Rafting Nedir

Rafting Nedir?

Rafting, akarsularda doğal engelleri aşarak 6 ile 8 kişilik şişme botlarla gerçekleştirilen ve akarsuların debi yüksekliklerine göre 1 ile 6 arasında değişen zorluk seviyelerine sahip parkurlarda yapılan su sporudur. Bu spor, gruplar halinde küreklerle akarsuda botu devirmeden ilerlemeyi amaçlar.

Rafting Nasıl Yapılır? Rafting etkinliği için gerekli ekipmanlar arasında kask, kürek, can yeleği, kurtarma ipi, rafting patiği ve tabii ki rafting botu bulunmaktadır. Rafting yaparken, grup üyeleri senkronize bir şekilde kürek çekmelidir. Küreklerin düzensiz çekilmesi, botun kontrolsüz bir şekilde hareket etmesine neden olabilir. Bu sebeple, rafting sırasında ekip uyum içinde olmalı ve rehberin direktiflerine tam anlamıyla uymalıdır.

Antalya Rafting Turları Nerede ve Nasıl Düzenlenir?

Rafting hakkında

Antalya' da rafting turları genellikle Manavgat ilçesine bağlı Beşkonak köprülü kanyon milli park alanı içinde Köprüçay akarsu üzerinde organize edilmektedir. Antalya şehir merkezine yaklaşık 90 km uzaklıkta olan bu bölgeye birçok ilçeden ulaşım imkanı sunulmaktadır. Tur hizmetleri genellikle öğle yemeği de dahil olmak üzere tam bir paket sunmaktadır. Antalya Adventures, Antalya merkez başta olmak üzere en yeni araçlarla ulaşım sağlamaktadır. Güvenli transfer araçları ve deneyimli sürücülerle keyifli bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz. Haftanın her günü düzenlenen rafting etkinliklerine katılmak isteyenler için rezervasyon yapmak oldukça kolaydır. Tek başınıza bile katılabilir, rafting ve combo tur seçeneklerini inceleyerek bütçenize en uygun olanı seçebilir ve rezervasyonunuzu yapmak için iletişime geçebilirsiniz.

Antalya, Türkiye'nin doğal güzellikleriyle ünlü bir şehridir ve rafting tutkunları için harika fırsatlar sunar. Sevdiklerinize unutulmaz bir deneyim yaşatmak istiyorsanız, Antalya'nın muhteşem doğasında bir rafting turu hediye etmek harika bir seçenek olabilir. Gidiş ve dönüş ulaşım dahil katılmak istiyorsanız hızlı rezervasyon yaparak muhteşem bir rafting deneyimine adım atın.

Rezervasyon Yap

İlginizi Çekecek Diğer Aktiviteler
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.