Rafting Güvenlik Kuralları, Güvenli Rafting Turları Nasıl Gerçekleşir?

Önemli Rafting Güvenlik Kuralları | Rafting Güvenlik Talimatları

Rafting Öncesinde Rehberinizin Söylediklerini Dinleyin!

ilk kural oldukça basittir. Profesyonel olmayan katılımcılarmutlaka rafting rehberinizin söylediklerini dinlemelisiniz. Köprülü Kanyon'da günlük amatör rafting severler katılmaktadır. Bu yüzden rehberin söylediklerinin aksine konuşmak tartışmaya açık değildir.

Rafting Turunda Rehberiniz Tarafından Verilen Talimatlara Mutlaka Uyun!

Nehrin her bölümünün kendine has özellikleri vardır ve deneyimli kaptanlar ve rehberler hepsini bilirler. Yukarıda da belirtildiği gibi, rafting esnasında önce talimat alırsınız, ancak bunları anlamaya çalışmak ve tam zamanında bunları uygulamaya koymak gerekir. Aksi halde zorlu parkur bölümlerinde dinlenmeyen rehber yüzünden bot içerisinde bir kausa neden olabilir.

Her engeli aşmak, adrenalin acelesinin tadını çıkarmak ve nehirlerin öfkesini evcilleştirmek için grup halinde hareket etmek önemlidir.

Rafting Güvenlik Kuralları, Güvenli Rafting Turları Nasıl GerçekRafting Botu Ters Dönerse Ne Olur?

Bot içerisinden ırmağa düştüğünüzde ilk öncelik panik yapmamaktır. Bu durumdaki rolünüz, tehlikeli görünsede aslında değildir. Üzerinizdeki can yeleği ve rehberiniz sayesinde kısa süre içerisinde durumun konumuna göre bazen kurtarma ipiyle bazende sırt üzeri sabit durarak akıntının sakinleştiği bölgede bot içerisine alınırsınz. Burada önemli olan kesinlikle yüz üzeri yüzmeye çalışmamaktır. Yüz üzeri yüzmeye çalışırsanız muhtemel görmediğiniz su altındaki kayalar nedeniyle diz kapakları veya kol dirseklerinde zedelenmeler veya istenmeyen kırılmalar meydana gelebilir. Kendinizi sırt üzeri akıntıya bırakın en azgın suları bile kayarak atlatabilirsiniz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
İlginizi Çekecek Aktiviteler
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.