ANTALYA SCUBA DİVİNG DALIŞ TURLARI

Antalya'da Scuba diving dalış turları profesyonel ekiplerce yapılması gereken bir alandır. Tekne üzerinden koyları gezerek gerçekleşen turlarımıza gidiş dönüş ulaşım dahildir. işte sizlere Antalya'da scuba diving turları tur programı ve bilmeniz gereken detaylar hakkında her detayı sayfamızda bulabilirsiniz.

Antalya Scuba Diving Dalış Turları;

Tur Programı:


Siz değerli misafirlerimizi sabah saat 09:00-10:15 arası duraklarınızdan özel servis araçlarımızla karşıladıktan sonra kısa bir yolculuğun ardından Setur Marina'ya ulaşıyoruz. 10:30 gibi teknemiz limandan ayrılıyor ve dalış turumuza başlıyoruz. Yaklaşık 20'şer dakikalık 2 dalıştan oluşan programımızın ilki Çaltıcak açıklarında gerçekleştirdikten sonra, öğle yemeği (Şnitzel,Makarna ve salata) ve yüzme molasının ardından ikinci dalışı Martı Adası'nda gerçekleştiriyoruz (yüzmeyi bilmeyenler için ücretsiz temel yüzme eğitimi verilir). Ardından,eğlenceli bir sertifika töreni yapıyoruz ve böylece akşam saat 17:00 gibi Setur Marina'ya geri dönüşümüz ile turu tamamlıyoruz. Sonrasında aynı şekilde sizleri karşıladığımız duraklarda bırakıyoruz.

scuba diving antalya

Ücrete Dahil Olan Hizmetlerimiz;


✔️Ulaşım
✔️2 Dalış ( 5-7 Metre )
✔️Dalış ekipmanı
✔️Öğle Yemeği (Şinitzel - Makarna ve Salata)
✔️Sertifika

Antalya Scuba diving turları hakkında fiyat ve daha fazla bilgi almak için lütfen İLETİŞİM hatlarından bizi arayarak bilgi alabilirsiniz. Antalyanın en büyüğü olan Scuba diving turları için bizi aramadan karar vermeyin!

Antalya’da Dalış Ne Zaman Yapılır? Dalış Mevsimi

Dalış aktivitesi veya sporu her mevsim yapılabilir. Yeter ki gerekli donanıma sahip olun. Antalya’da dalış turları her mevsim yapılabilmektedir. En güzel dalış yapılacak mevsim ise yaz aylarıdır. Sular oldukça berrak ve deniz altında keşfedeceğiniz dünya bir o kadar net göre bilme şansına sahip olursunuz. Antalya’da dalış turuna katılmak için İLETİŞİM numaralarından herhangi birini arayarak detaylı bilgi ve fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Dalış Nedir?

Dalış Nedir? Nasıl Yapılır | Scuba Diving Dalış Hakkında

Dalış Nedir? Dalış Sporu

Dalış; Genellikle su altı dünyasını keşfetmek amaçlı gerçekleştirilen kendine özgü ekipmanlarıyla tüplü veya tüpsüz derin veya sığ sularda yapılan aktiviteye dalış denir.

Tüplü Dalış; Uzun süreli dalışlar yapabilmek için tüp ve regülatör ekipmanı yardımıyla daha derinlerde keşif yapmak için yapılan donanım gerektiren aktiviteye Tüplü dalış denir.

Serbest Dalış; serbest dalış ekipman olmadan genellikle derin olmayan sularda nefesin tutularak kendine özgü yüzme tekniği kullanılarak yapılan aktiviteye serbest dalış denir.

Antalya Dalış Turu Scuba Diving Dalış Tur Programı

Antalya Dalış Turu | Scuba Diving Dalış Tur Programı

Antalya Dalış Tur Programı;

Dalış tur programı transferli ve transfersiz olmak üzere 2 şekilde düzenlenmektedir. Gidiş dönüş ulaşım dahil isteyen misafirlerimiz bulundukları otel veya bölgeye bağlı olarak yaklaşık sabah saat 09.00 ile 10.00 saatleri arasında transfer araçlarıyla alınırlar. Transfersiz kendi araçlarıyla gelmek isteyenler için 1 gün önce kendilerine gönderdiğimiz buluşma noktası haritasında saat 10.30 ‘da gelmelidirler. Tekneye alınan misafirler konusunda uzman eğitmenler sayesinde yapılacak tur hakkında bilgilendirilirler. Daha önce hiç dalış yapmayanlar misafirler tura rahatlıkla katılım sağlayabilirler. Deneyim şartı aranmamaktadır. Dalış aktivitesi yaklaşık 20 şer dakikalık 2 dalıştan oluşur. Turlarımızda öğle yemeği mevcuttur. Toplam Tur süresi yaklaşık 5 saat sürmektedir. Tur sonunda sertifika töreni düzenlenerek katılımcılara sertifikaları verilir. Dalış turu bitiminde transferli gelen misafirler geldikleri araçlarla bulundukları otellerine tekrar bırakılırlar.

Antalya Tüplü Dalış Özet Program;

 • Antalya'da bulunduğunuz otelden alınış
 • Antalya merkez yat limanındaki dalış teknesine transfer.
 • Dalış teknesiyle dalış yapılacak bölgeye hareket.
 • Dalış eğitmenlerinin vereceği teknik donanım, güvenlik konuları hakkındaki prosedür bilgilendirmeleri.
 • Konusunda uzman eğitmenle yapılacak ile ilk dalış.
 • Teknede içerisinde öğle yemeği molası.
 • Dinlenme, güneşlenme ve şnorkelle yüzme.
 • İkinci ve son dalış.
 • Sertifika töreni.
 • Antalya limanına dönüş.
 • Transfer araçlarıyla alındıkları lokasyona geri bırakma.

Antalya diving tour

DALIŞ TURUNDA FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Gidiş dönüş ulaşım
 • Çift dalış
 • Dalış ekipmanları
 • Öğle yemeği
 • Rehberlik hizmeti
 • Dalış sertifika töreni

DALIŞ TURUNA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Alkollü veya soft içecekler
 • Fotoğraf
 • Video

NOT: Teknemizde soyunma yeri ve tuvalet mevcuttur. Dalış yapmayacak olan misafirlerimiz teknede tura dahil olabilirler. Dalış yapmak için yüzme bilme şartı yoktur. Yanınızda bulunmasını tavsiye etiğimiz güneş kremi, havlu, mayo bikini getirebilirsiniz. Düşürme veya kaybolmama riskine karşı değerli eşya küpe, halhal, kolye gibi materyalleri getirmemenizi tavsiye ederiz. Dalış Turu hakkında ve en güncel fiyat fırsat kampanyaları hakkında daha fazla detaylı bilgi için ARAYINIZ.

Antalya’da Dalış Ne Zaman Yapılır? Dalış Mevsimi

Antalya’da Dalış Ne Zaman Yapılır? | Dalış Mevsimi

Antalya’da Dalış Ne Zaman Yapılır? Dalış Mevsimi

Dalış aktivitesi veya sporu her mevsim yapılabilir. Yeter ki gerekli donanıma sahip olun. Antalya’da dalış turları her mevsim yapılabilmektedir. En güzel dalış yapılacak mevsim ise yaz aylarıdır. Sular oldukça berrak ve deniz altında keşfedeceğiniz dünya bir o kadar net göre bilme şansına sahip olursunuz. Antalya’da dalış turuna katılmak için İLETİŞİM numaralarından herhangi birini arayarak detaylı bilgi ve fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Dalış nasıl yapılır? Tüpü ve serbest dalış, Antalya dalış

Dalış nasıl yapılır? | Tüpü ve serbest dalış | Antalya dalış

Dalış Nasıl Yapılır?

Dalış yapmadan önce bazı teknik ve kuralları bilmeniz gerekmektedir. Örneğin serbest dalış yapmak istiyorsanız öncelikle uzmanından nefes tekniklerini ve su altında yönünüzü bulmak için gerekli bilgi ve donanıma sahip olmanız gerekmektedir. Serbest dalış yapmadan önce mutlaka eğitim almanız gerekmektedir. Her ne kadar serbest dalış sığ sularda yapılsa da su akıntı yönünü iyi hesaplamalı akıntıya karşı yüzme teknikleri öğrenilmelidir. Serbest dalışı 2 türde ayırabiliriz. (Paletli dalış ve paletsiz çıplak ayak dalış). Her iki dalış şekli genellikle bir ip yardımıyla ağırlıklar bağlanarak batma usulüyle yapılmaktadır. Limitsiz batış ve küp apnea gibi serbest dalış türleri bulunmaktadır.

Tüplü dalışta ise katılımcının suyun altında nefes almasını sağlayacak ekipmanlara ihtiyacı vardır. Bu ekipmanların geneline verilen isime ise scuba denilmektedir. Scuba dalışı gerçekleştirecek kişinin kesinlikle eğitim alması gerekir. Dünyada ve Türkiye’de özel kurumlar aracılığıyla bu eğitimi kolaylıkla alabilirsiniz. Antalya’da scuba dalış turuna katılacak olan misafirlerimiz kısa bir eğitimin ardından profesyonel dalış eğitmenleriyle birlikte güvenle dalış gerçekleştirebilirler. Tur sonunda sertifika töreniyle ilk dalış sertifikası da verilmektedir.

Antalya’da güvenli bir scuba dalış turu için bizi aramadan karar vermeyin. Detaylı bilgi ve dalış turu rezervasyonu için İLETİŞİM numaralarımızdan herhangi birisini arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Antalya Dalış Turu Fiyatları En Uygun Dalış Turu Fırsatları

Antalya Dalış Turu Fiyatları | En Uygun Dalış Turu Fırsatları

Antalya Dalış turu Rezervasyon;

Antalya dalış turları her hafta güncellenen fiyatlarla siz değerli misafirleri en uygun ücretlerle kaliteden ödün vermeden güvenli turlar gerçekleştirmektedir. Gruplara ve öğrencilere özel fiyatlar için İLETİŞİM numaralarından herhangi birisini arayarak öğrenebilirsiniz. Rezervasyon için en geç 1 gün önceden yapılması gerekir. Yaz sezonunda kapasite doluluğu oluşabildiğinden erken rezervasyon yapmanızı tavsiye ederiz. Ödeme şekli kredi kartı, havale veya nakit olarak ödeme yapılabilmektedir.

KEMER Diving Tur Fiyatları En Uygun KEMER Dalış Turu Ücretleri

KEMER Diving Tur Fiyatları | En Uygun KEMER Dalış Turu Ücretleri

KEMER Dalış (Diving) Turu Fiyatları;

KEMER merkez liman bölgesinden kalkan teknemizle dalış turuna katılacak olan misafirlerimiz için Dalış turu ücreti gidiş dönüş ulaşım, 2 dalış, öğle yemeği, eğitmen hizmeti dahil kişi başı 49 € dur. Tura katılmayıp teknede gezmek ve Akdeniz’in berrak sularında yüzmek isteyen misafirlerimiz için yarım ücretlidir. Haftanın her günü dalış turları düzenlenmekte olup yoğunluk yaşanmasından dolayı erken rezervasyon yapmanızı tavsiye ederiz. Güvenli dalış turlarına katılmak ve haftalık güncellenen en uygun dalış turu kampanyalarını yakalamak için İLETİŞİM numaralarımızdan herhangi birisini arayarak REZERVASYON yapabilirsiniz.

Dalış için Gerekli Malzemeler nedir? Antalya Dalış Turları

Dalış için Gerekli Malzemeler nedir? | Antalya Dalış Turları

Dalış Malzemeleri;

Serbest dalış ve tüplü dalış yapmak için profesyonel ekipmanlar ve özel kıyafetler gereklidir. Güvenli dalış gerçekleştirmek için malzemelerin kaliteli ve dayanıklı olması gerekmektedir.

Dalış Kıyafeti

Dalış yapmak için özelliklerine göre dayanıklı kıyafet ve kaliteli materyallerden oluşan malzemelerden üretildiğinden emin olunmalıdır. Dalış kıyafeti olarak en çok bilinenlerin başında vücut ısısını saklayan giysi olarak bilinen neopren kıyafet gelir. Dalış yapacaklar için özel olarak üretilen malzemeler ise Gözlük, maske, eldiven, patik, bone, yelek, suya dayanıklı saat yer almaktadır. Ayrıca neopren kıyafetin Tam tulum ve yarım tulum olmak üzere 2 şekilde üretilmektedir. Bazı dalış giysileri t-shirt şeklinde üretilmektedir. Antalya dalış turlarında sizler için her beden ölçüsünde dalış kıyafetleri bulunmaktadır.

Diğer Dalış Ekipmanları

Tüplü dalış gerçekleştirecek olan kişilerin özellikle malzemelerin kaliteli ve standartlara uygun olduğunu kontrol etmesi gerekmektedir. Su altında bu oldukça önemlidir. Kalitesiz ve standartlara uygun olmayan malzemeler ciddi güvenlik riski oluşturmaktadır.

Dalış Tüpü ve özellikleri

Dalış tüpü özel sadece dalış için üretilen malzemelerden yapılmaktadır. Genellikle alüminyum veya çelik materyalinden oluşmaktadır. İçerisinde oksijenle birlikte azot ve başka gazlarda bulunmaktadır. Bu dayanıklı tüple oldukça yüksek basınçlarla doldurularak dalış yapacak kişinin su altında nefes almasını rahatlıkla sağlayacaktır. Genel dalış tüpleri hacimleri 12, 15, 18 litrelik olarak üretilir. 12 litrelik bir dalış tüpünün içinde yaklaşık 200 bar hava saklanmaktadır.

Dalış Ağırlıkları

Dalış ağırlıkları dalış yapacak kişilerin kilosuyla orantılı olarak kullanılır ve serbest dalış yapanların yoğunlukla kullandığı ekipmandır. Dalış ağırlıkları genelde zıpkınla dalış yapanlar kullanmaktadır.

Dalış Motoru

Dalış motoru denilince kullanıcının tüple dalış yapacağı anlamına gelir. Yüzmeyi oldukça kolaylaştıran bu ekipman pervaneler sayesinde itiş yaparak hızlı yol almayı sağlar. Motorlar oldukça hafif malzemelerden üretilmektedir.

Dalış Paleti

Dalış paleti hem serbest hem de tüplü dalışlarda kullanılmakla beraber birbirlerinden farklıdırlar. Serbest dalış yapacak olanların paletleri ince ve uzundur. Tüplü dalış yapanların ise kısa paletlidir.

Şnorkel

Şnorkel dalış gerçekleştiren kişinin su altında nefes almaya yardımcı olur. Dalış maskesi ve dalış gözlüğü ile beraber kullanılır. Şnorkel yaklaşık 30 cm uzunluğundadır. Kullanım şekli genellikle tüpsüz dalışlarda gözlem yapmak amacıyla kullanılmaktadır.

Regülatör

Regülatör tüplü dalışlarda hava solurken solunan havanın basıncını soluma seviyesine ayarlanmayı sağlar. Hava basıncını göstermekle beraber suyun derinliğini gösterir. Ayrıca yedek hava tüplerini de bağlayabilirsiniz.

Türkiye’de Dalış Nerede Yapılır? En Güzel Dalış Yeri Antalya

Türkiye’de Dalış Nerede Yapılır? | En Güzel Dalış Yeri Antalya

Dünyanın birçok yerinde dalış rotaları bulunmaktadır. Bunlardan en ünlüsü ve su altı zenginliğine sahip 3 tarafı denizlerle kaplı olan ülkemiz Türkiye’dir. Ülkemizin Akdeniz illerinden olan Antalya her yıl binlerce yerli yabancı dalış misafirlerine ev sahipliği yapmaktadır. Akdeniz’in temiz berrak ve mavi bayrak alan koyları sayesinde su altı dünyasını oldukça zengin kılar. Antalya’da en ünlü dalış rotaları Kemer, Kaş, Antalya merkeze yakın koylar olarak sıralayabiliriz. Antalya’da en uygun güvenli dalış turlarına katılmak için bizleri ARAYARAK rezervasyon yapabilir ve eşsiz Akdeniz su altı dünyasını sevdiklerinizle keşfedebilirsiniz.

Antalya Diving Tur Fiyatları En Uygun Antalya Dalış Turu Ücretleri

Antalya Dalış (Diving) Turu Fiyatları;

Antalya merkez liman bölgesinden kalkan teknemizle dalış turuna katılacak olan misafirlerimiz için Dalış turu ücreti gidiş dönüş ulaşım, 2 dalış, öğle yemeği, eğitmen hizmeti dahil kişi başı 49 € dur. Tura katılmayıp teknede gezmek ve yüzme molalarında yüzmek isteyen misafirlerimiz için ise yarım ücretlidir. Haftanın her günü dalış turları düzenlenmektedir. Yoğunluk yaşanmasından dolayı erken rezervasyon yapmanızı tavsiye ederiz. Güvenli dalış turlarına katılmak ve haftalık güncellenen en uygun dalış turu kampanyalarını yakalamak için İLETİŞİM numaralarımızdan herhangi birisini arayarak hızlı REZERVASYON yapabilirsiniz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.