Trekking Doğa Yürüyüşü ve Temel Kuralları

Doğa Yürüyüşünün Temel Kuralları - Trekking Yürüyüşleri

Trekking;

Tabiat ananın bizlere sunduğu güzellikler içinde Trekking tur yürüyüşlerindeki en önemli şey, ekip ve ekip düzeninin doğru şekillerde koordinesini sağlayarak oluşabilecek riskleri en az seviyeye indirgemektir. Trekking yürüyüşü icra ederken, tek kişilik sıralı şekilde ekibin en başında bölgeyi iyi tanıyan Raftingo rehberi veya uzmanının kontrolünde gerçekleşmesi size doğanın görsel keyfini hem de doğa yürüyüşünün farklı bir tadını yaşatır.

Trekking; yani doğa yürüyüşünün başındaki rehber veya uzman, yürüyüşün yönünü, temposunu hangi zaman dilimlerinde verecek olduğunuz mola yı süresini ve sıklığını seçer yürüyüş sırasında alınacak olan önlemleri önceden ön görerek bilgilendirir bu ve bu gibi sorumlulukları bulunmaktadır.

Rehber yani başındaki kişi, kendi arkasına ekipte daha önce yer alan ve tecrübe bakımından iyi olan Raftingo misafirini alır. Bu kişi grup oluşumunda artçı adını alır.

Artçının görevi ise, doğa yürüyüşü esnasında ekipteki kopmaları ekip başına söylemek ya da bu kopmaların düzelttirip kopmalara engel olmaktır.

Antalya köprülü kanyon trekking, Antalya trekking yürüyüşleriTrekking’de tek sıra halinde yürüyüş yapmanın amacı ve kural olma sebebi birçok avantaj sağlamasından kaynaklanmaktadır. Bu yürüyüş şekli, ekip içindeki birlikteliği ve temponun ayarlanmasını daha iyi sağlar. Faydası ise, enerjinin daha tasarruflu kullanılmasıdır. Disiplinli tek sıra yürüyüşü, uzun yürüyüşler yapmanın ve kaza riskinin azaltılması konusunda büyük önem taşımaktadır.

Trekking yürüyüşünde haberleşme çok önemli bir olgu olduğundan belirli kuralları bulunmaktadır. Haberleşme gelişigüzel bir şekilde bağırmayla yapılamayacağının Raftingo rehberleri tarafından misafirlerimize yürüyüş başlamadan uyarısı yapılıp, haberleşme şeklinin bir önündekine ya da arkasındakine söylemeleri şeklinde sağlayabilecekleri anlatılır. Dar patika yollarda dal çarpma tehlikesi, taş düşmesi veya heyelanla karşılaşmalarında haberleşmenin ekip içindeki önemi ortaya çıkmaktadır.

Trekking doğa yürüyüşünde, her misafirimizin bir sırt çantasının olması oldukça önemlidir. Bu çantaların özelliği tek omuzda taşınanlardan değil iki omuza takılandan olması gereklidir. Çünkü tek omuzlu çantalar, yürüyüş esnasında dengeyi bozabilmektedir.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp

Doğa harikası Antalyada Köprülü kanyonda Trekking turu...

ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.