Rafting Turu

Rafting Turu Dünya'da ve Türkiye'de gün geçtikçe popülerliği artmaktadır. Adrenalin severler akarsuların hırçınlığını ve yeni yerleri keşfetmek için rafting turlarına katılırlar. Rafting turu 6 ila 12 kişilik botlarda gruplar haline yapılır. Türkiye'de günübirlik en yoğun ve ünlü rafting turları Antalya köprülü kanyon, Köprü Çay'da düzenlenir. Rafting Turu Heyecanı ve eğlenceyi aynı anda yaşatır. Aileniz ve arkadaş grubunuzla birlikte güvenle rafting turuna dahil olabilirsiniz.

rafting Turu

Türkiye’nin % 100 Yerli Rafting Turu – Antalya Rafting Turu

Dünyanın Ve Türkiye'nin En Tercih Ettiği Rafting Gezi Sitesi;

Rafting Turu akarsu özelliklerine göre farklı parkurlarla, katılımcı yaş ve uzmanlıklarına göre yapılan bir spor aktivitesidir. Antalya Köprülü Kanyon’da rafting turu daha çok amatörce ailece ve çocuklarla yapılabilen, zorluk seviyesi daha kolay parkur alanlarına sahiptir. Tabii kolay seviye demek daha az güvenli olduğu anlamına gelmez. Üzerinizde olması gereken gerekli ekipman ve teçhiz atlarınız yoksa tehlikeyi davet etmiş olursunuz. Aile ve yaşı belli genç katılımcıların katılması daha çok güvenliğin ön plana çıkması anlamına gelir. Rafting Turuna katılacaksanız mutlaka size verilen ekipmanların eksiksiz ve tam olduğuna dikkat edin! Bu arada botunuzu kullanan rehberde çok önemlidir. Parkurları ve akarsuyu iyi bilmesi oluşabilecek tehlikeleri ön görmesi gerekmektedir. Yaklaşık 20 yıla aşkın deneyimlerimiz sayesinde rafting turunda öncelik güvenlikle başlar. Güvenli rafting turu ile içiniz rahat gününüzün daha eğlenceli geçeceğini unutmayın!

Heyecan, Eğlence, Macera Ne Ararsan Var!

Antalya'nın En Güzel Etkinliği ''Rafting'';

Hangi işte çalışıyor olursanız olun içinizdeki macera ve eğlence ruhunuzu asla kaybetmeyin. Türkiye’nin En güzel akarsuyunda düzenlediğimiz rafting turu ile daha önce hiç bilmediğiniz yönlerinizi keşfedeceksiniz. İster kendi aracınızla isterseniz tarafımızca sağlanan gidiş dönüşlü ulaşım araçlarımız sayesinde rafting turuna katılabilirsiniz. Bizimle güvenli, eğlence ve adrenalin dolu bir yolculuğa adım atmak için 08:00 – 02:00 saatleri arasında bizi arayabilir, haftanın her hangi bir gününde kendinize uygun paketi seçerek etkinliğe dahil olabilirsiniz! Her kez rafting yapar ama farkı bizimle yaptıktan sonra anlar.

Köprülü Kanyon Rafting Heyecanı Başlasın!

İşte Rafting İşte Eğlence;

Beklenen an geldi! Peki, sen hangi zamanı bekliyorsun? Köprülü Kanyon’da fırsatlarla dolu bir macera yolculuğuna çıkmaya ne dersin? Türkiye’nin dört bir yanından gelen misafirlerimize eğlenceli ve heyecan dolu bir gün geçirmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz. Köprü Çayın eşsiz serin suları arasında mavi bir yolculuğa ulaşım ve öğle yemeği dâhil kendinize en uygun paketi seçerek Turlarımıza dâhil olabilirsiniz. Rezervasyon ve Tur detayları için hemen ara ve zamanın sana gelmesini beklemeyerek sen zamana git. Eğlence Başlasın!

Türkiye’de Rafting En İyi Nerede Yapılır? Rafting Rotaları

Türkiye’de Rafting En İyi Yapılan Yer;

Türkiye’de rafting en iyi nerede yapılır sorusu çok sıkça duyduğumuz sorular arasında yer almaktadır. Rafting severler için ülkemizde farklı ve çeşitli zorluk derecelerine göre geniş parkur seçeneklerine sahiptir. Ancak Aileniz ve çocuklarınızla güvenle rafting yapabileceğiniz temiz, beyaz ve köpüklü sularda rafting yapmak istiyorsanız Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan Köprülü Kanyon’da rafting tam size göre bir yerdir. Zorluk seviyesinin 1 ve 2 olduğu bölgede rafting yapmak coşkulu ve bir oka darda eğlencelidir. Antalya Köprülü Kanyon Rafting turlarına katılmak için şimdiden REZERVASYON yaparak eğlenmek için adımını at!

Hamileler Rafting Yapabilir mi? Hamile Bayanlar Dikkat!

Hamileler Rafting Yapabilir mi?

Her sporda olduğu kadar rafting spor ununda kendine has tehlikeleri vardır. Rafting yapmadan önce mutlaka katılım şartlarını okumanız veya operatörünüze danışmanızı öneririz. Hamileliğin ilk ayları bile olsa hekimler tarafından hamile kadınların rafting sporuna katılması önerilmemiştir. Bu nedenle firma yetkililerinin veya rehberlerin sizin hamile olup olmadığını bilemez. Yaşayacağınız heyecan sebebiyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı sorumlu değildirler. Rafting katılım formlarında bu madde de yer almaktadır. Dikkatlice okuyup bilgilenmenizde fayda vardır. Hamilelik veya bilmemiz gereken farklı bir rahatsızlığınız varsa mutlaka tur öncesi yetkililere söylemenizi tavsiye ederiz.

Antalya'da rafting

Rafting Kaç Kişi İle yapılır?

Rafting sporu gruplar halinde yapılan bir etkinlik olarak bilinmektedir. Ancak profesyonel olarak rafting sporunu yapanlar özel tek ve iki kişilik kanolarla bireysel olarak yapılabilir. Özel doğal parkurlarının zorluk derecelerine göre ve akarsuyun özelliklerine göre şişme botlar kullanılmaktadır. Özellikli akarsularda yapılan rafting sporunda ahşap veya kırılabilir sert malzemeler (botlar, kayaklar) kullanılmaz. Kayaların ve sert engellere çarpma olasılığı olduğundan hava ile emniyetli şişirilebilen botlar tercih edilir. Köprülü Kanyon’da yani köprü Çayda rafting gruplar halinde yapılır. Her bir bot içerisinde bir rehber olmak kaydıyla 6-10 kişilik botlar tercih edilir. Eğlenceli ve bir o kadar da ıslak geçer. Tur boyunca neredeyse tüm botlarla su savaşı yaparsınız. Verilen ara molalarında da bol bol yüzme imkânına sahip olursunuz. Islanacağınızı söylemiştik! Zaten bir rafting turunda ıslanmadıysanız rafting yapmış sayılmazsınız. Ailenizle güvenle Türkiye’nin en güzel rafting gezisi sitesinden rafting turu satın alıp sizde güvenle eğlenebilirsiniz! Bizleri iletişim numaralarımızdan arayarak hızlı rezervasyon yapabilirsiniz!

Nasıl Rafting Yapılır?

Köprülü Kanyon’da rafting yapmak diğer hızlı akan akarsularda rafting yapmaktan daha az zorluk derecesi sayesinde zorlanmazsınız. Tur öncesi size verilen bilgilendirme sayesinde bir uzmanmış gibi kendinizi hissedeceksiniz. Yapmanız gereken en basit kural size verilen ekipmanları eksiksiz ve uygun olarak almanızdır. Tur süresince rehberinizin sözünden çıkmayıp söylediklerini uyguladığınızda güvenli bir yolculuğa çıkmış olursunuz. Köprü Çayda yaş sınırı uygun debinin oluşmasıyla yaz aylarında sağlık problemi olmayan hemen hemen herkes için uygundur. Çocuklar için +10 yaş sınırında olmanız yeterlidir. Yetişkinlerde belli bir yaş sınırı yoktur. Sağlık sorununuz yoksa ve kürek çekecek kadar yetenekleriniz varsa gönül rahatlığıyla katılabilirsiniz! Antalya Köprülü Kanyon Rafting turuna katılmak daha fazla detaylı bilgi almak için bizi ARAYINIZ! Raftingo Adventure Company.

Rafting Yapılan Akarsuların Özellikleri Nelerdir? Raftingo Adventure

Rafting Sporu Akarsu Özellikleri;

Rafting eğlenceli olduğu kadar heyecanlı ve bir o kadar da dikkat isteyen bir spor dalıdır. Dünyada rafting yapılabilen nehirlerin rafting için uygunluğunu ölçmek için bir takım teknik incelemeler yapılır. Bu zorluk derecelerine göre rafting zorluk seviyeleri belirlenir. Daha öncesinde rafting sporu yapılabilmesi için akışkan özelliği olan, şişme botların hareket edebilecek şekilde su debilerinin uygun olduğu ırmaklar, nehirler, veya çaylar olması gerekmektedir. Çok düşük su debilerinde şişme botların içinde insanlar varken rahatça hareket ve küreklerle manevra etmesi gerekmektedir. Bu ve buna benzer özellikteki akarsularda rafting rahatlıkla yapılabilir. Rafting zorluk seviyeleri belirlenirken akarsuların hırçınlıklarına, su debisine, genişliğine, oluşturulan parkurlardaki engellerin çeşitliliğine ve uzunluğuna göre belirlenmektedir. Kısacası rafting sporunun yapılabilmesi için Akarsuların belirli özelliklere sahip olması gerekmektedir. Antalya Köprülü Kanyon’da Köprü Çayın zorluk seviyesi 1-2’dir ve şişme botlar rahatlıkla hareket edebilmektedir. Aileniz ve arkadaş gruplarınızla doyasıya eğlenebilirsin. Zorluk seviyesinin az ve parkur engellerinin zorlamayacak şekilde olması sebebiyle iyi bir rehber eşliğinde ve eksiksiz ekipmanlarla yüzme bilmeniz şart değildir. Bu köprü çay akarsuyunun özelliği için geçerlidir. Diğer rafting bölgesi ve akarsuların özellikleri bulunduğu bölgenin iklim ve zorluk seviyeleri bakımından farklılık gösterebilir.

Antalya Merkez Kalkışlı Rafting Turları - Gidiş - Dönüş Dahil

Ulaşımlı Rafting Turu;

Sevgili doğa sever ve macera tutkunları. Yeni sezonda da sizler için düzenlemiş olduğumuz Köprülü Kanyon gidiş - dönüş ulaşım ve öğle yemeği dahil rafting & Canyoning turları Antalya merkez'den kalkan ulaşım araçlarımızın saat ve geçiş güzergahları bilgileri için ULAŞIM linkine tıklamanız yeterli. Tüm saat ve bölgeler yer almaktadır. Dilerseniz iletişim numaramız olan +90 534 820 1169 araya bilrsiniz. Kendi özel aracınızla gelmek istiyorsanız KONUM linkini tıklayarak haritadaki buluşma noktamızı öğrenebilir veya whatsapp hızlı iletişim hattımızı arayarak konum bilgisi isteyebilirsiniz. Öğrenci ve gruplara özel Antalya merkez çıkışlı Köprülü Kanyon Rafting turları Fiyat & Kampanyalar için şimdi arayın ve maceraya hazır olun. Raftingo Antalya'nın yerli bir firması olup aracı bir firma değildir.

Rafting Yaş Sınırı Var Mı?

Kimler Rafting Yapar Ve Yapamaz;

Antalya Köprü Çay ırmağında mevsimine göre çocuklar için yaş sınırı vardır. Örneğin kış aylarında Ekim - Kasım - Aralık - Ocak - Şubat - Mart'da su debisi yüksek olduğundan ve o gün ki suyun debisine bağlı olarak rafting için yaş sınırı saglik problemi olmayan, +18 ve üzerindekiler için uygundur. Fakat yaz ayları geldiğinde yağmurlarında son bulmasıyla suyun debisi düşük olur. Sağlık problemi olmayan ve uygun doğal şartlar oluşmuşsa +10 ve üzeri tüm genç katılımcılar Aileleri ile birlikte rehber eşliğinde kendi yaş guruplarına göre verilen uygun rafting kıyafetleri ve ekipmanlarla kendilerine uygun parkurlarda ailece güvenle rafting turuna katılabilirler. Siz yine siz olun bir rafting turuna katılmadan en az bir gün önce suyun debisini sorun ve çocuğunuzun yaşını kesinlikle söyleyin. Operatörler uygun olup olmadığını size söyleyeceklerdir. 18 yaşından küçükler tek başlarına rafting aktivitesine katılamazlar.

Antalya Köprülü Kanyon'da Heyecanlı Aile ve Okul Gezileri - Grup Turları

Rafting Okul Öğrenci Grup Turları;

Antalya'da Ailenizle katılacağınız en güzel turlardan birisi Rafting Turudur. Heyecan verici Köprülü Kanyon ırmağı Seyir Kombinasyonuyla birlikte Aileler için ideal bir açık hava macerasıdır. Doğada nehirle buluşurken harika anıları da beraberinde getirir. Çocuklarınız açık havada doğayı tanımlayacak ve çok eğlenceli vakit geçireceklerdir. Böyle bir deneyim çocuklarınızın kişisel gelişimi açısından önemlidir. Çocuklarınızın güvenli bir deneyim yaşaması için Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

raftingo macera aile gezileriraftingo aile gezi maceraları

Rafting sporunda en sık kullanılan terimler.

Rafting Terimleri;

Dünya genelinde Rafting sporuyla ilgilenen Raftcılar ama amatör ama profesyonel olarak kullandıkları malzeme isimlerini ve rafting terimlerinin ne anlama geldiğini bilmeleri bu sporu anlamayı daha kolay hale getirir. Uluslararası olarak kullanılan bu terimler ve ekipmanlar azgın şelalelerde, sert rüzgarlı ve yağmurlu hava şartlarında sizin daha zevkli ve bilinçli spor yapmanıza yardımcı olacaktır. Türkçe metin olarak anlamı uzun olan bir cümleyi kısa ve tek bir terimle kısa zamanda yapmanızı sağlayan terim şekline talimatlardır. Örneğin; Body Rafting

BODY RAFTİNG: Irmağa düşen veya keyfe keder akıntılar esnasında ayakların önde olduğu yüz kısmının havaya bakacak şekilde sırt üzeri uzanarak suda mesafe almasına denilir.

DRYSUİT: Kuzey ülkelerinde Rafting yaparken oldukça soğuk su ve hava şartlarında rüzgar ve su geçirgenliği olmayan suya girildiği anda kişilerin Hipotermi den kaynaklı yüksek ısı kaybını önleyici kıyafete verilen isme denilir.

BOOTEİ: Neoplem malzemeden yapılmış bir çeşit rafting ayakkabısı olarak isimlendirilir. Ayakları koruyucu özelliğe sahiptir ıslanmaları durumunda bile Rafting yaparken ayakları koruma özelliğine sahiptirler.

WETSUİT: Genelde Dalgıçların kullandığı kıyafetlere çok benzemektedir. Islandıklarında bile sıcak ve koruyucu özelliği sayesinde kullanıcıya rahatlık sağlamaktadır. Rafting sporunda sık olmasa da soğuk sularda kullanılır. Antalya’da sık kullanılmaz.

WHİTE WATER RAFTİNG: Irmak içerisinde sadece havayla şişen botlara verilen isimdir. Profesyonel Raftingciler kullanır.

RAFT: Raftingciler için özel üretilen, uluslararası standartlarda üretimi olan şişme botlara verilen isimdir.

Antalya rafting sezonu köprülü kanyon raftingo macera keyfi deva

Günübirlik Rafting Turları ve Gezileri

Günübirlik Geziler;

Eğer zamanınız Çok günlük geziler için yetersiz ise, Antalya Köprülü Kanyonda bir günlük rafting gezisi düzenliyoruz. Seyahatiniz sabah başlayacak ve akşam özel ulaşım araçlarıyla geri döneceksiniz. Sadece bir gün ama bugünün tadını çıkarmanız için çok şey var! Köprü çay eğlencesini, ailenizle birlikte doğanın ve zamanın muhteşem manzaralarının keyfini çıkaran hızlı keşiflerini keşfedin. Nehirde bir gün bile bir fark yaratır! Bir nehir gezisi, günlük yoğun aceleden kurtulmanıza yardımcı olur sevdiğiniz insanlarla birlikte olmaktan, yalnızca hayattan zevk almanıza yardımcı olur. Bir nehir gezisi, insanların en iyilerini ortaya çıkarır, bol miktarda yeni deneyim ve güç ile sizi karşılar, size taze bir hava katar, bu da doğada yeni şeyler keşfetmek için ailece vakit geçirmesinin mutluluğunu hissetmenin en kolay ve en iyi yoludur. Günü birlik gezi için hemen Rezervasyon yap.

raftingo raft turları antalya advanture

Açık Hava Macera Turları Antalya Manavgat Köprülü Kanyon

Açık Hava Antalya Macera Turları;

  • En iyi mavi Rafting Köprülü Kanyonda!
  • Yetenek veya beceri seviyesine bakılmaksızın erişilebilir maceralar.
  • Ülkedeki en iyi Sınıf rapids leri içeriyor.
  • 3 saatlik yolculuk. Sabah Kahvaltı veya öğle yemeği seçenekleri.
  • Kişi başı en uygun ücretler (Grup indirim Ücretlerimiz hakkında bize sorunuz)
  • Küçük seyahat boyutları kişisel kalmasını sağlar, samimi vahşi ve manzaralı deneyimi korur.
  • Yerel flora ve fauna, jeoloji ve kültürel tarih hakkında fikir sahibi olun.

Zaman çok hızlı geçiyor. Sevdiğiniz insanlarla hayatı zenginleştiren anları oluşturmak çok önemlidir. Tüm Maceralar Rafting'te, size bir ömür boyu hatırlayacağınız 3 saatlik bir rafting gezisi düzenlemeniz için bir fırsat sunuyoruz. Her yaştan beyaz köpüklü sulara sahip olan Köprü Çay nehri üzerinde sağlıklı her yaş kesiminden insanlara rafting gezileri sunuyoruz.

Rafting gezilerimiz yetenek veya beceri düzeyinden bağımsız olarak herkes için erişilebilir maceralardır. White water rafting, sizi doğanın kalbine yerleştiren benzersiz bir insan tecrübesidir. Nehirde yüzerken, bitki örtüsü, fauna ve çevresinde ve nehirde birlikte olduğunuz insanlarla öğreneceksiniz. muhteşem bir macerayla günü bizimle noktalamaya varmısınız?Nehrin özgürlüğünü yaşayın ve önümüzdeki yıllarda konuşulacak Aileniz ve sevdiklerinizle beraber bir bellek yaratın.

ulaşım ve öğle yemeği dahil fiyat ve KAMPANYALAR için İLETİŞİM alanından bizlere hızlı ulaşabilirsiniz

Antalya Köprülü Kanyon Rafting Turları Rezervasyon

Rafting Turu Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

Köprülü Kanyonda rafting en popüler ve en çok katılan bir macera turudur. Nehir kanyonunun korunan alanındaki raft lar her yaz birçok turisti cezbetmektedir. Nehrin sessiz kısımları ve 2. ve 3. sınıf rapids muhteşem Köprü Çay nehri kanyonunda macera ve rahatlamanın üç saatlik kombinasyonunu sağlar. Antalya Köprülü Kanyon'da ki mavi ve bol köpüklü sulardaki rafting turlarımız genellikle nehrin kıyısında öğle yemeğiyle son bulmaktadır. Ulaşım ve öğle yemeği dahil fiyat ve kampanya detayları için iletişim alanındaki irtibat numaralarından bize ulaşabilir dilerseniz rezervasyon formunu doldurarak yerinizi dilediğiniz haftanın her hangi bir günü için erken rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Rafting Turunda Ödemeyi Nasıl Yapabilirim?

Antalya Rafting Ödeme Şekli;

Köprülü Kanyonda bizimle rafting yapacaksanız ön ödeme yapmadan rafting bölgesine gelince yaparsın. Niye mi? Çünki biz aracı firma veya yetkilisi değiliz. Bu nedenle uygun ve olması gereken fiyatlarda rafting yaparsınız. Önceden yapmanız gereken tek şey gelecek kişi sayınızı ve hangi paketi tercih ettiğiniz bölümdür. Rafting restoranımızda dilerseniz kredi kartı ile ödeme seçenekleri bulunmaktadır. Fakat bölgenin dağlık oluşundan veya baz istasyonlarından kaynaklı olsa gerek wifi sorunu sürekli yaşanmaktadır. Bu nedenle yanınızda her ihtimale karşı nakit bulundurmanızı öneririz. Raftingo Antalya’nın doğal güzelliklerini sunmaya ve yaşatmaya devam ediyor.

macera turlarının öncüsü raftingo rafting turları antalya köprül

Bir Rafting Turunun Süresi Ne Kadar? Gezi Detayları

Rafting Turu Süresi;

Rafting ve Kanyon turları transfer tarafımızdan yapılacaksa, alınış noktasına ve bölgeye bağlı olarak sabah 08:00 ile 09:00 arasında değişkenlik göstermektedir. Ortalama Restaurant buluşma noktası saat 11:00 dir. Gerekli malzemeler ve info sonrasında Rafting start noktasına yani Rafting başlangıç noktasına varış 11:45’dir. Arada geçen animasyonlar molalar ve yemek de dahi olmak üzere tur bitimi 15:00- 15:30 civarıdır. Transfer araçlarımızla misafirlerimizi aldığımız yere Trafik ve yol durumuna bağlı olarak bırakma takriben17:30 ila 18:00’saatleri arasında gerçekleşir.

DSCF3781

Rafting Yapmak İstiyorum Kaç Gün Önce Rezervasyon Yaptırmalıyım?

Kaç Gün Önce Rezervasyon Yapılmalı?

Rafting turuna katılacak misafirlerimiz en geç 24 saat öncesinden gece saat 23:00 e kadar iletişim bölümündeki telefonları arayarak veya Rafting katılım formunu doldurarak bize ulaşıp rezervasyon yapmaları gerekmektedir. Saat 23:00 den sonra gelen Rafting Turu talepleri bir sonraki güne geçerli sayılacaktır.

raftingo rafting canyoning trekking zipline turlarının öncu kuru

Türkiye'nin 1 Numaralı Ekstreme Spor Gezi Sitesi

Raftingo Açık Hava Ekstreme Spor;

Rafting denilince neden Raftingo ilk sırada yer alıyor gelin biraz size kendimizden bahsedelim...Raftingo yu yani bizi biz yapan en büyük özelliğimiz kendimizi sürekli güncellememizdir ve biz bunu 1995 ten bu yana yapıyoruz. güncellemeden kastımız her daim yeni ekipman en yeni malzemelerle misafirlerimize hizmet sunmaktayız. Dönem dönem yapmış olduğumuz kampanyalarla kar amacı gütmeden genç katılımcılarımıza rafting sporunu sevdiriyoruz. Okulların bizi seçmelerinin en önemli nedenlerinden biriside doğayı ve doğadaki hayatı bir nevzede olsa yaşatabildiğimizi düşünüyoruz. Rafting bir yaşam biçimidir aslında doğasında barındırdığı riskler ve heyecan bizlere insan olduğumuzu hatırlatır. Raftingo sadece rafting sporuyla değil kamp alanlarıyla, kendine ait çadırlarıyla genç izci gruplarımıza imkanlarda sağlamaktadır. Aslında kendimiz hakkında yılların deneyimiyle anlatacağımız okadar şey varki kendimizi anlatmak yerine gelin bizi yaşayın diyoruz siz yaşayın ve anlatma kısmınıda size bırakalım. Rafting sporu, trekking, zipline, canyoning, kamp ve daha fazlası için gerekli tüm bilgiler geniş kapsamlı web sitemizin anasayfasında yer almaktadır. sizden isteğimiz biraz vakit ayırıp tur planlarınızı yapmadan önce bizimle tanışın. Herzaman söylediğimiz gibi ''Raftingo ile tanışmadıysanız yaşanacak çok şeyiniz var demektir.''

rafting, antalya canyoning raftingo

Online Ve Hızlı Bigi Almak İçin

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.