Antalya Rafting Blog - Doğa Ve Su Sporları Blog Sayfası

Antalya Turlar Blog Antalya turlar World press Antalya turlar - tumblr Antalya turlar - pinterestAntalya turlar blogcu

Rafting gezileri açık havada sevginizi alevlendirir. Türkiye'nin Doğa Sporları Blogu

raftingo antalya tur

Macera Aktivitelerine Katılmanın Önemi;

 • Kirlendiğinizde fiziksel sağlığınızı geliştirirsiniz; Bilim adamları son zamanlarda temizlikle ilgili modern saplantılarımızın alerji, astım ve inflamatuar bağırsak hastalığına yol açabileceğini söylediler. Kirlenmek güçlü bir bağışıklık sistemi geliştirmek için en iyi yol olabilir. Maceralara gitmek, kirli ve sağlıklı olmak demektir.
 • Açık hava etkinlikleri, geniş sağlık sorunlarınızı önleyebilir veya tedavi edebilir; Ülke genelindeki doktorlar kalp hastalığından şişmanlığa ve dikkat eksikliği bozukluğuna kadar uzanan koşullar için önerdikleri reçete Macera seyahatinin ve doğadaki oksijenin solunması gerektiği yönünde.
 • Macera yaş sınırı yoktur; Herkes doğayı bir oyun alanı yapabilir. Macera Turları seyahati bunu sadece bir ayağıdır, hayatınız boyunca yapabileceğiniz bir etkinliktir. Önemli olan önünüzdeki irili ufaklı engellerin hakkından gelebiliyor olmanızdır.
 • Bir yürüyüşe çıkın, daha büyük bir beyniniz olsun; Araştırmalar yürüyüş veya yürüyüşün beynin yetiştiğini gösteriyor. Normalde, orta yaşlarınıza girdikten sonra hipokampüsünüz küçülür ve hafıza kaybına neden olur. Ancak, bir yıl boyunca haftada üç defa, 40 dakikalık yürüyüşler yaparak geçiren bir grup orta yaşlı yetişkinler, hipokampilerini yıllarca elde tutma oranlarını artırabilecek ortalama yüzde 2 oranında artırdığı görülmüştür. Yürüyüş maceraları sizi zihinsel olarak keskin tutar...
 • Maceralara gitmek belirsizlik için hoşgörüyü artırır; Kendinizi her zaman planlandığı gibi gitmeyen durumlarda macera gezisi gibi yerleştirirseniz, yaşamdaki belirsizliklerle baş etmeyi öğrenebilirsiniz.
 • Macera seyahati, güvenle alternatif hayatları denemenizi sağlar; Bir maceraya başlamakla ilgili en iyi şey, olmasını istediğiniz her şeyi yapıyormuş gibi davranmak büyük ve kalıcı bir adım atmadan önce Orada yaşıyor olsaydın kim olurdun ? Sorusunu kendinize sormanız olur.
 • Maceralara gitmek, yansıma özelliğini geliştirir, genellikle zihinsel bir yetenektir; Maceralar bize hatırlamak için aklımızı ön plana çıkaran hoş anılarımızı verir. Bu, yolculuğumuzun kısa bir süre "marine" olduğudur, bu günlerde, yaptığımız şeylerin çoğunun hızla geçtiği ve kendisine asıl bir anlamı olmadan sonsuza dek gittiği çok meşgul olduğumuz bugünlerde özellikle değerli bir egzersiz olduğu anlamına geliyor. Ancak maceralarımızı tekrar tekrar yaşamak bize onlardan bir şeyler öğrenmenin zaman ve kabiliyetini sunar.
 • Macera seyahati hayallerini besler ve güveni oluşturur; National Geographic Traveler Dergisi editörü bir zamanlar Seyahat Döngüsü nün şu şekilde gittiğini öne sürdü: hayal, plan, git, paylaş. Ancak, oraya ne kadar çok adım atarsa atsın, muhteşem doğa lekelerine gitmek konusunda kesin olan bir şey, yakında bağımlılık kazanmasıdır. Tek bir vahşi yaşam, sadece yeterli görünmez; Ruhunuz hızla daha fazlasını ister. Ve her gittiğinizde kendinizi değişiyor bulacaksınız. Maceralar güveni oluşturur; Ve birbirini takip eden her biri ile kendinize biraz daha meydan okursunuz. Seyahat Döngüsüne beşinci adım ekleyeceğim: daha büyük hayal.
 • Macera deneyimleri, toplumsal hastalıkları iyileştirir; Bugün Türkiyede, bazılarının salgın olarak tanımladığı şeylerle yüzleşiliyor: maceracı çocukluk yeni nesilde kayboldu. ebeveynler çocuklarını aşırı planladıklarında ve faaliyetlerinin her birinde yer almayı ısrar ettiğinde bir çocuğun keşfetme arzusunu öldürürler. ve neyazıkki içlerindeki kıvılcımı sürekli, söndürürler. Her ne olursa olsun Çocuğunuzun macera ruhunu daha iyi bir ebebeyin olacaksınız diye öldürmeyin.
 • Dünyayı kurtarmak için macera gezginleri her zamankinden daha önemli olabilir; Bazı bilim insanları iklim değişikliğinin hızlanmasını tetikleyerek küresel ısınmayı tersine çevirmek imkansız hale geleceklerini belirttiler. Eğer Haklılar ise halkın içinden Seçilen gruplar sadece macera yolculuğu yapabilirler.

Mark Twain'in yazdığı gibi, "Yirmi yıl sonra, yapmadığınız şeylerden çok hayal kırıklığına uğrayacaksınız.

Rafting Sporu Nedir? Rafting Sporunun Tanımı.

Rafting Sporu Nedir? Rafting Sporunun Tanımı - Antalya Rafting

Rafting Sporu Nedir;

Rafting, siz ve arkadaşlarınızın aynı şişme botlarda whitewater rapids lerini eğlenerek geçtiğiniz bir macera sporudur. rafting sporu nedir, rafting sporunun tanımı nedir, rafting ne dSon 25 yıldır Türkiye'de ve özellikle Köprülü Kanyon BeşKonak Bölgesinde, popüler bir spor haline geldi ve son zamanlarda Bu spora olan ilgiden bir patlama yaşanıyor. Tecrübeli rehberinizin gözetimi altında, botta kalmak ya da çılgınca kürek çekmek, Adrenalin ve eğlencenin bir bütün olduğu deneyimi yaşayabileceğiniz zorlu bir macera sporuna rafting denir..

Köprülü Kanyon'da iyi hissedeceksiniz. Rafting Sporunun En Güzel Yanı Nedir? Neden Rafting Yapılır?

Köprülü Kanyon - Beşkonak Rafting Turları - Köprüçay'da Rafting

rafting turlarıKöprülü Kanyon RaftingTuru;

Antalya Köprülü Kanyon inanılmaz derecede muhteşem doğal bir beyaz akarsuyuna sahiptir. İşte size rafting'i sevmemizin ve sizde oluşacağını düşündüğümüz nedenler!

Macera hayatın baharatıdır. Hepimizin hayatlarında küçük bir maceraya ihtiyacı vardır. Rahatlık bölgesinden çıkın, nehir çevrenizde koşarken adrenalin akışınızı hissedin. RAFTİNGO rafting sizi gerçekte canlandıran, yüzünüze bir gülümseme yerleştiren ve sizi mutlu eden heyecanlı bir maceradır...

Sağlık ve sıhhat. Takviminize açık hava saati koymak sağlığınız ve esenlik kazanmanız için iyidir, neden açık hava gündemine rafting eklemiyorsunuz? Bir günlük rafting sizi D vitamini ile doğal bir sıçrama haline getirir. Rafting, eğlenirken egzersiz yapmanın harika bir yoludur; sizi mutlu hissetmenizi sağlayacak doğal ortamla kucaklaşacaksınız. Ve bu konuda harika olan nedir biliyor musunuz? Köprü çay nehrinde açık havada geçirilen bir günün ardından iyi bir gece uykusu çekmek:):) Arayın

Antalya Köprülü Kanyon Manavgat Rafting fiyatları Ücretleri

Antalya Köprülü Kanyon - Manavgat Rafting fiyatları - Ücretleri

raftingo toursÜcretler, Fiyatlar;

Macera sevenler İçin Antalyanın Manavgat ilçesine bağlı olan meşhur Köprülü Kanyon'da düzenlediğimiz Rafting, Canyoning, Zipline Turları hizmet kalitesinden ödün vermeden Bütçenize uygun fiyat politasıyla eğlendirmeye devam ediyor. Hemen hemen her firma indirim Kampanyalar sunmaktadır. Ne yazık ki bu indirimleri gerçekleştirebilmek için sunduğu hizmetlerin kalitesini düşürerek müşteri olsun nasıl olursa olsun mantığıyla hareket etmektedirler. Bu da bazı tehlikeli sonuçların doğmasına sebebiyet vermektedir. Kalitesiz ve ucuz basit ekipmanlar, yolda arıza veren transfer araçları, Düşük yemek kalitesi ve buna benzer sıralanabilecek onca eksiltmeyle Mutlu olabileceğinizi düşünebiliyormusunuz? Aileniz ve sevdiklerinizle güvenli bir macera aktivitesine katılmayı düşünüyorsanız tavsiyemiz fiyatlardan Önce firmanın yasal olup olmadığı ne kadar süredir bu işi yaptığıyla ilgili ciddi araştırmalar yapılıp öyle seçim yapmalısınız. Antalya Adventure 1994 den bu yana tam 22 yıldır alanında hizmet vermektedir. Asla ucuz rafting yaptırmak için hizmet kalitesinden ödün vermez. Web sitemizde Tüm bütçelere uygun rafting fiyatları yer almaktadır... Fiyat ve detaylar için lütfen linkimize tıklayın http://www.raftingo.com/kampanyalar

Rafting aktivitesinin diğer su sporlarından farkı nedir? Rafting eğlenceli midir?

Rafting Sporu Ve Diğer Su Sporlarından Farkı - Rafting Sporu

Rafting Turlarının Diğer Sporlardan Farkı;

Rafting eğlencelimi? Diğer su sporlarından farkı nedir? Rafting eğlenceli midir Diğer su sporlarından farkı nedir NedenBu tip sorular genellikle daha önce rafting yapmayan kişilerin sorduğu sorular arasında oldukça popülerdir. Bir kez bu beyaz yolculuğa çıktığınız zaman aklınıza takılan tüm sorulara kendiliğinden cevap bulabileceğinize eminiz. Öyleki katılmış olduğunuz grup çılgınsa inanılmaz keyif alacaksınız. Her su sporunun ayrı ayrı kuralları vardır ama grupça eğlenceyide bünyesinde barındıran spor dalları arasında Rafting ilk sırada gelir. web sitemizin rafting turları bölümünden konuyla ilgili daha fazla detaylı bilgi alabilirsiniz.

Çocuklar için Rafting - Nelere Dikkat edilmeli? Çocuklarla Rafting Nasıl Yapılır? Yaş Sınırı Nedir?

Çocuklar İçin Rafting Turu - Antalya'da Çocuklarla Rafting

ÇOCUKLAR RAFTİNG YAPABİLİRMİ YAŞ SINIRI NEDİR?

Bir çoğu çocuğunuzu rafting yapmaya güvende olup olmadığını merak ediyordur. Profesyonellerden oluşan bir ekip olarak bu soruya cevap vereceğiz. Yeni başlayanlar için, raftingle ilgili kurallar kulüpten kulübe ve daha da önemlisi nehirden nehre değiştiğine dikkat çekmek isteriz. İşte çocuklarla rafting hakkında bilmeniz gerekenler şeyler;

RAFTİNG ÇOCUKLAR İÇİNDE GÜVENLİ OLABİLİR

Evet, rafting de çocuklar için güvenlidir, ancak bazı istisnalar vardır. Tıpkı genel rafting kurallarında olduğu gibi. Çocuklarla rafting yapmanın güvenli olup olmayacağına karar verebilecek birçok faktör vardır. Aşağıdakilerin bazılarından bahsedeceğiz, ancak asıl konu, farklı kulüplerin sallardaki çocuklar hakkında farklı politikalara sahip olmalarıdır.

çocuklarla rafting

Genel kural, insanların rafting turlarına bebek getirmemesi gerekmektedir, çünkü şimdiye kadar en sakin nehir bile olsa, bebekler rafting için uygun değillerdir. Genel uygulama, rafting kulüplerinin, raftingin genel olarak ne kadar güvenli olabileceğini belirleyen tüm faktörlere değer verdiklerini ve rafting maceraları için çocukların yaşlarının uygunluğuna karar verdikleridir.

Bazı kulüpler, çocukların rafting yapmalarına izin verilen yaş sınırının en az: 5, 7 veya 10 yaşında olduğunu söylüyorlar . Elbette bu rakamlar mevsimden mevsime, hava koşullarından ve genel nehir özelliklerinden farklılık gösterebilir. ve Tüm bu hava ve şartlar uygunsa yukarıdaki yaşlar için güvenilir rafting yapılabilir.

ÇOCUKLARINIZI MUTLAKA ÖNCEDEN TUR ŞİRKETİNE DANIŞARAK GETİRİN

çocuklarınızla gelmeden önce mutlaka rafting uzmanından bilgi almanız çok önemlidir. RAFTİNGO web sitemizde bulunan her şeyi çok önemsiyorken, rafting bilgileri ve diğer önemli şeyler konusunda rafting kulüplerinin web sitelerinde her şeyin aynıymış olduğundan emin olmanızı öneriyoruz. Yağni dikkatli bir araştırma yapmanızı öneririz.

İnsan hatası mümkündür, bu nedenle seyahatinize başlamadan önce her zaman rafting kulübünüzü aramayı unutmayın ve rafting poliçelerini ve kendi (veya bizim) web sitemizi okuduğunuz kuralları tekrar sorabilirsiniz. Rafting sezonu sırasında bir şeyler değişebilir veya rafting koşulları hakkında yeni bilgiler oluşabilir, basit bir görüşme, çocukları getirmenin güvenli olup olmadığı konusunda daha isabetli karar verebilir.

FARKLI NEHİR FARKLI KURALLAR

Tahmin edilemez ve eşsiz doğa dünyanın her yerinde kendi hava şartları vardır her nehrin su hacmini, coğrafi konumunu ve hızını ı kategorilere ayrılsak bile, her nehrin kendi özelliklerine sahip olmamız yadsınamaz bir gerçektir. Bu nedenle profesyonel rafting kulüpleri, çocuklarla rafting yapmanın güvenli olup olmadığına kendileri karar verirler.

antalya çocuk raftingi

Dağ nehirleri hemen hemen her zaman hızlıdır ancak bu gerekli değildir, yetişkinlerin gözetiminde ve rafting yapan profesyonel çocuklar için çok zor oldukları anlamına gelmez.

Doğru bir can yeleği, kask, neopren kıyafeti ve ayakkabı aldığınız gibi, çocuğunuz da bir tane almalıdır. Rafting kulübünüzün çocuklar için uygun tüm rafting ekipmanlarına sahip olup olmadığını sorun. Ayrıca, rafting turu hakkında ve yanınızda çocuk sahibi olduğunuzda, rapids geçitlerinde ve benzeri durumlarda ortaya çıkabilecek şeyleri sorduğunuzdan emin olun

Umarız bu önerilerin hepsi, çocuklarınızla bir rafting macerasına çıkıp çıkmadığınıza veya bu sefer yalnız olduğunuza karar vermenize yardımcı olmuştur. RAFTİNGO Ekibi olarak sizi ve çocuklarınızı davet ediyoruz... Size kalan sadece sezonunuzu seçin ve eğlenceyi hissedin.

Not: 18 Yaşından küçük çocuklar veya gençlerin ebebeinleri olmadan Bireysel olarak rafting turuna katılamazlar.

Antalya Köprülü Kanyon'da Size Sunulan Olanaklar. Antalya Rafting Turları

Bunları Biliyor muydunuz? Antalya Köprülü Kanyon Rafting Turları

ANTALYA RAFTİNG TURLARININ SİZE SUNDUKLARI

Macera için susamışlığı cezbeder;

Köprülü Kanyonda rafting ırmağında çevrenizi yepyeni bir şekilde keşfetme şansı veren önemli doğal oluşumlu yerlerden bir tanesidir.. Macera, zihin için iyidir çünkü keşif üzerinde yeni bir perspektif sunan olumlu bir sahne değişikliği yaratır.

Bir adrenalin acelesi sağlar;

RAFTİNGO Whitewater (Beyaz su) raftingi adrenalin salımını garanti eder. Adrenalin fırtınaları, rapitleri, raftingin (raft) fiziksel egzersizi hissettiğiniz heyecana odaklanmalarına izin verir.

raftingo river rafting tours antalyaStres azalır;

Rafting gerçeklikten bir kaçış sağlar. Doğanın sessizliği, özellikle nehrin yavaş ilerlediğinde, endişelerinizi geride bırakıp rahatlamanızı sağlar. Şu anda, bu barış anında güneşlenebilirsiniz. Yine de, nehir çoşkunluğa tekrar geçtiğinde, ağır küreklerde gereken egzersiz boyunca stres attığınızdan emin olabilirsiniz.

Dış Mekan / Taze Hava - Dışarıda;

Güneşi emmek ve temiz hava derin nefesleri almak için bir yoldur. Aslında, Çalışmalar Açık havada egzers,zlerin kapalı aktiviteler üzerinde zihinsel sağlık için daha faydalı olduğunu göstermektedir.

Kasları güçlendiriyor;

Köprü çayda Rafting eğlenceli, zorlu bir fiziksel aktivite olarak görülebilir. Üst bedeninizi kullanarak, nehir boyunca hızla ve kuvvetle kürek çekersiniz. Kürek sırasındaki hareketler kollarınızı, sırtınızı ve omuzlarınızı hareketlendirir ve nehir akımı daha hızlı büyür ve su direnci arttıkça kas gücünüzde artar Nehre meydan okumasıyla savaşmaya devam edersin.

Mükemmel kardiyo antrenmanı;

Rafting, dayanıklılık gerektiren yorucu bir faaliyettir. Rafterler, düzgün seyrüsefer sağlamak ve botun en kötü senaryoya, yağni devrilmeye ve engel olmak için hızlı akansularda uzun süre kürek çekmeye devam etmelidir. İhtiyacınız olan dayanıklılık ve dayanma gücü, başarıyla meydan okuduğunuzdan emin olmak için zirve seviyelerinde olmalıdır.

Ekip çalışması kurar;

Bir grup insanla vahşi ortamda olmak size takım arkadaşlarınızla bağ kurma şansı verir. Güçlü ve zayıf yönlerini öğrenirsiniz ve beyaz su raftingi disiplini, ekip çalışmasını ve liderlik becerilerini alır, takımınızı bilmeniz başarı için çok önemlidir. Takım arkadaşları arasındaki iletişim, takımın tamamının aynı safda olmasını sağlayacaktır.

Antalya Köprülü Kanyon Rafting Turları sunduğu olanaklar ve özelAile bağları için fırsat;

Beyaz su raftingi, ailenizle birlikte yer alarak aile birliğinin tüm üyelerine bağlanmalarını sağlayan bir maceradır. İş ya da teknoloji gibi modern dikkati dağıtmadan, aileler nihayetinde bir meydan okumanın üstesinden gelirken sohbet etme vakti bulabilirler.

Benlik saygısını artırır;

rafting sizi başarı duygusu ve artan güven duygusu ile bırakır. Nehrin zorluğuna bağlı olarak, görev ilk başta korkutucu görünebilir, ancak bunu tamamladıktan sonra, başarı hissi damarlarında hızlı bir şekilde yayılır ve size birçok zorluğun üstesinden gelmek için size güven verir.

Psikolojik yolculuk;

Rafting, yaralanma veya zarar verme riski en az olan titiz bir spor yapma biçiminde terapötik olarak görülebilir. Kendinizi modern endişelerden uzak tutarak, ana doğanın sınırsız topraklarında kendiniz ve ekibinizle birlikte olursunuz. Psikolojik olarak, zihniniz nehrin aşağısında vücudunuzla yolculuk eder, mecazi bir şekilde hayat yolculuğunuzu gösterir. Pek çok engel var olsa da, yeterince sıkı çalışma, özveri ve arkadaşlarınızdan yardımla çabucak öğrenirsiniz, bir şey elde edebilirsiniz...

Canyoning Turu, Risksiz Güvenli Kanyoning (canyoning) Turu Antalya Köprülü Kanyon

Canyoning - Antalya Canyoning Turları - Canyon Turu - Antalya

Her seviyedeki herkes için etkinlikler tasarlıyoruz. Riski, güveAntalya Canyoning;

Çocukken kaya tırmanışı veya rappelling gördüğümüzde huşu içinde izlerdik, ancak ulaşamayacağımız bir yerdi. şimdi, yetişkinler olarak, her seviyedeki herkes için etkinlikler tasarlıyoruz. Riski, güvenli ve samimi bir ortamda nasıl yönetileceğini öğrenin. Herkes heyecanı ve başarıyı hisseder. Ailenizi ve arkadaşlarınızı, daha da yakınlaştıracak olan Antalya Kanyoning (canyoning) gezileri kutlamak için şimdi bir araya gelin. Raftingo ile Canyoning Turları eğlencenin boyut değiştirmiş maceraya sarılmış halidir.

Antalya Köprülü Kanyon Canyoning Turu - Kanyoning Turu İle Akan Suları Keşfet.

Antalya Canyoning Turu - Köprülü Kanyon - Raftingo Adventure

Köprülü Kanyon Canyoning Turu;

Canyoning, çeşitli vahşi doğa tekniklerinin kullanılmasını gerektiren dik bir dar alanın üzerinden seyahat etmek veya bu alanı işgal etmek anlamına gelir. Yürüyüş, akarsuların üzerinden sıçrama, kayalar üzerinde hızla sıçrama, akranlarla problem çözme ve şelale yoluyla soğuk havuzlara rap çekme gibi her aşamayı birleştiren sizi geçmişe götürüp içinizdeki çocukluğu dışarı çıkartır.antalya canyoning turu, canyoning in antalya, antalya kanyoning

Canyoninin Köprülü Kanyon milli parkı'ndaki en hızlı büyüyen spora sahiptir. Yüzlerce kişi, park'ın sunduğu yuva labirentinden geçmektedir. Bazı kanyonlarda iniş yapmak kolaydır ve hiçbir özel yetenek gerektirmez; Diğerleri vahşi seviye planlaması ve eğitimi gerektirir ve muazzam fiziksel ve zihinsel zorluklar sunar. Durumunuz ne olursa olsun, sizi bekleyen Antalya'da bir kanyon var. Raftingo macera turlarına bekliyoruz.

En Güzel Rafting Mevsimi - Rafting Canyoning Uygun Su Debileri Ve Mevsimleri

En Güzel Rafting Mevsimi | Antalya Köprüçay | Köprülü Kanyon

Antalya Rafting & Canyoning Turu;

Canyons Rehberleri, dünyanın dört bir yanından çalışmış ve her biri takıma üst düzey uluslararası rehberlik nitelikleri getirmektedir. Sadece kılavuzlarımız değil aynı zamanda kullandığımız ekipmanlarda Ulusal standartlarda olup titizlikle test edilmiştir. Sürekli gelişme konusundaki inancımız doğrultusunda, her zaman eğitimler veriyoruz ve turlarımızın kalitesini ve güvenliğini daha da artırmayı hedefliyoruz.

En Güzel Rafting Mevsimi - Rafting Canyoning Uygun Su Debileri Mİlkbaharda Toros dağlarının karları eridiği dönemlerde Köprülü Kanyonda su debisi genelde yüksek olur, yüksek heyecan arayanlar ilkbahar mevsimini etmektedirler. Heyecanın ikiye katlandığı bu dönemde rafting yüksek adrenalin dolu macera arayanlar için önerilir. Canyoning turları ise bu dönemde Kanyon suyunun yüksek olduğundan genelde trekking yapılarak ve kısım kısım engelleri yüzerek aşıp geçilmektedir.

Yaz mevsimi aylarından söz edecek olursak daha düşük su seviyesi, nehirde aileniz, arkadaşlarınızla eğlenmek ve sıcaktan kaçmak için size güzel bir deneyim şansı sunmaktadır. Antalya'da yapılabilecek en güzel doğa aktivitesinin Rafting ve Canyoning olduğunu unutmayın. Bizlerle her mevsim güvenli rafting heyecanını yaşama fırsatını kaçırmayın! Rezervasyon ve daha detaylı bilgi için ARAYINIZ.

Rafting Sporunu Tanımlamak, Neden Rafting Yapılır? Rafting Sporunun Verdiği Heyecan Nedir?

Antalya'da Rafting - Rafting Sporunun Tanımı - Neden Rafting?

Rafting Sporu;

Rafting, nehirde gezinmek için kauçuk şişirilmiş temizlenebilir tekneler kullanılarak zorlu, heyecan verici ve rekreasyonel, maceracı bir faaliyet olarak tanımlanabilir. Yolcu heyecanı ve eğlencesi için nehir akıntılarının üzerinden geçen tekne. Spor etkinliğinin gelişimi geçen yüzyılın ortalarından beri günden güne oldukça mesafe kat etmiştir. Büyük Rapitlerde ve akıntılarda sürüş çok tehlikeli olabileceği için aşırı spor dallarından biri olarak kabul edilir.

Rafting Sporunu Tanımlamak - Neden Rafting Yapılır Rafting SporuKendi sorumluluğunuz üzerine rafting yapmaya devam ettiniz, ancak yalnızca tekneyi kullanacak ve sizi güvenli bir şekilde hedefinize götüren eğitimli insanlar kesinlikle olmalıdır. Bu insanlara rehberler veya kılavuzlar denilmektedir. Hepsi bu nehirde büyümüş ve işte en iyisi olabilmek için titiz eğitim ve öğretimden geçmiştir. Kaptanımızın her biri, yalnızca geçerli ve yasal olarak tanınan lisans olan IRF (Uluslararası Rafting Federasyonu) tarafından verilen bu faaliyete katılmak için bir lisansa sahiptir.

Profesyonel anlamda rafting yapmayacaksanız, sadece maceraperest olmak için yapıyorsanız, bu eşsiz heyecanın büyüsünü tabii ki maceraperest ruh dışında yaşamak için özel bir ön bilgi ve beceriye ihtiyacınız yoktur. Her hareketten önce yeni bir macera kaptanı teknede davranış kuralları hakkında kısa ama kapsamlı bir emniyet brifingi düzenleyecektir. Kaptanınızın söylediğini sadık tutmanız çok önemlidir çünkü tam bir güvenlik garanti eder.

Her yolcunun, can yeleği, kask ve kürekten oluşan aletler kesinlikle olmalıdır. Neopren kıyafetler ve botlar rafting faaliyetine başlamadan önce verilen aksesuarlardır. Rafting etkinliğinin tüm yolcuların aktif katılımını içerdiğini, teknenin hiçbirinin pasif bir gözlemci olmamasına ve kürek oynamada aktif bir katılımcının olması gerektiğini belirtmek önemlidir.

Rapids derecesini değerlendirmenin uluslararası ölçeği RAFTİNGO Rafting sınıflandırmaları linkinden öğrenebilirsiniz.

Doğada Nefes Alıp Kendinizi Arındırın Macera Turlara Katılmanın Önemi

Macera Turlarına Katılmanın Önemi - Rafting Doğa Sporları

Macera Turlarına Katılmanın Önemi;

 • Kirlendiğinizde fiziksel sağlığınızı geliştirirsiniz; Bilim adamları son zamanlarda temizlikle ilgili modern saplantılarımızın alerji, astım ve inflamatuar bağırsak hastalığına yol açabileceğini söylediler. Kirlenmek güçlü bir bağışıklık sistemi geliştirmek için en iyi yol olabilir. Maceralara gitmek, kirli ve sağlıklı olmak demektir.
 • Açık hava etkinlikleri, geniş sağlık sorunlarınızı önleyebilir veya tedavi edebilir; Ülke genelindeki doktorlar kalp hastalığından şişmanlığa ve dikkat eksikliği bozukluğuna kadar uzanan koşullar için önerdikleri reçete Macera seyahatinin ve doğadaki oksijenin solunması gerektiği yönünde.

doğada nefes alıp kendinizi arındırmanın yolları, rafting turuna

 • Macera yaş sınırı yoktur; Herkes doğayı bir oyun alanı yapabilir. Macera Turları seyahati bunu sadece bir ayağıdır, hayatınız boyunca yapabileceğiniz bir etkinliktir. Önemli olan önünüzdeki irili ufaklı engellerin hakkından gelebiliyor olmanızdır.
 • Bir yürüyüşe çıkın, daha büyük bir beyniniz olsun; Araştırmalar yürüyüş veya yürüyüşün beynin yetiştiğini gösteriyor. Normalde, orta yaşlarınıza girdikten sonra hipokampüsünüz küçülür ve hafıza kaybına neden olur. Ancak, bir yıl boyunca haftada üç defa, 40 dakikalık yürüyüşler yaparak geçiren bir grup orta yaşlı yetişkinler, hipokampilerini yıllarca elde tutma oranlarını artırabilecek ortalama yüzde 2 oranında artırdığı görülmüştür. Yürüyüş maceraları sizi zihinsel olarak keskin tutar...

CAnyoning tour Raftingo - Kopya - Kopya

 • Maceralara gitmek belirsizlik için hoşgörüyü artırır; Kendinizi her zaman planlandığı gibi gitmeyen durumlarda macera gezisi gibi yerleştirirseniz, yaşamdaki belirsizliklerle baş etmeyi öğrenebilirsiniz.
 • Macera seyahati, güvenle alternatif hayatları denemenizi sağlar; Bir maceraya başlamakla ilgili en iyi şey, olmasını istediğiniz her şeyi yapıyormuş gibi davranmak büyük ve kalıcı bir adım atmadan önce Orada yaşıyor olsaydın kim olurdun ? Sorusunu kendinize sormanız olur.
 • Maceralara gitmek, yansıma özelliğini geliştirir, genellikle zihinsel bir yetenektir; Maceralar bize hatırlamak için aklımızı ön plana çıkaran hoş anılarımızı verir. Bu, yolculuğumuzun kısa bir süre "marine" olduğudur, bu günlerde, yaptığımız şeylerin çoğunun hızla geçtiği ve kendisine asıl bir anlamı olmadan sonsuza dek gittiği çok meşgul olduğumuz bugünlerde özellikle değerli bir egzersiz olduğu anlamına geliyor. Ancak maceralarımızı tekrar tekrar yaşamak bize onlardan bir şeyler öğrenmenin zaman ve kabiliyetini sunar.
 • Macera seyahati hayallerini besler ve güveni oluşturur; National Geographic Traveler Dergisi editörü bir zamanlar Seyahat Döngüsü nün şu şekilde gittiğini öne sürdü: hayal, plan, git, paylaş. Ancak, oraya ne kadar çok adım atarsa atsın, muhteşem doğa lekelerine gitmek konusunda kesin olan bir şey, yakında bağımlılık kazanmasıdır. Tek bir vahşi yaşam, sadece yeterli görünmez; Ruhunuz hızla daha fazlasını ister. Ve her gittiğinizde kendinizi değişiyor bulacaksınız. Maceralar güveni oluşturur; Ve birbirini takip eden her biri ile kendinize biraz daha meydan okursunuz. Seyahat Döngüsüne beşinci adım ekleyeceğim: daha büyük hayal.
 • Macera deneyimleri, toplumsal hastalıkları iyileştirir; Bugün Türkiyede, bazılarının salgın olarak tanımladığı şeylerle yüzleşiliyor: maceracı çocukluk yeni nesilde kayboldu. ebeveynler çocuklarını aşırı planladıklarında ve faaliyetlerinin her birinde yer almayı ısrar ettiğinde bir çocuğun keşfetme arzusunu öldürürler. ve neyazıkki içlerindeki kıvılcımı sürekli, söndürürler. Her ne olursa olsun Çocuğunuzun macera ruhunu daha iyi bir ebebeyin olacaksınız diye öldürmeyin.
 • Dünyayı kurtarmak için macera gezginleri her zamankinden daha önemli olabilir; Bazı bilim insanları iklim değişikliğinin hızlanmasını tetikleyerek küresel ısınmayı tersine çevirmek imkansız hale geleceklerini belirttiler. Eğer Haklılar ise halkın içinden Seçilen gruplar sadece macera yolculuğu yapabilirler.

Mark Twain'in yazdığı gibi, "Yirmi yıl sonra, yapmadığınız şeylerden çok hayal kırıklığına uğrayacaksınız.

Antalya'da En İyi Rafting Yapılacak Yer, Güvenli Rafting Turu

Türkiye'de En İyi Rafting - Antalya'da Rafting Yapılacak Yer

En İyi Rafting Yerleri;

Türkiye'de Son yıllarda rafting sporu hayli mesafe kat etse de ailece ve arkadaşlarınızla güvenli bir şekilde doyasıya eğlenebileceğiniz rafting firma sayısı oldukça azdır.

rafting grup turları raftingo antalya rafting - Kopya

Bir rafting Turuna katılmadan önce muhakkak ciddi bir araştırma yapılmalı mümkünse daha önce katılmış bir arkadaşınızdan tavsiyeler almalısınız. RAFTİNGO Advanture Antalya'da 22 yıllık bir deneyim ve tecrübeye sahiptir. Hizmet kalitesinden ödün vermeden Bölgede yetişmiş uzman rehber kadrosu ile eksiksiz ve tam ekipmanlara sahip olup dünyaca kabul görmüş, federasyonun koyduğu kurallar çerçevesinde önce güvenliğinizi düşünerek misafirlerine eğlenceli aktiviteler sunmaktadır. Rafting turları ve daha fazlası hakkında lütfen iletişim numaralarımızdan her hangi birini arayarak detaylı bilgi alınız...

Trekking Yaparak Kendini Yenile! Antalya Trekking ve Doğa Yürüyüşleri

Trekking Köprülü Kanyon - Antalya'da Yürüyüş Yap Kendini Yenile

DOĞADA YÜRÜMENİN İNSAN ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

 • Doğa Kanseri önlemeye yardımcı olabilir;

Bağışıklık sistemimizin hayati bir parçası kansere karşı savaşabilen NK (Doğal öldürücü) hücrelerden oluşur. Peki Ormanda yürümek gerçekten bu hücreleri alabilir mi? Araştırmacılar, Orman seferi öncesinde küçük grup gönüllülerden kan örnekleri alırlar Ormanda iki ya da üç gün geçirirler. Sonra kanları yeniden analiz için alınır ​​ve NK hücresi aktivitesinde belirgin bir artış gösterdiği Gözlenmiştir bu uygulama 1 ay sürekli devam ederek sürmüştür. Uzun süreli etkileri açıkça daha kısa olmasına rağmen bir günlük ormancılık gezisi bile bu hücrelerde bir artışın olduğunu saptamışlardır. Bunu düzenli olarak yaparak yararlarını siz düşünün!

 • Ormanın kokuları stresinizi azaltabilir;

Kokular, sağlığımız ve duygularımız üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir. Görünüşe göre kokular beynimizdeki duygusal merkezle yakından ilişkilidir. Bazı kokuların ve kokuların geçmişiyle ilgili bir nostalji veya başka duygular uyandırmasına neden olan sebep budur.

Ancak stresin azalmasına yardımcı olabilirler mi? Uzmanlar kişilerin, normal ortamlarında oldukları ve ormanda oldukları günlerde ruhsal durumlarını ve stres düzeylerini değerlendirmelerini istediklerinde sonuçlar, orman günlerinin kronik streslerini azaltmada çok önemli olduğunu göstermiştir...

bilim adamlarının açıklamalarına göre, çam, köknar, sedir ve selvi ağaçları birçok bitki ve ağaçların uçucu yağlarını oluşturan alfa-pinen ve beta-pinen gibi fitonitler içeriyor olmalarıdır. Toros dağları eteklerinde olan Köprülü Kanyonda Oldukça sık bulunur.

 • Depresyona yardımcı olabilir;

İlginç bir çalışmada, Orman Ağaçlarının Yakınında yaşayan Beş konak beldesindeki köy insanlarının daha iyi zihinsel sağlıkları olduğu görülür. Şehirdeki Sokak ağaçlarının bile varlığı olumlu bir sonuç gösterir ve yapılan bir çalışma daha fazla ağacın bulunduğu alanların depresanlar için iyi geldiği tespit edilmiştir.köprülü kanyonda trekking turları raftingo

Ağacın yakınında olması ya da mevsimlere göre değişmesi, insanların kendilerini rahatsız edebilecekleri kentsel bir ortamda yaşamakla baş etmesine yardımcı olur. Bir ormanda yürüyüş yapmak çok daha iyidir, ancak birçok insan ağaç ya da komşu bir parktaki yürüyüşe sadece bakmak zorunda kalmaktadırlar. Sizde Köprülü Kanyon Milli park alanına gelerek gerçek doğayla tanışın.

 • Beyninizin daha iyi çalışmasını sağlayabilir;

Ağaçlarla bir orman veya yeşil alanın üzerinden geçmek, hafızaya ve öğrenmeye yardımcı olduğu bulunmuştur. ABD'de ve İngiltere'de yaklaşık 450 olan ormanlık alanla çevrili anaokullar Almanya'da popüler hale gelmiştir. Araştırmalar, bu orman ortamlarında oyun oynayan çocukların birçok bilişsel beceride daha iyi olduklarını, ancak daha iyi manuel becerilere sahip olduklarını ve kapalı alanlarda eğitilen çocuklardan daha iyi riskleri değerlendirebileceklerini göstermektedir. Bu Açık Hava eğitiminin en iyi yanı, bir gün bile olsa, çocuklar ormanların önemini, bakımlarını ve gezegene nasıl yardım ettiğini öğreniyor olmalarıdır. Temennimiz ülkemizde de böylesine okulların yapılması ve neslimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi yönündedir. Raftingo Macera Olarak ekibimizle birlikte ilköğretim ve üniversite öğrencilerine yönelik grup turları düzenleyerek 1 günde olsa bu sağlıklı doğal güzelliklerini tattırma arzusundayız.

 • Orman yürüyüşü, daha düşük kan basıncına yardımcı olabilir;

Sözü edilen sağlık faydalarından biriside, orman yürüyüşlerinin kan basıncınızı düşürmede yardımcı olabilmesidir Japonya da ki araştırmacılar küçük grup gönüllüleriyle Tokyo banliyölerinde bir orman parkında iki saat yürüyüş yapmalarını istemişlerdir. Kontrollü olarak, kentsel bir ortamda benzer bir yürüyüş yapmak zorundaydılar. Tüm testler yapıldıktan sonra, ormanda yürürken grupta daha az kan basıncı oluştuğu görülmüştür.

 • Orman yürüyüşleri yalnızlığı azaltmak için mükemmeldir;

Raftingo Macera turları sayfamızdan da göreceğiniz gibi, yeşil, ormanlık yürüyüş genel sağlık sorunlarının üstesinden gelmenin en iyi yollarından biridir ve her şeyden önce başkalarıyla birlikte yürüyerek veya aktivitelerimize katılarak yalnızlığınızı azaltabilirsiniz..

Sıradan Yaşamdan Kurtulun! Macera Başladı.

Antalya Advanture Outdoor Company - Köprülü Kanyon Antalya

Antalya Köprülü Kanyonun Rafting Turu;

Raftingo, rakip olduğunuz tek kişinin kendiniz olduğunun rekabetçi olmayan açık hava sporları üzerine yoğunlaşıyor. Kendinizi biraz daha ileri itmeniz, doğru olana kadar pratik yapmanız size mükemmel bir başarı hissi verir. Ayrıca güzel engebeli açık havanın bir parçası olduğunuzda harika bir refah hissi de var. rafting köprü çay antalyaBir günlük etkinlikten sonra eve gelmekten daha iyi bir şey yoktur. Her yerde yorgun, kirli veya Bir taraflarınızda ağrı olabilir, ama gerçekten hayatta hissedersin. Parmağınızla cybersports oynarken bir bilgisayar ekranında oturmanın aynı şekilde olabileceğini Hiç düşünmeyin.

Rafting yapmak veya köprülü kanyonda doğa spor aktivitelerinden her hangi birini gerçekleştirmek için yaşınız hakkında endişelenmeyin daha önce hiç Aktiviteye katılmadıysanız Raftingo Advanture outdoor Sizin için ideal olanı seçmenizde yardımcı olacaktır. Yaş sınırı ve katılım şartları ile ilgili bilgi almak için lütfen arayınız!

Sea Kayaks ve Whitewater Kayakları, Nerede ve Nasıl Kullanılırlar?

Sea Kayaks - Whitewater Kayakları - Rafting Kayaks

Sea Kayaks;

Bir nehir yakınında fazla vakit geçirmediyseniz, yalnızca standart rafting de kullanılabilen birkaç tür şişme botları bilmeniz olasıdır veya bazılarını yalnızca fotoğraflarda veya videolarda görmüş olabilirsiniz, ancak oldukça farklı türde olduğunu öğrenince şaşıracaksınız. Tıpkı diğer etkinlikler gibi, belirli ihtiyaçları karşılamak için yıllar içinde sayısız yenilikler yapılmıştır. Bu gün nehirlerde bulunan daha yaygın el sanatlarından birkaçına ve neden nerelerde kullanıldıklarından söz edeceğiz.

Kayaks;

İlk olarak, Kayak bilinen en yaygın türler arasında gelmektedir.

raftingo antalya rafting kayak

Nehirlerde kullanılan İki Kayak çeşidi vardır , Sea Kayaks ve Whitewater Kayakları. Deniz Kayakları ise geleneksel olarak daha uzun, daha az manevra kabiliyetine sahiptir ve çabuk akmayan suda daha iyi bir sürüş sağlar. Fakat nehirlerde kullanılan Whitewater Kayakları daha iyi ve güvertede akan suyla uğraşmak için uzmanlaşmıştır. Ayrıca, türbülanslı suda daha kısa ve daha manevra kabiliyetine sahiptirler. Kayak'ın her iki stili de birbirine ters çevrilirse, bir Eskimo Rulolu aracılığıyla sağlanabilir. Whitewater Kayakları bu şekilde daha kolaydır çünkü kaslara daha az kuvvet uygulamanızı sağlar.

Rafting Şişme Salları Botları - 2 Kişilik Şişme Kayaklar Ve Özellikleri

Antalya Köprülü Kanyon Rafting Kayakları - Rafting Kayak Botları

Rafting Şişme Botları;raftingo kayak turları antalya rafting

Sallar botlar tüm su araçlarının en yaygın Kullanılanlar arasındadır, Rafting Şirketlerinin oldukça sık kulanmış olduğu bu tek ve iki kişilik olarak imal edilen sallar botlar, rafting turlarının vaz geçilmezi haline gelmiştir. Profesyonel kayakcılar için uygun olmasada amatörce rafting meraklısı için oldukça konforludur. şişirilebilir taşıması kolay ve PVC, Urethan ve Neopren ile kaplanmış yüksek mukavemetli kumaştan üretilmiştir. içerisinde oturulabilir yumuşak yastıkları konforlu oluşuna iyi bir örnektir. bu kayak tipleri dengede durulmadığı taktirde şelalelere girildiğinde devrilme olasılığı oldukça yüksektir. Unutmayın devrilmek raftıng de kötü değildir aksine daha eğlenceli ve heyecanlıdır.

Rafting Catarafts Botları, Catarafts Nedir? Kimler Nasıl ve Nerede Kullanır?

Catarafts Nedir - Catarafts İle Rafting - Catarafts Botları

Catarafts Nedir?

raftingo katarafts rafting antalya turCatarafts, Raftlarla aynı malzemeden yapılmıştır. Özel Catarafts metal bir çerçeve ile yapılabilir bunun adına ise Shredders denir. Tipik olarak, botun her iki tarafında şişirilebilen iki pontondan yapılırlar ve ortada bir çerçeve ile köprülenirler. Ortada, çerçevenin üzerinde, koltukların bulunduğu yer vardır ve genellikle sadece rafting amaçlı olarak birkaç yolcu taşırlar. kürek çeken tek kişi vardır, bunada kürekçi denilmektedir. Yolcular genellikle yolculuğa çıkarken, gerçek sorumlulukları yoktur. Bazen kürekçi bir gözlemci tarafından yönlendirilir, ancak bu yalnızca zorlu çarpmalara yol açabilecek yerlerde ve birden fazla engel görüldüğü alanlarda geçerlidir. Catarafts herhangi bir boyutta olabilir, ancak genellikle daha manevra kabiliyetine sahip olan sallardan daha küçüktür.

Antalya Köprülü Kanyon, Kano İle Rafting Yapmak. Kano Nedir?

Antalya Köprülü Kanyon - Kanoyla Rafting Turları - Kano Rafting

Kano Rafting;

Kano, rafting yapmak için en eski yöntemlerden birini kullanarak rafting tatili üzerine geleneksel bir tavırla kalmayı tercih eden kişiler içindir. eski raftingo kano turları antalya köprü çay beş konakzamanlarda Kanolar ağaç gövdelerinden oluşturuldu, ancak günümüzde fiberglas, Kevlar ve plastikten yapılmışlardır. Püskürtme kılıfları suyun gövdesinden dışarı çıkmasını önlemek için eklenebilir, bu durumda bir Kayık gibi görünür, ancak genellikle açık kalırlar. Açık Kanoların büyük hava yastığı ya da köpük parçaları yanlara yerleştirilir ve batan suyun teknedeki suyun yerini almasına yardımcı olur. Ayrıca, Kano'nun üst kenarına doğru delikler vardır; bu nedenle sal sallanırsa salın kaçmasına izin vermek için bir tarafa doğru eğilebilir. Bir Kano devrilirse, bir Kayık gibi düzeltilebilir, ancak gerçekleştirmek biraz daha zor iştir. Antalya Köprülü Kanyonda oldukça yaygın kullanılır Yerli ve yabancı Turistlerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır...

C1 Kayak Türleri, C1 Kayak Nedir? Nerede ve Nasıl Kullanılır?

C1 Kayak Türleri | C1 Kayaklar Hakkında | Raftingo

c1 kayak raftingo antalya raftingC1 Kayakları;

C1'ler bir kayık türü olarak bilinir, diz bir C1, oturma dışında Kayaks whitewater tasarımına çok yakındır. Kullanılan kürekler de daha küçüktür ve sadece normalde görülen çift taraflı kürek yerine tek bir kürek içerir. Bunlar Kanolar'dan biraz daha kısadır ancak Kayaks'tan biraz daha uzundur. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu, bir Kano'dan daha fazla manevra kabiliyetine sahiptir, ancak bir Kayıktan'da daha az manevra anlamına gelir.

Nehir Bugs nedir? Nasıl Yapılır? River Bugs

Nehir Bugs Nedir - Nerelerde Kullanılır? Nehir Bugs

bugs raftingo antalya

Nehir Bugs Nedir?

Nehir Bugs diğer adır River Bugs, tüm botların en minimalistidir. Aslında övülen lastik tüplerdir. Sal bir at nalı olarak şekillendirilir; burada mertekler ortasında ayakları açık uca doğru bakacak şekilde konumlandırılır. Ortada tutmak için bir örgü veya plastik koltuk sağlanmış ve kayaların çarpmasını önlemek için karşı tarafına dayamış bir sırt dayanağı sağlanmıştır. Ayaklarınız ve ellerinizle kürek çekersiniz; bu da onları hayal edebileceğinizden daha az manevra yapabilir hale getirmektedir. Bununla birlikte, çok fazla direksiyon hakimiyeti gerekli değildir. Köprülü Kanyon çayında rafting şirketlerinde kullanan yoktur.

Rafting Turlarında Kaskın Önemi, Rafting Helmets, Rafting Kaskı

Rafting Turlarında Kaskın Önemi - Rafting Helmets | Kask

Rafting Kaskı;

kask raftingoRafting, çok popülerdir. Köprülü Kanyon nehrinin hareketli suyunda kayak ve botla yapacağınız oldukça eğlenceli bir spor. Günümüzde birçok insan rafting turlarına katılmaktadır. Söylediğimiz gibi raft eğlencelidir, ancak üzerinizde uygun güvenlik önlemlerini almanızı gerektirir. Raftingo rafting Turlarında her yaş gurubuna göre ayarlanabilir ölçülerde kasklar mevcuttur. kimilerine göre kask basit veya takınca kendinin komik göründüğünü düşünür oysa kask hayati önemdedir. Kafanızı korumak ve kayak deneyiminizi geliştirmek için mutlaka takılması gererken ekipmandır. Raftingo Rafting turarında kask takmadan rafting yapamazsınız.

Rafting Macera Sevenlerin Tercihi, Macerayı Keşfet. Rafting Antalya Turizmi.

Rafting Turizmi - Antalya Rafting - Macera Turları - Manavgat

canyoning turları Antalya raftingoRafting Turizmi;

Rafting macerası maceracının doğası gereği turizme açılmıştır. Bir nehrin aşağıya süzülmesinin yumuşak doğasına kadar büyük eğlencelerle sağlanan heyecan, bu etkinliğin herkes için her şeye sahip olduğu anlamına geliyor.

Farklı ırmakların ya da nehir kesitlerinin sunduğu çeşitlilik çok büyüktür Bir Sınıf 5'in eğlencenin bir fikri olabileceği bir Sınıf 3, bir başkasının sınırı olabilir - hem seyahatten de keyif alır.

Çok günlük gezilere ve yarım günlük geziler, halka hızlı gerçek bir keşif yolculuğu yapması için bir dizi olanak sunmaktadır.

Nehirler bize çoğu kez hiçbir yolun girmediği alanlara erişim imkânı tanır. Bu, pek çok insanın aradığı "hepsinden uzaklaşmak" duygusunu artırır.

Osum Nehri - Arnavutluk Irmağı ve Kanyonu

Dünyada Rafting - Nehirler ve Özellikleri | Osumi Nehri

Osum Nehri;

Nerede: Arnavutluk, Berat Bölgesi, Corovoda.

Oraya nasıl gidilir: Şu anda 4 × 4'lük bir arabaya ihtiyacınız olacak, ancak yol inşaat aşamasında ve daha sonra her türlü araç için uygun olacak.

Nehir açıklaması : Sınıf III, Havuz alanlarına sahip rafting şişme kayakla gezilebilir.

Osumi Nehri kanyonu, Arnavutluk'un en görkemli doğal cazibe merkezlerinden biridir. İlkbaharda, eriyen kar suyu, nehirden 26 km (16 mil) kanyonun tamamını keşfetmenizi sağlar. Osum Nehri - Arnavutluk KanyonuBahar, kanatlarda, kaşiflerin tekneler altından geçerken yukarıdan gök gürültüsü yaşayan birçok şelale izlemenin de en güzel zamanıdır. Rapids Sınıf-III dür, bu yüzden eğlenmeye katılmak için önceden rafting deneyimi gerekmez. Yaz sonunda suyu daha düşük olduğunda kanyonun tam uzunluğunda tekne gezisi yapmak mümkün değil, ancak çeşitli havuzlarda ve akarsularda yüzme fırsatları olan birçok harika yürüyüş var. Kanyonun kenarları, yıl boyu kanyonun her iki yakasındaki yeşili koruyan eşsiz ekosistemi ile dikkat çekmektedir. Sağlıklı ve canlı bir bitki örtüsü ve fauna dünyasıyla birlikte, sağlıklı ve kıvılcım gibi Akdeniz çalıları. Kanyonun yamacında, erozif aktivite, keşfetmek için küçük mağaralar bulunan, çakıl taşından mağara duvarlarını yarattı. Kanyondaki bazı kaya oluşumlarında Katedral, Göz ve Şeytanın Kapısı gibi hayali isimler bulunur. Nehri tecrübe etmek için en iyi mevsimler Osumi Nehri'nde rafting için en iyi aylar Şubat ile Haziran arasındadır.

Imster Gorge - Avusturya Nehri ve Irmağı

Dünyada Rafting - Imster Gorge | Avusturya

Imster Gorge;

Haiming ve Imst, Tyrolean Han'ın kıyısında bulunurlar ve doğrudan Innsbruck ile Landeck arasındaki otobandan ulaşmak kolaydır. Avusturya'daki en iyi nehirlerin merkezidir.Imster Gorge - Avusturya'da rafting tour

Nehir Açıklaması:

Sınıf II ve III. Avusturya'daki nehir Inn, ideal bir rafting oyun alanıdır. Alp dağlarında beyaz su sporları için en popüler ve önemli nehir. Imst şehri ile Haiming köyü arasında görünür kayalar ve kayalar olmaksızın muhteşem vahşi su ile karakterize edilir. Nehrin genişliği ve hiçbir engeli olmaksızın, çoğu zaman başından sonuna kadar bir 'güvenli nehir' olarak düşünülebilir. İlkbaharın başında ve yazın başında akan devasa su miktarı, harika dalgalar ve tıpalar yaratarak, rafting turunuzu unutulmaz bir maceraya dönüştürür...

Franklin Nehri Hakkında Avustralya

Dünyada Rafting - Franklin Nehri - Avustralya

Franklin Nehri;

Nehre giden yolda çok küçük kasabalar var ancak başkent Hobart'dan ya da Launceston'daki en büyük ikinci kasaba olan Tazmanya'daki gezi planınızı yapmaya ve hazırlamaya başlayın.

Hobart'ta tüm ticari operatörler seferler başlatır.

Hobart'a uçuşlar, Avustralya'daki bütün büyük şehirlerden rezervasyon yaptırılabilir.

Hobart'tan nehri sürmek yaklaşık 4 saat sürer; ancak Strahan'da araç servisinden araç servisine kadar olan sürüş mümkündür, ancak bu araç daha fazla 4 saatlik sürüşe neden olacaktır.

Alternatif olarak Evans Koçları, nehirden ve nehirden bir ulaşım hizmeti sağlayabilirler.

Akarsu Tanımı;

Adanın doğusundaki Tasmania'nın güneybatısında bulunan Franklin Nehri gerçek bir çok günlük keşif yolculuğu sunar. Franklin, ciddi vahşi doğasıyla ünlüdür ve deneyimsiz kayakçılar veya kirişler tarafından teşebbüs edilmemelidir. Franklin Nehri AvustralyaÇok uzak olduğu için sıkıntı çekerseniz tahliye etmek ya da geri çekilmek zordur. Franklin'deki nehir seviyeleri, 1 küpten az tekneleri sürükleyerek 200 kümülere kadar kısa sürede muazzam bir şekilde değişebilir. Franklin Nehri'ni ticari bir sefere katılmak isteyen tecrübesiz maceracılar için iyi bir fikir değildir.

Grade - 1'den 6'ya kadar (yüksek notalar genellikle portaged)

Stil - Havuz Düşümü, kendinden destekli vahşi doğa seferi.

Uzunluk - 6-10 gün, su seviyelerine ve zanaat türüne bağlı olarak.

Sezon - Kasım'dan Nisan'a.

Diğer Hususlar;

Franklin, Milli Parkta bulunur ve seferinize başlamadan önce Tasmanian Parks and Wildlife izni edinmeniz gerekir. Tasmanian vahşi yaşam alanlarında yüksek seviyede minimal etki uygulamaları uygulanmaktadır, bu standartlara uymanız beklenmektedir. İnsan dahil tüm atıkları (tüm rafting tarafları tarafından yapılmalıdır) uygulayın, deterjanların kullanımını en aza indirin ve onları nehir ve diğer derelerden en az 50 metre uzakta kullanın.

Franklin Nehrinde, sadece soba ocağı olup, tüm açık yangınların kesinlikle yasak olduğu anlamına gelir.

Paddling Notes, Campsites ;

Franklin'in pek çok zorluğunu bu kadar kısa bir açıklama ile açıklamak mümkün değildir, nehir için daha kapsamlı rehberlerin yalnızca bazı önemli tehlikeleri ana hatlarıyla çizebilmeleri mümkündür. Onlardan nasıl üstesinden gelmesi size bağlıdır. Seferinize başlamadan önce araştırmanızı yaptığınızdan ve mevcut materyalden bazılarını aldığınızdan emin olun. RAFTİNGO Tavsiyesidir.

Tara ve Drina Nehirleri - Bosna-Hersek

Dünyada Rafting - Tara Ve Drina Nehirleri | Bosna-Hersek

Tara ve Drina Nehirleri;

Nehir Tanımı:

Tara nehrinin kanyonu dünyanın en derin kanyonlarından biridir. Tara nehri, Avrupa'daki içme suyunun en büyük rezervuarıdır. Rafting yolculuğu çok heyecan vericidir ve 120 kilometre uzunluğunda bir dizi düşme ve su akıntısı bulunmaktadır.

Tara ve Drina Nehirleri

Tara, 95 km'lik parkura gidiyor. En heyecan verici kısmı, Drina'nın bulunduğu Piva Nehri kompozisyonları olan Brstanovica'dan gelen son 20 km'dir. Bu ders, Karadağ ile Sırp Cumhuriyeti arasındaki doğal bir sınırdır. Bu bölümde, sizi olağanüstü heyecana ve ecstasy'nin adrenalin acele götürecek 20'den fazla güzel, heyecan verici ve büyük rapids ler vardır. Brátanoöice sırasıyla Brátenova'ya nasıl başlayacağız, Nehrin su seviyesine bağlı olarak değişiyor ve uzunluğu Yaklaşık yarım saatlik bir düşüşün Nisan ve Mayıs ayları arasında, Eylül ve Ekim aylarında yaklaşık 5h. İniş sırasında nefesinizi tuttuğunuz birkaç mola verilir, çevreye baktığınız zaman mesafeye seyahat eden izlenime kapılırsınız. Bazı yerlerde, en cesur kayalarda doğal atlama yapmayı deneyebilir ve atlayabilirsiniz. Aşağı kanyon üzerinde bir cazibe merkezi olarak adlandırılan Manita yayları, yaklaşık 20m yükseklikten Tara'ya düştüğü için öne çıkıyor ve Anika şelale girersiniz. Bazı noktalardaki suyun keyfini çıkarırken harika bir deneyim yaşarsınız. Teknelerle eğlence ve eğlence için burada olan neşeli ve tezahürat dolu bir rafting keyfi yaşarsınız ...Tara Nehri'nin yıl boyunca su seviyesinde ve miktarında bir değişimi vardır, bu nedenle sunduğu heyecanı değiştirir. Nisan ve Mayıs aylarında en yüksek su seviyesine sahiptir ve sonra rapids uluslararası standartlara göre ölçülen IV, V ve bazen VI seviyesine ulaşır. Deneyimsiz ve daha az macera odaklı insanların gitmesi önerilir. Yılın bu zamanında raftingi anlatan en iyi sözcük basit olur - aşırı! Gerçek yaz sıcağının gelmesiyle birlikte su seviyesi düşer ve şelale düşüşü nehirde azalır. Eylül sonlarında ve Ekim başında en düşük su seviyesindedir.

Struma Nehri Bulgaristan Hakkında

Dünyada Rafting - Struma Nehri - Bulgaristan

Struma Nehri;

Nehir Açıklaması:

Nehir, 3. sınıf bir sınıfla + 3. sınıf serolojik ilkbahar döneminde 3. sınıf. İlk bölüm dokuz güzel ve eğlenceli rapids lerden oluşur ve derecesi 2-3'e sahiptir. Struma Nehri - Bulgaristan Rafting toursGerçekten güzel hızlı sınıf 3 olan "Kazan" sınıf 3+ veya 4'e bağlı takip ediyor. Teknelerinizi yolun yanına taşıyabilirsiniz. İkinci bölüme "Kazan" dan sonra gerçekten uzun 1km hız ile başlar ve bundan sonra 2-3 rapids ile devam eder. Çıkış yolu motellerin ardından 2 km. uzaklıktadır. "Oshtava" köyü için somut bir köprünün altına girip nehrin sol tarafında duruyorsunuz. Ana yol 100 metre uzaklıktadır.

Yolculuk süresi 1.30 ile 2.00 saat arasındadır. Kirişler ve kayakçılar için mükemmeldir. Büyük dalgalarla güzel noktalar bulursunuz. Eğlenceli rafting keyfini çıkartın RAFTİNGO.

Jacques Cartier Nehri, Quebec, Kanada Kanoe & River Rafting

Dünyada rafting - Jacques Cartier Nehri, Quebec | Kanada

Jacques Cartier Nehri;

Nehir açıklaması:

Jacques Cartier Nehri, Quebec-Kanada, river rafting kanada rafti

Jacques-Cartier Nehri kaynağı Laurentians Parkı'ndaki Jacques-Cartier Gölü'nde bulunur. Donnacona yakınlarındaki St Lawrence Nehri'ne 177 km. Varmaktadır. Bu nehrin dört bölümü New Wave Expeditions'ın günlük ücretini oluşturuyor. En ünlü bölüm Tewkesbury olarak bilinir. Rapids sınıfları damla damla 2 ile 5 arasında değişir ve bu bölüm rafting ve ileri voleybolcular için önerilir.

Pacuare Nehri - COSTA RICA

Dünyada Rafting - Pacuare Nehri - COSTA RICA

Nasıl Gidilir:

San Jose, Turrialba, Arenal La Fortuna bölgesi, Cahuita ve Puerto Viejo de Limón'tan Rios Tropicales veya toplu taşıma araçlarıyla ulaşılabilen nehirden ve nehirden ulaşım sağlanır.

Nehir Açıklaması:

Nehir zorluğu Sınıf III-IV. Vahşi tropik bir nehirde rafting yapmak hakkında rüya görürseniz, Pacuare işte öyle! Dünyanın en iyi nehirlerinden biridir. Pacuare Nehri costa rika, river rafting costarika, Dünyada raftiKosta Rika'nın Karayip yamacında yer alan Pacuare Nehri, yerli Cabecar Kızılderililerinin ve inanılmaz çeşitli yaban hayatı alanlarının bulunduğu Talamanca dağ aralığının sınırları içerisindedir. Heyecan verici Sınıf III-IV beyaz su rapilerini ekleyin ve evinize döndükten sonra uzun süre zengin deneyimlerle dolu tropik bir maceraya sahip olacaksınız. Heyecan verici Sınıf III-IV beyaz suda San Martin'dan Siquirres'e 19 mil salacaksın. Kosta Rika'nın en etkileyici birincil yağmur ormanlarından birinin kalbi olan 19 mil derinliğindedir. Yoğun bitki örtüsüne sahip yağmur ormanlarının arasından geçeceksiniz, basamaklı şelaleleri izleyeceksiniz, sakin havuzlarda dinlenip çarpıcı rapids yaşayacaksınız. Irmaktan yarısı, eşsiz bir Eco-lodge olan Rios Tropicales Lodge'ın hemen yanından geçeceksiniz. Upper ve Lower Huacas, Cimarrón, Dos Montañas ve benzeri isimlerle Pacuare'nin en büyük rapidsiyle çalışan bir adrenalin dolu öğleden sonrasını yaşayacaksınız...

Mreznica River- Slunj - Hırvatistan, Mreznica Rafting

Dünyada Rafting - Mreznica River- Slunj | Hırvatistan

Mreznica river;

Mreznica nehri, Karlovac bölgesindeki Slunj kentinin yakınında bulunuyor. Ulaşmak için Slunj'dan Kukački'ye ve Ogulin'e Primišlje'ye doğru D1 yolunu ve Mreznice nehri köprüsüne gelene kadar yolculuğa çıkmanız gerekir; burada Köprü Kanyonu Vrela Mreznice'ye giden köprünün yanında bir yol bulunur. Slunj'dan 18 km uzaklıkta.

Dünyada Rafting - Mreznica River- Slunj - Hırvatistan rafting

Slunj, 2008 yılı ev sahibi şehir oldu. Euro rafting finali nisan ayında yapıldı ve yine böyle bir olay için en iyi koşulları sunacağıbir gerçek.

En iyi ulaşım yolu, özel ulaşım veya ticari otobüs. En yakındaki havaalanı Zagrep'teki arabayla 2 saatlik mesafededir.

Nehir, inanılmaz sahnelere sahiptir, küçük şelale, kaskades, kanyonlar ve benzeri ile tüm Hırvatistan'ın en güzellerinden biridir. Mayıs'tan eylüle kadar çalıştırılabilir ve rafting ve kayak için en iyisi. Yüksek su debisi normalde mayıs ortasindadir. Yolculuk 3 saate kadar sürer...

Andezit'te - EKVADOR. Amazon Nehri ve Pasifik'e Giden Nefes Kesen Irmak

Dünyada Rafting - Andezit'te Rafting | Andezit'te EKVADOR

Andezit'te;

Karla kaplı volkanlardan su, kıyılara veya Amazon ormanının derinliklerine akar ve aşağıdaki oradaki muhteşem kanyonlar, vadiler ve ormanlarla dolaşırlar. Bu iz boyunca, güçlü Amazon Nehri veya Pasifik'e giden nefes kesici, birinci sınıf bir beyaz su kalmıştır.

Bu nedenle Ekvador, 2005 Dünya Rafting Şampiyonası'nın yerini seçti, tıpkı National Geographic dergisi dünyanın en iyi 10 beyaz atmosfer yerinden biri olarak seçti.

Dünyada rafting - Andezit'te - Andezit'te Rafting - ekvador Ande

Ekvator'un neredeyse sürekli akan nehirleri - özellikle de doğudaki - nehirleri sıcak, tropik ve mükemmel erişilebilirliktedir. Başkent Quito şehrinden Andes'in doğu veya batı yamaçlarına doğru yola çıkarak, seçebileceğiniz çeşitli zorluk derecelerine sahip çeşitli nehirler bulacaksınız.

Yıl boyunca yağmur yağdığı için, Andes'in Amazon tarafındaki orman nehirleri, Andes'in batı kesimindeki muadillerinden daha geniş ve daha istikrarlı akışlara sahiptir. Bunlar aynı zamanda ülkenin en temiz ve doğal nehirleri. Doğu Ekvator nehirleri, olağanüstü beyaz suyuna ek olarak, egzotik çeşitleri olan bitki ve hayvan türleriyle birlikte Amazon ormanını yaşamak ve yerli halkının yaşam ritmini yaşamak için bir fırsat sunuyor.

Quito'nun güney-doğusunda, Amazon havzasına doğru yola çıkarak, 2-4 saat içinde, rafting cennetleri olarak bilinen bir avuç orman yerleşimi bulacaksınız: özellikle Tena, Macas ve Baeza gibi kasabalar (hem de ulusun aşırı Spor başkenti: Baños). Yıl boyu kürek çekme seçenekleri sunan bu kasabalara yakın olan yaklaşık bir düzine nehir, tüm sınıflara hitap ediyor - yeni başlayanlar için Sınıf I düz su koşularından, dik dere altından atlayan kıllı Sınıf V rapidere. Kısacası, herkes için burada bir şey var.

Su sıcaklıkları doğuda daha sıcaktır ve hafif katlı basit bir kürek ceketi genellikle uygundur. Kurak mevsim Kasım'dan Mart'a. Yağışlı mevsim, Mayıs'dan Ağustos'a, daha yüksek su seviyeleri gözlemlendiğinde geçerlidir.

Kitka Nehri - FİNLANDİYA

Dünyada Rafting - Kitka Nehri - FİNLANDİYA

Kitka Nehri görselleri, fotografları, kitka nehri rafting ve detKitka Nehri;

Kitka nehri için en yakın şehir Kuusamo'dur. Kolay

Kuusamo ve nehir kitka ulaşmak için yol Kuusamo için

Helsinki ve oradan toplu taşıma araçları (otobüs, taksi) veya

Havaalanından araç kiralamak. Çok çeşitli farklı türde

Konaklama mevcut (otel, kabin, kamp yeri) kasabada

Ve nehrin yakınındadır.

Nehir Özellikleri:

Nehir Kitka göllerle ayrılmış 2 parçadan oluşur. Üst yarının

Kitka nehir I ila III sınıflarına kadar 7 rapids özellikleri. bu

Ilk 3 rapid derecesi I, ikinci dereceden II. Sınıf, altıncı hızlı

Yedinci sınıf, yedincisi I. sınıftır.

Kitka Nehri'nin alt yarısı,

Derece I'den VI'ya. İlk 2 rapids derece III, onu takip eden 906

Metre uzunluğunda IV. Dikey iniş ile 23 metre. Sonra

Sınıf IV hızlı, geçilmesi gereken bir derece VI şelale var

yürüyerek. Şelaleden sonra nehir 1. ila 3. sınıflara kadar devam eder.

Rus sınırına kadar birkaç kilometre devam eder.

Nehir, mayıs ayından sonuna kadar rafting için kullanılabilir.

Arahthose Nehri - YUNANİSTAN

Dünyada rafting - Arahthose Nehri - YUNANİSTAN

Nasıl Gidilir:

Yanya kentinden Charokopi'ye giden yolu alıp Petrovouni'ye giden yol boyunca devam edin. Bu iki köy arasındaki yol Tsimovo'nun köprüsüdür. İlk Tzari köprüsünde tarafından, Tsimovo köprüsünde, LAZENA ve Ampelohori köyünde, eski köprünün ve yakın üçüncü birleşme yolundandan Politsa eski köprüsünden geçilir , Skoupa ve Rodavgi köyleri arasındaki yolda; Bu takeout için uygundur, çünkü bu köprüden sonra nehir düzleşir.

Arahthose Nehri Yunanistan. Arahthose ırmagıNehir açıklaması:

Konunun başında, Arahthos nehri üzerinde en zor olan bir sınıf 3+ hızlı ile başlarsınız. Saklayan suyun kısa bir uzantısı ile ayrılmış olan iki tane kayalar bahçesi vardır; ilk 150 m uzunluğunda ve ikinci 50 m uzunluğunda. Her ikisi de soldan gidilebilir. İlk iki rapistten sonra nehirde büyük dönüşler ve 3. Sınıfın küçük köprüleriyle sınıf II geçer. Başlangıç ​​noktasından nehir 7 km uzunluğundadır. Arahthos'tan ikinci bir nehir olan Kalaritikos nehri ile karşılaşırsınız ve 2 km sonra ilk çıkarma yerine ulaşırsınız, eski köprü Politsa karşınıza çıkar. 5 km. Inen nehir kulesine çıkan kuleler, 2 km'lik Arahthos kanyonunun kanyon girişini izler. Rapidsiz güvenli bir kanyon olmasına karşın, kayaların kanyon taraflarından düşmesi ve tehlikeli olabileceği için yağmur yağdığı zaman dikkatli olunması gereklidir. Kanyonun 2 km ilerisinde ikinci çıkışı vardır, eski Plaka köprüsü. İsterseniz Tzaris yol köprüsüne 12 km daha devam edebilirsiniz, ancak yeterli bir su seviyesine ihtiyacınız olacaktır, çünkü Plakas köprüsünden sonra nehir çok genişlemiş olur...

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
İlginizi Çekecek Aktiviteler
Bilgi ve deneyimlerinizi paylaşın

Lütfen Blog formunu eksiksiz doldurunuz.

ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.