Antalya Köprülü Kanyon, Köprülü Kanyon Bölgesi Hakkında

Köprülü Kanyon Bölgesi;

Köprülü Kanyon Antalya'nın Manavgat ilçesinde deniz seviyesinden 220 metre yükseklikte Toros dağları arasında doğal oluşmuş dünyada kolay kolay göremeyeceğiniz güzellikteki kızıl çam ormanı içerisinde derin bir vadi arasında yer almaktadır. Köprülü Kanyon tarihi eski roma dönemine kadar uzanmaktadır. Bölgeye yakın Selge antik kenti ve beş konak beldesinde bulunan taş su kemerleri, zamanında oldukça geniş bir yaşamın sürdüğünü bizlere göstermektedir. Köprülü Kanyon adını ustalıkla yapılmış kemerli birbirine geçirilmiş taş köprülerinden almaktadır. köprülü kanyon raftingOluk köprü ve büyük köprü olmak üzere 2 adet tarihi kemerli taş köprüsü bulunur. Köprülü Kanyon beş konak beldesi ile karşısında bulunan Karabük köyünün arasında yer almaktadır. Altından meşhur rafting yapılan Köprüçay geçmektedir. Köprüçayın görsel güzelliği çoğu yazarlara ilham verecek derecede bir güzelliğe sahiptir. Onlarca doğal su kaynaklarının birleşmesiyle oluşan çay oldukça temizdir. Köprülü Kanyonun konaklama yerleri ağaç bungalov tipi odalar ve taş evlerden oluşur. Köprülü Kanyon'da yapılacak oldukça fazla etkinlikler bulunmaktadır. Rafting turu bunların en başında yer almaktadır. Yıl boyunca yüz binlerce rafting severleri ağırlayan bölge rafting turizmi sayesinde Köprülü Kanyon bölgesinin tanıtımında oldukça etkili olmuştur. Antalya Köprülü Kanyon'da rafting turuna katılmak, ulaşım ve öğle yemeği dahil fiyatları öğrenmek için bizi ARAYINIZ. Köprülü Kanyon bölgesine Antalya’nın tüm ilçelerinden (Manavgat, Alanya, Side, Belek, Antalya Merkez, Konyaaltı, Lara, Kepez, Murat paşa ) ve daha bir çok yerinden haftanın her günü ulaşım transfer araçlarımız mevcuttur. Tura katılmadan en geç 1 gün önce rezervasyon yapmanızı tavsiye ederiz. Sezonun yoğun dönemlerinde erken rezervasyon yapmanızı öneririz. Günübirlik Rafting, Canyoning, Zipline, Trekking, Jeep safari, Atv quad safari, Buggy safari turları için gruplara ve ailelere özel Kampanyalı ücret bilgileri için arayarak REZERVASYON yapabilirsiniz.

Köprülü Kanyonda Rafting Fiyatları, Kampanyalar, İndirimler

Köprülü Kanyonda Rafting Fiyatları | Kampanyalar & Ücretleri

köprülü kanyon rafting indirimleriKöprülü Kanyon Fiyat Ve Kampanyalar;

Antalya'da rafting ile siz değerli katılımcılarımızı özelliklede genç yaştaki ve kendisini genç hissedenler için doğa sporlarının bir kolu olan Rafting sporunu sevdirmek adına dönem dönem grup ve bireysel indirim kampanyaları düzenlemektedir. Rafting turunu veya diğer turlarımızdan her hangi birini satın almadan önce uygun indirim fırsatlarından faydalanmak, sevdiklerinizle birlikte doyasıya eğlenmek, farklı bir deneyim ve bir gün yaşamak istiyorsanız web sitemizin kampanyalar adı altındaki sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz. KAMPANYALAR

Köprülü Kanyon, Beşkonak, Köprüçay Rafting Zorluk Derecesi Ve Sınıfı

Köprülü Kanyon, Beşkonak, Köprüçay | Rafting Zorluk Derecesi

rafting zorlık derecesiZorluk Derecesi Ve Sınıfı;

Antalyanın Manavgat ilçesinde bulunan ve gözde turizim cenneti olan beş konak köprülü kanyon bozulmamış doğasıyla rafting tutkunlarına ev sahipliği yapmaktadır. Adını meşhur tarihi köprülerinden alan köprüçay üzerinde rafting turunun en uzun parkuru toplam 15 km dir. Yer yer bazı firmalar her ne kadar 14 km parkurumuz var deselerde bir çoğunun restoranı orta kısımlarda bulunduğu için ne yazık ki tam parkur yaptırmamaktadırlar. Bizimle ise tam rafting parkuru yaparsınız. Köprüçay zorluk derecesi 10 üzerinden + 3-4 olarak sınıflandırılır. 4 üzerinden ise 1 ve 2 olarak değerlendirilir. Bunun anlamı sağlık sorunu olmayan neredeyse her yaş gurubuna hitap etmektedir. Kış sezonu yer yer suyun debisi farklılık göstersede suyun derecesi yaz kış 10 derecelerdedir. Sizin de sağlık probleminiz yoksa mutlaka bir rafting turuna katılıp gün boyu eğlencenın zirvesine ulaşın. Raftingo ailesi sizler için düzenlemiş olduğu aktivitele katılmak için aramanız yeterli.

Köprülü Kanyon Tarihi, Köprülü Kanyon Milli Parkı Sit Alanı

Köprülü Kanyon Tarihi | Köprülü Kanyon Milli Parkı | Selge

Köprülü Kanyon jeolojik bilgilerKöprülü Kanyon Tarihi;

Köprülü Kanyon (köprüçay) Dünyaca ün yapmış ülkemizin nadide turizm bölgeleri arasında yer almaktadır. 1973 yıllarında milli park sit alanı olarak belirlenmiştir. Yaklaşık 360.000 dekarlık bir alana sahip olan bölge günümüzde özellikle rafting turizmi açısından oldukça öneme sahiptir. Peki Köprülü Kanyon (köprüçay) tarihi hangi yıllara kadar uzanmaktadır? Köprülü Kanyon Selge antik kentine yakınlığı romalıların yaşam bölgesi içerisinde olduğu bilinmektedir. Günümüzde hala ayakta durmaya çalışan eski taş su kanalları ve köprüler bulunmaktadır. M.Ö 5 y.y 'da kurulan Selge antik kenti tarihi Antik tiyatrosu, Zeus Tapınakları, sarnıçlar, Artemis tapınakları, su kemerleri bulunur. Bölgede kalabalık bir yaşam sürüldüğünü göstermektedir. Ticaretin önemli geçiş noktaları olan taş köprüleri sayesinde pamfilya ya kadar geçiş yolu olmuştur. Günümüzde hala Büğrüm köprü olarak bilinen kemerli taş köprü görkemiyle dim dik ayaktadır. Köprülü Kanyon (köprü Çay)'da dik kanyonları içerisinde yüzlerce doğal su kaynağı bulunmaktadır. Rafting için gerekli olan su yaz kış bu kaynaklar sayesinde kesintisiz akmasının nedenlerindendir.

Köprülü Kanyon Su Sıcaklığı Nedir? Köprülü Kanyon Su Dereceleri

Köprülü Kanyon Su Sıcaklığı Nedir? Antalya Köprüçay Su Derecesi

rafting su derecesiKöprülü Kanyon Köprüçay Su Sıcak Derecesi;

Köprülü Kanyon’da bulunan Köprüçay akarsuyunun sıcaklık derecesi kaynağından çıktığı yerde 9 derecedir. Sıcak yaz aylarında Köprülü Kanyon akarsuyunun sıcaklığı ise ortalama 16 derece olarak ölçülmüştür. Akarsu deniz seviyesine indikçe sıcaklık derecesi de yükselmektedir. Denize döküldüğü son noktada ise 19 derece olarak ölçülmüştür.

Köprülü Kanyon Rafting Turu Ve Tur Programı Detayları

Antalya Köprülü Kanyon | Kısaca Rafting Tur Programı Detayları

Köprülü Kanyon Rafting Programı;

Dünyanın en ünlü ve popüler olan rafting gezilerinden biri olan Köprülü Kanyonda gün boyunca eğlenin, güneşin ve suyun tadını çıkarın! Dinlenmenin, gevşemenizin, aileniz ve arkadaşlarınızla vakit geçirmenin mükemmel bir yoludur. Köprülü Kanyon bölgesinde kısaca rafting turu programı yer almaktadır.

rafting tur programı kısaRafting Turu;

Toplanma Saati : sabah 10.30

Parkur Uzunluğu : 14 km

Suda geçen Zaman: 4 saat

Sınıf / Düzey : I - II

Maliyet aralığı :Seçecek olduğunuz Paketle orantılı olarak değişkenlik göstermektedir paketlerde en uygun paket (standart paket )'dir

Köprülü Kanyon Köprüçay Suyunun İlk Çıktığı Yer ve Suyun Kaynağı

Köprülü Kanyon Köprüçay Suyunun İlk Çıktığı Yer | Köprülü Kanyon

Köprülü kanyon su kaynağıKöprüçay Su Kaynağı;

Köprülü Kanyon Köprü çayın ilk çıkıp geldiği yer ispartanın sütçüler ilçesidir. Yer altından çıkan yüzlerce su kaynağı sayesinde köprülü kanyon rafting çayının oluşmasını sağlamıştır. Köprülü kanyon, köprü çayın en yoğun yer altı su kaynağının çıktığı yer rafting başlangıç noktasının 200 m üst kısmında bulunur. Gürül gürül çıkan su kaynakları muhteşem bir görsellik sunmaktadır. Kesinlikle gidilip görülüp yaşanması gereken bir yerdir.

Köprülü Kanyon Güncel Rakımı Ve Beşkonak Yükseklik Rakımları

Köprülü Kanyon Rakım | Beşkonak Yükseklik Rakımı Nedir?

Köprülü kanyon ulaşımKöprülü Kanyon Beş Konak Rakım;

Köprülü Kanyon Beşkonak Rakımı deniz seviyesinden yüksekliği 220 m’dir. Köprülü Kanyon 37.191672 enlem ve 31.179986 boylamında yer almaktadır. Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı olan Köprülü Kanyon GPS Koordinatları ise 37 ° 11’30.0227’’ ile 31 ° 10 ’47.9531’’ dir. Köprülü Kanyon Bölgesinin posta kodu ise 07550’dir.

Köprülü Kanyon

Köprülü Kanyon'da Rafting | Köprülü Kanyon Rafting Turları

Köprülü Kanyon Rafting Turu;

Köprülü Kanyon, Antalya'da berrak beyaz sularda rafting turlarının yapıldığı Türkiye'nin en güzel yerleri arasında yer alır. Köprülü Kanyon'da rafting turuna katılmak, bölgeyi keşfetmek, arkadaş grubunuz ve ailenizle vakit geçirebileceğiniz tarihi bir yerdir. Köprülü Kanyon Rafting Turu parkuru 14 km'dir. Köprülü kanyon rafting turuTur süresince sizleri eğlenceli süpriz aktiviteler bekliyor olacak! Bölgeyi ve ırmağı tanıyan rehberleri sayesinde güvenle rafting yapabilirsiniz. Köprülü Kanyon bölgesine ulaşım oldukça kolaydır. Yolları kıvrımlı ve biraz virajlı'da olsa asfalt olması sebebiyle aracınızla kolaylıkla gelebilirsiniz. Kendi aracıyla gelmek istemeyenler bizleri arayarak gidiş - dönüş ulaşım dahil rafting paketini seçerek tam gün rafting turunun keyfini çıkartabilirsiniz. Köprülü Kanyon Rafting turu hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız iletişim numaralarımızdan her hangi birini arayarak ulaşabilirsiniz! Köprülü Kanyon'da rafting Turu eğlenmenin maceraya açılan kapısı.

Antalya Rafting Turlar, Ulaşım Dahil Köprülü Kanyon'da Rafting

Antalya Günübirlik Rafting Turları - Ulaşım Dahil Köprülü Kanyon

Antalya Günübirlik Rafting Turu;

Antalya'nın olmazsa olmazı en eğlenceli günübirlik turların'dan olan Köprülü Kanyon rafting gezileri son model ulaşım - transfer araçlarıyla daha keyifli hale geldi. Köprülü kanyon nasıl gidilir ulaşımAntalya Adventures sizler için sunmuş olduğu kalitesinden ödün vermeden hizmetiyle, aileniz ve arkadaş grubunuzla maceraya doyamıyacaksınız. Köprülü Kanyonun gizemli tarihinde yolculuğa çıkacak, bol köpüklü Köprü Çay ırmağında 14 KM boyunca doyasıya eğleneceksiniz. Rafting Turu bitiminde yöremize özgü enfes yemekleriyle ırmak kenarında yorgunluğunuzu üzerinizden atacaksınız. Her dilde iletişime geçebileceğiniz rehberleri sayesinde kaliteyi daha ilk adımınızda hissedeceksiniz. Antalya'da bir Rafting Turuna katılmaya karar verdiyleniz geç kalmadan yerinizi şimdiden ayırın. Bize ulaşmak çok kolay hızlı bilgi almak için lütfen İLETİŞİM butonuna tıklayın kısa formu doldurun veya +90 534 820 1169 numaralı hattımızı arayarak bilgi sahibi olun. Biz hazırız peki siz Köprülü Kanyonda maceraya hazırmısınız?

Antalya Köprülü Kanyon Su Debisi

Köprülü Kanyon Su Derinliği | Köprüçay Irmağı Yükseklik Debisi

köprülü kanyon su debisiKöprülü Kanyon Köprüçay Su Derinliği Ve Debisi;

Antalya Köprülü Kanyon Köprü çay akarsuyunun su derinliği debisi mevsime bağlı olarak değişmektedir. Yaz aylarında azalan ırmak suyu ortalama 1 m ile 3 m metre derinliğinin olduğu ölçülmüştür. Kış aylarında ise yağmurların artmasıyla ortalama 2 m ile 6 m olarak ölçülmüştür. En yoğun su derinlik debisinin olduğu dönem kar sularının artmasıyla ve Nisan yağmurlarının başlama tarihine denk gelmektedir.

Antalya Köprülü Kanyon Nerede? Nasıl Gidilir? En Kısa Yol Tarifi

Antalya Köprülü Kanyon Nerede | Beşkonak Nasıl Gidilir | Ulaşım

Köprülü Kanyon Nerede Nasıl Gidilir?

Köprülü Kanyon bölgesine rafting yapmak için gidiyorsanız yollarla ilgili bir kaç detayı bilmenizde fayda var. Antalya merkez istikametinden bölgeye araçla mesafe yaklaşık 75 km'dir. Daha güneyden yani Alanya istikametinden geliyorsanız yaklaşık 60 km kadar bir mesafede yer alır. Köprülü kanyona nasıl gidilir yol tarifiDikkat etmeniz gereken Antalya istikametinden geliyorsanız Belkız yani Aspendos antik şehrine uğramadan direk ana yoldan sapmadan ilerlemenizdir. Bazı navigasyon aletleri Antalya'dan gelenler için kestirme yol olarak Aspendos yolunu gösterir. Fakat bu yol araçlar için uygun olmayıp eski ve kullanışlı değildir. Ana yol istikametinden düz ilerleyip karşınıza büyük köprülü kanyon Tabelası çıkana kadar devam edin Taş Ağıl beldesine ulaşacaksınız. Sonrası kolay tek yol orman içerisinde sizi köprülü kanyona kadar götürecektir. Araçları olmayanlar için bölgeye gitmek biraz sıkıntılı. Bölgeye sürekli giden bir araç yoktur. Bu nedenle bir rafting turuna veya başka bir aktiviteye katılacaksanız mutlaka 1 gün önce rezervasyon yaptırıp firmamızın belirlemiş olduğu buluşma noktasında gidiş - dönüş ulaşım imkanına sahip olabilirsiniz. Bütçenize uygun bir etkinliğe katılmak ve detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Antalya Köprülü Kanyon Konaklama Yerleri

Köprülü Kanyon Konaklama Yerleri | Bungalov Evler

Köprülü kanyon konaklama bungalov evleriKöprülü Kanyon’da Konaklama;

Antalya Köprülü Kanyon’da Konaklama için erken rezervasyon yapmanızı öneririz. Özellikle sezonda yani Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül aylarında yer bulmakta zorluk çekebilirsiniz. Köprülü Kanyonda 2 tip konaklama yerleri mevcuttur. Birincisi bungalov ahşap evlerde konaklama ikincisi ise taş evlerde konaklama. Hangi tip konaklama seçerseniz seçin hiç şüphesiz Toros dağlarının bol oksijeni, temiz Köprüçay ırmağı kenarında mutluluğunuz ikiye katlanacaktır. Köprülü Kanyon bölgesinde konaklama oda sayıları azdır. Bu nedenle gezi planlarınızı yapmadan en az 2 ay öncesinden araştırıp konaklama rezervasyonu yaptırmanızı öneririz. Konaklama yaparken rafting turuna da katılabilir bu eğlenceyi anılara dönüştürebilirsiniz. Rafting turu rezervasyonları için arayınız!

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
İlginizi Çekecek Aktiviteler
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.