Dünyanın en iyi 10 Rafting yerleri ve bölgeleri

Dünyanın En İyi 10 Rafting Yeri & Bölgeleri

Dünyanın en iyi 10 Rafting yerleri;

Siz adrenalin tutkunları için özel olarak hazırlamış olduğumuz dünyanın en iyi rafting şehirlerini sunmaktayız. Adrenalin ve doğa tutkunları, can yeleklerinizi ve kasklarınızı köpüklü sularda çalkalamak için çalkantı dolu rapitlere girmeye hazırmısınız! White water rafting popülaritesi dünyada önemli ölçüde günden güne artmaktadır. İlk kez rafting yapmayı denemek isteyen ve dünyanın en iyi yerlerini arayan botunuzu ve kanonuzu en iyi sulara koymak için işte size en iyi seçtiğimiz 10 yer.

1-Colorado Nehri, Büyük Kanyon;

Colorado, Utah ve Arizona'ya 226 km boyunca rüzgar atan Colorado Nehri, özlü bir rafting bölgesi. Güçlü rapidleriyle birlikte, sakin uzanan kanyon benzersiz bir görünüm sunmaktadır. Yolculuğunuz, antik Hint kalıntılarıyla beraber, yürüyüş parkurları ve güzel plajlarıda bulunan kamp alanları ile kuru arazide bol miktarda macerayıda beraberinde sunuyor

raftingo macerada rafting yapmanın heyecanı

2-Zambezi Nehri, Zimbabwe;

Victoria Falls'daki Zambezi Nehri, deneyimli kirişleri (engelleri) için adrenalinle ıslanmış bir macera sağlar. Irmak boyunca meydana gelen rapitlerin neredeyse yarısı Sınıf IV olarak derecelendirilmiştir. Dramatik düşmeler ve muazzam şişliklerden başka, nehir kirişçilerine timsahlar ve suaygırlarıyla yakınlaşmak için bir şans sunuyor.

raftingo maceranın keyfine antalyada doyamıyacaksınız

3-Ottawa Nehri, Kanada;

Quebec ve Ontario'yu birbirinden ayıran Ottawa Nehri, tüm yetenek seviyelerinin kirişleri için en iyi varış noktası olarak görülüyor. Ilık su ve sakin uzantılar, daha hızlı bölümleri bile en gelişmiş hızlı raftingciye heyecan katacak maceraperestler için mükemmel ötesi caziplik sunmaktadır.

dünyada rafting yerleri hakkında raftingo maceralarından bilgile

4-Pacuare Nehri, Kosta Rika;

Kosta Rika'nın Pacuare Nehri, yemyeşil tropik bir yağmur ormanının içine sarılmıştır. Üç bölümden oluşur. 67 mil ilerlerlenir, nehrin zorluk seviyesi III ile IV arası olarak sınıflandırılmıştır. Karayipler yolculuğu boyunca, kirişler alanının yanı sıra raftingciler jaguarları, ocelotları, maymunları ve egzotik kuşları görme fırsatı bulacaklardır.

maceraya son hız devam rafting beşkonakta raftingo ile olur

5-Futaleufu Nehri, Şili;

Futaleufu Nehri, And Dağları'ndaki yüksek buzullarıyla göllerden aşağı doğru akar. Oluşan bu Su acemi kişiler için çok daha sakindir. Bununla birlikte, tecrübeli kişiler kaba tırmanışların ve Sınıfı IV olan pardurdaki su damlalarını uzunca hissedeceklerdir. Bölgede ayrıca sıcak küvetler, yataklar ve sıcak duşlar bulunan kalıcı nehir kampları bulunmaktadır. Suyun macerasını arıyorsanız, kaya tırmanışını veya nehir yakınında bulunan çiftliklerde ata binmeyide deneyebilirsiniz…

günübirlik veya konaklamalı turlar için antalyada raftingo macer

6-Somon Nehri'nin Orta Çatal, Idaho;

Idaho'nun Somon Nehri'nin Orta Çatal kolu, Kuzey Amerika'nın ikonik beyaz su deneyimlerinden biridir. 105 kilometre uzunluğundaki yolculuğunda, nehir, 100 rapids ve 3000 fit yükseklik düşüş sunuyor. Ladin ormanı ve engebeli arazileri ile kürek çekerken, kirişler geyiği görmek ve kıyı boyunca ayıları görerek ilerlemek farklı bir adrenalin anlayışınıda beraberinde getirmektedir.

şehrin gürültüsünden uzaklaşmak için hiç rafting yapmayı denedin

7-North Johnstone Nehri, Avustralya;

Queensland, Avustralya'daki North Johnstone Nehri, bölgenin yoğun yağışlarından güç alan IV ve V sınıfı tüyler ürpertmektedir. Volkanik kanyonlar ve dokunulmamış yağmur ormanlarından geçen nehir, yalnızca helikopterle erişilebilir durumdadır.

raftingo rafting macera

8-Magpie Nehri, Kanada;

Kanada'daki Magpie Nehri'nde rafting, yolculuk boyunca zorluklar artar. Magpie Gölü yakınlarındaki ilk su akıtkanları acemiler için çalılıklar yeterince naziktir. Magpie Falls'daki Sınıf V rapids dir. daha tecrübeli olanlara meydan okuyacak. Gece, nehir boyunca kamp, Kuzey Işıkları'nın muhteşem bir manzarasını sunacaktır.

en güzel rafting parkurları raftingo macerada

9-White Nile, Uganda;

Nil Nehri'nin bir kolu olan Beyaz Nil Nehri, Sudan, Ruanda, Tanzanya ve Uganda üzerinden yol almaktadır. Su akışı rafting için en iyi yerlerden birisi ünvanını korumaktadır. Nehrin Victoria Gölü'nden çıktığı Jinja, Uganda'dır. Nehir barışçıl gölden akıp çıktıktan sonra Sınıf II - V'lik rapids'e kadar sıralı uzayıp gitmektedir.

raftingo rafting turlarında inanılmaz fiyat lar

10-Ganges Nehri, Hindistan;

Kutsal Ganj Nehri, Batı Himalayaleler'den yüksektir ve Asya'da rafting yapan en iyi beyaz suya ev sahipliği yapmaktadır. Sınıf IV - V arası rapids, muson mevsiminin ardından Ekim ve Haziran ayları arasında en iyi deneyime sahiptir. Sakin suyun uzantıları boyunca kişiler kutsal nehirde yüzebilirler ve kıyıya lütufkuşan Hindu tapınaklarını görebilirler.

raftingo rafting turlarında inanılmaz fiyat lar

Rafting için yeni veya deneyimli bir profesyonel ne olursanız olursanız olun, sizin için en uygun olan bir beyaz su hedefi vardır. Küreklerinizi alıp bir sonraki maceranıza başlayın diyoruz RAFTİNGO maceraları…

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
İlginizi Çekecek Diğer Aktiviteler
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.