Rafting Yaparken Dikkat Etmeniz ve Bilmeniz Gereken Ayrıntılar Hakkında

Rafting Hakkında - Rafting Turu Bilmeniz Gerekenler Hakkında

Rafting yaparken önem arz eden bilinmesi gereken hususlar, RaftiRafting İle İlgili Bilmeniz Gerekenler;

1. Nehirde ceketinizi daima takın. Can yeleği rahatça oturmalıdır. Can yeleğinizi sakin bir bölümde bile olsa çıkarmadan önce daima rehberinizle görüşün.
2. Kasklar, sizi hevesli rafting arkadaşlarınızın küreklerinden ve bir salta kürek / çerçeveden (bir kürek teçhizatına bir kapak takınması durumunda) ve çok nadiren nehir üzerindeki kayalara karşı koruma olarak sizi korumak için takılır.
3. Sadece hızlıca bakmaya gitseniz bile can yeleğinizi ve kaskınızı açık tutun. kayaların üstünde yürüyor olsanız bile düşebilirsiniz, güvenlik ekipmanınız sizi koruyacaktır.
4. Bilek, kol, bacak veya boynunuza herhangi bir ip bağlamayın / sarmayın! Bir kapak olması halinde veya düşmeniz durumunda bu tehlikeli olabilir.
5. Kürek çekerken sallarınızı salondaki güvenlik çizgisine koymayın. Bir kayaya çarptığınızda incinmeniz muhtemeldir.
6. Salın bir kayaya çarpması durumunda, salın iki ton momentumunu hafif kürek, ayak ya da ellerinizle durdurmayın - zarar göreceksiniz. Salın kayalardan çıkmasına izin verin - salları onarmak çok daha kolay (ve daha ucuz!)!
7. Rapids'in üzerinde su kavgalarını ve diğer eğlenceli etkinlikleri durdurun ve kılavuzunuzun büyük rapids'in üstündeki çizgisinde konsantre olmasına izin verin. Kişisel güvenlik ekipmanlarınızın - can yeleği ve kaskları - rahatça oturduğundan ve ayaklarınızın tüplerin altından veya ayak bardaklarının içine, büyük bir hızın üstünde sıkıca tutturulduğundan emin olun.
8. Vücut sörfü sal olmadan hızlı bir görüşme yapmaya çalışıyorsa Bunu yalnızca kolay rapids ve çok fazla kayalar olmayan bölümlerde yapabilirsiniz. Bunu yaparken rahat ederseniz, vücut sörfü eğlenceli bir şeydir. Bir kere suya girince, ayağınız aşağıya doğru bakacak şekilde sırtınızı uzatın, parmaklarınız suyun dışına çıkartacak şekilde pozisyon alın. Hatırlanması gereken birkaç ipucu: a. Nehir rehberinizden izin alıncaya kadar atlamayın.b. Tüm rapids vücut sörfü için güvenli değildir ve izinsiz atlamak isterseniz bir kaç gün boyunca 'eğlenceli' yürüyüş yapıyor olabileceğinizi unutmayın! C. Saldan nehre dalmayın. Yüzeyin altında görünür olmayan kayalar olabileceğinden her zaman önce ayaklarınıza basınız.d. Bir dalganın altına inerken nefes alıp sol yukarı dalgalarken nefes almayı bırakın. Dalganın tepesine çıktıkça nazikçe ellerinizi itebilirsiniz - bu nefes almak için biraz daha keskinleşmenizi sağlar! F. Vücut sörfü rapids, yüzücüler için önerilmez.
9. Bir saltan düşer ve beden sörfü yapmak zorunda kalırsanız, şunları hatırlayın:
a. Panik yapmayın - rahatlayın.
b. Saldan düştüğünüz anda, can yelekiniz sizi derhal yüzeye çıkaracaktır.
c. Salın hemen yanında yüzeceğiniz yüzde doksan yüzde olasılığı vardır. Salı tutun. Salın nehir üzerindeki en büyük can yeleği olduğunu unutmayın.
d. Sala yakınsanız (bir metre veya iki uzakta) ve yüzücüyseniz, sala için yüzün
e. Saldan uzaktaysanız, beyaz su pozisyonunu kabul edin (ayrıca beyaz su misyonerliği pozisyonu olarak da adlandırılır!): Ayağınız aşağıya bakacak şekilde sırt üstünde uzanınız.
f. Hızlı bir şekilde kalkmaya kalkışmayın çünkü bu, bir kaya ya da su altında başka engellerin ayağına takılmasına neden olabilir.
g. Raketine tutun. Saldaki kürek olmadan oldukça yararsız olacaksın ve kürek çekmeden içeri girersen takımın nehre geri atması muhtemel olacaktır. Erişiminizi genişletmek ve yardım almak için kürek takımını kullanabilirsiniz. Raketin ucunu daima size yardım etmeye çalışan birisine veya yardım etmeye çalıştığınız bir kişiye verin.
h. İç güdülerinize aykırı olmasına rağmen rehberinizi dinleyin. Rehberiniz herhangi bir yönde işaret ediyorsa, o yönde yüzün. Rehberleriniz her zaman güvenliği işaret eder.
Rehberinizin size fırlatma ihtimali olan kurtarma torbasına dikkat edin. İpin çantanın dışına yapıştıracağından tutun, çantanın kendisini değil. Halatı bilek veya boynunuzun etrafına sarmayın. Çektiğiniz yönden yüzünüzü işaret ederek omuzunuzun üzerine koyun, çünkü hava cebini oluşturur (emniyet brifinginde rafting yapmadan önce size açıklanacaktır) ve sala geri çekilin.
j. Diğer kirişlerinizden biri saltan düşerse, onları yalnızca can yeleğinin üst kısmından (omuz bölümü) tutun.
k. Gülümseme. Bir nehirde yapılacak en önemli şey - tadını çıkarın!

Tıbbi endişeler

Daha önce bir tıbbi durumunuz varsa, bunları eğiticiye söyleyin ve gerekli reçeteli ilaçları taşımayı unutmayın.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
İlginizi Çekecek Aktiviteler
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.