Antalya Köprülü Kanyon'da, Canyoning Nedir Nasıl Yapılır?

Antalya'da Rafting bölgesi olarak bilinen Köprülü Kanyon ayrı zamanda farklı spor aktivitelerinede ev sahipliği etmektedir. Canyoning bunlardan sadece 1 tanesidir. Peki Canyoning nedir ve nasıl yapılır? Canyoning konusunda merak ettiğiniz sıkça sorduğunuz sorular aşağıda başlıklar olarak sizlere sunulmuştur. Beşkonak Köprülü Kanyonda düzenlediğimiz Canyoning gezileri için bizleri arayabilirsiniz. Antalya'da rafting & Canyoning turları ile doğanın kalbine inerek farklı hissedeceksiniz.

Antalya Köprülü Kanyon Turları, Canyoning Nedir Nasıl Yapılır Be

Canyoning Nedir? Nasıl Yapılır? Gorge Yürüyüşü

Canyoning Nedir Nasıl Yapılır | Gorge ürüyüşü | Canyoning

Köprülü Kanyon'da Canyoning denilince akla gelen adrenalini ve doğal güzelliği eşit derecede karıştıran bir spor olarak söyleyebiliriz. Kayalıklar, şelaleler ve dev kaya havuzları ile trekking yapan kanyoning, doğada derinleştirmenize ve yepyeni bir şekilde deneyimlemenize olanak tanır.

Canyoning Nedir Nasıl Yapılır Gorge YürüyüşüCanyoning Nedir?

Canyoning ayrıca yürüyüş gorge olarak da bilinir. Muhtemelen en iyisi botla rafting yapan beyaz su olarak tanımlanır. Canyoners, kayalık havuzlarla yüzerek, olukları sürükleyerek ve kayaların üstünde kayarak kanyon manzarasının diğer benzersiz özelliklerini tırmandıktan sonra, suyla doldurulmuş yuvarlakların arasından geçilmesidir. Bu eğlence içerisinde, karıştırma, dalma , uçurumdan suya atlama ve yüzme gibi doğanın olması gereken disiplininden uzaklaşmadan öğelerin birleşiminden oluşur. Teçhizatın tam becerilerinin güvenli hale getirilmesini gerektirir .

Gorge yürüyüşü;

Genellikle suyun kaya boyunca Alışılmadık şekilleri kestiği uzak ve dağlık bölgelerde yapılır . Çevrede oldukça teknik kanyon gezileri yapılsada, herkesin erişebileceği bol atlama ve eğlence dolu bir yürüyüştür.

Canyoning Katılım Şartları Nedir?

Canyoning | Antalya Canyoning Gezileri | Katılım Şartları

Canyoning Katılım Şartları, Antalya kanyon ve canyoning turlarıCanyoning Katılım Şartları;

Ciddi eklem ve ortopedik sorunlarınız varsa, farklı bir tur türünü düşünebilirsiniz. Canyoning (kanyoning) gezileri yürüyüş atlama suda yüzme ve Trekking tarzında olmaktadır.

Canyoning turuna katılmamaları gerekenler;

 • Hamile kadınlar, bebekler ve 6 yaş altı küçük çocuklar
 • Kardiyovasküler, solunum veya kalp problemleri olan bireyler
 • Mevcut yaralanmalara sahip olanlar
 • Sudan korkan veya yüzmeyi hiç bilmeyenler.

Unutulmamalıdır ki, tüm rafting ve canyoning turları birbirine benzememektedir. Gür ve tehlikesi olmayan veya az olan usulca akan nehirler daha fazla aile odaklı rafting gezileri için idealdir. Diğer rafting gezileri, açık havada, ekip ortamında limitlerini test etmenin tadını çıkaran yüksek atletik maceracılar için tasarlanmıştır. İyi bir Takım arkadaşı, rafting turu için ideal bir ada sayılabilir. Adrenalini seviyorsanız ve zor bir başarıya imza atmak için bir ekip halinde çalışıyorsanız, raftingin sunabileceği fiziksel ve entelektüel meydan okumanın tadını çıkaracağınız parkurlarında olduğunu unutmayın. Köprülü Kanyon hem aileler hemde adrenalin severler için dünyada eşsiz bir öneme sahiptir. sizleride Köprülü Kanyona davet ediyor bu faklı heyecanı bizimle yaşamanızı diliyoruz.

Antalya'da Kanyoning Turları

Antalya'da Kanyoning | Canyoning Yapmanın Zorlukları

canyoning antalya turları için raftingo maceralarına gelin - KopKanyoning Yapmak Ne Kadar Zor?


Kanyona geldiğinizde ve ırmağı sarmalaran dik dağları gördüğünüzde içinizde farklı bir ürpertinin olması doğaldır. fakat canyoning yüksekten bakılıp görüldüğü kadar zor değildir. Özelliklede Köprülü Kanyonun içerisine girdiğinizde bu, ortamın güzelliğini ve görkemini görmek için bir maceraperest, olağandışı bir yol almış olduğunuzu göreceksiniz. kendinizi test edecek, bir fiziksel zorluk çekmeden eğlenmeye odaklanacaksınız. Daha önce hiç tecrübe etmemiş iseniz, sadece bir istekte bulunmanız yeterli (Canyoning) gezileri hakkında detaylı bilgiler için lütfen iletişim numaralarından her hangi birini arayıp bilgi alınız.

Canyon Antalya, Antalya Köprülü Canyon, BeşKonak Canyoning

Canyon Antalya | Antalya Köprülü Canyon | Beşkonak Canyon

Canyon Antalya, Antalya Köprülü Canyon, BeşKonak CanyoningCanyon Antalya;

Antalya hiç şüphesiz doğal zenginlikleriyle ünlü bir kendimizdir. Toros dağları eteğinde içinden buz gibi kaynak sularının aktığı ve heybetli doğal oluşumlu dik kayaların arsında macera yaşamak isteyenler kesinlikle Beşkonak beldesnde bulunan Köprülü Canyonu görmelerini tavsiye ederiz. Deniz, kum, güneş üçlüsünden sıkılanlar Köprülü Canyon bölgesinin doğal güzelliklerini görmelerini öneririz. Gezilerinize heyecan katmak istiyorsanız Canyoning + Rafting turlarını kombine edebilirsiniz. Bölge hakkında detaylı bilgi ve katılmak istediğiniz turlar için bizleri arayabilir günübirlik rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Kanyon (Canyoning) Gezilerini Kim Yönetir?

Antalya Kanyon (Canyoning) Turları ve Gezilerini Kim Yönetir?

canyoning turları raftingo - Kopya (2)Haftanın her günü, bölgede çalışan ve alanıyla ilgili deneyime sahip tam kalifiye yerel öğretmenler rehberlik eder ve yönetir. Ekipmanın nasıl kullanılacağını gösterirler, grubun rotalarını seçtiklerinden ve herkesin güvenli ve eğlenceli vakit geçirdiğinden emin olurlar. Kısacası tecrübeli ve deneyimli ekip ve ekipmanlarınız yoksa Canyoning turlarınız olmasını hiç istemediğiniz sonuçlarıberaberinde getirebilir. Canyoning turunda bölgeyi bilen mutlaka tecrübesi olan bir rehber eşliğinde yapılması ve yönetilmesi gereken bir spor dalıdır.

Dünya’da Canyoning (Kanyoning) Yapılacak En Güzel 6 Yer

Dünya’da Canyoning (Kanyoning) Yapılacak En Güzel 6 Yer

Dünya’da Canyoning (Kanyoning) Yapılacak En Güzel 6 YerDünyada Canyoning (Kanyoning);

Canyoning (Kanyoning) doğal oluşumlu derin vadiler arasında yürüyerek, tırmanarak ve yüzerek geçen bir doğa spor aktivitesidir.

Dünyada Canyoning (Kanyoning) yapılacak en güzel 6 yer;

 1. Partnachklamm Canyoning (Avusturya)
 2. Büyük Kanyon Canyoning (ABD)
 3. Wulinguan Canyoning (Çin)
 4. Verdon Canyoning (Fransa)
 5. Agawa Canyoning (Canada)
 6. Bruar Falls Canyoning (İngiltere)

Türkiye’de Canyoning (Kanyoning) Yapılacak En Güzel 6 Yer

Türkiye’de Canyoning (Kanyoning) Yapılacak En Güzel 6 Yer

Türkiye’de Canyoning (Kanyoning) Yapılacak En Güzel 6 YerCanyoning (Kanyoning);

Canyoning (Kanyoning) Türkiye’de Doğal oluşumlu dik kayalar ve engeller arasında serin sular içerisinde gerekli ekipman ve malzemelerle çıkılan yolculuğun adıdır. Ülkemizde dünyayı kıskandıracak güzellikte doğal oluşumlu kanyonlar vardır.

Türkiye’de en güzel Canyoning (Kanyoning) yapılan 6 yer;

 1. Köprülü Kanyon (Antalya)
 2. Kıbrıs Kanyonu (Antalya)
 3. Sakaralan Kanyonu (Safran Bolu)
 4. Ak dağ Tokalı Kanyonu (Afyon)
 5. Ersizler Dere Kanyonu (Kastamonu)
 6. Valla Kanyonu (Kastamonu)

Canopi Nedir Nasıl Yapılır? Köprülü Kanyon CANOPİ

Canopi Nedir Nasıl Yapılır? Köprülü Kanyon Canopi Manavgat

canyıning resim raftingo turlarıCANOPİ;

Birden çok Keşfetme ve Çoklu Etkinlik turlarında, kanopi sporu Köprülü Kanyonda yaşayabilirsiniz. Nehir kanyonuna iniş, koşu, atlama, kayma, geçme ve yüzme gibi bir dizi tekniği kullanarak iniş yapmayı içerir.

Bir havuzdan diğerine gürleyen şelalelerin püskürtülmesi, doğal olarak oyulan kayalar kayganlaştırdıkları köpüklü suyda kayması ve aşağı nehirlere çıkıntılardan sıçramasıyla acele etmek gerekmez.

Her zaman deneyimli ve nitelikli bir kanyonaj kılavuzu eşlik eder. Kılavuzunuz sizi güvende tutacak ve canyonlama tekniklerini mümkün olduğunca çabuk öğrenmenize yardımcı olacak, böylece deneyiminizin heyecanını kat kat yaşayabilirsiniz. Kanyonlar, zorluk derecesine göre, yaş, deneyim veya beceri seviyelerine bakılmaksızın herkes için seçeneklerle derecelendirilir. Bununla birlikte, yüzmek ve yükseklikler için makul bir kafanız olması gerekiyor.

Heyecan faktörünün yanı sıra kanyon, sizi sırıksız yamaçlar, güzel şekillendirilmiş kayalar, sakin havuzlar ve çarpıcı şelalelerin muhteşem ve gizli doğal dünyasına götürür. Raftingo Macera turlarında güvendesiniz.

En güzel Canyoning (Kanyoning) Gezileri Mevsimi Antalya

En Güzel Canyoning (Kanyoning) Gezileri | Canyon Mevsimi

rafting canyoning resim raftingoKöprülü Kanyon (Canyoning) Gezileri İçin en uygun Mevsim;

Kanyon için en heyecan verici zaman, yüksek dağlardan eriyen karın nehirleri kükretmesinin kıldığı yaz başında güzel olur. Bu, suyun soğuk olduğu anlamına gelir, bu nedenle sonbahar da dağların en sıcak olduğu yılın popüler zamanlarıdır. İlkbaharda, ilk sezon nehir seviyelerinin güvenli olduğu ve su sıcaklıklarının çok daha hoş olduğu Toros dağ eteklerinde Köprülü Kanyon Milli Parkı'nda kanyon (Canyon) gezilerini öneriyoruz. Burada kanyonlar, heykel kaya oluşumları ve yeşil havuzlar ile temsil edilmektedir. Üst kanyonlardan bazıları kuru, dar kanyonların derinliklerinde saklanan nehre ulaşmak için etkileyici yollar vardır. Neredeyse yerin üstündeki mağaracılık gibidir. Temmuz, ağustos ve eylül ayında idealdir, acele eden sular ve yemyeşil bitki örtüsü yerel kanyonlarımızdan bazılarını oldukça nemli ve ıslak olur, atlamak için su olukları ve havuzları vardır ve şelalelerin aşağısına inerken çok ıslak hale getireceksiniz:) Eğlencenin buluşma noktası Antalya Raftingo Advanture.

Antalya Canyoning, Köprülü Kanyon Canyoning

Canyon, Canyoning | Antalya Canyoning | Köprülü Kanyon Gezileri

en güzel köprülü kanyon canyoning turu raftingo ile olur. antalyCanyon (Canyoning) Turları ve Gezileri;

Canyoning Kulağa hoş geldiği kadar eğlencelide bir aktivitedir. Düzenlediğimiz bu aktivite rafting ırmağını yani Köprü çayı oluşturan su kaynaklarının Kayalardan çıkışının o muhteşem manzarasına doyamayacağınız doğal oluşumlarla meydana gelen tarihi kanyon arasında yaklaşık 2.5 km seyahat edeceğiniz anlamına gelir. Bu seyahat kimi zaman yüzerek kimi zaman botlar ve kanolarla sağlanır. Meşhur kayalardan serin sulara atlama yapabileceğiniz özel parkurlar oluşturan ekibimiz sevdiklerinizle beraber farklı bir deneyim yaşatacaktır. Biraz yorucu olacak fakat gözünüzü korkutmasın asıl yorgunluk Kanyoning (canyoning) turundan hemen sonra yapacağınız rafting turunda çekeceğiniz küreklerden kaynaklanacaktır. Hayır, kürekte çekmem yorulmakta istemiyorum derseniz emin olun ekibimiz sizi yoracak mutlaka bir şeyler bulacaktır:) bizden söylemesi mutlaka rehberinizi dinleyin. Canyoning turu vücut sağlığınız ve gelişimi için tercih edebileceğiniz güzel aktivitelerden bir tanesidir. Bizlere nereden nasıl ulaşacağınızı biliyorsunuz ama biz yine de söyleyelim RAFTİNGO web sayfamızın iletişim bölümünde yer alan cep telefonlarından herhangi birini arayarak veya rezervasyon formunu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Unutmayın ''Yaşayacak çok şeyiniz var''

Türkiye'nin En İyi Kanyonları Nerede Hangi Bölgededir?

Türkiye'nin En İyi Kanyonları | Kanyoning Yapılacak Yerler

Türkiye'nin en iyi kanyonları ve bölgeleri;

 • Köprülü Kanyon - Antalya
 • Şehriban Kanyonu - Kastamonu
 • Kapıkaya Kanyonu - Adana
 • Kirpe Kanyonu - Düzce
 • Yazılı Kanyon - Isparta
 • Horma Kanyonu - Kastamonu
 • Ulubey Kanyonu - Uşak
 • Şahin Deresi Kanyonu - Balıkesir
 • Karanlık Kanyon - Erzincan
 • Kapuz Kanyonu - Muğla
 • İncesu Kanyonu - Çorum
 • Göynük Kanyonu - Antalya
 • Çatak Kanyonu - Kastamonu
 • İnceğiz Kanyonu - Denizli
 • Göksu Kanyonu - Mersin
 • Lamaz Kanyonu - Mersin
 • Güver Kanyonu Antalya
 • Cehennem deresi Kanyonu - Artvin
 • Saklı Kent Kanyonu - Muğla
 • Valla Kanyonu - Kastamonu
 • Karacehennem Boğazı Kanyonu - Kastamonu

Türkiye'nin en iyi kanyonları

Kanyoning yapmak için gerçekten ihtiyacınız olan tek şey muhteşem bir kanyon veya gorge yürüyüşü dür. genellikle dik kenarlı, dramatik ve güzel akan ırmaklardan geçersiniz. Dünya çapında birçok yer vardır, Ancak suyun tadını çıkarırken sıcaklığını korumak için hem sıcak hem güneşli iklimlere sahip varış noktalarını canyonun vaz geçilmezlerinden olmuştur. Türkiye ve Slovenya gibi yerlerde Akdeniz güneşi akan suyun tümünde fark yaratır. su ne kadar soğuk olursa olsun iklim şartları uygun olunca canyoning turunun keyfi bir başka güzel olur.

Kanyon Canyoning Canopi Nedir?

Canyoneering, Canyoning, Canopi Nedir? | Tumblin

canyoning serin sularda yüzmek köprülü kanyon raftingo raftingKanyon, Canyoning, Canopi;

Canyoning ya da canyoneering Türkiye'de heyecan ve enerjik bir gün geçirmek için en iyi yollarından biridir.
Kanyoncular, güzel bir kanyonun veya boğazın bir ucundan diğerine herhangi bir yolla gerekli olanı yapma eylemidir! çıkıntıları derin, açık havuzlara atlamak, kayaların üstüne çıkıp kendini derin sulara bırakmak, (tumblin) için acele etmeyin.

Yumuşak su oluklarında kaymak, derin suları geçerken suyun akımıyla ile yüzmektir. Kanyonculuk, doğal dağlarda eğlenceli, canlandırıcı bir gün geçirmenize olanak sağlar. Köprülü Kanyon (canyon) Antalya şehrimizin en güzel ve canyonlarından birisine ev sahipliği yapmaktadır. Sizde grup turlarımıza katılın ve doğada eğlenmenin tadına varın.

Canyoning Gezisine Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Canyoning Turları - Canyoning Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Canyoning Gezisine Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler, canyoninCanyoning Turları Hakkında;

 • Mevsimi Bil!

Ve yılın farklı zamanlarında hangi koşulların bekleneceği.

 • Nereye Gidiyorsun?

Haritalandırın ve alanı araştırın. Beceri seviyenize ve orada ne yapmak istediğinize göre, kendinize zaman tanıyın ve yetenekli olduğunuzdan emin olun.

 • Tüm Uygun Ekipmanları Hazır Mı?

Eğer planlıyorsanız tırmanma , rappelling veya su alma, size ihtiyacınız olan her şeyi ve hedefinizi gerçekleştirmek için birikiminiz olduğundan emin olun. En ufak bir şüpheniz varsa, sizinle yeterli bir rehberiniz olduğundan emin olun veya gitmeyin.

 • Sağduyu kullanın
 • Tüm Olası Tehlikeleri ön görün
 • Kaynakları kullanın ve Yardım isteyin

Canyoning kelime olarak kulağa hoş gelsede oldukça tehlikeli bir spor olabilir, bu nedenle kendinize güvenli ve eğlenceli bir zaman ayırmadan önce kontrol etmeniz gereken birkaç şey var. Organize tur gruplarıyla bu şeyler sizin için oldukça basit hale gelebilir.

Çoğu zaman dünyada kanyon gezileri alanı iyi bilen rehberler tarafından organize edilmektedir. kendi başına yürümek için beceri ve tecrübeniz olsa bile, Hiç bilmediğiniz bir bölgeye ilk kez gidiyorsanız tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden işin uzmanı ve bölgeyi iyi tanıyan birilerinin olması iyi olacaktır.

Bağımsız bir kanyon gezisi planlıyorsanız, gelişinizden önce kanyon ve yerel alan hakkında her şeyi okuduğunuzdan emin olun; böylece bulunduğunuz yerin tüm tuhaflıkları ve tehlike noktaları ile mümkün olduğu kadar tanıdık olursunuz. Tehlikeli yağışlara ya da sel felaketlerine neden olabilecek herhangi bir şiddetli yağmurun gelmediğinden emin olmak için seyahat tarihinizi çevreleyen bütün hafta hava raporunu kontrol etmek iyi bir fikir olacaktır. Bizim önerimiz nekadar başka bölgelerde canyon tecrübeniz olsada Köprülü Kanyonda ilk kez canyoning yapacaksanız mutlaka ekibimizin rehberliğinden faydalanın deriz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp

Antalya Kanyoning (Canyoning) Turların'da eğlencenin farkı

ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.