Köprüçay

Köprüçay Nerede;

Köprüçay, Antalya İlinin Manavgat ilçesine bağlı bulunan Beşkonak beldesi ile Karabük köyü arasında yer almaktadır. Çayın başlangıç noktası Isparta’nın sütçüler ilçesidir. Beş konak köprülü Kanyon bölgesine gelene kadar faklı kollarla birleşerek günümüzdeki rafting yapılan akarsuyunu oluşturmaktadır. Köprüçay normal çaylara göre su derecesi oldukça soğuktur. Öyle ki Antalya’nın nemli ve yaz sıcaklarında bile 9 derece ölçülmüştür. Köprüçayın özelliği yer yer hızlı akıntılara sahipken durağan ve sığ yerlere de sahiptir. Tarım çiftçileri için sulama amaçlı kullanılmaktadır. Köprüçay, günümüzde rafting yapılan parkur uzunluğu 14 km’dir. Rafting bitiş noktasından sonra amatör raftingciler için tehlike oluşturur. Bu nedenle belirlenen parkur sonrasında rafting yapılmamaktadır. Köprüçay akarsuyunun son bulduğu yer Sağır in köyünün içinden geçerek Akdeniz’e dökülür.

Köprü Çay nerede, köprü çaya nasıl gidilir Köprü Çay adını nered

Antalya Köprüçay Rafting Turu

Köprüçay Rafting Turu;

Köprüçay, Antalya ili Manavgat ilçesi Beşkonak köyünde yer almaktadır. Köprüçay ırmağına ulaşım rafting firmalarının sağladığı özel araçlarla veya hususi araçlar ile sağlanır. Antalya merkeze yaklaşık 90 km uzaklıkta olan Köprüçay sıcak havaların adeda kurtarıcısı haline gelmiştir. Köprüçayın su derecesi 9'dur. Böylesine soğuk bir suda yaz aylarında Antalya gibi bir ilde yaşıyorsanız bulunmaz bir cevherdir. Köprüçay'ın en belirgin özelliği temiz ve berrak olmasıdır. yer yer hızlı akıntıları sayesinde rafting sporu severlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Köprüçay'da rafting turu günden güne artan talep nedeniyle Antalya doğa aktivitelerinin yapılacaklar listesine girmiştir. Antalya Köprüçay rafting turu için rezervasyon ve detaylı bilgi almak için ilgili sayfamızın iletişim bölümünden bizlere ulaşabilir, dünyanın en güzel akarsuyun'da rafting macerasını doyasıya sevdiklerinizle çıkarabilirsiniz. Köprüçay rafting turu için haftanın her günü ulaşım araçlarımız mevcuttur. Antalya Köprüçay rafting turları eğlence ve maceranın akan merkerkezi.

Antalya Köprüçay Rafting

Rafting Akarsuyu Köprüçay;

Köprüçay, Ülkemizin en temiz ve berrak akarsuları arasında yer almaktadır. O kadar berraktır ki suyun üzerinden baktığınızda içindeki neredeyse tüm canlıları gözlemleyebilirsiniz. Bu özelliği diğer tüm akarsular arasında kendisiniz vaz geçilmez kılmaktadır. Köprüçay Antalya ilinin Manavgat ilçesinde bulunur. Çıkışı yani doğduğu yer Isparta’nın sütçüler ilçesine kadar uzanmaktadır. Köprüçay rafting severlerin en tercih ettiği akarsular arasında ilk sırada alır. Türkiye’derafting sporunun gelişmesine ve tanınmasına katkısı oldukça büyüktür. Hemen hemen her yaş grubunun rahatlıkla rafting yapılabilecek bir akış potansiyeline sahiptir. Suyunun sıcaklık derecesi 9 iken neredeyse her mevsim aynı ısı derecesini korumaktadır. Resmi olarak köprüçay rafting yapılan parkuru 14 km'dir. Rafting parkuru sonrası yaklaşık 60 km daha devam ederek ak denize dökülmesiyle son bulur. Böylesine Türkiye’nin en güzel akarsuyunda sizde rafting yapmak isterseniz iletişim numaralarından her hangi birini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online Ve Hızlı Bigi Almak İçin

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.