Canyoning Gezisine Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Canyoning Turları - Canyoning Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Canyoning Gezisine Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler, canyoninCanyoning Turları Hakkında;

  • Mevsimi Bil!

Ve yılın farklı zamanlarında hangi koşulların bekleneceği.

  • Nereye Gidiyorsun?

Haritalandırın ve alanı araştırın. Beceri seviyenize ve orada ne yapmak istediğinize göre, kendinize zaman tanıyın ve yetenekli olduğunuzdan emin olun.

  • Tüm Uygun Ekipmanları Hazır Mı?

Eğer planlıyorsanız tırmanma , rappelling veya su alma, size ihtiyacınız olan her şeyi ve hedefinizi gerçekleştirmek için birikiminiz olduğundan emin olun. En ufak bir şüpheniz varsa, sizinle yeterli bir rehberiniz olduğundan emin olun veya gitmeyin.

  • Sağduyu kullanın
  • Tüm Olası Tehlikeleri ön görün
  • Kaynakları kullanın ve Yardım isteyin

Canyoning kelime olarak kulağa hoş gelsede oldukça tehlikeli bir spor olabilir, bu nedenle kendinize güvenli ve eğlenceli bir zaman ayırmadan önce kontrol etmeniz gereken birkaç şey var. Organize tur gruplarıyla bu şeyler sizin için oldukça basit hale gelebilir.

Çoğu zaman dünyada kanyon gezileri alanı iyi bilen rehberler tarafından organize edilmektedir. kendi başına yürümek için beceri ve tecrübeniz olsa bile, Hiç bilmediğiniz bir bölgeye ilk kez gidiyorsanız tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden işin uzmanı ve bölgeyi iyi tanıyan birilerinin olması iyi olacaktır.

Bağımsız bir kanyon gezisi planlıyorsanız, gelişinizden önce kanyon ve yerel alan hakkında her şeyi okuduğunuzdan emin olun; böylece bulunduğunuz yerin tüm tuhaflıkları ve tehlike noktaları ile mümkün olduğu kadar tanıdık olursunuz. Tehlikeli yağışlara ya da sel felaketlerine neden olabilecek herhangi bir şiddetli yağmurun gelmediğinden emin olmak için seyahat tarihinizi çevreleyen bütün hafta hava raporunu kontrol etmek iyi bir fikir olacaktır. Bizim önerimiz nekadar başka bölgelerde canyon tecrübeniz olsada Köprülü Kanyonda ilk kez canyoning yapacaksanız mutlaka ekibimizin rehberliğinden faydalanın deriz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
İlginizi Çekecek Aktiviteler

Antalya Kanyoning (Canyoning) Turların'da eğlencenin farkı

ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.