Kumluca Korsan Karaöz Koyu

Antalya Koyları ve Özellikleri | Korsan Karaöz Koyu | Kumluca

Korsan (Karaöz) Koyu;

Kumluca Korsan Koyu, Antalya iline bağlı olan ve Akdeniz kıyısında yer alan bir sahil kasabasıdır. Tarihi oldukça eski olan bu bölge, Karaöz adıyla da bilinmektedir. Kumluca ilçesine bağlı olan bu köy, doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla ziyaretçilerini büyülemektedir.

Kumluca Korsan Koyu'nun tarihine bakıldığında, antik çağlardan itibaren yerleşim yeri olarak kullanıldığı görülmektedir. Roma ve Bizans dönemlerinde de önemli bir liman olarak kullanılan koy, tarihi kalıntılarla da zenginleşmiştir. Aynı zamanda korsanların uğrak yeri olmasıyla da bilinen bu bölge, mistik bir hava taşımaktadır.

Turistik açıdan da oldukça cazip olan Kumluca Korsan Koyu, temiz plajları, berrak denizi ve doğal güzellikleriyle dikkat çekmektedir. Koyda konaklama imkanları bulunmakta olup, kamp yapma imkânı da mevcuttur. Ayrıca su altı dalışı yaparak bölgenin eşsiz deniz yaşamını keşfetmek de mümkündür. Doğa yürüyüşleri ve kamp severler için de ideal bir destinasyon olan Kumluca Korsan Koyu, tarih ve doğanın kucaklaştığı eşsiz bir noktadır.

Nasıl Gidilir?

Kumluca Korsan (Karaöz) Koyu, Antalya'nın Kumluca ilçesinde bulunan doğal ve güzel bir plajdır. Eğer bu muhteşem koya gitmek istiyorsanız, öncelikle Antalya şehir merkezinden kalkan otobüslerle veya araç kiralayarak Kumluca ilçesine ulaşabilirsiniz. Kumluca'ya vardıktan sonra ise şehir merkezinden kalkan dolmuşlar veya taksi seçeneklerini kullanarak Korsan Koyu'na ulaşabilirsiniz.

Korsan Koyu'na ulaştığınızda, koya giriş yapmak için ufak bir ücret ödemeniz gerekebilir. Koyun doğal güzelliklerinin tadını çıkardıktan sonra geri dönmek isterseniz, yine dolmuş veya taksi seçeneklerini kullanarak Kumluca'ya geri dönebilirsiniz. Kısacası, Kumluca Korsan Koyu'na gitmek oldukça kolay ve keyifli bir deneyim olacaktır. Unutmayın, bu doğal güzellikleri ziyaret ederken çevreye ve doğaya saygılı olmayı unutmayın. Antalya Adventures macera turları ve aktiviteleri.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp