rafting yapılan bölgesi olarak birinci sıraya yerleşmiştir. Zorluk derecesinin yüksek olmaması özelliklede yaz aylarında su debisinin biraz daha düşük olması sebebiyle neredeyse her yaştan katılımcılarımız ziyaret etmektedirler. Yerli ve özellikle son zamanlarda en çok yabancıların tercih ettiği dünya ülkelerinin farklı bölgelerindeki vatandaşlarının uğrak yeri haline gelen bölgemiz Oteller bölgesine yakınlığından dolayı yine en sık ziyaretlerinden biri haline gelmiştir. Köprülü Kanyon macera tutkunlarının ajandasında ilk sırayı her daim almış bir bölgedir.

Sıklıkla karşılaştığımız sorulardan bir tanesi de Hamilelerin rafting yapabilir mi sorusudur. bu soruya yanıtımız kesinlikle yasaktır olacaktır.

Raftingo-Rafting-Parkuru-Hakkında-Genel-Bilgi

Her botta bir rehber olmak üzere 6-8-10-12 kişilik takımlar halinde köpüklü ve azgın sularla mücadele veren bir spor olan Rafting adrenalin anlamında oldukça heyecan verici olan spor dallarından birisidir. Rafting sporunu icra ederken hava koşulları oldukça önem arz etmektedir. Rüzgarın azlığı ve hava sıcaklığının yüksek olması Rafting sporu için idealdir.

Irmaktaki Su debisinin yükseldiği mevsim genelde Nisan ve Kasım aylarına denk gelmektedir. Köprüçayı üzerinde Start noktası ile Finish noktası arasındaki mesafesi ırmak üzerinden toplamda 14,5 km’dir. 5 tanesi büyük olmak üzere toplamda 15 şelaleden yani Rapit ten oluşur.

Nehir suyunun sıcaklığı yaz kış değişmeksizin 12 derecedir. Bunun en önemli nedeni Köprüçay su oranının büyük kısmını kayalar arasından çıkan doğal soğuk su kaynaklarının beslemesindendir. Bu su kaynakları da başlangıç noktasından 2 km daha yukarıda Kanyon arasından çıkmaktadır.

biz antalya köprülü kanyonda su içerisinde kule yaptık umarım be

Nehrin genişliği ortalama 13 metre, derinliği ise yer yer 1 metre ile 4 metre arasında değişiklik gösterir.

Uluslararası federasyonunda zorluk derecesi +4 tür. Böylelikle ailenizle birlikte 7 yaş ve üzeri çocuklarınızla suyun keyfini gönül rahatlığıyla ile çıkarabilirsiniz.

tecrübeli rehberler eşliğinde yapılması, ,olası istenmeyen kazaların önüne geçilmesinde en büyük etkendir.

Bu nedenle Aktivite işin ehli olan rehberler tarafından yaptırılması uygundur.

Antalya Rafting Program Akışı;

Antalya merkez olmak üzere Manavgat, Side, Belek, Alanya ve Kemer bölgelerinden müşterilerimizin transfer başlangıç saati yaklaşık olarak 08:10 ile 09:40 arasındadır.

Misafirlerimizi aldığımız yerin uzaklığına bağlı olarak ortalama bir saat yirmi dakikayı bulan harika bir orman manzarasının arasında geçen yolculuğumuz Beşkonak köyü RAFTİNGO buluşma noktasında son bulur.

Misafirlerimiz müşteri temsilcimiz tarafından kendinizi evinizde hissettirecek samimiyet ve güler yüzle karşılar.

15-20 dakikalık dinlenme ve serbest zamandan sonra, işinde uzman bot rehberlerimiz tarafından misafirlerimizin uyruklarına göre tüm dillerde bilgilendirme yapılır. Daha sonra turlarımızdan herhangi birine katılacak olanlar için gereksinim duyulan alet ve ekipmanlar rehberler eşliğinde dağıtılıp detaylı bir şekilde nasıl kullanılacağı hakkında bilgilendirme yapılır. Tüm bu hazırlıklar tamamlandıktan sonra araçlara binilerek 14 km ve 16 dakikalık bir yolculuk yapılıp sonrasında START noktasına varılır.

işte raftingo farkı rafting heyecanı son gaz devam

İnanılmaz bir tarihi görsellik sunan tarihi Kemerli Taş Köprü (Oluk Köprü), el değmemiş kayaların arasından sızan doğal su kaynakları ve şelaleleri altında isteyen misafirlerimize anı ve hatıra olarak kalması için tarafımızca sağlanan personelle profesyonel resim veya video çekimleri yaptırılabilirler.

Rehberlerimiz eşliğinde gruplara göre 6-8-10-12 kişilik botlara yönlendirilip, arzu eden misafirlerimiz için iki kişilik kanolar temin edilerek tercih imkanı sağlanır.

14 km lik parkurumuzun ortalama altı ile sekizinci km'de rehberlerimiz tarafından dinlenme molası verilerek yaklaşık 30 dakika, Body Rafting, atlama, çeşitli kürek oyunları gibi eğlenceli farklı etkinlikler düzenlenir.

Sekizinci km den sonra Kızılçam Ormanının mis gibi çam kokularının arasında, ırmak kenarına sıfır serin sular arasında yemek yenmesi için ikinci mola verilir. Yemek yenme süresi yaklaşık olarak 35 - 40 dakikadır. Lezzetli ve enfes bir yemeğin ardından rehberler eşliğinde tura devam edilerek bitiş noktasına gelinir.

14 km tur boyunca size özel yapılan aktiviteleri sonsuza kadar saklaya bilmeniz adına 35 - 40 dakikalık video çekimini izleyebilir, çekilen fotoğraf ve videoları isterseniz satın alabilirsiniz

Turumuz yaklaşık saat 16:30 gibi son bulur. Misafirlerimiz geldikleri araçlarla rehberlerimize veda ederek mutlu gülen yüzlerle tekrar gelecekleri güne kadar alındıkları noktalara tekrar uğurlanır.

Rafting Öncesi Bilinmesi ve Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir?

Antalya Rafting Öncesi - Bilinmesi ve Uyulması Gereken Kurallar

Rafting-Öncesi-Uyulması-Gereken-KurallarRafting sporu keyifli bir aktivite olduğu gibi doğasının gereği bazı önemli riskler taşımaktadır.
fakat bu kuralları en aza indirgemek verilen talimat ve kurallara uygun hareket edildiği taktirde risk boyutu oldukça düşüktür. Güvenli ve adrenalin dozu yüksek bir rafting aktivitesi için tur öncesi aşağıda yer alan hususlara mutlaka önemle dikkat edilmesi gerekmektedir. Biz ekip olarak önce can güvenliğinizi ilk sıraya koyuyor ve bu kurallara mutlaka uyulmasını sağlıyoruz.

RAFTİNG KURALLARI;

 • Sağlık sorununuz yoksa yaş ortalaması uygun su debisine bağlı olarak 7 yaş ve üzeri olmak
 • Hakkınızda varsa bilmemizi gerektiren her hangi bir sağlık problemi, olduğu ameliyatı varsa kesinlikle tur öncesi yetkili rehberlerine bilgi vermek.

 • Metal aksesuarlar altın gümüş (künye, küpe, halhal, vb.) tur esnasında takılmaması önerilir. Rafting Turlarına katılacak misafirlerimiz kayaların kaygan olacağından Kaygan özelliği az olan ve suya girilebilir ayakkabı seçilmesi eğer yanlarında yok ise tüm ayak numaralarına göre bu özelliklere sahip olan ayakkabılardan temin ediniz.

 • Islak bir spor olduğundan kurulanmak için havlu bulundurmanız gerekli.

 • Bayanlar için şort, bikini ve mayo, erkekler için şort

 • Hamileyseniz sağlığınız açısından bu tara aktiviteye katılmanız kesinlikle uygun değil ve yasaktır.

Rafting Turu Esnasında Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir?

Rafting Yaparken Tur Esnasında Uyulması Gereken Kurallar

Rafting Turu Esnasında Yapılması Gerekenler Hakkında;

Değerli Rafting severler RAFTİNGO ekibi olarak sizlere önerimiz kesinlikle işin uzmanı ırmağı ve
bölgeyi iyi tanıyan ilk yardım konusunda deneyim bilgi ve donanıma sahip uzmanlarca yapılmalıdır.
Rafting botlarına binmeden ve bindikten sonra kesinlikle rehberinizin söylediklerini dikkatlice dinlemeli ve aksi yönde hareket edilmemelidir. Nehirde can yeleğinizi daima giyin. Can yeleği rahatça oturmalıdır. Ceketinizi sakin bir bölümde bile olsa çıkarmadan önce daima rehberinizle görüşün.Rafting-Yapılırken-Uyulması-Gereken-Kurallar

 • Bilek, kol, bacak veya boynunuza herhangi bir ip bağlamayın sarmayın. düşme sonucu bu tehlikeli olabilir.
 • Kürek çekerken ayaklarınızı emniyet çizgisinin dışına koymayın. Bir kayaya çarptığınızda zarar görmeniz muhtemeldir.
 • Nehir rehberinizden izin alıncaya kadar atlamayın.
 • biri saltan düşerse, onları yalnızca can yeleğinin üstünden (omuz bölümünde) salın içine geri çekin.
 • Yüzmeyi biliyor olmak can yeleği kask ve diğer malzemeleri kullanmayacağınız anlamına gelmiyor.
 • Belirlenen parkur süresince ekiple birlikte hareket etmek önemlidir.
 • Botları devirmeden tamamlamak olası kazalardan korunmak için önemlidir.
 • Rafting turu yaparken şelale önlerinde kayaların oluşturduğu girdaplı ters akıntılar veya kayalara çarpma sonucu düştüğünüzde kesinlikle panik yapmamalı akıntı yönüne doğru ayaklarınızı uzatmalı şelale içerisindeyken ayağa kalkmaya çalışılmamalıdır.
 • Düşme esnasında yanındaki gurup arkadaşını tutmayıp botun iplerinden tutmaya çalışılması gerekli.
 • Rafting botu içerisindeyken ırmak kenarında uzun ucu sivri ağaç dallar olabilir rehberiniz sizlere eğilin ya da kürek çekmeniz gereken komutları vererek sizleri bu tip engelleri aşmanıza yardımcı olacaktır.

Görüldüğü üzere Rafting bir ekip işidir ve takım sporudur.

Sizlere anlatılan kurallar dışına çıkmamanız hem sizin can güvenliği hem de birlikte olduğunuz arkadaşlarınızın can güvenliği açısından önemlidir.

Konuyla ilgili eğitim videolarını web sitemiz www.raftingo.com da bulunan eğitim videoları başlığı altında izleyebilirsiniz.

Rafting Ne kadar? Rafting Fiyatları ve Ücret Politikası Hakkında

Rafting Ne Kadar - Rafting Fiyatları ve Ücretleri

Rafting Turu Fiyat Politikası;

Rafting Ne kadar Rafting Fiyatları ve Ücret Politikası HakkındaAntalya'da Rafting Turunu gruplara özel kalitesinden ödün vermeden düzenlediği fiyat politikasıyla Türkiyenin en tercih edilen rafting gezi sitesi olmaya devam ediyor...Neden Rafting fiyatlarında çok fark var ve hangi uygun paketleri tercih etmeniz gerektiğini diğer rafting firmalarından ayıran özelliklerini web sitemizin HAKKIMIZDA bölümünden inceleyebilirsiniz. Rafting fiyatları ve güncel Kampanyala için KAMPANYALAR butonuna tıklayarak takip edebilirsiniz. Bütçenize uygun Fiyatlar için bizleri arayarak veya online iletişim adreslerimizden her hangi birisini tıklayarakta bilgi edine bilirsiniz...

Rafting Turu Hangi Saatler Arasında Yapılır? Rafting Turu ve Saatleri Hakkında

Rafting Turu Hangi Saatler Arasında Yapılır | Rafting Saatleri

Rafting Saatleri;

Rafting Turu Hangi Saatler Arasında Yapılır Rafting Turu ve SaatRafting turu Hangi saatler arasında yapılır? Rafting, belli bir program çerçevesinde yapılan bir spor aktivitesidir. Grupların yoğunluğu ve akarsu yoğunluk kapasitesine göre saatlerde farklılık gösterebilir. Standart rafting başlangıç saati sabah saat 09:00’dur. Bitiş saati ise yılın uzun gün sayısına göre değişir. Yaz aylarında 09:00 ile 17:00 saatleri arası rafting yapılabilmektedir. Köprülü Kanyon bölgesinde yani köprü çay üzerinde rafting rehber eşliğinde yapılır. Bireysel amatör raftingciler rehber olmadan rafting yapmaları önerilmez. Sizde bir rafting turuna katılmak istiyorsanız gelmeden en geç 1 gün önce rezervasyon yapmanızı öneririz.

Rafting Turu Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Antalya Rafting Turu Firmaları | Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm Rafting Firmaları Aynı mı?

Türkiye'nin Antalya ili Manavgat ilçesi Milli Park Alanı içerisinde yer alan tabiat harikası ve
tarihi dokusuyla turizmin gözde bölgesi köprülü kanyon'da Rafting işin ehli olmayan komik fiyatlara tur yaptırdığını söyleyen hiç bir yasal sorumluluğu olmayan, can güvenliğiniz için belgesiz bu tip kuruluslardan uzak durmanızı öneririz. Bu nedenle bilinenin aksine köprülü kanyon bölgesinde her bir rafting firmasnın vermiş olduğu hizmet farklıdır.

raftingo-antalya-2

Rafting Sporu eğlenceli bir spor olmakla beraber tura katılırken eksikleriniz varsa göründüğünden daha tehlikeli bir spor olması kaçınılmazdır. İstenmeyen sonuçlarla karşılaşmamak adına ucuz Rafting tercih ederken işin uzmanları tarafından eksiksiz yaptırılıp yaptırılmadığına dikkat edilmelidir...

Bu nedenle etkinliğe katılmadan önce iyice araştırmalı, fiyat uygunluğuna kanılmamalıdır. Bir Firma ne kadar ucuz yaptırıyorsa biliniz ki hizmet, donanım ve tur konusunda bir çok aksamalar yaşayacağınız anlamına gelir. Hizmet alanından kısmadan bu yemek olabilir, transfer aksaklığı olabilir aklınıza gelebilecek veya gelemeyecek aksaklıklara sebep olup sizin oradan mutsuz ve aldatılmış Hissiyle ayrılmanıza sebep olur.

Sevgili Raft severler tura katılmayı düşünen misafirlerimiz! Alacak olduğunuz hizmet ve paketler fiyatlar da değişkenlik gösterebilir. Ancak transferli bir Rafting Turunun Antalya bölgesinden gelecekler için 120 TL nin altında olmamasına dikkat edin. Bu ücret 2020 yılı için geçerli olan en taban fiyattır. Turunuzun ve gününüzün kötü geçmesini istemiyorsanız böyle aldatmaca fiyat verenlere itibar etmemenizi ve kesinlikle tur satın almamanızı öneririz. Rafting sporu profesyonel şirketlerin yaptığı gibi merdiven altı yapanların'da olduğunu unutmayalım.

rafting-antalya

Yıllarını bu Spora vermiş işi sadece Rafting olan işini aşkla yasal yaptıran şirketlere haksızlık etmemek ve olası kazalara maruz kalmamanız adına iyi bir araştırmadan sonra kararınızı vermenizi tavsiye ederiz. Bölgenin böylesine güzel olan doğal güzellikleri siz sevgili misafirlere 22 yıldır tanıtmaya, tattırmaya ve yaşatmaya çalışıyoruz. Güvenli ve bol eğlenceli günler dileriz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
İlginizi Çekecek Aktiviteler
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.