Zipline Turu, Zipline Nedir ve Nasıl Yapılır? Yaş Sınırı?

Zipline nedir? Zipline yüksek bir yerden, daha düşük noktaya, sağlam çelik halatlarla teknik malzemelerle koşum, Harness isminde katılımcılara emniyet kemerleri giydirilerek kendi kilonuzla orantılı ve yerçekiminin de yardımıyla çelik halat üzerinde ilerlemeye Zipline denir.

Zipline Yaş Sınırı Nedir? Zipline yaş sınırı en az 7 yaşında ve 50 lbs ağırlığında olmalıdır. Turda izin verilen maksimum ağırlık 270 lbs'dir. Yetişkinlerin yaş sınırlaması yoktur bilinen herhangi bir sağlık problemi yoksa Zipline yapabilir.

zipline tours antalya grup

Zipline farklı bir macera arayanlar için tehlikesi oldukça düşük arkadaşlarınız ve sevdiklerinizle birlikte Köprülü Kanyon'da yapabileceğiniz bir etkinliktir. Zipline parkurumuz Köprüçay üzerine kurulmuş 250 m halat uzunluğuna sahiptir. Ekipmanları rafting ekipmanlarından farklıdır. Makaralar üzerinde kayılacak özellikte ekipman ve koruyucu kıyafetler verilir. Zipline turu süresi kıyafet giyimiyle birlikte yaklaşık yarım saat sürmektedir. Katılımcılarımız genellikle rafting turu ile birlikte yapmayı tercih ederler. Rafting turu ile birlikte toplam tur süresi yaklaşık 4 saati bulmaktadır. İkisi bir arada kampanyalı paketlerimiz mevcuttur ve kısa süreliğinedir. İkisi bir arada rezervasyon yaptırarak heyecanınızı ikiye katlayın! Zipline turu rezervasyonları en geç 1 gün önce yapılmalıdır. Bizimle zipline turu havada asılı kalmak kadar güzeldir. Antalya zipline turu haftanın her günü olmakla birlikte sınırlı sayıda kontenjan olduğu için erken rezervasyon yapmanızı tavsiye ediyoruz. Zipline sezonunun en yoğun olduğu mevsim okulların kapalı olduğu yaz mevsimidir. Köprülü Kanyon Bölgesinin toros dağlarının eteğinde Tazı kanyonu bölgesinde kurulu olan bir diğer zipline hattı ise avrupanın en yükseği ve en uzun mesafesine sahip olan hattır. Zipline Hattın uzunluğu Tam 1960 m yüksekliği ise 410 m dir. oldukça yüksek ve adrenalin doludur. Tazı kanyonu zipline turuna katılacaklar için gerekli ve olması gereken ağırlık 30 ile 120 kg arasında olup sahip ciddi sağlık sorunu bulunmayan herkes katılabilir.

Zipline Turu

Antalya Köprülü Kanyonda zipline Turları - Raftingo Adventure

Antalya Köprülü Kanyon'da Zipline;

Zipline denilince Adrenalin üst noktası keyif verici uçma hissi uyandırdığı söylenir. Zipline severler Parkurumuzun yüksek bir yerden, daha düşük noktaya, sağlam çelik halatlarla teknik malzemelerle koşum, Harness isminde katılımcılara emniyet kemerleri giydirilerek kendi kilonuzla orantılı ve yerçekiminin de yardımıyla çelik halat üzerinde ilerlemeye Zipline denilmektedir. zipline paket turlarımızın arasında yer almaktadır. daha önce böyle bir deneyim yaşamadıysanız almış olduğunuz tur paketinize ilave edebilirsiniz. uzun süren bir aktivite değildir genelde rafting veya canyoning turu satın alan misafirlerimiz tercih etmektedirler. katılım yoğunluğuna bağlı olarak yaklaşık aktivite 1 saat sürmektedir. Raftingo ekibiyle havada kaymaya varmısınız! teknik daha fazla detaylı bilgi almak istiyorsanız diyer sayfamıza göz atabilirsiniz.

zipline raftingTekerlekli olan makaralarla, sağlam kopmayan özelliğe sahip çelik halatlara tutturularak hızlanması sağlanır. 350 - 450 metrelik bir Zipline hattında yaklaşık saate 60-70 km lik bir hıza ulaşılır (bahse konu olan bu hız Zipline hattının konum ve eğimiyle doğru orantılıdır).

Hattın sonunda yer alan yaylı bir fren sistemi veya otomatik fren sistemi yardımıyla yavaşlama ve durdurma sağlanır.

Dünyanın bilinen en uzun ve en yüksek hızlı Zipline parkuru Güney Afrika'da yer almaktadır. Yüksekliği tam 280 m olup uzunluğu ise 2 km dir. Ve en yüksek hıza saatte 160 km ye kadar ulaşmaktadır.

Ülkemizde irili ufaklı birçok Zipline parkuru bulunmaktadır. En büyük Zipline parkuru Antalya`nın Kemer ilçesinde olan ünü dünyaca bilinen ve binlerce yerli ve yabancı turistlerin katılım sağladığı Göynük Kanyonudur. Toplamda 1 km'lik parkur 4 ayrı hattan oluşturulmuştur. Siz sevgili Zipline severler için eşsiz doğa ve tarihi manzara eşliğinde Köprülü Kanyonda parkur alanları oluşturduk.

Detaylı bilgi için lütfen web sitemizde yer alan formu doldurabilir veya iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Türkiye Adventure Zipline, Antalya Köprülü Kanyon Zipline & Kanopi

Köprülü Kanyon Zipline Turları | Antalya Zipline | Kanopi

Antalya Köprülü Kanyonda Zipline Turu;

Harika deneyimler sonsuza kadar seninle kalırlar, yetenekler zaman geçtikçe insanlığımızı şekillendirirler ve onları paylaşanlar arasında zamana bağlı olmayan bağlar yaratırlar. Adventure Zipline Tours ile bugün harika bir deneyim yaşayın.

Zipline Antalya Turları size eğlenceli, farklı deneyimler sunar.Sizi başka hiçbir ülkede bulamayacağınız harika bir Köprülü kanyon eko macerasına katılmaya davet ediyoruz. Bu benzersiz açık hava deneyimi, içine sıkıca tutturulması ve beklenti, gerilim, sürpriz ve keşif üzerine kurulu güzel Antalya ormanında Ağaçlık platformunda bir diğerine geçişi içerir. Tur, çevresi hakkında bilgilendirici olduğu kadar heyecan verici olacağına emin olabilirsiniz.

Köprülü Kanyon Ulusal Ormanında olan hava macerası olarak, köklerimiz ağaçlardadır. Bu nedenle, Dünya'yı onurlandırmak için sürdürülebilir ve çevre dostu olmaya kendimizi adadığımızı düşünüyoruz. Zipline parkur inşasında yolda olan ağaçların canlı, iyi korunması ve muhafaza edilmesini sağladık. Doğayla dolaştık ve parkurumuzun yapımında ağaç kesilmediğini söylemekten gurur duyuyoruz. Birçok kişi gelecek nesiller için sürdürmenin önemini ne yazık ki anlamış değil; bu nedenle rehberlerimizi, özellikle yaban hayatı ve flora üzerinde çevreye duyarlı olması için bilgi sahibi olmak zorundadırlar.

Kanopi Nedir?

Bir gölgelik turu, ağaçlardan ve doğal unsurlardan insan yapımı yapılarla kombine edilmiş bir orman veya ormanlık ortamda yüklenmiş bir zipline serisidir ve yüksek bir konumdan diğerine "zip" çıkarır. Kanopi turları, binicilere yerel arazinin benzersiz bir perspektifini sunar ve orman kanopi sini deneyimlemek için büyük bir macera katar. Doğa için benzersiz bir bakış sunar ve basit bir gezintiye veya tek bir fermata göre çok daha kapsamlı bir macera deneyimi sunar.

Köprülü Kanyon Zipline kanopi turu, tecrübeli bir deneyim sunar. Kule platformlarımız, Köprülü Kanyon Toros dağları Milli Parkı'nın dışında en doğal manzaralar sunarken, ağaç platformlarımız orman ortamına tamamen daldırılmasını sağlar. Rehberlerimiz aile eğlenceleri sunuyor ve korkularınızı kırmak için komedi yapıyor ve size gerçekten bir deneyim yaşamanıza ve günün keyfini çıkarmanıza izin veriyor. Ayrıca endüstrideki en yüksek standartlardan bazılarına ve neredeyse her durumu idare edecek doğru vasıtayla donatılmış olarak eğitilirler.

Zipline Genel Kuralları

Zipline Nedir | Zipline Antalya Turları - Zipline Ücretleri

Emniyet

Zipline hakkında bilinmesi gereken güvenlik ve emniyet kurallarıGüvenlik bizim önceliğimizdir. Rehberlerimiz size en yeni ekipmanlarla donatır ve güvenlik bilgileri her zipline turundan önce gözden geçirilir. Zipline rehberleri, güvenlik tekniklerinde ve yöntemlerinde kapsamlı olarak eğitim almışlardır. Her ekipman ve hatlar günlük olarak denetlenir. Rehberleriniz siz eğlenirken güvenliğinizi sağlayacaktır! Her konuk, her bir zeplinein üzerinde iki bağlantı noktasıyla bağlı olduklarını bilerek, rahatça uçabilirsiniz. Ziplines'ler, yerçekimi frenleme sistemini kılavuzlarımız tarafından kullanılan bir arestör sistemi ile tamamlanmış olarak tasarlanmıştır. Bu, keyif için hands-free ve endişesiz eğlenceler demektir!

Ne giymeli ve getirmeliyim?

 • Rahat kıyafetler ve uygun ayakkabı.
 • Yaz koşullarında sizi sıkmayacak kıyafetler.
 • Uzun saçların bir at kuyruğu içine çekilmesini öneriyoruz.
 • Lütfen sırt çantalarını getirmeyin.
 • Bilek askısı olan bir kamera getirebilirsiniz.

Gereksinimler

 • Her yaşa açık.
 • Biniciler için minimum ağırlık 70 lbs ve maksimum 270 lbs'dir.
 • Tüm binicilerin sağlanan bir kask takması gerekiyor. Kişisel kayak ve tırmanma kaskları giyilebilir, ancak bisiklet kasklarına izin verilmez ve herhangi bir kaskeyi reddetme hakkımızı saklı tutuyoruz.
 • Tur boyunca hattan hatta giderken yolcuların hafif yürüyüş yapmaları önerilir.
 • Bir zipline sorumluluğunun feragat edilmesi tüm ziplincılar tarafından imzalanmalı ve 18 yaşından küçükler için bir ebeveyn / koruyucu imzası gerekmektedir.
 • Hamile kalan, kalp rahatsızlığı olan herhangi ciddi tıbbi durumlar, bu tip bir maceranın onlar için en iyi seçenek olmayabileceğini düşünmelidir. Katılmadan önce doktorunuzla görüşmenizi öneririz.

Rezervasyonlar

Rezervasyon gerekli değildir, ancak şiddetle tavsiye edilir, 0534 820 1169 numaralı telefonu arayarak veya web sitesinden online rezervasyon formu doldurabilirsiniz. Size en geç 10 dakika içerisinde dönüş yapılacaktır.

Gruplar

Zipline Turlarımız ekip oluşturma, kamp gezileri ve diğer gruplar için mükemmel bir seçimdir ve küçük bir gençlik gezisinden otobüs turlarına kadar herhangi bir boyut grubunu barındırabiliriz. Grup gezileri ve fiyatlandırma hakkında daha fazla bilgi için lütfen İLETİŞİM sayfamızı ziyaret edin ve kendi özel seyahatinizi yaratmak için görüşmek üzere bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Hava

RAFTİNGO ziplines neredeyse her hava koşulunda çalışır fakat önerimiz Lütfen yerel tahmini kontrol edin ve uygun bir şekilde giyin. Yağmur ya da kar nedeniyle rezervasyon iptal edilmemektedir. Bununla birlikte, şimşek, yüksek rüzgar veya herhangi bir başka güvensiz durum nedeniyle kendi takdirimize bağlı olarak turu askıya alabiliriz. konu hakkında size kesinlikle bilgi verilecektir.

İptal politikası

24 saat iptal politikamız var. Yolculuk saatinizin 24 saati içinde no-show'lar veya iptal edilirse tam ücret tahsil edilecektir. Geç varışlar iade edilmez veya kupon çıkarılmaz ve gruba katılamaz. Zipline Tours, diğer konukları göz önünde bulundurarak planlanan saatte ayrılır.

Zipline Sağlık Kısıtlamaları Nelerdir? Kimler Zipline Yapamaz?

Antalya Zipline | Zipline Turları - Katılım Şartları | Zipline

Antalya'da Zipline;

Merdiven tırmanıyor, köprüleri geçiyor, engebeli arazide kısa mesafelerde yürümek ve 10 lbs'ye kadar kaldırmak gibi hafif fiziksel aktiviteler için hazırlıklı olmanız önerilir.

Aşağıdaki koşulları olan herkes, bir zip hattı turuna katılmanın uygun olup olmadığını belirlemek için bir doktora danışmalıdır:

 • Kalp rahatsızlıkları
 • Yüksek tansiyon
 • Boyun ve / veya arka çıkanlar
 • Baş dönmesi
 • Nöbetler
 • Yükseklik korkusu azalıyor

Hamile iseniz, zipline hattına binilmesine izin verilmeyecektir.

antalyada zipline adrenalin ve keyif yaşatıyorTur öncesinde veya boyunca herhangi bir zamanda sigara, alkol veya uyuşturucu kullanımına izin verilmemektedir.
Turumuzu katılımcılarımıza olabildiğince erişilebilir kılmaya kararlıyız. insanları korumak için belirli kısıtlamalar getirilmiş olmakla birlikte, tur yöneticisinin önceden bildirmesi ve onaylaması ile bu parametrelerin dışındaki kişileri barındırabiliriz.

Katılımcıların kendilerinin, başkalarının veya çevrenin güvenliğini tehlikeye attığı tespit edilirse, ZipZone bir tur gerçekleştirmek zorunda değildir. Bu durumlarda geri ödeme yapılmayacaktır.

Antalya Zipline Turunda Yaş Kısıtlaması Nedir?

Antalya Zipline Turu - Yapılması Gerekenler | Zipline Tours

Antalya Zipline Turunda Yaş Kısıtlaması Nedir, Antalya'da ziplinZipline Hattında Ağırlık ve Yaş Sınırı;

Antalya ZİPLİNE demek emniyet demektir. ilk önceliklerimiz arasında yer alır.

Güvenliğiniz adına, tura çıkmak için kısıtlamalar vardır. Biniciler en az 7 yaşında olmalı ve 50 lb ağırlığındadır. Turda izin verilen maksimum ağırlık 270 lbs'dir.

Ağırlık Kısıtlamaları Nedir?

Hattı sıkıştırmak için biniciler minimum 50 lbs olmalıdır. Ve en fazla 270 lb ağırlığında olabilir . Her konuk turda tartılacak, bu nedenle bu ağırlık kıyafetleriniz ve ayakkabılarınızla! Bu kısıtlama, kabloların tutabileceği miktarı değil, posta hattının hızına bağlı olarak yerine getirilir.

Türkiye’de Zipline Yapılacak En Güzel 5 Yer

Türkiye’de Zipline | Türkiye’de Zipline Yapılacak En Güzel 5 Yer

Türkiye Zipline;

Zipline oluşturulan çeşitli parkurda çelik ve sağlam halatlar üzerinde makaralarla çeşitli yaş gruplarıyla bir noktadan diğerine havada kayma olayıdır. Türkiye’de en uzun zipline hattı 640 m uzunluğunda Ilgaz dağları içerisinde Kadın tepe bölgesinde kurulmuştur.Türkiye’de Zipline Yapılacak En Güzel 5 Yer, Antalya Zipline

Türkiye’de Zipline Yapılacak En Güzel 5 Yer;

 1. Ilgaz Dağları Zipline (Çankırı)
 2. Boçka Barajı Üstü Zipline (Artvin)
 3. Köprülü Kanyon Zipline (Antalya)
 4. Totum Zipline (Erzurum)
 5. Ayder Zipline (Rize)

Alanya, Side, Manavgat, Belek Zipline Turları, Köprülü Kanyon Zipline Macerası

Alanya Zipline | Side, Manavgat Zipline | Köprülü Kanyon Zipline

Köprülü Kanyon'da Zipline;

Alanya, Side, Manavgat, Belek Zipline Turları, Köprülü Kanyon ZiAlanya, Side, Manavgat ve Belek bölgesindesiniz ve farklı bir macera aktivitesi arayışı içindeyseniz tamda size göre bir teklifimiz var! Alanya, Side, Manavgat, Belek bölgesinden Zipline yapmak için toros dağlarının eteğinde muhteşem doğasında ve rafting yapılan köprüçayın mavi serin sularnın üzerinde farklı hissedeceksiniz. Köprülü kanyon bölgesinde konuşlanmış olan zipline parkurumuz gidiş ve dönüş olmak üzere 2 hatta sahiptir. Güvenli donanım ve ekip arkadaşlarımız sayesinde havada kaymanın mutluluğunu tarif edemeyeceksiniz. Hemen hemen her yaş grubunun rahatlıkla yapabildiği Zipline, rafting turuyla kombine ederek eğlencenizi 2 katına çıkartabilirsiniz. Alanya Zipline ve rafting turlarımız hakkında fiyat ve detaylı bilgi için ARAYINIZ. Bütçenize özel ücretlerle her hafta yayımlanan kampanyalarımızızı duymadan karar vermeyin.

Dünya’da Zipline , Dünya’da Zipline Yapılacak En Güzel 7 Yer

Dünya’da Zipline | Dünya’da Zipline Yapılacak En Güzel 7 Yer

Dünya'da Zipline;

Dünyanın çeşitli bölgelerinde zipline hatları kurulmuştur. Dünyanın en uzun zipline hattına sahip olan bölge Güney Afrika bulunan Sun Sity Zipline hattıdır. Tam 2 km uzunluğunda ve 160 km ye kadar çıkan hıza sahiptir.

Dünya’da Zipline Yapılacak En Güzel 7 Yer;

 1. Sun Sity Zipline (Güney Afrika)
 2. Arenal Volkanı Zipline (Kostarika)
 3. Toro Verde Zipline (Kostarika)
 4. Isy Strait Point Zipline (Alaska)
 5. Jebel Jais Zipline (Birleşik Arap Emirlikleri)
 6. Kront Plaz Zipline (İtalya)
 7. Stoderzingen Zipline (Avusturya)

Dünya’da Zipline , Dünya’da Zipline Yapılacak En Güzel 7 Yer hak

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp

Antalya Zipline Turundan sizler için seçtiğimiz Özel kareler...

ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.