Zipline Turu

Antalya Köprülü Kanyonda zipline Turları | Antalya Zipline

Antalya Köprülü Kanyon'da Zipline Macerası;

Zipline aktivitesi, heyecan verici bir uçuş hissi uyandıran adrenalin dolu bir deneyim olarak bilinir. Zipline tutkunları, yüksek bir noktadan başlayarak sağlam çelik halatlar ve teknik ekipmanlarla donatılmış koşumlar aracılığıyla, emniyet kemeri olan Harness ile donanarak kendi ağırlıklarını kullanarak yerçekimiyle çelik halat üzerinde ilerlerler. Antalya'daki Köprülü Kanyon'da sunulan zipline turu, paket turlarımız arasında yer almaktadır. Bu benzersiz deneyimi yaşamamış olanlar, tur paketlerine ekleyebilirler. Genellikle rafting veya canyoning turlarına katılan misafirlerimiz tarafından tercih edilen bu etkinlik, yaklaşık olarak bir saat sürmektedir. Antalya Adventures ekibiyle havada kaymanın keyfine varmaya hazır mısınız? Daha fazla teknik detay için diğer sayfamıza göz atabilirsiniz.

Tekerlekli makaralar yardımıyla çelik halatlara bağlanarak hızlanma sağlanır. 250 ila 450 metrelik bir zipline hattında saatte 60-70 km hıza ulaşılabilir (bu hız, zipline hattının konum ve eğimiyle doğru orantılıdır).

Hattın sonunda yer alan yaylı veya otomatik fren sistemiyle yavaşlama ve durdurma gerçekleştirilir. Dünyanın en uzun ve en yüksek hızlı zipline parkuru Güney Afrika'da bulunmaktadır. 280 metre yüksekliğe ve 2 kilometre uzunluğa sahiptir, saatte 160 km'ye kadar hıza ulaşılabilir.

Ülkemizde çeşitli büyüklüklerde zipline parkurları bulunmaktadır. Antalya'nın Manavgat ilçesinde yer alan Tazı Kanyonu, binlerce yerli ve yabancı turistin katılım sağladığı dünyaca ünlü bir zipline parkuruna ev sahipliği yapmaktadır. Toplamda 2700 m parkur, hattan oluşmaktadır. Zipline tutkunları için eşsiz doğa ve tarihi manzaralar eşliğinde Köprülü Kanyon'da özel parkur alanları oluşturduk.

Detaylı bilgi almak için web sitemizde bulunan iletişim formunu doldurabilir veya bizi telefon numaralarımızdan arayarak ulaşabilirsiniz. İletişim formunu doldururken adınızı, e-posta adresinizi ve iletmek istediğiniz mesajı eksiksiz bir şekilde yazmanız önemlidir. Böylece size en kısa sürede geri dönüş yapabiliriz. Ayrıca telefon numaralarımızdan bizi arayarak da sorularınızı iletebilir, ihtiyacınız olan bilgileri alabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Rezervasyon Yap

İlginizi Çekecek Diğer Aktiviteler
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.