Köprülü Kanyon Antalya - Manavgat Köprü Çay Irmağı

Türkiye'de Antalya il sınırları içerisinde bulunan Tarihi Köprülü Kanyon Manavgat ilçesi Beşkonak beldesinde yer alır. Köprülü Kanyona adını veren köprü çay ırmağı üzerinde bulunan kemerli tarihi taş köprüsünden alır. Yakın tarihte korkulukları olmayan köprü Orman köylülerinin üzerinde Kamyonlarla tomruk Taşımacılığı yaptığı bilinmektedir. Bir rivayete göre taşıma esnasında kamyonlardan birinin aşağı düştüğü söylenir. Bölgeye Turizmin gelmesiyle Köprü tadilatdan geçmiş ve tarihi dokusunu bozmadan orjinale yakın yanlara taş duvarlar örülmüştür. Şimdilerde üzerinde Rafting Botlarının geçtiği ve binlerce turistin Gözlerini alamadığı Üzerinde resimler çektirdikleri Bir bölge haline gelmiştir. Antalya Turizmi açısından önemi oldukça büyüktür.

köprülü kanyon tarihi köprüsü antalyada rafting severleri bekliy

KÖPRÜLÜ KANYON AİLELERİN TERCİHİ

Evet aileler için ideal bir açık hava macerasıdır. Köprü çay nehrinde birlikte harcanan harika anıları yaratırken, açık havada çocuklarınızla birlikte yapılan rafting heyecanını ve keyfini çıkartacaksınız. doğanın harikalarını tanımaya başlayacak ve çok eğlenceli vakit geçireceksiniz. köprülü Kanyon rafting rehberlerimiz hevesli, emniyetli bir şekilde bilinmekte ve ailenizi RAFTİNGO rafting heyecanına davet etmekten memnuniyet duyarız.

Köprülü Kanyona Nasıl Gidilir

 • Köprülü Kanyona uşaşım oldukça kolaydır. Antalya ile Manavgat arasında ana yol üzerinde taş ağıl beldesi kavşağı bulunur. Sizi yönlendirecek oldukça göze çarpan büyük tabelalar yönlendirecektir. Köprülü Kanyona asfalt bir yolla rahat bir ulaşım sağlanır. kısmen viraşların olduğu orman yolunda dikkat edilmesi gereken 2 keskin viraja sahiptir. Asfalt yola aldanıp hız yapılmaması önerilir.

 • raftingo köprü kaç kanyon turlarıviraj tabelaları hala güncellenmemiştir bunedenle yoldan gözünüzü ayırmamalısınız. Irmağın her iki tarafında rafting şirketleri bulunmaktadır. ister karabük köyü içinden geçerek gidin isterseniz beş konak beldesinden geçin her ikisinin bittiği yerde köprülü kanyona rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Köprülü Kanyon Milli Parkı, Antalya’ya 80 km, Ankara’ya 540 km, İstanbula 750 km izmire ise yaklaşık 535 km uzaklıktadır.
 • Ülkemizin en gözde rafting parkurlarına ev sahipliği yapan köprülü kanyon milli parkı, manzarası ile de ziyaretçilerine heyecan dolu imkanlar sunmaktadır. Haritada tam konumu linkte bulabilirsiniz. RAFTİNGO KÖPRÜLÜ KANYON HARİTASI

Antalya'dan Köprülü Kanyona rafting turları

Bir beyaz su rafting gezisinin heyecan ve bağlarının üstünde, doğayı tamamen yeni bir şekilde deneyimlemeye başlıyorsunuz. Rafting sizi pek çok insanı görmeyen, sizi yaban hayatı ile yakınlaştıracak ve suyun olmadığı sürece ulaşmayı neredeyse imkansız olan yerlere seyahat etmenizi sağlayacak alanlara götürür .

Tehlike, müthiş manzara ve ekip çalışması, 200 yıllık olgunlaşmış yaşa erişmek için rafting yapan ve hala güçlü beyaz suyun yaratılmasına yardımcı olan şeydir. Dolayısıyla, aksiyon spor-deli arkadaşınızın yaklaşmakta olan düğününü kutlamanın eğlenceli bir yolunu arıyorsanız veya çılgın bir mücadeleye hazır olan bir ton arkadaşınız varsa, burada beyaz su raftingi hakkında bilmeniz gereken her şey var.

Antalya Manavgat Köprülü Kanyon Oluk Köprü Rafting Beşkonak

Oluk köprü Antalya'nın Köprülü Kanyon bölgesinde yer almaktadır. Türkiye'de eski Roma İmparatorluğu'nun başkenti olan Selge antik şehrine oldukça yakındır. Tarih deki ilk ismi Eurymedondur ve Köprüçay nehri üzerinde yer alan tarihi bir Roma köprüsüdür. 14 metre uzunluğunda ve 3,5 metre genişliğe sahiptir. Harç kullanmadan yapılmış kamalı taşlar muhteşem bir işçilikle biri birbirine bindirme yoluyla tonlarca ağırlığı kaldırabilir. Selge antik Kentinin en parlak döneminde inşa edilmiştir. Oluk Köprüye ulaşım kolaydır Antalya merkeze yaklaşık 80 km uzaklıkta olup serik ilçesinden hemen sonra gelen Taşağıl kavşağından içeri girilerek sağır in köyü ardından 30 km kadar orman yolu takip edilerek ulaşım sağlanır. Yolların asfalt olması arazi araçları olmaksızın her türlü araçla ulaşım imkanı kolay ve rahatır. Yaz aylarında haftanın her günü Raftingo ulaşım araçlarıyla gidebilirsiniz. detaylı bilgi almak için sitemizin İLETİŞİM bölümünden bizleri arayabilirsiniz.

Belek Rafting Turları Antalya

Kaçmak, rahatlamak, yeniden şarj olmak aileniz ve arkadaşlarınızla kaliteli zaman geçirmek mi istiyorsunuz ? Yeni bir şey deneyin ve bizimle ilk adımınızı atın...Macera ve canlı, iyi bir deneyim istiyorsanız +90 534 820 1169 iletişim numaramızı arayarak Antalya Merkez başta olmak üzere Belek, Side, Manavgat, Kemer, Kundu, Lara, Alanya, Konyaaltı bölgelerinden ulaşım dahil Rafting fiyatları ve ulaşım detayları için detaylı bilgi alabilirsiniz.

Alanya Rafting Turları Fiyatları Köprülü Kanyon Antalya

Canyoning, Zipline, Rafting gezilerinden hangisi sizin veya grubunuz için en uygun olduğuna karar vermek için yardıma ihtiyacınız varsa, 0532 403 53 57 numaralı telefondan bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin . Alanya, Kemer, Belek, Side, Antalya merkez olmak üzere ulaşım dahil fiyatlarımız, katılım şartları hakkında her şey şimdi arayın ve eğlence başlasın RAFTİNGO ADVENTURE.

Köprülü Kanyon Rafting Turu Avantaj Ve Dezavantajları Nelerdir?

Rafting Turu Avantajları;

 • Gezi sırasında harika bir egzersiz yapabilirsiniz.
 • Tecrübelerinizin fotoğraf ve videolarını tur şirketimizden alabilirsiniz - Normal şartlarda elinizde doğa içerisinde bir kürek ile fotoğraf çekinmek neredeyse imkânsızdır, bu nedenle rafting tecrübelerinizi anmak için sunduğumuz hoş bir özelliktir.
 • Köprülü Kanyon Irmağında yüzünüze vuran akıntı esintisi ve suyun yüksek hızı, yüksek adrenalin yaşamanızı sağlar.
 • Rafting turları hem aileler hem de meslek kuruluşları için paha biçilemez bir ekip oluşturma deneyimi sunar.
 • Rafting Turları geniş bir yaş grubunda uygundur herkesin en az gereksinimi karşılaması şartıyla; Bir rafting turu harika bir grup gezi fırsatı sunmaktadır.

Rafting Turu Dezavantajları;

 • bot içinde küstah bir yolcunuz varsa, yolculuk süresince sıkışmış olursunuz.
 • Nehre ve çeşitli engellerine konsantre olduğunuz için, geçen güzel sahneye bakmak için zamanınız olmayabilir.
 • Rehberlerinizin sözü dışındaki yapılmış olan bireysel davranış ve hareketler istenmeyen kazalara sebebiyet verebilir ve bu kazalar sonucu grubunuzun moral ve motivasyonunu bozabilir.

RAFTİNGO Şirketi her müşteri grubunu kendi lisan ve yaş gruplarına göre ayırarak bot içerisinde tur boyunca olası dezavantajları en aza indirmektedir.

Online Ve Hızlı Bigi Almak İçin

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.