Türkiye'de Rafting Turizmi Akdeniz Bölgesi Antalya

Türkiye Rafting Turizmi | Antalya Rafting Turizmi | Beşkonak

Antalya Turizim Kenti;

Ülkemizin en kalabalık şehirlerinden birisi olan ilimiz Antalya nüfus sayımına göre 2 milyonun üzerinde bir nüfusa sahiptir. Bu nüfus yaz turizmi ile neredeyse 2 katına çıkar. İklim şartlarının uygunluğu yoğun göç almasına ve gün geçtikçe artan younlukta şehirde yaşamı güç hale getirmiştir. işte tam burada bu yoğunluktan sıyrılmak isteyenler, kendilerini hala koruma altında olan yeşil alanlara hafta sonları kendilerini atmaktadırlar. Yüz ölçümü bakımından bakıldığında Türkiye'nin 5. büyük ilidir ve bir turizm cennetidir. Güneyinde Türkiye’nin stratejiki öneme sahip berrak denizi Akdeniz, kuzey kısmında Burdur, Isparta batısında Muğla, doğusunda Karaman Mersin kuzeydoğusunda Konya illeri yer alır.

Antalyada rafting ve canyoning turlarının vaz geçilmez adresi raAntalya 1983 yılından sonra turizm açısından uygun iklim şartları ve doğa güzellikleri nedeniyle hızla gelişim sağlayıp paralelinde Antalya il bakımından Türkiye'nin en kalabalık beşinci ili olmuştur. Antalya'nın geçim kaynağı ve ekonomisi büyük oranda tarım ve turizm ve ticaretle ayakta kalmakla birlikte Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır.

Antalya bulunduğu bölge bakımından tarih öncesinden günümüze dek içinde pek çok medeniyet ve uygarlıklar barındırmıştır. Türkiye'nin antik kent bakımından en zengin illeri arasındadır. Bunları uygarlık sırasına göre sayacak olursak Likyalılar, Lidyalılar, Pamfilyalılar, Bergamalılar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Osmanlılar ve son Türkiye Cumhuriyeti himayesinde olan Antalya bu medeniyet ve uygarlıklara başkentlik yapma imkanı bulamamıştır. Yerleşim alanının dışında il topraklarının büyük kısmı tarım alanları ile kaplı platolardan oluşur.

Doğa harikası Antalya konum ve yapısıyla çeşitli alternatif turizmi içinde barındırıp Türkiye’de gezilecek yer bakımından ilk sırada yer almaktadır. Alternatif turizm; kumsal, deniz ve otel turizminin dışında Golf, Binicilik, Doğa sporu Trekking, kanyon zenginliği sebebiyle Kanyoning , ırmaklarının elverişli olması sebebiyle Rafting gibi turizm alanları sağlayarak zengin bir turizm alanı oluşturmaktadır.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
İlginizi Çekecek Diğer Aktiviteler
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.