Türkiye’de En İyi 7 Rafting Yapılan Yer.

Türkiye’de En İyi 7 Rafting Yapılan Yerleri | En Ünlü Rafting

KÖPRÜÇAY;

Ülkemizde bilinen turizm açısından en önemli ve en ünlü Rafting yapılan nehirleri arasında ilk sırayı almaktadır. Toros dağ eteklerinden doğan ırmağın büyük bir bölümü kayalar içerisinden buz gibi içme suyu olarak çıkar. Köprü Çay üstünde roma döneminde yapıldığı bilinen 2 tarihi öneme sahip köprü bulunmaktadır. 2 köprü arasında orman içerinde kalmış yine roma dönemine ait tarihi kilise kalıntıları bulunmaktadır. Rafting severler için turizm parkuru 14 km dir.14 Km den sonraki alan tehlikeli ve dar geçitler sebebiyle tercih edilmemektedir. Köprü çay ırmağı Serik ilçesinden geçerek Akdeniz’e dökülür.

DALAMAN ÇAYI;

Dalaman çayı Ege bölgesinin bilinen rafting turizmi acısından öneme sahip bölgesidir ve yine Akdeniz’e dökülen ırmaklarımız arasında yer alır. Yeşil göl dağlarından doğup dalaman ve ortacanın il sınırlarını oluşturur. 230 km uzunuluğundadır. Akışkanı oldukça hızlıdır. Yeni yapılan havalimanından sonra turizm gezi turları açısından oldukça cazip ve tercih edilen bölgelerinden biri haline gelmiştir.

ALARA ÇAYI;

Alara çayı orta Toros dağlarından kuşak ile Akdağlarından doğmaktadır. Yeşillik görselliği oldukça fazla olan çay 60km uzunluğa sahiptir akdenize dökülen ırmaklarımız arasında yerini alır. Antalyanın Alanya ilçesinin ırmak turizmi açısından en önemli bölgesidir. Eski tarih boyunca denizcilerin yerleşke alanı olduğu bilinir. Tarihi İpek yolu üzerindedir…Rafting başlangıç noktası güzel bağdan başlayarak Alara kalesine kadar devam eder. Yerli halkın tercih sebeplerinden biriside piknik alanlarının olmasıdır. RAFTİNGO Macera olarak Ailenizle güzel bir gün geçirebileceğiniz bir yer olduğunu söyleyebiliriz.

DİM ÇAYI;

Antalya’nın Alanya ilçesinde yer alır. Alanya merkezine yaklaşık 7 km uzaklıktadır. Çıkışı yine Toros dağlarından olup 65 km lik bir akıştan sonra ırmak yapılan yeni baraj nedeniyle engellenir. Turizm açısından soğuk suyuyla büyük öneme sahip olan çay ne yazık ki günden güne cazibesini yitirmeye Mahkum edilmiştir. Piknik alanlarına sahip olan ırmak üzerine konulmuş masaları sayesinde farklı bir Konsepte sahip ailenizle vakit geçirebileceğiniz eşsiz güzellikler arasında yer alır. Alanya’ya yolunuz düşerse mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz.

ÇORUH NEHRİ;

Artvin ilinin en büyük nehridir. Gürcistan sınırlarını aşarak ülkemize çıkış yapar oldukça fazla kollara sahiptir. Nehrin kaynağı mescit dağıdır. 100 km kısım kısım Uzun parkur alanları bulunur. Zorlu parkurları sayesinde ırmak turizm açısından önemi büyüktür.

MELEN ÇAYI;

Akarsu Düzce’de bulunmaktadır. Adını üzerinde bulunduğu köyden almaktadır. Karadenize dökülen ırmaklarımız arasında yer almaktadır. Rafting etkinlikleri gerçekleştirilen ırmaklarımız arasında yine yerini almıştır. Melende rafting heyecanına katılmak istiyorsanız tecrübeli ve bölgeyi iyi tanıyan profesyonel rehberleriyle kendinizi güvende hissedeceğiniz melenci rafting firmasını öneririz melencirafting.com

FIRTINA DERESİ;

Karadenizin eşsiz derelerinden birisi denilince akla elbette ki fırtına deresi gelir. Karadenizin doğusunda yer alıp kaç kar dağlarının eteklerinden süzülerek Rize’nin Ardeşen ilçesinin kıyısından geçerek karadenize dökülür. Fırtına deresinin toplam uzunluğu yaklaşık 60 km kadardır. Kemerli köprülüleri sayesinde Rafting sporu icra ederken farklı bir havası vardır. Parkurları zorlu ve profesyonel rehberlerle birlikte Rafting yapılmaya uygundur.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
İlginizi Çekecek Diğer Aktiviteler
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.