Rafting Nedir

Rafting

Rafting Nedir;

Rafting Akarsuların debi yüksekliklerine göreRafting hakkında 1 ile 6 ya kadar parkur zorluk sınıfları olan, 6 ile 8 kişilik şişme botlarla gruplar halinde botu devirmeden kürekler yardımıyla akarsularda doğal oluşan engelleri aşarak suyla yapılan mücadeleye rafting denir.

Rafting Nasıl Yapılır;

Rafting yapılabilmesi için öncelikle gerekli ekipmanlara sahip olmanız gerekmektedir. Bu ekipmanlar kask, kürek, can yeleği, kurtarma ipi, rafting patiği ve rafting botu ana malzemeler arasında yer alır. Rafting yapılabilmesi için gruplar halinde senkronize şekilde kürek çekmek gerekir. Düzensiz şekilde çekilecek olan kürekler botun farklı yönlere gitmesini ve kontrolünüz dışında hareket etmesini sağlar. Bu nedenle rafting yaparken tek ses olmalıdır. Rehberin vereceği komutlara herkesin uyması şarttır. Rehber ne derse harfiyen uyulmalıdır.

Antalya rafting turları nerede yapılır ve düzenlenir;

Antalya rafting turları Manavgat ilçesine bağlı Beşkonak köprülü kanyon tarihi milli park alanı içerisinde Köprüçay akarsuyu üzerinde düzenlenmektedir. Antalya merkeze uzaklık mesafesi yaklaşık 90 km’dir. Birçok ilçeden gidiş dönüş ulaşım imkanı sunulan hizmetler arasında öğle yemeği'de mevcuttur. Antalya Adventures olarak Antalya merkez başta olmak üzere en yeni model araçlarla gidiş dönüş imkanı sunmaktadır. Tecrübeli transfer aracı sürücülerimiz ile birlikte güvenli bir yolculuğa çıkmış olursunuz. Haftanın her günü düzenlenen rafting aktivitesine dahil olmak sevdikleriniz ile birlikte macera dolu bir gün geçirmek istiyorsanız yapmanız gereken çok basit! En geç 1 gün önce aşağıda bulunan İLETİŞİM hatlarımızdan herhangi birisini arayarak rafting aktivitemize dahil olabilirsiniz. Rafting aktivitesine dahil olmak için grup olmanız şart değildir. 1 kişi bile olsanız turlarımıza dahil olabilirsiniz. Rafting ve combo paket turlarımızı inceleyerek bütçenize en uygun olanı seçebilir ve bizleri ARAYARAK detaylı bilgi alarak kolayca REZERVASYON yapabilirsiniz.

İlginizi Çekecek Diğer Aktiviteler
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.