Trekking Turları Antalya Doğasında Yürüyüş

Antalya Doğa Yürüyüşü | Trekking (Trek) Turu - Genel Bilgiler

Köprülü Kanyon'da Trekking;

Trekking Turları Antalya Doğasında Yürüyüş Antalya Köprülü KanyoDoğayla iç içe bol oksijenin olduğu zamanın iş temposuyla ters orantılı olduğu eğlenceli ve kendinizi özgür hissedebileceğiniz eşsiz bir aktivite dir. trekking genelde gruplar halinde, öncesinden belirlenen parkur haritasıyla bir noktadan diğer bir noktaya ulaşmak için yapılan hafif ve düşük tempolu sportif bir yürüyüş türüdür. Yürüyüş için uygunekipmanlarla birlikte su ve gerekli olabilecek gıdalar alınarak, belli bölge ve alanlarda mola verilerek izlenmiş olan güzergaha göre zorlu iniş çıkışları olan yürüyüşlere verilen isimdir. Trekking yaparken arazi şartlarına uygun rahat bir ayakkabı tercih edilmeli gruptan ayrıldı bireysel hareket edilmemelidir...

Trekking kelimesi İngilizcede Trek kelimesi ve -ing ekinden üretilmiş bir kelimedir. Türkçede kullanımı oldukça yaygın ve bilinen bir kelime olup, İngilizce de tam anlamına karşılık gelen kelime ise doğa yürüyüşüdür.

Trekking yapabilmek için herhangi bir mevsimi beklemek gerekmemektedir; ancak hava ve ortam şartlarına, uzunluğuna ve zorluk derecesine göre gerekli ciddi hazırlıklar yapılmalıdır.

Trekking parkurları birkaç saat sürebileceği gibi birkaç hafta hatta ay da sürebilir.

Başlangıçta doğasever insanların, doğal güzellikleri yaşamak ve doğada bulunmak amaçlı gerçekleştirdikleri kişisel veya arkadaş çevresi etkinlikleri olarak başlayan Trekking, günümüz de alternatif turizm çatısı altında giderek ekonomik boyut kazanmış ve büyümüştür.

Bugün Trekking, genelde şehrin stresinden kurtulmak isteyenlerin, hafta sonu günübirlik şehre yakın parkurlarda ya da yabancı ülkelerde 2-3 haftalık turlar şeklinde, profesyonel bir rehber eşliğinde gerçekleştirdikleri bir spor durumundadır.

Doğa yürüyüşlerinin insanın vücut ve ruh sağlığı üzerinde çok olumlu etkileri olduğu uzmanlarca kabul edilmektedir. Yüksek kondisyon veya teknik istemiyor oluşu, sakatlanma vb. risklerinin çok düşük seviyelerde seyretmesi, maliyetinin az olması gibi nedenlerle kitlelerin en yoğun ilgi gösterdiği doğa sporudur.

Ülkemizde Antalya ili Manavgat ilçesine bağlı meşhur Köprülü Kanyon Rafting ve Kanyon alanında sizler için düzenlediğimiz Trekking parkur alanları oluşturarak yıllarca siz doğa yürüyüşü severleri misafir eden şirketimiz bu yılda yine yeni farklı parkur alanları oluşturarak Trekking sporunu sizlerle buluşturuyoruz…

NOT: Treakking turu en az 15 kişilik gurup oluştuğunda servis aracımız hareket edecektir...Bu nedenle rezervasyonlarınızı yaparken lütfen operasyon departmanımızdan bilgi alınız.

Detaylı bilgi almak için lütfen raftingo-iletisim web sitesinde yer alan iletişim numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp

Doğa harikası Antalyada Köprülü kanyonda Trekking turu...

ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.