Antalya Trekking Turu, Her Yolculuk Bir Adımla Başlar

Trekking Doğa yürüyüşü Şehrin Standart yaşam biçiminden sıyrılmak istiyorsanız Antalya Köprülü Kanyon Bölgesin'de yürüyüş aktivitelerine katılabilirsiniz. Çam kokuları arasında bol oksijen alabileceğiniz Antalya'nın en güzel Trekking yürüyüş Bölgesi ve patikalarıyla sende doğaya yürü.

Antalya Köprülü Kanyon Tazı kanyonu, Tazı kanyonu turları

Trekking Turları Antalya Doğasında Yürüyüş

Antalya Doğa Yürüyüşü | Trekking (Trek) Turu - Genel Bilgiler

Köprülü Kanyon'da Trekking;

Trekking Turları Antalya Doğasında Yürüyüş Antalya Köprülü KanyoDoğayla iç içe bol oksijenin olduğu zamanın iş temposuyla ters orantılı olduğu eğlenceli ve kendinizi özgür hissedebileceğiniz eşsiz bir aktivite dir. trekking genelde gruplar halinde, öncesinden belirlenen parkur haritasıyla bir noktadan diğer bir noktaya ulaşmak için yapılan hafif ve düşük tempolu sportif bir yürüyüş türüdür. Yürüyüş için uygunekipmanlarla birlikte su ve gerekli olabilecek gıdalar alınarak, belli bölge ve alanlarda mola verilerek izlenmiş olan güzergaha göre zorlu iniş çıkışları olan yürüyüşlere verilen isimdir. Trekking yaparken arazi şartlarına uygun rahat bir ayakkabı tercih edilmeli gruptan ayrıldı bireysel hareket edilmemelidir...

Trekking Doğa Yürüyüşü ve Temel Kuralları

Doğa Yürüyüşünün Temel Kuralları - Trekking Yürüyüşleri

Trekking;

Tabiat ananın bizlere sunduğu güzellikler içinde Trekking tur yürüyüşlerindeki en önemli şey, ekip ve ekip düzeninin doğru şekillerde koordinesini sağlayarak oluşabilecek riskleri en az seviyeye indirgemektir. Trekking yürüyüşü icra ederken, tek kişilik sıralı şekilde ekibin en başında bölgeyi iyi tanıyan Raftingo rehberi veya uzmanının kontrolünde gerçekleşmesi size doğanın görsel keyfini hem de doğa yürüyüşünün farklı bir tadını yaşatır.

Trekking; yani doğa yürüyüşünün başındaki rehber veya uzman, yürüyüşün yönünü, temposunu hangi zaman dilimlerinde verecek olduğunuz mola yı süresini ve sıklığını seçer yürüyüş sırasında alınacak olan önlemleri önceden ön görerek bilgilendirir bu ve bu gibi sorumlulukları bulunmaktadır.

Rehber yani başındaki kişi, kendi arkasına ekipte daha önce yer alan ve tecrübe bakımından iyi olan Raftingo misafirini alır. Bu kişi grup oluşumunda artçı adını alır.

Artçının görevi ise, doğa yürüyüşü esnasında ekipteki kopmaları ekip başına söylemek ya da bu kopmaların düzelttirip kopmalara engel olmaktır.

Antalya köprülü kanyon trekking, Antalya trekking yürüyüşleriTrekking’de tek sıra halinde yürüyüş yapmanın amacı ve kural olma sebebi birçok avantaj sağlamasından kaynaklanmaktadır. Bu yürüyüş şekli, ekip içindeki birlikteliği ve temponun ayarlanmasını daha iyi sağlar. Faydası ise, enerjinin daha tasarruflu kullanılmasıdır. Disiplinli tek sıra yürüyüşü, uzun yürüyüşler yapmanın ve kaza riskinin azaltılması konusunda büyük önem taşımaktadır.

Trekking yürüyüşünde haberleşme çok önemli bir olgu olduğundan belirli kuralları bulunmaktadır. Haberleşme gelişigüzel bir şekilde bağırmayla yapılamayacağının Raftingo rehberleri tarafından misafirlerimize yürüyüş başlamadan uyarısı yapılıp, haberleşme şeklinin bir önündekine ya da arkasındakine söylemeleri şeklinde sağlayabilecekleri anlatılır. Dar patika yollarda dal çarpma tehlikesi, taş düşmesi veya heyelanla karşılaşmalarında haberleşmenin ekip içindeki önemi ortaya çıkmaktadır.

Trekking doğa yürüyüşünde, her misafirimizin bir sırt çantasının olması oldukça önemlidir. Bu çantaların özelliği tek omuzda taşınanlardan değil iki omuza takılandan olması gereklidir. Çünkü tek omuzlu çantalar, yürüyüş esnasında dengeyi bozabilmektedir.

Trekking Sırt Çantasında Bulunması Gereken Malzemeler

Trekking Sırt Çantası | Olması Gereken Malzemeler

Trekking Sırt Çantası;

Neyazık ki bilinçsizce yapılan gereksiz kulaktan dolma kilolarca ağırlığa sahip hiç kullanılmayan malzemeler yük edilmektedir. önerimiz çantanızda boş ve gereksiz ağırlık taşımamak için mevsim koşullarına uygun malzemeler alınmalıdır.Trekking yapacak gruplarımız gelmeden önce danışma formunu veya iletişim hatlarından herhangi birini arayarak bilgi sahibi olabilirler. basit gözüksede sağlıklı bilginin alınması sizi bu boş yükten kurtaracaktır. Her daim farklı yeni parkur alanları oluşturarak yürüyüş keyfini üst seviyeye çıkartmak bizim işimiz.

Bulunması Gerekenler;

  • Kış şartlarında gelenler için havlu şapka, bere ya da atkı, ayakların ıslanmasına karşın, yedek çorap gibi.
  • Su geçirmeme özelliğine sahip kıyafet veya yağmurluk bulundurmak gereklidir.
  • En az 1 litrelik Matara veya Termos da su taşımaları gereklidir.
  • Raftingo rehberininvereceği mola alanlarında gıda ve enerji alımı için yiyecek ve alkol içermeyen içecekler alınır. Çikolata ve tatlı tarzı kana çabuk karışan yiyecekler, mutlaka bulundurulmalı.
  • Temel anlamda yardım sağlayacak dikiş malzemesi, çakı, sargı bezi, bandaj, ağrı giderici kas merhemleri gibi ilk yardım malzemeleri ve kişinin kullanmasında süreklilik gerektiren ilaçlar çantamızda olması gereken en önemli kalemlerdir.
  • Her hangi bir olumsuzlukta Doğa alanlarında yaşamınızı idame ettire bilmek ve haberleşme sağlamanıza yardımcı olacak defter, kalem, düdük, kibrit ve el feneri çantanızda bulunmalıdır.
  • Boğazlı ayağın hareket kabiliyetini kısmayan , kış şartları için su geçirmez yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir.
  • Yedek ayakkabı muhakkak bulunmalıdır
  • Bıçak, çatal, kaşık, bardak, tabak (Kırılmaz olmalı, ağır ve cam eşya konulmamalıdır)

Antalya'da Trekking sırt çantasında bulunması gerekenler nelerdi

Tazı Kanyonu Köprülü Kanyon Antalya

Tazı Kanyonu Turları - Bilgelik Vadisi | Antalya Tazı Kanyonu

Tazı Kanyonu Köprülü Kanyon;

Tazı Kanyonu Ülkemizin son zamanlarda yeni keşfettiği ve kısa zamanda adından sıkça söz edilen kanyonlar arasında yer almaktadır. Tazı Kanyonu (bilgelik vadisi) Köprülü Kanyon Beş Konak Bölgesine yaklaşık olarak 20 KM dir. Yolun büyük kısmı asfalt ve binek araçlarla gidilebilecek durumdadır. Bilinen Rafting start noktasının daha üst kesimlerinin kuzeyinde yer almaktadır. Tazı Kanyonu Köprülü Kanyon Antalya tazı kanyonu turlarıGidiş yolu doğada yürüyüş severler için oldukça eğlencelidir. Rahat spor ayakkabılar ve rahat kıyafetler tura katılmadan önce tercih etmeniz gereken önemli unsurlardandır. Tazı Kanyonu (bilgelik vadisi) bölgeyi bilen rehberler eşliğinde gidilmesi önerilir. Yön tabelalarının olmayışı veya belirgin olmayışı Tazı kanyonu (bilgelik vadisi) yolunda kaybolma riskinizi arttıracaktır. Rehberlerimiz sayesinde doğada güzel bir gün geçirecek ve anılarınızı resimleyerek ölümsüz hale getireceksiniz. Tazı kanyonu Turuna Katılacak misafirlerimiz en geç 1 gün önce arayarak rezervasyon yaptırmaları gerekir. Ulaşım ve öğle yemeği dahil fiyat ve parkur detaylarını almak için lütfen İLETİŞİM alanındaki numaraları arayınız. Yeni keşfedilen Tazı kanyonu bölgesi son zamanlarda gittikçe artan misafirlerin ilgisini çekmektedir. Geldiğinizde tekrar geri dönmek istemeyeceğiniz doğası ve görsel güzelliği dünyada eşi benzeri olmayan orman ve kanyon manzarası kesinlikle görmeniz gereken bir bölgedir.

Trekking (Yürüyüş)

Antalya Trekking - Köprülü Kanyon Parkuru | Antalya Yürüyüş

Köprülü Kanyon Trekking;

Antalya trekking yürüyüşleri, köprülü kanyon trekking, beşkonakAntalya Köprülü Kanyon yürüyüşü (Trekking ) ve doğa yürüyüşü turlarımızda, yerleşim yerlerinden çıkıp doğanın harika görüntüsünü gösteriyoruz. Açık havada kamp yaparak doğayla iç içe Köprülü kanyon ve selge antik kentinin güzel manzarasını tecrübe etme zamanını yaratıyoruz. Tüm trekking gezilerimiz, profesyonel Bölgeyi iyi tanıyan yürüyüş rehberleri tarafından yönetilmektedir. Trekking her gün yürümeye ne kadar ve kiminle karar verdiğiniz bir yürüyüş türüdür. Amacımız yürüyüş gezinizi mutlu kılmaktır. En güzel patikalardan istifade edip, sizin için en iyi B & B'yi keşfediyoruz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp

Doğa harikası Antalyada Köprülü kanyonda Trekking turu...

ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.