Antalya & Manavgat Gezilmesi Gereken Yerler

Antalya Manavgat Rafting Tur bölgesi | Gezilmesi Gereken Yerler

KÖPRÜLÜ KANYON MİLLİ PARKI

Türkiye’nin Turizm incisi Antalya Manavgat ilçesinde bulunan Köprülü Kanyon Milli Parkı, hem yerli hem yabancı turistlerin keşfetmesi gereken doğal alan noktalarını içinde barındırarak siz Raftingo misafirlerini hem tabiat harikası doğa ile hem de rafting turu yapma imkanı sağlayan gürül gürül akarsuyuyla tanıştırma imkanı sağlıyor.

Dünyanın tabiat harikaları sıralamasında yer alan Milli Park, Side’ye 65 kilometre mesafededir. İçinde vadi ve kanyonlar bulunduran bölge, yaklaşık 37 bin hektarlık bir alanı kapsamaktadır. Isparta’dan başlayan Köprü Çay akarsuyu (Köprülü Kanyon) mecarası Akdeniz’in serin sularına Antalya’dan denize dökülerek son bulur.

Milli Parkta Rafting yapma imkanı bulabileceğiniz gibi kano da yapabilirsiniz. Köprülü Kanyon Milli Parkı; doğanın eşsiz güzelliklerinin arasında kamp kurma imkanı da sağlamaktadır. Kızılçam, alıç, defne, karaçalı, mersin, zakkum, funda, laden, böğürtlen ve tesbih ağaçlarıyla gizemli doğa harikası oluşturan ormanlık bölgenin faunasını domuz, ayı, geyik, dağ keçisi, sansar, tilki, kurt, güvercin, keklik, çulluk, üveyik, kartal ve tavşan tamamlamaktadır.

Antalya tatilinizin en heyecan verici gezisi muhtemelen Köprülü Kanyon Milli Parkı gezisi olacağına inanıyoruz. Hem huzurlu hem eğlenceli hem de maceralı vakitler geçireceğiniz Köprülü Kanyon Milli Parkı’nda her türlü yemek ihtiyaçlarınızı karşılayacak restaurantlar da bulunmaktadır. Antalya tatil programınızı Raftingo web sitesi www.raftingo.com adresindeki Raftingo Vikipedi rehberinden faydalanarak yivli Minare, Alara Kalesi, Sinek Kalesi, Selge Antik Kenti, Altınbeşik Düdeni ve Aspendos Antik Kenti gibi gezi yerlerini programınız arasında tutabilirsiniz.

MANAVGAT ŞELALESİ

Manavgat Şelalesi ilçenin 3 km. kuzeyinde bulunup, ilçe ile aynı Manavgat adını taşımaktadır. Dökülme yüksekliği şaşırtıcı olmasına karşın geniş bir alan üzerinde gürül gürül güçlü akışı ile görülmeye değer eşsiz bir manzara oluşturmaktadır. Şelalenin yanı başında doğal ortamla iç içe piknik yapılabilecek alanların yanı sıra çevresindeki lokantalarda taze balıkta yenilebilir.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
İlginizi Çekecek Diğer Aktiviteler
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.