turk ingiltere rusya

Macera arama macera sana gelsin!

Rafting Sporunda En Sık Kullanılan Terimler

Rafting Sporunda En Sık Kullanılan Terimler | Rafting Terimleri

Rafting Terimleri

Rafting sporuyla ilgilenen raftçılar, hem amatörler hem de profesyoneller, kullandıkları ekipmanlar ve rafting terimlerinin anlamlarını bilmelidirler. Uluslararası alanda yaygın olarak kullanılan bu terimler ve ekipmanlar, akıntılı nehirlerde, zorlu hava koşullarında spor yaparken daha bilinçli ve keyifli bir deneyim sunar. Bu terimler, uzun anlamlı cümleleri kısa ve tek bir terimle ifade etmeyi sağlar. Örneğin; Body Rafting.

En Sık Kullanılan Rafting Terimleri Listesi:

  • BODY RAFTİNG: Irmağa düşen kişinin, akıntılar esnasında ayaklarının önde olduğu şekilde sırt üstü yüzerek mesafe alması durumudur.
  • DRYSUIT: Kuzey ülkelerinde rafting yaparken kullanılan, soğuk su ve hava koşullarında rüzgar ve su geçirmez özelliklere sahip, hipotermiyi önleyen kıyafet türü.
  • BOOTEİ: Neoplem malzemeden yapılmış, rafting ayakkabısı olarak kullanılan ve ayakları koruyan özelliklere sahip olan malzeme.
  • WETSUIT: Genellikle dalgıçlar tarafından kullanılan, ıslanmaya karşı koruyucu ve sıcak tutucu özelliklere sahip kıyafet türü. Rafting sporunda soğuk sularda nadiren kullanılır.
  • WHITE WATER RAFTİNG: Sadece havayla şişirilen botlarla yapılan nehir raftingidir. Profesyonel raftingciler tarafından tercih edilir.
  • RAFT: Raftingciler için özel olarak üretilen, uluslararası standartlara uygun şişme botlara verilen isimdir.

Yukarıdaki listede en sık kullanılan rafting terimleri yer almaktadır. Rafting ciddi bir spor dalı olup, profesyonel ya da amatör olun, bilinmesi gereken bazı terimler vardır. Rafting hakkında detaylı ve gerçek bilgilere ulaşmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Size rafting turlarına katılarak bu heyecanı yaşama fırsatını sunmaktan mutluluk duyarız! Rafting, doğayla iç içe olmanın keyfini çıkarabileceğiniz heyecan verici bir aktivitedir. Siz de bu maceraya katılmak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Profesyonel rehberler eşliğinde unutulmaz bir deneyim yaşamak için hemen rezervasyon yaptırabilirsiniz. Su sporları tutkunları için rafting, adrenalin dolu anlar ve eğlence garantili bir deneyim sunmaktadır. Heyecanı ve macerayı seven herkesi bekliyoruz!

Rezervasyon Yap

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
İlginizi Çekecek Diğer Aktiviteler
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.