Çadırlı Kamp (camp), Kampçılık

Antalya'da Çadırlı Kamp (camp) Turları ve Beş Konak Köprülü Kanyon'da düzenlediğimiz tur Aktiviteleri hakkında merak ettiğiniz, bizlere sıkça sorduğunuz Kampçılık ile ilgili tüm sorulara yanıt veriyoruz. RAFTİNGO yüzde yüz bir yerli Kamp (Camp) gezi sitesidir.

antalya cam turları kamp yerleri köprülü kanyonda kampcılık raft

Antalya Kamp Alanları - Kamp Yerleri - Çadır Kamp Kurma

Doğanın insanlara bahşetmiş olduğu bu görkemli güzelliği karşısında ne yazıkki iş temposu nedeniyle şehir hayatına adapte olmuş gibi görünsekte fırsatını bulduğumuz her an yeşilin ve mavinin kısacası oksijenin bol olduğu yerlere kaçarak kendimizi biraz nefes almak isteriz. Kampçılık ta bu kaçısın en güzel örneğidir. Dünyada olduğu gibi ülkemizdede oldukça sık yapılan bir aktivitedir. İster ailenizle, ister arkadaşlarınızla doğanın kendine has sesi ve sessizliğiyle baş başa kalmayı kim istemez ki! işte size kampçılıkla ilgili bilmeniz gereken bir kaç detay paylaşacağız.

Kamp - Kamçılık Nedir?

Kamp ve kamçılık doğa sporları yapan veya ilgilenenlerin doğada ellerinde ki malzemelerle bazen planlı bazen plansız imkanlar doğrultusunda doğa içerisinde belirlenen noktada dinlenme alanı olarakta ifade edebiliriz. Kamp kurmak için illa bir gruba dahil olmanız gerekmez. Grupla birlikte kamp kurulabileceği gibi tek başınızada bunu gerçekleştirebilirsiniz. Profesyonel olarak extreme sporlarıyla ilgilenen hemen hemen herkes bu deneyimi yaşamaktadır.

Kamp Nasıl Yapılır?

Kamp denilince kısa veya duruma göre uzun süre konaklayacağınız anlamına gelir. Yanınızda çadır, uyku tulumu ve diğer malzemelerin hava şartlarına uygun olması, kuracağınız bölge kimi zaman deniz kenarı, kimi zaman orman içerinde ırmak kıyısında olabilir. Önemli olan kamp kurduğunuz bölgede size tehlike oluşturmayacak bir yerde kurmanız önemlidir. Örneğin hava yağışlı ve siz her hangi bir dere yatağı içerinde kamp kuramazssınız, veya yine yağışlı bir havada uçurum kenarına toprak kayması riskli bölgede kuramazsınız. Bir kamp alanı oluşturulacaksa eksiksiz ekipmanlar ve keşif yapılması gerekmektedir.

Kampçılık İçin Gerekli Malzemeler?

 • Çadır
 • Uyku Tulumu
 • Gıda Malzemeleri
 • sırt Çantası
 • Bıçak
 • El Lambası (fener)
 • Hava şatlarına uygun Kıyafetler
 • Çakmak
 • Çöp poşeti
 • İlk yardım çantası
 • Pusula
 • Düdük

Kamp Hangi Mevsimde Yapılmalıdır?

Kamp Kurmak için belli bir mevsimi yoktur. Her mevsimde yapılabilen bir aktivitedir. Önemli olan mevsimine uygun malzemeler ve yanınızda buna uygun getirdiğiniz malzemelerdir.

Türkiye'de Kamp Alanları?

Antalya Kamp Alanları Çadır Kamp Yerleri?

Antalya'da Kamp kurmak istiyorsanız kesinlikle ünlü köprülü kanyona gelmenizi tavsiye ederiz. Irmak kenarında bulunan çadırlarımızla veya kendi getirdiğiniz çadırınızla kamp kurabilirsiniz. Ayrıca gece konaklayıp, Sabah kahvaltıdan sonra Rafting yapabilir doğadaki keyfinizi 2 katına çıkartabilirsiniz. Yapmanız gereken gelmedenönce yer müsaitliği sormanızdır. Bütçenize uygun fiyat detaylarını ve daha fazla bilgi almak için lütfen bizi ARAYINIZ.

Antalya dışından gelenlere konaklama imkanı varmı?

Elbette ki Bungalov tarzı odalarımız mevcut olup dileyen guruplarımıza ırmak kenarında Çadırlı Kamp imkanları sağlamaktayız… Hizmette sınırımızın olmadığını söylemiştik. Daha detaylı bilgiyi www.raftingo.com web sitemizin konaklama bölümünden ulaşabilirsiniz.

Kendi çadırlarımızla gelsek kamp kurabilirsiniz?

Çadır Kampı;

Köprülü Kanyon kamp alanlarında Kendi özel çadırınızı kurabilirsiniz. Yalnız gelmeden mutlaka kişi sayınızı en az bir gün önceden belirtmeniz faydalı olacaktır. Sezon yoğunluğu nedeniyle bazen alanımız dolu olmaktadır. Siz değerli misafirlerimize her hangi bir mağduriyet yaşatmamak adına önceden rezervasyon yapmanız gereklidir. Çadır Kamp alanımız ırmak kenarında olup tuvalet ve duş imkanı sağlanmaktadır.

Antalya'da Çadırlı Kamp Turların'da eğlence Anlayışınız değişecek

Online Ve Hızlı Bigi Almak İçin

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.