Köprülü Kanyon Antalya Manavgat

Türkiyede Antalya il sınırları içerisinde bulunan Tarihi Köprülü Kanyon Manavgat ilçesi Beşkonak beldesinde yer alır. Köprülü Kanyona adını veren köprü çay ırmağı üzerinde bulunan kemerli tarihi taş köprüsünden alır. Yakın tarihte korkulukları olmayan köprü Orman köylülerinin üzerinde Kamyonlarla tomruk Taşımacılığı yaptığı bilinmektedir. Bir rivayete göre taşıma esnasında kamyonlardan birinin aşağı düştüğü söylenir. Bölgeye Turizmin gelmesiyle Köprü tadilatdan geçmiş ve tarihi dokusunu bozmadan orjinale yakın yanlara taş duvarlar örülmüştür. Şimdilerde üzerinde Rafting Botlarının geçtiği ve binlerce turistin Gözlerini alamadığı Üzerinde resimler çektirdikleri Bir bölge haline gelmiştir. Antalya Turizmi açısından önemi oldukça büyüktür.

köprülü kanyon tarihi köprüsü antalyada rafting severleri bekliy

KÖPRÜLÜ KANYON AİLELERİN TERCİHİ

Evet aileler için ideal bir açık hava macerasıdır. Köprü çay nehrinde birlikte harcanan harika anıları yaratırken, açık havada çocuklarınızla birlikte yapılan rafting heyecanını ve keyfini çıkartacaksınız. doğanın harikalarını tanımaya başlayacak ve çok eğlenceli vakit geçireceksiniz. köprülü Kanyon rafting rehberlerimiz hevesli, emniyetli bir şekilde bilinmekte ve ailenizi RAFTİNGO rafting heyecanına davet etmekten memnuniyet duyarız.

Köprülü Kanyona Nasıl Gidilir

Köprülü Kanyona uşaşım oldukça kolaydır. Antalya ile Manavgat arasında ana yol üzerinde taş ağıl beldesi kavşağı bulunur. sizi yönlendirecek oldukça göze çarpan büyük tabelalar yönlendireceltir. Köprülü KAnyona asfalt bir yolla rahat bir ulaşım sağlanır. kısmen viraşların olduğu orman yolunda dikkat edilmesi gereken 2 keskin viraja sahiptir. Asfalt yola aldanıp hız yapılmaması önerilir.


raftingo köprü kaç kanyon turlarıviraj tabelaları hala güncellenmemiştir bunedenle yoldan gözünüzü ayırmamalısınız. Irmağın her iki tarafında rafting şirketleri bulunmaktadır. ister karabük köyü içinden geçerek gidin isterseniz beş konak beldesinden geçin her ikisinin bittiği yerde köprülü kanyona rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Köprülü Kanyon Milli Parkı, Antalya’ya 80 km, Ankara’ya 540 km, İstanbula 750 km izmire ise yaklaşık 535 km uzaklıktadır.

Ülkemizin en gözde rafting parkurlarına ev sahipliği yapan köprülü kanyon milli parkı, manzarası ile de ziyaretçilerine heyecan dolu imkanlar sunmaktadır. Haritada tam konumu linkte bulabilirsiniz. RAFTİNGO KÖPRÜLÜ KANYON HARİTASI

Köprülü Kanyon Rafting Turu Avantaj Ve Dezavantajları Nelerdir?

Rafting Turu Avantajları;

  • Gezi sırasında harika bir egzersiz yapabilirsiniz.
  • Tecrübelerinizin fotoğraf ve videolarını tur şirketimizden alabilirsiniz - Normal şartlarda elinizde doğa içerisinde bir kürek ile fotoğraf çekinmek neredeyse imkânsızdır, bu nedenle rafting tecrübelerinizi anmak için sunduğumuz hoş bir özelliktir.
  • Köprülü Kanyon Irmağında yüzünüze vuran akıntı esintisi ve suyun yüksek hızı, yüksek adrenalin yaşamanızı sağlar.
  • Rafting turları hem aileler hem de meslek kuruluşları için paha biçilemez bir ekip oluşturma deneyimi sunar.
  • Rafting Turları geniş bir yaş grubunda uygundur herkesin en az gereksinimi karşılaması şartıyla; Bir rafting turu harika bir grup gezi fırsatı sunmaktadır.

Rafting Turu Dezavantajları;

  • bot içinde küstah bir yolcunuz varsa, yolculuk süresince sıkışmış olursunuz.
  • Nehre ve çeşitli engellerine konsantre olduğunuz için, geçen güzel sahneye bakmak için zamanınız olmayabilir.
  • Rehberlerinizin sözü dışındaki yapılmış olan bireysel davranış ve hareketler istenmeyen kazalara sebebiyet verebilir ve bu kazalar sonucu grubunuzun moral ve motivasyonunu bozabilir.

RAFTİNGO Şirketi her müşteri grubunu kendi lisan ve yaş gruplarına göre ayırarak bot içerisinde tur boyunca olası dezavantajları en aza indirmektedir.

Köprülü Kanyon Trips

Rafting Turları

Köprülü Kanyon Bölgesine seyahat ederken RAFTİNGO ile güvenilir, titiz, atletik macerayla birlikte farklı bir deneyimin keyfini çıkaracaksınız, rafting turu yeni yerler hakkında bilgi edinmek ve yeni arkadaşlar edinmek için harika bir yoldur. Rafting turlarına katılanlar genelde aynı gün içerisinde Canyoning ve Trekking gibi başka turlara entegreli olarak yapılabilir bir spor olarak bilinir. raftingo Advanture Misafirleri genelde rafting + Canyoning ikisi bir arada turlarını tercih etmektedirler.

Diğer tatil deneyimleriyle karşılaştırıldığında, rafting turları aileler ve küçük gruplar için ekonomik bir eğlence sağlayabilir. Yalnız veya çift olarak seyahat ediyorsanız da, başarılı bir rafting turu için ekip çalışması ve etkileşim yoluyla unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Turlarımız hakkında daha fazla bilgi ve datay almak için web sayfamızın iletişim bölümünden bizleri arayabilirsiniz. Macera dolu Günler geçirmeniz dileklerimizle Raftingo Advanture Trips Company

Köprülü Kanyon Gezi Ve Doğa Aktiviteleri


Köprülü Kanyon
macera turlarına hazırmısınız! Raftingo'nun size özel hazırlamış olduğu gruplara özel inanılmaz fiyat fırsatlarını kaçırmayın. ister günübirlik ister konaklamalı olarak dilediğiniz kadar kalabilirsiniz. doğayı hisset ve kendini akışına bırak! fiyat detayları için lütfen KAMPANLAR bölümünden kendinize uygun tur paketinizi seçiniz. RAFTİNGO Advanture

Rafting Yaşam Tarzı

Hayatta beyaz sularda Rafting yapmaktan daha eğlenceli bir şey yoktur. Nehirde yapılan her yolculuk tamamen yeni bir keşif ve deneyimdir. Rafting, günlük rağbet gören bir etkinlik olmadığından, vücudunuzu bir sonraki rafting maceranız için hazırlarken, diğer şeyleri taze tutmanıza ve genel sağlık, zindelik ve refah seviyenizi iyileştirmeye yardımcı olacak aktivitelerin en başında gelir.

Gezilerinizi heyecan verici hale getirmek için, her seferinde rafting gezinizi farklı yapmayı deneyin. Örneğin bunu denemek için yeni nehirler ve yollar bularak yapabilirsiniz. Birçok nehrin diğerlerinden daha pürüzlü olan farklı bölümleri vardır. Yılın farklı zamanlarında botla gezinti yapmayı deneyin. Gittiğiniz aya bağlı olarak su çok sakin veya çok kabarık olabilir. Günün farklı zamanlarında gidiş bile yeni şeyleri teşvik etmesini sağlıyacaktır. Raftingo ile her daim güvende olduğunuzu unutmayın.

raftingo tur macera heyecan antalya

Türkiye Doğa Sporları Köprülü Kanyon

Türkiye’de doğa sporları denince akla ilk gelen hiç şüphesiz Rafting sporudur. Eğlencenin Adrenalinle buluştuğu bu spor dalı ülkemizin doğası, iklimi ve arazi şartları Rafting sporuna oldukça elverişlidir. Son yıllarda oldukça bilinçlenen firmalar müşteri güvenliği ve memnuniyeti konularında dış ülkelerin oldukça önüne geçmiştir. Türkiye’de rafting parkurları bölgelerine göre zorluk dereceleriyle sınıflandırılırlar. Böylelikle rafting severlere adrenalin dozunu seçme imkanı sağlanmış olur. Mesela Karadeniz bölgesinde rafting yapmak dik şelale ve akıntılarla ünlüdür İnsan buda zorlu parkurları beraberinde getirmektedir. Akdeniz bölgesinden bahsedecek olursak daha düşük zorlu parkurlardan oluşur. Manavgat ilçesindeki Köprülü Kanyon milli park alanı buna en güzel örnektir. parkur olarak 7 ve üzeri yaş gurubuna hitap eden ailenizle Gönül rahatlığıyla Rafting serüvenine katılabilirsiniz. Antalya Turizm bölgesi olduğundan deniz kum güneş turizminde sıkılan misafirler kendilerini doğaya bırakarak alternatif bir eğlence anlayışını benimsemektedirler. Buda yaz sezonunda havaların ısınmasıyla hem serinleme hem de farklı grup turlarına katılmak isteği Köprülü Kanyon bölgesinin adını ilk sıraya gelmesine vesile olmuştur. Daha önce bu deneyimi yaşamadıysanız mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.

Online Rezervasyon için

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.