Antalya Köprülü Kanyon'da Rafting Turu

Rafting Köprülü Kanyon;

Türkiye'de Antalya il sınırları içerisinde bulunan Tarihi Köprülü Kanyon Manavgat ilçesi Beşkonak beldesinde yer alır. Köprülü Kanyona adını veren köprü çay ırmağı üzerinde bulunan kemerli tarihi taş köprüsünden alır. Yakın tarihte korkulukları olmayan köprü Orman köylülerinin üzerinde Kamyonlarla tomruk Taşımacılığı yaptığı bilinmektedir. Bir rivayete göre taşıma esnasında kamyonlardan birinin aşağı düştüğü söylenir. Bölgeye Turizmin gelmesiyle Köprü tadilatdan geçmiş ve tarihi dokusunu bozmadan orjinale yakın yanlara taş duvarlar örülmüştür. Şimdilerde üzerinde Rafting Botlarının geçtiği ve binlerce turistin gözlerini alamadığı üzerinde resimler çektirdikleri bir bölge haline gelmiştir. Antalya turizmi açısından önemi oldukça büyüktür.

köprülü kanyon tarihi köprüsü antalyada rafting severleri bekliy

KÖPRÜLÜ KANYON AİLELERİN TERCİHİ

Evet aileler için ideal bir açık hava macerasıdır. Köprü çay nehrinde birlikte harcanan harika anıları yaratırken, açık havada çocuklarınızla birlikte yapılan rafting heyecanını ve keyfini çıkartacaksınız. doğanın harikalarını tanımaya başlayacak ve çok eğlenceli vakit geçireceksiniz. köprülü Kanyon rafting rehberlerimiz hevesli, emniyetli bir şekilde bilinmekte ve ailenizi rafting heyecanına davet etmekten memnuniyet duyarız.

Köprülü Kanyon Beşkonak Balık Izgara – Közde Alabalık Yemeği

Közde Alabalık Izgara Yemeği;

Köprülü Kanyon Beşkonak bölgesine yaprak sarması arasında közde alabalık yemeği yerken parmaklarınızı ısıracaksınız! İster rafting turu sonrası isterseniz akşamüzeri sevdiklerinizle bölgenin en lezzetli yemekleri arasında yer alan balık ızgarasını tadarak, ırmak kenarının serin suları kıyısında afiyetle yiyeceksiniz. Üzüm yaprağı arasında alabalık daha önce yemediyseniz mutlaka yemenizi tavsiye ederiz. Yemek rezervasyonu için bizleri arayıp yerinizi ayırt edebilirsiniz. Köprülü Kanyon Bölgesinin en nefis restoranıyla ırmak kıyısına sizleri de bekliyoruz.

Köprülü Kanyon Beşkonak Kahvaltı Yerleri – Rafting Öncesi Sabah Kahvaltısı

Köprülü Kanyon Beşkonak Kahvaltı;

Antalya Köprülü Kanyon bölgesinde Köprüçay ırmağının serin suları kenarında doğanın kalbinde sevdikleriniz ile kahvaltı yapabilirsiniz. Tesisimiz ırmak kıyısında olup rafting turu öncesi sabah kahvaltı yaparak bölgeye özgü taze tereyağı ve peynirlerinin tadına bakabilirsiniz. Sonrasında sizi bekleyen Rafting macerasına katılabilirsiniz. Köprülü Kanyon’da kahvaltı yapmak için iletişim numarasından bizi arayarak rezervasyon yapabilirsiniz.

Köprülü Kanyon - Antalya

Köprülü Kanyon Rafting Ne Kadar?

Köprülü Kanyon resmi belirlenen Parkur uzunluğu 14 km’dir. 2 si büyük 4-5’e yakın rapitleri (şelaleleri) bulunur. Köprülü Kanyonda rafting turuna dahil olmak isteyenler için almış oldukları hizmetle orantılı farklı fiyatlar vardır. Fiyat politikaları tamamen hizmetle doğru orantılıdır. Grupların yoğunluğu, ulaşım hizmeti, özel yemek ve özel bot talepleri her biri fiyatları etkileyen unsurlardır. Bu nedenle rafting turuna gelmeden önce mutlaka operatörlerden veya rafting firmalarından bilgi alınmalıdır. Rafting doğaçlama yapılmaz. Kişi sayılarına göre 1 gün öncesinden hazırlık yapılıp sistemli ve bir düzen içerisinde olunması gerekir. Bu nedenle gelmeden en geç 1 gün önce saat 00:00’ a kadar bizi aramanızı tavsiye ederiz. Aracı firma veya her hangi bir tur acentesi değiliz, raftingin kendisiyiz. Bu sebepten dolayı aracı firmalara göre fiyatlarımız daha uygundur. Kaliteli ve aracısız direkt bir rafting turuna katılmak istiyorsanız bizi arayabilirsiniz. Köprülü Kanyon Rafting turlarının güvenli adresi.

Köprülü Kanyon Hakkında Kısa Bilgi

Manavgat Köprülü Kanyon

Köprülü Kanyon Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Boz yaka yolu üzerinden gidilmektedir. Köprülü Kanyonda İki Adet kemerli taş köprü bulunur. Oluk köprü bunlardan bir tanesidir. Oluk köprü daha alçak konumda olup adeta yeni yapılmışçasına dimdik ayakta durmaktadır. Bir diğer köprü asıl kanyon üzerinde bulunan büyük kemerli taş köprüdür. Bu köprü ise Karabük köyü ve beş konak beldelerini birbirine bağlar. Eski dönemlerde üzerinden tomruk taşımacılığı yapan kamyonlar geçmiş buna rağmen bu köprüde yine ayakta ve sağlam durumda günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Köprülü Kanyon Taş köprüleri roma döneminden günümüze kadar gelmişti. Köprülü kanyon bugünlerde rafting sporuyla ön plana çıkmış ve doğa severler tarafından görselliği bakımından tam not almış bir bölgemizdir. Size bölgeyi görmek ve doğaya yolculuk yapmak istiyorsanız bizleri ARAYARAK bölgede düzenlediğimiz etkinliklerden her hangi birine katılabilirsiniz!

Köprülü Kanyon’da Ne Yapılır? Köprülü Kanyon Turları

Köprülü Kanyonda ne yapılır?

Köprülü Kanyon artık dünyaca marka yapmış bölgelerimiz arasında yerini almıştır. Köprülü Kanyona geldiğinizde birçok aktiviteye katılabilirsiniz. Konaklamalı gelmek isteyenler bölgeye özgü bungalov tarzı evlerde konaklayarak doğanın sessizliği arasında ruhunuzu dinlendirebilir, isterseniz Selge antik kentine çıkıp eski roma tiyatrosunu görebilirsiniz. Adını köprülerden aldığı meşhur Köprülü Kanyona gidip tarihi köprüleri üzerine çıkarak doğal bir cennet olan kanyonu izleyebilirsiniz. Biraz yukarı çıktığınızda yeni keşfedilen Tazı Kanyonuna gidebilir küçük trekking yürüyüşleri yapabilirsiniz. Zipline turlarında halatlara asılı kalarak 250 metre kayabilir, Canyoning turlarına katılarak kanyon içerisinde serin sularda yolculuğa çıkabilirsiniz. Ama asıl bölgeye geliyorsanız size şiddetle rafting yapmanızı öneririz. Yerli yabancı binlerce kişinin rafting yaptığı bölgede sizde rafting yaparak bu deneyimi yaşama fırsatı elde edebilirsiniz. Köprülü Kanyon bölgesindeki etkinliklerimizden her hangi birine katılmak isterseniz bizi ARAMANIZ yeterlidir.

Köprülü Kanyon En İyi Rafting Firması – En İyi Rafting Turu

En İyi Rafting Firması;

Antalya Köprülü Kanyon bölgesinde onlarca rafting firması bulunmaktadır. Tüm raftingcilerin rafting başlangıç noktası aynıdır. Lakin her rafting firmasının tesis konumları farklı farklı yerlerde bulundukları için rafting parkur uzunluklarında farklılıklar olup misafirin kalite isteklerine göre hizmet vermektedirler. Köprülü Kanyon’da en iyi firmasını arıyor ve bulmak istiyorsanız tarihine ve misafir kapasitesine bakmanızda fayda vardır. Kullandığı rafting ekipmanları, Rafting turu gerçekleştiren rehberlerin uzmanlığı tüm bunlar en iyi rafting firmasında olması gereken kriterlerden bazılarıdır. Köprülü Kanyonun en iyi rafting firması en eğlencelisi ve ailenizle güvenle rafting turuna katılabileceğiniz yasal firmalardır. Unutmayın çok ucuz rafting her zaman ucuz hizmet almanız anlamına gelmektedir ve genellikle bu tip rafting yaptıranların yasal hiçbir sorumluluğu sigorta veya gerekli belgelere sahip değildirler. Vereceğiniz ücret almış olduğunuz hizmetle orantılı olmalıdır. Antalya ve ilçelerinden haftanın her günü rafting turları için rezervasyon yaparak sende ailen ve sevdiklerinle beraber güvenle rafting heyecanına katılabilirsiniz. Bölge ve turlarımız hakkında detaylı bilgi almak için Arayınız!

Köprülü Kanyon Bungalov evleri – Beş Konak Bungalov

Köprülü Kanyon’da Bungalov Konaklama;

Köprülü Kanyon bölgesinde birbirinden güzel doğa evleri olarak bilinen bungalov evler mevcuttur. Birçoğu ırmak kenarına kurulan bu evlerde konaklama insana yaşadığını hissettirir. Köprü Çayın her iki yakasında da bulunan bungalov evler doğaseverlerin konaklamak isteyeceği yerler arasındadır. Ailenizle güvenle kalabileceğiniz tesisler ailelere özel konaklama tiplerine sahiptirler. Köprülü Kanyon’da bungalov ev tipi tesislerin az olması bölgenin yoğun sezonunda konaklamak isteyenler için yer bulma konusunda sıkıntı yaşayabilirler. Fakat tatil ve gezi planlarını birkaç önceden bilen tatilciler için erken rezervasyon sayesinde bu sıkıntıyı da giderilmiş olur. Hem konaklamak hem de bölgede aktivitelere katılmak isteyenler ‘’rafting, canyoning, zipline ‘’ Turlarına katılabilir doğa içerisindeki bu renkli yolculuğa heyecan katabilirler. Sizde bir macera turuna katılmak istiyorsanız sayfamızdan bizimle iletişime geçip kendinize uygun tur paketlerinden her hangi birini seçebilirsiniz! Rafting ve diğer tur Rezervasyonları için ARAYIN!

Köprülü Kanyon Konaklama Ücretleri – Doğa Evleri Fiyatları

Köprülü Kanyon Beş Konak Konaklama Fiyatları;

Antalya Köprülü Kanyon ve beş konak bölgesinde konaklama fiyatları kalınacak oda tiplerine ve alınacak hizmet kalitesiyle doğru orantılı olarak değişmektedir. Konaklama paketleri içerisinde yer yer kampanyalı fiyatların duyurusu yapılmaktadır. İster taş evlerde konaklama seçin ister bungalov oda tipini seçin Köprülü kanyon bölgesinden mutlu ayrılacağınız kesin. Konaklama esnasında yiyeceğiniz yemeklerin tamamı doğaldır. Yaprak sarmasında alabalık bölgede en bilinen yiyecekler arasında yer almaktadır. Tavsiye ederiz. Konaklama esnasında rafting turuna katılmak istiyorsanız bizi arayarak macera turlarına katılabilirsiniz. REZERVASYON Detayları

Mavi Rafting Sularıyla Köprü Çay - Köprülü Kanyon Rafting Turu

Mavi Rafting Köprü Çay Suları;

Akdeniz’in maviliğini bilmeyen yoktur! Hani yeşil ile mavi arası baktığınızdaki o renk ahengini! Türkiye ırmakları arasında temizlik ve berraklık açısından hiç bu kadar güzel bir akarsu mavisini görebileceğiniz bir ikinci Köprü Çay yoktur. Köprülü Kanyon içerisinden doğan doğal su kaynakları Köprü Çayı benzersiz ve eşsiz kılmaya yetiyor. Bu denli berrak sularda rafting yapmanın keyfini başka hiçbir yerde yaşayamazsınız! Mavi rafting sularda yolculuğa çıkmak istiyorsanız her gün bölgede düzenlemiş olduğumuz rafting turuna katılabilir sıcak havalarda serin sulara doğru yolculuğa çıkabilirsiniz. Rezervasyon detayları için arayınız!

Köprülü Kanyonda Ne Yapılır? Antalya Köprülü Kanyon Özellikleri

Köprülü Kanyon Antalya

Antalya Köprülü kanyonun tarihi çok eskilere dayanmaktadır. En güzel dönemlerini şüphesiz roma dönemi çağında yaşamıştır. Selge antik kentine yakınlığıyla bilinen köprülü kanyon köprü çay ırmağı sayesinde bölgede yaşayanlara adeta can suyu olmuştur. Köprü çay suyu sayesinde binlerce bitki çeşitliliği oluşmuş ve yabani hayata ev sahipliği yapmıştır. Son zamanlarda Köprülü kanyonda ne yapılır sorusu meraklılarca sıkça sorulmaktadır. Köprülü kanyonda rafting spor turizminin gelmesiyle yapılacaklar listesinde ilk sırayı almaktadır. Rafting yapmak istemeyenler bölgenin tarihi ve doğal dokusunu hissetmek için küçük trekking yürüyüşleri yaparak bölgeyi keşfedebilir ve elbette bölgenin adını aldığı meşhur köprülü kanyon taş köprülerini görebilirler. Köprülü Kanyon rafting turlarına katılmak istiyor ve bu güzellikleri görmek için rezervasyon yapabilirsiniz.

Türkiye'nin En Güzel Kanyonu

En Güzel Kanyon Köprülü Kanyon;

Adını köprü çay üzerinde yer alan 2 tarihi köprüsünden alan (oluk köprü, Büyük Kanyon Köprüsü) köprülü kanyon milli park sınırları içinde olup koruma altına alınmıştır. Hem Selge antik kentine hem de eski PAMFİLYA yolu üzerinde olması sebebiyle günden güne değeri su yüzeyine çıkmaktadır. Köprülü kanyonun büyük köprüsüne yakın çok bilinmese de eski döneme ait kilise kalıntıları yer almaktadır. Ama asıl ününü rafting spor turizmi ile duyurmayı başarmıştır. Her yıl yüzbinlerce yerli yabancı turistlerin geldiği bölge Antalya sıcağından bunalanlar içinde bir kaçış yolu haline gelmiştir. 45 dereceleri bulan yaz sıcakları köprülü kanyon bölgesini köprü çay sayesinde bir nebze de olsa serinlemek ideal bir yer halini almıştır. Doğal güzelliği ve tüm ihtişamıyla dimdik ayakta el değmemiş gibi görünen köprülü kanyon köprüleri mutlaka gezilip görülmesi gereken yerler arasında rotanızda olması gereken önemli bir bölgedir. Siz de köprülü kanyon bölgesinde rafting yapmak istiyor ve bu doğal güzellikleri görmek istiyorsanız iletişim hatlarımızdan her hangi birini arayarak detaylı bilgi alarak rezervasyon yaptırabilirsiniz! Haftanın her günü köprülü kanyona gidiş dönüş ulaşım araçlarımız vardır. Size sevdiklerinizle rafting yaparak hem eğlenin hem de bölgenin doğal güzelliğinin tadına varın!

Köprüçay Köprülü Kanyon Rafting Su Sıcaklığı, Suyun Derecesi

Rafting Su Sıcaklık Derecesi;

Su sıcaklığı, Köprülü kanyon'da kanyon içerisinde su kaynaklarının yakın akan kısımlarında 9 derece olup yaz kış değişmez ve aynıdır. Fakat tüm çay boyunca bunu söylemek doğru olmaz yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarında su kaynağından uzaklaştıkça suyun derecesi kısmende olsa yükselip 15 derecelere kadar yükselmektedir. Tüm köprüçay boyunca derecesi aynı diyemeyiz. Yinede akan çay emsallerine göre oldukça soğuk diyebiliriz.

köprülü kanyon suyun derecesi suyun sıcaklığı 9 derece

Büğrüm Köprü Oluk Köprü Nerede Nasıl Gidilir?

Büğürüm Köprü;

Büğrüm Köprüsü diğer adıyla oluk köprü eski roma ımparatorluğu döneminden günümüze kadar gelmiş en güzel eserlerden birtanesidir. Köprünün kemerleri öylesine muazzam bir işçilikle yapılmıştır ki görenleri kendisine hayran bırakmaktadır. Eski ipek yolu geçidi olarak kullanılan Büğrüm Oluk köprü uzerinde yüzyıllarca ticaret geçişleri yapılmış yakın cağda ise yörüklerin yayla yolu olmuştur. Şimdilerde ise Büğrüm Oluk Köprü rafting turizminin gelmesiyle üzerine çıkılıp fotoğraf çekilen bir yer haline gelmiştir. Peki Büğrüm Oluk köprü nerededir? Büğrüm Oluk köprü Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı beşkonak beldesinde köprülü kanyon milli park sınırları içerisinde yer almaktadır. Karabük köy girişine yaklaşık 9 km uzaklıktadır. Tüm Raftingcilerin Rafting başlangıç noktasına 400 m kadar bir mesafededir. Görülmesi gereken ender kemerli köprülerden birisidir.

büğrüm oluk köprü Antalya Manavgat Köprülü Kanyon

Türkiye'de Bir Doğal Cennet Köprülü Kanyon

Harika Köprülü Kanyon;

Türkiye mevsimi, doğası ve konumu itibarı ile güzellikleriyle zengin bir ülkedir. Antalya ilimiz ise bu güzelliklerin adeta tacı gibidir. Antalya Manavgat iline bağlı yaklaşık 40 km mesafede bulunan meşhur köprülü kanyon, yeşil orman örtüsü, bitki çeşitliliği, bol oksijeni ve 2 köyü ortadan ayıran mas mavi köprü çayı sayesinde görülmesi ve gidilmesi gereken bir yerdir. Ayrıca köprülü kanyon, Rafting sporunun ülkemizde dünyaya açılan bir kapısı da diyebiliriz. Binlerce yerli ve Yabancı turistlerin geldiği bölge kıskandıracak güzellikte olduğundan gelenin tekrar gelmek istediği bir yer haline gelmiştir. Köprülü Kanyona geldiğinizde karşılaşabileceğiniz 3 temel şey nedir diye soracak olursanız 1 yeşilin neredeyse her tonu 2 tarihi görselliği ve 3 doğal bir cennet ile karşılaşırsınız. Sizde bu doğal cenneti keşfetmek, akıntıya kendinizi bırakıp Rafting yapmak isterseniz iletişim numaralarımızdan her hangi birini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Köprülü Kanyon’da Ne Yenir? Rafting Yemek Çeşitleri Nelerdir?

Rafting Yiyecek İçecek;

Antalya Köprülü Kanyon’da ne yerim diye düşünenler işte size bölgenin en enfes yiyecekleri! Eğer bir Rafting turuna katıldıysanız seçmiş olduğunuz pakete dahil çeşitli yemek seçenekleri bulunmaktadır. Standart yemek paketi açık büfe olarak sunulur. İçerisinde közde pişirilmiş Tavuk şiş, pilav, mevsim salatası, mevsim meyvesi verilmektedir. Harici ekstra paketin içerisinde ise közde alabalık, et şiş, kuzu çevirme, pirzola verilmektedir. Köprülü kanyona kendi şahsi araçlarınızla geldiyseniz eğer tarihi taş köprüye yakın sıralı gözlemeciler vardır sıcak sıcak yiyebilirsiniz. Ailece geldiyseniz milli park alanı içerisinde yer alan mesire alanında piknik yapabilirsiniz.

Köprülü Kanyon Piknik Alanları Ve Rafting Turları

Köprülü Kanyon Milli Parkı Ve Piknik Alanları;

Ulu önderimiz M.Kemal Atatürkün'de dediği gibi hiç şüphesiz Antalya dünyanın en güzel şehridir. Antalya'nın manavgat ilçesinde bulunan Köprülü kanyon bugün koruma altında olup milli park alanı içerisinde yer almaktadır. Yerli ve yabancı binlerce kişinin ziyaret ettiği bölge tarihi yapılarıylada dikkat çekmektedir. Selge antik kenti bunlardan en önemlileri arasında yer almaktadır. Ayrıca halka açık olan ırmak kıyısında bulunan piknik alanları, su üzerinde bulunan ahşap çardakları üzerinde dinlenebilirsiniz. Fakat bir rafting turu satın almak istiyorsanız tavsiyemiz bunu 1 gün önce planlayıp erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. Bölgenin yoğun olduğu zamanlarda özellikle hafta sonlarında rafting maceranız hüsranla bitebilir. Piknik yaparken ansızın birileri yaklaşarak rafting yapmak istermisiniz diyerek sizi apartopar bekleyen delme çatma botlara bindirerek bir kaç km rafting yaptıktan sonra sizi orada bırakıp yürüyerek dönmek zorunda kalırsınız. Bu nedenle planlı bir rezervasyon yapmanızı öneriyoruz. Raftingo Adventure size uygun rafting tur paketleri sunmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen İLETİŞİM sayfamıza giriniz.

DSC_7649

Köprülü Kanyon Rafting Turları Parkuru.

Tam 14 Km Rafting;

Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı olan köprülü kanyon milli park alanı yaklaşık 25 yıldır su sporları turizminde binlerce yerli ve yabancı misafirlere ev sahipliği yapmaktadır. Bir çok rafting firması olmasına rağmen restoranların konumundan dolayı 14 km tam parkur yaptıran firma sayısı ne yazıkki oldukça az sayıdadır. Bir rafting turuna katılmadan önce iyi araştırma yapılmalı ve gerçekten güvenli ve restoran konumunun ırmak kıyısında olmasına ve araç otoparkının olup olmadığına dikkat edilmelidir. Sevdiklerinizle Tam rafting parkuru yaşamak için İLETİŞİM bölümünde bütçenize uygun güvenli bir tur armağan edin.

DSCF4351

Rafting Fırsatları Köprülü Kanyon Beş konak Antalya

Çılgın Fırsatları Yakala;

Bu yılın en çılgın rafting eğlencesine katılmayımı düşünüyorsan işte tam sana göre gruplara ve ailenize özel rafting fırsatları ve kampanyaları. Hemen ara ve eğlenceyi erteleme. Antalya'nın bilinen en iyi rafting firmasında rafting keyfini doyasıya çıkar.

En Eğlenceli Ve En Güvenlisi

Raftingin En İyisi;

Rafting denilince onlarca firma arasında açık ara önde gelen raftingo misafir memnuniyeti ve çılgın rehberleri sayesinde bu sezonunda en iyileri arasında yer almıştır. Aileniz ve arkadaş gruplarınızla güvenle rafting keyfi yaşayacağınız raftingo kanyoning ve ziplinen turları ilede eğlenceye farklı bir boyut getirmiştir. Ulaşımlı ulaşımsız yemekli ve yemeksiz paket seçenekleri ile bütçenize en uygun turu bulacağınıza emin olabilirsiniz. Sende sana uygun paketi seç eğlenceden geri kalma.

Köprülü Kanyona Nasıl Gidilir

Köprülü Kanyon Yol Haritası Ve Bilgisi;

 • Köprülü Kanyona uşaşım oldukça kolaydır. Antalya ile Manavgat arasında ana yol üzerinde taş ağıl beldesi kavşağı bulunur. Sizi yönlendirecek oldukça göze çarpan büyük tabelalar yönlendirecektir. Köprülü Kanyona asfalt bir yolla rahat bir ulaşım sağlanır. kısmen viraşların olduğu orman yolunda dikkat edilmesi gereken 2 keskin viraja sahiptir. Asfalt yola aldanıp hız yapılmaması önerilir.

 • raftingo köprü kaç kanyon turlarıviraj tabelaları hala güncellenmemiştir bunedenle yoldan gözünüzü ayırmamalısınız. Irmağın her iki tarafında rafting şirketleri bulunmaktadır. ister karabük köyü içinden geçerek gidin isterseniz beş konak beldesinden geçin her ikisinin bittiği yerde köprülü kanyona rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Köprülü Kanyon Milli Parkı, Antalya’ya 80 km, Ankara’ya 540 km, İstanbula 750 km izmire ise yaklaşık 535 km uzaklıktadır.
 • Ülkemizin en gözde rafting parkurlarına ev sahipliği yapan köprülü kanyon milli parkı, manzarası ile de ziyaretçilerine heyecan dolu imkanlar sunmaktadır. Haritada tam konumu linkte bulabilirsiniz. RAFTİNGO KÖPRÜLÜ KANYON HARİTASI

Antalya Beş konak Köprülü Kanyon Rafting Rezervasyon Detayları

Rafting Turu Rezervasyon;

Antalya Köprülü Kanyon Rafting Turlarına katılmak şimdi Raftingo ile çok daha kolay. Bölgenin en uygun ulaşım + öğle yemeği dahil rafting turlarını en uygun ücretle sunan Raftingo kalite ve güvenlikten ödün vermeden bölgede yetişmiş çoklu diller bilen rehberleri sayesinde bölgenin öncüleri arasında yerini almaktadır. Siz de bizimle rafting turlarına katılıp sınırsız eğlenceye dahil olmak istiyorsanız REZERVASYON formunu doldurarak veya iletişim hattımız olan +90 0534 820 1169 numarasını arayarak detaylı bilgi ve rezervasyon detaylarını öğrenebilirsiniz.

Köprülü Kanyon (Canyon) Bölgesi Milli parkı

Milli Park;

Köprülü Kanyon Milli Parkı, Kurulum alanı Antalya'nın Manavgat ilçesinde Bolasan ile Beşkonak arasında, orta kısmında 14 km uzunluğunda rafting parkuru, akan Köprü Çayı, kanyonların derinliği 100 m’yi bulan Köprülü Kanyon çevresinde yer alır. Kanyon uzunluğu ile en uzun kanyonlarımız arasındadır. Milli Park sedir ormanları ve Kapadokya'daki peri bacalarına benzeyen rüzgar ve akarsuların oluşturduğu doğal taş oluşumlarına rastlanmaktadır. Köprü Çayı üzerinde bulunan eski taş kemerli köprü günümüzde de aktif olarak kullanılmaktadır.

Milli Park size doğanın güzelliklerinin yanında içinde barındırdığı hayvanlar alemi dağ keçisi, geyik, tilki, ayı, tavşan, kurt, porsuk gibi canlılarla karşılaşma imkanı sağlar. Coşkulu ve azgın akan Köprü çayı bol oksijeni sayesinde bol miktarda alabalık çeşitleri bulundurmaktadır.

Doğal güzelliklerin yanında Antalya Köprülü Kanyon Rafting ve Kanyoning bölgesi Milli Park alanı Selge Antik şehir kalıntılarından Tiyatro, Agora, Artemis ve Zeus Tapınakları, Sarnıç ve Su Kemerleri ile tarihi de içinde barındırmaktadır .

köprülü kanyon milli park alanı RAFTİNGO

Antalya'dan Köprülü Kanyona rafting turları

Beşkonak Rafting Grup Turları;

Bir beyaz su rafting gezisinin heyecan ve bağlarının üstünde, doğayı tamamen yeni bir şekilde deneyimlemeye başlıyorsunuz. Rafting sizi pek çok insanı görmeyen, sizi yaban hayatı ile yakınlaştıracak ve suyun olmadığı sürece ulaşmayı neredeyse imkansız olan yerlere seyahat etmenizi sağlayacak alanlara götürür .

Tehlike, müthiş manzara ve ekip çalışması, 200 yıllık olgunlaşmış yaşa erişmek için rafting yapan ve hala güçlü beyaz suyun yaratılmasına yardımcı olan şeydir. Dolayısıyla, aksiyon spor-deli arkadaşınızın yaklaşmakta olan düğününü kutlamanın eğlenceli bir yolunu arıyorsanız veya çılgın bir mücadeleye hazır olan bir ton arkadaşınız varsa, burada beyaz su raftingi hakkında bilmeniz gereken her şey var.

Antalya Manavgat Köprülü Kanyon'da Oluk Köprü

Oluk köprü Eurymedondur;

Oluk köprü Antalya'nın Köprülü Kanyon bölgesinde yer almaktadır. Türkiye'de eski Roma İmparatorluğu'nun başkenti olan Selge antik şehrine oldukça yakındır. Tarih deki ilk ismi Eurymedondur ve Köprüçay nehri üzerinde yer alan tarihi bir Roma köprüsüdür. 14 metre uzunluğunda ve 3,5 metre genişliğe sahiptir. Harç kullanmadan yapılmış kamalı taşlar muhteşem bir işçilikle biri birbirine bindirme yoluyla tonlarca ağırlığı kaldırabilir. Selge antik Kentinin en parlak döneminde inşa edilmiştir. Oluk Köprüye ulaşım kolaydır Antalya merkeze yaklaşık 80 km uzaklıkta olup serik ilçesinden hemen sonra gelen Taşağıl kavşağından içeri girilerek sağır in köyü ardından 30 km kadar orman yolu takip edilerek ulaşım sağlanır. Yolların asfalt olması arazi araçları olmaksızın her türlü araçla ulaşım imkanı kolay ve rahatır. Yaz aylarında haftanın her günü Raftingo ulaşım araçlarıyla gidebilirsiniz. detaylı bilgi almak için sitemizin İLETİŞİM bölümünden bizleri arayabilirsiniz.

Rafting Turu Avantaj ve Dezavantajları

Rafting Turu Avantajları;

 • Gezi sırasında harika bir egzersiz yapabilirsiniz.
 • Tecrübelerinizin fotoğraf ve videolarını tur şirketimizden alabilirsiniz - Normal şartlarda elinizde doğa içerisinde bir kürek ile fotoğraf çekinmek neredeyse imkânsızdır, bu nedenle rafting tecrübelerinizi anmak için sunduğumuz hoş bir özelliktir.
 • Köprülü Kanyon Irmağında yüzünüze vuran akıntı esintisi ve suyun yüksek hızı, yüksek adrenalin yaşamanızı sağlar.
 • Rafting turları hem aileler hem de meslek kuruluşları için paha biçilemez bir ekip oluşturma deneyimi sunar.
 • Rafting Turları geniş bir yaş grubunda uygundur herkesin en az gereksinimi karşılaması şartıyla; Bir rafting turu harika bir grup gezi fırsatı sunmaktadır.

Rafting Turu Dezavantajları;

 • bot içinde küstah bir yolcunuz varsa, yolculuk süresince sıkışmış olursunuz.
 • Nehre ve çeşitli engellerine konsantre olduğunuz için, geçen güzel sahneye bakmak için zamanınız olmayabilir.
 • Rehberlerinizin sözü dışındaki yapılmış olan bireysel davranış ve hareketler istenmeyen kazalara sebebiyet verebilir ve bu kazalar sonucu grubunuzun moral ve motivasyonunu bozabilir.

Raftingo Gezi, her müşteri grubunu kendi lisan ve yaş gruplarına göre ayırarak bot içerisinde tur boyunca olası dezavantajları en aza indirmektedir.

Farklı Rafting Turu Deneyimi Yaşayın

Heyecanlı Rafting Turları;

Köprülü Kanyon Bölgesine seyahat ederken Raftingo ile güvenilir, titiz, atletik macerayla birlikte farklı bir deneyimin keyfini çıkaracaksınız, rafting turu yeni yerler hakkında bilgi edinmek ve yeni arkadaşlar edinmek için harika bir yoldur. Rafting turlarına katılanlar genelde aynı gün içerisinde Canyoning ve Trekking gibi başka turlara entegreli olarak yapılabilir bir spor olarak bilinir. raftingo Advanture Misafirleri genelde rafting + Canyoning ikisi bir arada turlarını tercih etmektedirler.

Diğer tatil deneyimleriyle karşılaştırıldığında, rafting turları aileler ve küçük gruplar için ekonomik bir eğlence sağlayabilir. Yalnız veya çift olarak seyahat ediyorsanız da, başarılı bir rafting turu için ekip çalışması ve etkileşim yoluyla unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Turlarımız hakkında daha fazla bilgi ve datay almak için web sayfamızın iletişim bölümünden bizleri arayabilirsiniz. Macera dolu Günler geçirmeniz dileklerimizle Raftingo Advanture Trips Company

Antalya'da Kaliteli Bir Rafting Turu

Hızlı Rafting;

Köprülü Kanyon macera turlarına hazırmısınız! Raftingo'nun size özel hazırlamış olduğu gruplara özel inanılmaz fiyat fırsatlarını kaçırmayın. ister günübirlik ister konaklamalı olarak dilediğiniz kadar kalabilirsiniz. doğayı hisset ve kendini akışına bırak! fiyat detayları için lütfen KAMPANLAR bölümünden kendinize uygun tur paketinizi seçiniz. Raftingo Advanture

Türkiye Doğa Sporları Köprülü Kanyon

Türkiye'nin İncisi Köprülü Kanyon;

Türkiye’de doğa sporları denince akla ilk gelen hiç şüphesiz Rafting sporudur. Eğlencenin Adrenalinle buluştuğu bu spor dalı ülkemizin doğası, iklimi ve arazi şartları Rafting sporuna oldukça elverişlidir. Son yıllarda oldukça bilinçlenen firmalar müşteri güvenliği ve memnuniyeti konularında dış ülkelerin oldukça önüne geçmiştir. Türkiye’de rafting parkurları bölgelerine göre zorluk dereceleriyle sınıflandırılırlar. Böylelikle rafting severlere adrenalin dozunu seçme imkanı sağlanmış olur. Mesela Karadeniz bölgesinde rafting yapmak dik şelale ve akıntılarla ünlüdür İnsan buda zorlu parkurları beraberinde getirmektedir. Akdeniz bölgesinden bahsedecek olursak daha düşük zorlu parkurlardan oluşur. Manavgat ilçesindeki Köprülü Kanyon milli park alanı buna en güzel örnektir. parkur olarak 7 ve üzeri yaş gurubuna hitap eden ailenizle Gönül rahatlığıyla Rafting serüvenine katılabilirsiniz. Antalya Turizm bölgesi olduğundan deniz kum güneş turizminde sıkılan misafirler kendilerini doğaya bırakarak alternatif bir eğlence anlayışını benimsemektedirler. Buda yaz sezonunda havaların ısınmasıyla hem serinleme hem de farklı grup turlarına katılmak isteği Köprülü Kanyon bölgesinin adını ilk sıraya gelmesine vesile olmuştur. Daha önce bu deneyimi yaşamadıysanız mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.

Online Ve Hızlı Bigi Almak İçin

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.