Canyoning Nedir? Nasıl Yapılır? Gorge Yürüyüşü

Canyoning Nedir Nasıl Yapılır | Gorge ürüyüşü | Canyoning

Köprülü Kanyon'da Canyoning denilince akla gelen adrenalini ve doğal güzelliği eşit derecede karıştıran bir spor olarak söyleyebiliriz. Kayalıklar, şelaleler ve dev kaya havuzları ile trekking yapan kanyoning, doğada derinleştirmenize ve yepyeni bir şekilde deneyimlemenize olanak tanır.

Canyoning Nedir Nasıl Yapılır Gorge YürüyüşüCanyoning Nedir?

Canyoning ayrıca yürüyüş gorge olarak da bilinir. Muhtemelen en iyisi botla rafting yapan beyaz su olarak tanımlanır. Canyoners, kayalık havuzlarla yüzerek, olukları sürükleyerek ve kayaların üstünde kayarak kanyon manzarasının diğer benzersiz özelliklerini tırmandıktan sonra, suyla doldurulmuş yuvarlakların arasından geçilmesidir. Bu eğlence içerisinde, karıştırma, dalma , uçurumdan suya atlama ve yüzme gibi doğanın olması gereken disiplininden uzaklaşmadan öğelerin birleşiminden oluşur. Teçhizatın tam becerilerinin güvenli hale getirilmesini gerektirir .

Gorge yürüyüşü;

Genellikle suyun kaya boyunca Alışılmadık şekilleri kestiği uzak ve dağlık bölgelerde yapılır . Çevrede oldukça teknik kanyon gezileri yapılsada, herkesin erişebileceği bol atlama ve eğlence dolu bir yürüyüştür.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
İlginizi Çekecek Aktiviteler

Antalya Kanyoning (Canyoning) Turların'da eğlencenin farkı

ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.