Antalya Rafting Turları

Antalya Rafting; Antalya Rafting turu

Antalya rafting turu, Türkiye’nin rafting sporuna en elverişli akarsuyu olan köprüçay’da yapılmaktadır. Köprüçay Manavgat ilçesinde bulunan meşhur Köprülü Kanyon Beşkonak beldesinde yer almaktadır. Yaklaşık 25 yıl önce rafting turizmine açılan bölge milli park sınırları içerisinde koruma altına alınmıştır. Antalya rafting turu Köprülü kanyon parkuru 14 km olup, rafting severlerin yaklaşık 2 saat süreyle ırmak içerisinde suyla mücadelesi anlamına gelir. Yaz aylarında su debisi kış aylarına göre daha az olsa da Türkiye’nin en iyi rafting yapılan ve tercih edilen akarsuyu arasında yer alır.

Köprülü Kanyon bölgesi milli parkı müdürlüğü sayesinde doğal ekolojik sistemde yer alan canlılar ve bitkiler günümüze kadar korunmaya devam etmektedir. Tarihi roma taş köprüleri, doğal su kaynaklar, toros dağlarının muhteşem manzarası arasında rafting aktivitesini gerçekleştirmek üstelik 14 km lik uzun bir parkur arasında süzülerek aşağı inmek, bol köpüklü beyz serin sularında yüzmek kadar eğlenceli başka bir aktivite yoktur.

Dünyada rafting parkurları arasında bünyesinde bu kadar tarihi ve doğayı birleştiren başka bir rafting parkuru yoktur. Köprükü kanyonun kanyon bölümünü keşfetmek isteyen misafirlerimizin mutlaka rafting turu ile birlikte canyoning turunu almalarını tavsiye ederiz. Kanyon içerisinde devkayalar arasından fışkıran doğal şelaleleri görmek, kanyonun kalbinde ilerleyerek, yüzerek geçmek rafting aktivitenize farklılık katacaktır. Ulaşım araçlarıyla veya transfer araçlarımızla gelmek isteyenler için Antalya bölgesinden Köprülü kanyon mesafesi yaklaşık 90 km’dir. Rafting turu ile birlikte bölgemizde Atv quad safari, buggy safari, Jeep safari, Zipline, Tazı kanyonu yürüyüşleri ’de yapabilirsiniz. Antalya rafting turu ve diğer turlar hakkında en güncel ve en uyun ulaşımlı veya ulaşımsız fiyat bilgisi almak için arayınız! Haftanın her günü rafting turlarımız mevcuttur. Güvenli rafting turları için fırsat paketlerini incelemeden karar vermeyin!

Rezervasyon Yap

İlginizi Çekecek Diğer Aktiviteler
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.