Antalya Rafting Nehir Turları Doğa Gezileri - Nehir ırmak nasıl oluşur? Türkiye'de Denize dökülen ırmaklar

Antalya Köprü çay Nehri'nde gün boyunca yapılan bir rafting gezisi, maceracı ve yeni başlayanlar için mükemmel bir seçimdir. Ailenizle severek ve güvenle zaman geçirebileceğiniz en güzel aktiviteler arasında yer almaktadır. rafting zorluk derecisinin 1 - 2 - 3 olması sebebiyle kolay ve eğlenceli anlar geçirirsiniz. Raftingo Adventure sizler için hazırlamış olduğu Aile paketi sayesinde en uygun fiyatlarda kaliteli hizmet alırsınız. Nehirde rafting yaparken bir yandan'da doğanın o muhteşem manzarası arasında tarihede yolculuk yapma imkanınız olacaktır. Paket ve fiyat bilkileri almak için lütfen İLETİŞİM bölümünden detayları alınız.

antalya rafting köprülü kanyon turları

Rafting Turu - Rafting Gezileri

Rafting doğa sporları içerisinde eğlenceli ve bir o kadar da adrenalin içerikli olmasıyla bilinir. Rafting turu denilince akla ilk gelen bölgemiz hiç şüphesiz köprülü kanyondur. Köprülü kanyon'da hiç rafting yapmadıysanız şidetle bu deneyimi yaşamanızı öneririz. Sezonda yerli yabancı binlerce misafirin bu deneyimi yaşamak için geldiği bölge bozulmamış doğal ortamıyla gün geçtikçe misafir sayısının artmasına neden olmuştur. Bölgede onlarca rafting turu firması olmasına rağmen dikkat edilmesi gereken, hem bütçenize uygun hemde güvenli olup olmadığını bilmeniz gerekir. Bir rafting turu tam 14 km parkura sahiptir. Az km yapıp daha fazla para ödemeyin! Bir rafting turuna katılmadan önce katılımcı bilgi ve sigorta katılım formunu imzalamak zorundadır. Sizler için önce güvenlik bizim için çok önemli! otelinizden alınışınızdan tutun tur sonuna kadar bize emanetsiniz! Gruplarda sorun yaşamamak için kişileri milliyetlerine, Aileler ailelerle birlikte, genç katılımcılar gençlerle grup halinde ırmakta ilerlerler. Her rafting botu 8-10 kişiliktir ve her bir bot için bir rehber verilir. Arzu eden misafirlerimiz rafting turu yanında bölgede düzenlediğimiz canyoning ve Zipline turuna da katılım sağlayabilirler. Hatta 1 günde 3 tur birden yapabilme imkanları vardır. 3+1 olarak bilinen paket turumuz için bütçenize en uygun olanı seçerek rezervasyon yaptırabilirsiniz. Unutmayın rezervasyon için en geç 1 gün önce bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Fiyatlar ve detaylı bili için İLETİŞİM

Antalya Kundu Rafting Turları

Antalya Kundu bölgesi merkeze en yakın turizm beldesidir. Havalimanına yakınlığı nedeniyle yerli yabancıların konaklamak için tercih ettikleri bir turizm bölgesidir. Antalya kundu otelleri verdikleri kaliteli hizmetleri nedeniyle dünya otel sıralamasında iyi bir konuma sahiptir. Peki kundu ile köprülü kanyon rafting bölgesi arasındaki mesafe ne kadardır? Kundu ile köprülü kanyon mesafesi yaklaşık 60 km dir. Günübirlik rafting turuna katılmak istiyorsanız en geç 1 gün önce rezervasyon yaptırmanız gerektiğini unutmayın! Harika ve eğlece dolu bir gün yaşamak istiyorsanız Gidiş-dönüş ulaşım ve rafting turu dahil uygun fiyat detaylı bilgi almak için İLETİŞİM bölümünden bizi arayın.

Belek Rafting Turları

Belek Antalya merkeze oldukça yakın bir beldemizdir. Deniz kıyısına yakınlığı nedeniyle dünyaca ünlü lüx otellere ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca golf turizmi açısından oldukça önemlidir. Belek bölgesi köprülü kanyona Serik ilçesinden sonra gelen en yakın beldemizdir. Belek bölgesindesiniz ve bir rafting turuna katılmak istiyorsanız bizi arayarak bütçenize uygun rafting, canyoning, zipline, jeep safari etkinlikleri için gidiş-dönüş ulaşım dahil fiyatlar alabilir, gün boyunca çılgın ve adrenalin dolu bir gün geçirebilirsiniz. Detaylı Bilgi İLETİŞİM

Serik Rafting Turları Antalya

Serik Antalya'nın güney kısmında yer alır ve Antalya merkeze uzaklığı yaklaşık 35 km'dir. Serik ilçesi pehlivanlar diyarı olarakta bilinmektedir. Ünlü yağlı güreş pehlivanlarına her yıl ev sahipliği etmekle birlikte bir turizm ilçesidir aslında. Hem lüx otellerin yakınlığı hemde tarihi aspendos arenası sınırları içinde yer alır. Ayrıca ünlü köprülü kanyon rafting bölgesinede yakınlığından dolayı, yerli yabancı turistlerin geçiş güzergahı üzerinde yer almaktadır. serik bölgesinden Köprülü Kanyon'a ne yazıkki direk veya aralıklarla servis aracı bulunmamaktadır. Serik bölgesindesiniz ve rafting turuna katılmak istiyorsanız yapmanız gereken bizi arayarak haftanın her günü köprülü kanyon rafting bölgesine giden araçlarımızla rafting+öğle yemeği+gidiş-dönüş ulaşım dahil indirimli fiyat paketlerimizden her hangi birini satın alarak tam gün eğlenme fırsatını yakalayabilirsin. Detaylar için İLETİŞİM

Antalya Kamp Alanları - Kamp Yerleri - Çadır Kamp Kurma

Doğanın insanlara bahşetmiş olduğu bu görkemli güzelliği karşısında ne yazıkki iş temposu nedeniyle şehir hayatına adapte olmuş gibi görünsekte fırsatını bulduğumuz her an yeşilin ve mavinin kısacası oksijenin bol olduğu yerlere kaçarak kendimizi biraz nefes almak isteriz. Kampçılık ta bu kaçısın en güzel örneğidir. Dünyada olduğu gibi ülkemizdede oldukça sık yapılan bir aktivitedir. İster ailenizle, ister arkadaşlarınızla doğanın kendine has sesi ve sessizliğiyle baş başa kalmayı kim istemez ki! işte size kampçılıkla ilgili bilmeniz gereken bir kaç detay paylaşacağız.

Kamp - Kamçılık Nedir?

Kamp ve kamçılık doğa sporları yapan veya ilgilenenlerin doğada ellerinde ki malzemelerle bazen planlı bazen plansız imkanlar doğrultusunda doğa içerisinde belirlenen noktada dinlenme alanı olarakta ifade edebiliriz. Kamp kurmak için illa bir gruba dahil olmanız gerekmez. Grupla birlikte kamp kurulabileceği gibi tek başınızada bunu gerçekleştirebilirsiniz. Profesyonel olarak extreme sporlarıyla ilgilenen hemen hemen herkes bu deneyimi yaşamaktadır.

Kamp Nasıl Yapılır?

Kamp denilince kısa veya duruma göre uzun süre konaklayacağınız anlamına gelir. Yanınızda çadır, uyku tulumu ve diğer malzemelerin hava şartlarına uygun olması, kuracağınız bölge kimi zaman deniz kenarı, kimi zaman orman içerinde ırmak kıyısında olabilir. Önemli olan kamp kurduğunuz bölgede size tehlike oluşturmayacak bir yerde kurmanız önemlidir. Örneğin hava yağışlı ve siz her hangi bir dere yatağı içerinde kamp kuramazssınız, veya yine yağışlı bir havada uçurum kenarına toprak kayması riskli bölgede kuramazsınız. Bir kamp alanı oluşturulacaksa eksiksiz ekipmanlar ve keşif yapılması gerekmektedir.

Kampçılık İçin Gerekli Malzemeler?

 • Çadır
 • Uyku Tulumu
 • Gıda Malzemeleri
 • sırt Çantası
 • Bıçak
 • El Lambası (fener)
 • Hava şatlarına uygun Kıyafetler
 • Çakmak
 • Çöp poşeti
 • İlk yardım çantası
 • Pusula
 • Düdük

Kamp Hangi Mevsimde Yapılmalıdır?

Kamp Kurmak için belli bir mevsimi yoktur. Her mevsimde yapılabilen bir aktivitedir. Önemli olan mevsimine uygun malzemeler ve yanınızda buna uygun getirdiğiniz malzemelerdir.

Türkiye'de Kamp Alanları?

Antalya Kamp Alanları Çadır Kamp Yerleri?

Antalya'da Kamp kurmak istiyorsanız kesinlikle ünlü köprülü kanyona gelmenizi tavsiye ederiz. Irmak kenarında bulunan çadırlarımızla veya kendi getirdiğiniz çadırınızla kamp kurabilirsiniz. Ayrıca gece konaklayıp, Sabah kahvaltıdan sonra Rafting yapabilir doğadaki keyfinizi 2 katına çıkartabilirsiniz. Yapmanız gereken gelmedenönce yer müsaitliği sormanızdır. Bütçenize uygun fiyat detaylarını ve daha fazla bilgi almak için lütfen bizi ARAYINIZ.

Nehir Irmak Nedir Nasıl oluşur?

Nehir nedir?

Bir nehir, yerçekimi nedeniyle daha yüksek bir yükseklikten daha düşük bir yüksekliğe doğru hareket eden sulardan oluşur. Yağmurun toprağa düşmesiyle, yada toprağa sızmasıyla akışın denizlere doğru yolculuğuda, nehir ve göllere doğru yokuş aşağı akar. Bazen yer yüzeyi düz değildir bir yönde yokuş aşağı doğru eğimlidir. Akan su başlangıçta küçük dereler gibi yokuş aşağı iner. Küçük dereler yokuş aşağı akarken daha büyük akarsular ve nehirler oluşturmak için birleşirler. Nehirler yolun sonunda okyanuslara veya denizlere akarlar. Su her tarafta daha yüksek arazi ile çevrili bir yere akarsa, burada bir göl oluşur.Bir nehrin akışını engellemek için bir baraj inşa edilirse, oluşan göl bir rezervuar oluşturur. ve yaşamın geleceği için günümüzde önemlidir.

Nehirler sadece insanlar için değil, hayat başladığından beri yeryüzündeki tüm yaşam için gerekli olmuştur. Bitkiler ve hayvanlar için su tüm yaşam için çok önemli olduğu için nehirler etrafında büyür ve toplanırlar. Nehirlerin dünyadaki birçok şehirden geçtiği görülüyor, ancak nehirlerin kentten geçmesi değil, şehrin nehrin etrafında inşa edildiği ve büyüdüğü anlaşılmaktadır. İnsanlar için nehirler sulama, enerji üretimi, Atık imhası için önemlidir.

raftingo turları antalya

Nehir Sularının Oluşumu?

Nehir Sularının başlangıç noktası gökyüzüdür çünkü akarsu döngüsünün bir parçasını oluşturur. Nehirlerde akan suyun büyük bir kısmının çevredeki havzalara akmaktadır.

Ancak, bir nehirdeki suyun tamamı yüzey akışından gelmez. Karaya düşen yağmur da yer altı suyunu oluşturmak için toprağa sızmaktadır. Arazi yüzeyinin altında, su tabakası olarak adlandırılan belirli bir derinlikte, zemin suya doyurulur. Bir nehir bankı, çoğu nehirde olduğu gibi bu doymuş katmanı keserse, su topraktan nehre doğru sızacaktır. Yeraltı suyu sızıntısı bazen karada veya hatta araba yolu gibi katmanlar çıktığında görülebilir. Nehirler, zamanla, aktıkça zemine dikey olarak kesilebildiğinden, su taşıyan kaya katmanları nehir kıyısında ortaya çıkabilir. Bu nedenle, nehirlerdeki suyun bir kısmı bankalardan çıkan akıma bağlanır. Bu yüzden kuraklıklarda bile akarsularda genellikle biraz su vardır.

Türkiye'de denize dökülen nehirler akarsular ırmaklar çaylar

Türkiye'de bilinen nehirlerin, ırmakların, çayların döküldükleri denizler;

Raftingo akarsular

Marmara denizine akan nehirler;

 • Yalak Deresi
 • Kocasu Deresi (Uluabat Gölü'nden sonra Koca Deresi)
 • Karaerik Deresi
 • Aliova Çayı
 • Emet Suyu
 • Simav Çayı
 • Kara Deresi
 • Kadıköy Deresi
 • Kocaafşur Çayı
 • Madra Deresi
 • Hanife Deresi
 • Gölcük Deresi
 • Dombay Deresi
 • Killer Deresi
 • Değirmencik Deresi
 • Keçi Deresi

Ege denizine dökülen nehirler;

 • Bakırçay
 • gediz
 • Büyük menderes
 • Küçük Menderes

Akdenize dökülen nehirler;

 • Göksu
 • Zamantı
 • Seyhan
 • Manavgat
 • Dalaman
 • Ceyhan
 • Asi
 • Aksu
 • Acısu

Karadenize dökülen nehirler;

 • Melen
 • Fırtına
 • Terme
 • Gelevera
 • Terme
 • Yağlı dere
 • Bartın
 • Fiyos
 • gökırmak
 • Devrez
 • Delice
 • Kızılırmak
 • Çekerek
 • Kelkit
 • Yeşil ırmak
 • Porsuk
 • Ankara
 • Sakarya
 • Multidere
 • Papuç deresi
 • Riva deresi
 • Devrani deresi
 • Akçay
 • Curi
 • Tabakhane
 • Lahna
 • Cevizderesi
 • Bolaman
 • Melet
 • Çoruh
 • Harşit

Çocuk rafting turları aile rafting

Ailenizi, arkadaşlarınızı getirin Raftingo River'da rafting olağanüstü bir deneyim kazanın. Önce güvenliğnizi düşünerek güvenli rafting turları sağlarız. 15 km lik özel ve uzun parkurla tam gün eğlenmeye doyamıyacaksınız. Antalya'da tam 25 yıldır siz değerli katılımcılarımız için kendimizi geliştirerek en iyi hizmet sunmak arzusundayız. Raftingo rafting ile ailenizle ve arkadaş gurubunuzla unutulmaz anlar yaşarsınız. Bütçenize uygun fiyat paketlerimiz için lütfen detaylı bilgi alınız.

Online Ve Hızlı Bigi Almak İçin

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.