Antalya Kanyoning (Canyoning) Turu - Beş Konak Köprü Çay - Doğal su kaynakları - Kanyon (canyon)

Antalya Manavgat Köprülü Kanyon'da Canyoning Kanyon Turları Hakkında detaylı bilgiler veren en Kapsamlı etkinlik sitesi Raftingo Advanture, Kanyoning (Canyoning) Turlarını sizler için daha keyifli hale getirdi! Canyoning Antalya serüveni başlıyor!

raftingo canyoning macera

Kanyoning ( canyoning ) Nedir?

Kanyon( canyon ) binlerce yıl sonucu hava, rüzgar, yağmur ve nehir yataklarının kaya ve toprağı erozyona uğratarak oluşturduğu derin çukur ve vadilere verilen isimdir. Dünyada keşfedilmiş ve bilinen en büyük kanyon Amerika kıtasındaki büyük kanyondur. Türkiye’de Kanyon ise iklim ve hava şartlarının değişkenliği sebebiyle küçük büyük onlarca kanyon yarıkları bulunur. Antalya, Muğla, Erzurum, Kastamonu, Çoruh bölgelerinde bilinen ünlü kanyonla8rımız mevcuttur.

Kanyon (canyon) turu öncesi

Kanyoning (CANYONİNG) hayli keyifli bir aktivite olduğu gibi, tur sırasında doğal oluşumlar yoğun olduğundan bazı tehlikeleride beraberinde getirir. fakat uzman rehberlerin kurallarına harfiyen uyulduğu taktirde oluşabilecek olası riskler en aza indirgenebilir.

Kanyon (Canyon) Parkur detayları

Kanyon (canyoning) parkuru yaklaşık iki buçuk km uzunluğunda olmakla beraber grubun yoğunluğuna bağlı olarak bir buçuk iki saat kadar sürebilmektedir. Canyon Parkurunun tur programının 500 metresi akıntıyla birlikte serin sularda yüzerek suyun akıntısıyla kendinizi bırakarak body rafting yaparak ilerleriz. 1 km si yürüyerek trekking tarzında kalan diğer 1 km’si de Rafting Botlarımızla canyon turumuz tamamlanmış oluruz...

Köprülü Kanyon (Canyon)

er Kanyoning (Canyoning) Turuna katıldıysanız bu yerde görüp görebileceğiniz bölgenin en eşsiz yapı mimarilerinden olan iki adet tarihi köprü göreceksiniz küçük olan köprü asıl usta tarafından yapılmış olduğu söylenir. Kemerli Köprü ise, çırağı tarafından yapılmıştır. Köprülü Kanyon adı bu iki köprüden almıştır.

Köprülü Kanyon'da Kanyoning (Canyoning) Turu Detayları

Sizlere Kanyoning (canyoning) turunu anlatırken Ülkemizde Antalya il sınırları içerisinde yer alan ünlü Köprülü Kanyon Milli parkında Kanyoning (canyoning) turumuzun inceliklerinden kısaca bahsetmek istiyoruz. Kanyoning (canyoning) turu Antalya’nın son zamanların en popüler turları arasında yer almaktadır. Bu kadar popüler olmasının en büyük nedenlerinden birisi berrak rafting ırmağını oluşturan irili ufaklı onlarca şelalelerin kaynağına inilmesidir...

Kanyon (canyon) denilince akla gelen fiziki bilgiler

Dünyada Yerküre üzerindeki ırmakların oluşturulmuş olduğu oldukça derin ve sakin güzelliğe sahip vadilere Canyon ( Kanyon) denilmekdedir. dilimiz Türkçe ve Frenk dillerinden türeyen Kanyon (canyon) isminin, gerçek yeri İspanyol olduğu söylenen cañón şu bildiğimiz ünlü fotoğraf makinası markası gibi olan sözcükten gelmektedir.

Türkiyenin bilinen en gözde kanyonları (canyon)

Türkiye’de dünyada olduğu gibi birçok doğanın bize sunmuş olduğu ünlü kanyonlarımız vardır. Bu Kanyonlarımızı ve bulunduğu yerleri isim olarak size sıralamaya çalışacağız:

Kanyoning Turu gerekli malzemeler

Kanyonin Turu katılımcıları Köprülü Kanyon Beş Konak beldesinde Raftingo buluşma noktasında konusunda uzman rehberlerimizce gerekli tüm bilgi ve detaylar anlatılmaktadır. Kanyoning Turuna katılan misafirlerimizin yanlarında olması gereken ekipmanların en başında kaygan özelliği olmayan suya girilebilen ayakkabı getirmeleri gerekmektedir.

Antalya Manavgat Kanyoning turuna özel kareler...

Online Ve Hızlı Bigi Almak İçin

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.