Rafting ipuçları, Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Ayrıntılar Hakkında

Rafting İpuçları | Nehir Ve Rafting Turları Hakkında

Rafting ipuçları, Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Ayrıntılar, RafNehir Ve Rafting Turları Hakkında;

Nehire il defa giriyorsanız haklı olarak birkaç endişeniz olur. Burada, rafting yapmadan önce dikkat etmeniz gereken güvenli ve keyifli bir rafting gezisine sahip olmanıza yardımcı olacak bazı hususlar dikkat çekmek isteriz. Köprülü Kanyon'da nitelikli ve güvenlik bilincine sahip rehberleri ve bir dizi profesyonel uluslararası kalite de rafting kıyafetler vardır. Nehir raftinginin Doğru olanını nasıl seçersiniz? Seyahatinizi planlamadan önce, rafting tur operatörüne birkaç soru sorun:


1. Şirket, rafting operasyonunda ne kadar kaldı?
2. şirketle rafting yapan insanlarla konuşun.
3. Rehberleri ve deneyimlerini sorunuz. Kılavuzların kendileri ile konuşabiliyorsanız, iyi eğitimli, bilgilendirilmiş, iyi iletişim kurup kuramayacaklarını ve güvenlik konusunda bilinçli profesyonel olup olmadıklarını öğrenebilirsiniz.
4. Can yelekleri: İstatistiklere göre, nehir raftinginde kazaların% sekseni, ya cankurtaran ceketi giyilmemesi, (fermuarı ve tokaları sağlam bir şekilde sabitlenmiş) ya da uygun cankurtaran ceketi giymemesi nedeniyle meydana gelmektedir. Can yelekleri yeterli kaldırma gücüne sahip olmalıdır (en az 6 kg, tercihen 9-10 kg), kayışlar vasıtasıyla rahatça oturmasını sağlayacak uygun bir tipte (US Coast Guard Type-III veya V) olmalı ve doğru şekilde giyilmelidir. Şişirilebilir can yeleği ve 'anahtar deliği' tipi ceketler beyaz su raftinginde uygun değildir. Kılavuzlar, cankurtaranların yolculuğa başlamadan önce üstünde "rahatça" takıldığından emin olmalıdır.
5. Tüm turlarda kaskler zorunludur ve yolculuk boyunca kaskların giyilmesi önerilir. Kask, düz bir şekilde sarılmış olmalıdır - bir kayış ile kayış arasına bir parmağınızı kaydırdığınızda rahat hissemelisiniz.
6. Mümkünse botlara ve nehir ekipmanlarına bir göz atın. Yırtılmış can yeleği, kırık kayışlara sahip kasklar ve çok yamalı ve sızdıran botlara güven duyulmaz.
7. Kılavuzlar temel ilk yardım ve CPR (kardiyopulmoner resüsitasyon) nitelikli midir?
8. Şirket, nehirde bir ilk yardım, acil durum tamir seti ve tüm sallarda kurtarma torbaları bulundurup bulunmadığını sorun. Tüm rafting gezileri, onarım malzemesi, tutkal / hızlandırıcı, zımpara kağıdı veya kaba haddeleme aleti ve su geçirmez tamir bandı / ördek bandı içeren tam donanımlı bir tamir seti taşımalıdır. Oar sallarında en az bir yedek oar / yedek oarlock bulunmalıdır. Tüm sallar, salın etrafında, bir yay çizgisi ve tercihen de kıç hattına giden bir güvenlik hattına sahip olmalıdır. Tüm sallar bir atış torbasına sahip olmalı ve kendinden emniyetli olmayan sallar bir kurtarma kovasına sahip olmalıdır (iki tavsiye edilir).

9. Rafting gezisine başlamadan önce bir güvenlik brifinginde ısrar ediniz. Rehber / gezi lideri, söz konusu gezi için gerekli tüm ayrıntıları içeren kapsamlı bir güvenlik brifingi vermelidir.
10. Yüzücü olmayan kişilerin vücut sörf yapmasına izin verilmediğinden emin olun.
11. Gezilerin karanlıktan en az bir saat önce bitirileceğinden emin olun.

Rafting'ten sonra nelere dikkat etmelisiniz

Köprülü Kanyon rafting gezisi sonrasında yüzücülerin kötü sonuçlanan kazalar olabilir. Nehirde yüzmek için bir kaç anektod ve yapılmaması gerekenler:
1. Asla nehirde yanlız yüzmeye çıkmayın - yanınızda bir yol arkadaşı edin.
2. Rehberinizi bildirin ve kampınızla birlikte yüzün.
3. Yüzme şampiyonu ve tomurcuklanan Mark Spitz olsanız bile, nehirde yüzerek, sizi eğiten bir cankurtaran olmadan yüzmeyin.
4. Nehirde yüzüyorsanız, daima bir can yeleği bulundurun. Çapraz akım olabilir ve Köprülü Kanyon'daki rafting suları soğuk akışı nedeniyle kolayca yorulabilir veya vücudunuza kramp girebilir.
5. Bir yemekten hemen sonra nehirde yüzmeyin
6. Alkol içtikten sonra asla yüzmeye çıkmayın.
7. Karanlıktan sonra yüzmeye başlama.
8. Bazı erkeklerdeki yüksek testosteron seviyeleri, onları zayıf yüzücüler olsa bile (hatta bazen yüzücüler bile olmasa bile!) Onları hemen yüzücüler yapabildiğinden, büyük / karışık gruplarda dikkatli olun.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.