Köprüçay Akarsu Özellikleri ve Rafting Parkur Uzunluğu

Köprüçay;

Köprüçay, Antalya İlinin ManavgatKöprüçay antalya ilçesine bağlı bulunan Beşkonak beldesi ile Karabük köyü arasında yer almaktadır. Köprüçayın başlangıç noktası Isparta’nın sütçüler ilçesidir. Beş konak köprülü Kanyon bölgesine gelene kadar faklı kollarla birleşerek günümüzdeki rafting yapılan akarsuyunu oluşturmaktadır. Köprüçay normal çaylara göre su derecesi oldukça soğuktur. Öyle ki Antalya’nın nemli ve yaz sıcaklarında bile 9 derece ölçülmüştür. Köprüçay'ın özelliği yer yer hızlı akıntılara sahipken durağan ve sığ yerlere de sahiptir. Tarım çiftçileri için sulama amaçlı kullanılmaktadır. Köprüçay, günümüzde rafting yapılan parkur uzunluğu 14 km’dir. Rafting bitiş noktasından sonra amatör raftingciler için tehlike oluşturur. Bu nedenle belirlenen parkur sonrasında rafting yapılmamaktadır. Köprüçay akarsuyunun son bulduğu yer Sağır in köyünün içinden geçerek Akdeniz’e dökülür.

Antalya Köprüçay Rafting Turu, Köprülü Kanyon Köprüçay

Antalya Köprüçay Rafting Turu | Köprüçay Rafting Akarsuyu

Köprüçay Rafting Turu;

Köprüçay, Antalya ili Manavgat ilçesi Beşkonak beldesinde yer almaktadır. Köprüçay ırmağına ulaşım rafting firmalarının sağladığı özel araçlarla veya hususi araçlar ile sağlanır. Antalya merkeze yaklaşık 90 km uzaklıkta olan Köprüçay sıcak havaların adeda kurtarıcısı haline gelmiştir. Köprüçayın su derecesi 9'dur. Böylesine soğuk bir suda yaz aylarında Antalya gibi bir ilde yaşıyorsanız bulunmaz bir cevherdir. Köprüçay'ın en belirgin özelliği temiz ve berrak olmasıdır. yer yer hızlı akıntıları sayesinde rafting sporu severlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Köprüçay'da rafting turu günden güne artan talep nedeniyle Antalya doğa aktivitelerinin yapılacaklar listesine girmiştir. Antalya Köprüçay rafting turu için rezervasyon ve detaylı bilgi almak için ilgili sayfamızın iletişim bölümünden bizlere ulaşabilir, dünyanın en güzel akarsuyun'da rafting macerasını doyasıya sevdiklerinizle çıkarabilirsiniz. Köprüçay rafting turu için haftanın her günü ulaşım araçlarımız mevcuttur. Antalya Köprüçay rafting turları eğlence ve maceranın akan merkerkezi.

Antalya Köprüçay'da Rafting Turları Parkur ve Özellikleri

Köprüçay | Antalya'da Köprüçay Rafting | Köprüçay Hakkında

Rafting Akarsuyu Köprüçay

Köprüçay, Ülkemizin en temiz ve berrak akarsuları arasında yer almaktadır. O kadar berraktır ki suyun üzerinden baktığınızda içindeki neredeyse tüm canlıları gözlemleyebilirsiniz. Bu özelliği diğer tüm akarsular arasında kendisiniz vaz geçilmez kılmaktadır. Köprüçay Antalya ilinin Manavgat ilçesinde bulunur. Çıkışı yani doğduğu yer Isparta’nın sütçüler ilçesine kadar uzanmaktadır. Köprüçay rafting severlerin en tercih ettiği akarsular arasında ilk sırada alır. Türkiye’de rafting sporunun gelişmesine ve tanınmasına katkısı oldukça büyüktür. Hemen hemen her yaş grubunun rahatlıkla rafting yapılabilecek bir akış potansiyeline sahiptir. Suyunun sıcaklık derecesi 9 iken neredeyse her mevsim aynı ısı derecesini korumaktadır. Resmi olarak köprüçay rafting yapılan parkuru 14 km'dir. Rafting parkuru sonrası yaklaşık 60 km daha devam ederek Akdenize dökülmesiyle son bulur. Böylesine Türkiye’nin en güzel akarsuyunda sizde rafting yapmak isterseniz iletişim numaralarından her hangi birini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
İlginizi Çekecek Diğer Aktiviteler
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.