En İyi Doğa Aktiviteleri, Antalya Doğa Sporları Etkinlikleri

Antalya'da En İyi 5 Doğa Aktivitesi | Antalya Köprülü Kanyon

Antalya'da yapılacak en iyi 5 etkinlik, en İyi Doğa aktiviteleriAntalya’da Yapılabilecek En İyi 5 Doğa Spor Aktivitelerini Sizler İçin Derledik;

  1. Rafting; Antalya’da yapılabilecek aktivitelerin en başında gelen ve mutlaka yapılmasını önerdiğimiz Rafting turu dur. Özellikle yaz aylarının tercihi olan rafting hem doğası hem de tam gün eğlence ve adrenalini birlikte yaşayabileceğiniz turların en başında gelmektedir. Sağlık sorunu olmayan, ileri bir tecrübe istemeyen ve hemen hemen her yaş gurubunun rahatlıkla yapabileceği bir spordur.
  2. Scuba Diving; İkinci sırayı dalış Scuba Diving etkinliği alır. Akdenizin müthiş denizi su altındaki mücevherleri keşfetme imkanını sunmaktadır. Akdenizin neredeyse tüm kıyıları mavi bayrak almıştır ve buda dalmak için elverişli sular anlamına gelir. Antalya merkez, Kemer, Kaş, Kalkan dalış Scuba Diving için ideal bölgeler arasında yer almaktadır. Dalış ile ilgili detaylı bilgi almak için sitemizin ilgili DALIŞ sayfasından ulaşabilirsiniz.
  3. Trekking; Üçüncü sırada Doğada Dağ tırmanışı Trekking yer alır. Antalya bilindiği üzere Toros dağları içerisinde yer alır ve Trekking için doğal patika ve parkurlara ev sahipliği etmektedir. Yürüyüş tercihleriniz arasında Köprülü Kanyon bölgesinde yer alan Tazı kanyonunu koyabilirsiniz.
  4. Jeep Safari (Offroad); Farklılığı ve heyecan severler için güzel bir seçimdir. Konakladığınız otelden veya evinize yakın bir bölgeden alınırsınız ve parkur alanına götürülürsünüz. Biraz tozlu ve ıslanacak olsanız da verdiği heyecan ve parkurları sayesinde buna değecektir.
  5. Paraşütle uçma (Parasiling); Deniz üzerinde paraşütle uçma (Parasiling) genelde bir tekne arkasına bağlanan ip yardımıyla 50 -60 metre kadar yüksekte uçarsınız. İster tek kişi ister 2 kişi olarak bu aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz. Havanın sıcak olduğu zamanlarda güzel ve eğlencelidir. Paraşütle uçma (Parasiling) deniz kıyısında insan kalabalığının olduğu neredeyse hemen hemen her yerde, halk plajı, özel plaj kıyılarında rahatça etkinliğe katılım sağlayabilirsiniz.
Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.