Rafting Malzemeleri , Ekipmanları, Olması Gereken Önemli Başlıca Ekipmanlar

Rafting Ekipmanları, Kıyafetleri | Önemli Ekipmanlar

yağmurda rafting turları köprülü kanyon adventur, raftingo macerRAFTİNG MALZEMELERİ VE EKİPMANLARI

Şişirilebilir Rafting Botları;

Yıllar içinde, şişirilebilir rafting botları, geçmişte parçalanacak kadar Kötü malzemelerden üretilmişlerdir, teknolojik gelişmeler geliştikçe evrim geçirmiştir. Bu gün köprülü kanyonda eğlence dolu bir maceranın tadını çıkarmak için sayısız bir çok şişme rafting botu kullanılmaktadır. be ömürleri uzun yıllar kullanacak düzeyde kaliteli malzemelerden üretilmişlerdir.

Can Yeleği;
Bir can yeleği mutlaka sahip olmanız gereken birincil koruma seçeneğidir. Can yelekleri farklı şekil ve boyutlardadırlar buna göre sınıflandırılabilir. En uygun ve kendilerini rahat hissettiren bir yelek seçmenin önemi büyüktür. Bir can yeleği seçtiğinizde uygun uyum şarttır. Ceket mükemmel bir şekilde oturduğunda ve düzgün bir şekilde fermuarlandığında, üst vücut parçalarını yüzer halde tutar. Aksine, uygun olmayan boyutta bir ceket gereksiz problemler yaratacaktır.

Kasklar;
Kasklar tam güvenlik sağlamak ve kafa yaralanmalarını önlemek için tasarlanmıştır. Kabul edilebilir uluslararası standartlara uygun ithal kaliteli rafting kaskları vardır. Bir başlık seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, mükemmel bir şekilde uyması gerektiğidir.

Karbon Kürekler;
Kürekler, su üzerinde ipeksi pürüzsüz vuruşlar yapacak ve hafif bir canlılık hissi verecek şekilde tasarlanmıştır. Kürekler yeterince rafine edilmişse ve tam boydaysa, rafting eğlencenizi ikiye katlayabilirler.

Wetsuit;
Su ve hava çok soğuksa, wetsuit giyilmesi gerekir. Bu giysi parçası genellikle ısı yalıtımı sağlamak için neoprenden yapılmıştır. Dalış elbisesi içindeki gaz kabarcıkları da suda yüzerlik sağlar.

Drysuit;
Bu giysi, vücut suyun içindeyken pasif termal korumayı önlemek için spor meraklıları tarafından giyilir. Bu, vücudu baş ve eller hariç soğuk suya karşı korur. Kuru bir elbise, ıslak bir giysiden amacına göre farklılık gösterir.

Kurtarma Atma Çantaları;
Kurtarma atma çantaları, nehir rafting ekipmanlarının hayati bir parçasıdır. Bir kurtarma torbası içeride bir ip ile doldurulur ve tehlikede bir yüzücü oluşturur. Halatın ucu torbanın iç tarafına tutturulurken, gevşek uç kurtarıcının elinde kalır. Çanta, desteğini kullanarak sele ulaşmasına yardımcı olmak için yüzücüye atılır. Bu torbalar kompakt boyuttadır ve mümkün olan en az alanı kaplar.

Gerekli tüm ekipmanlar rafting firmaarı tarafından sağlanmaktadır.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
İlginizi Çekecek Aktiviteler
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.