Alara Çayı Nehri Antalya, Alara Irmağı ve Rafting Turları

Antalya Alara Çayı Nehri Antalya | Alara Çayı Rafting Turları

Alaraçayı Nehir Açıklaması;

Alaraçay, bir WW III + derecesine sahiptir (bir WW VI şelale hariç) ve ideal bir rafting oyun alanı olarak bilinir. Ancak, 3-5 kişilik kano, özellikle yaz sonunda en uygun olanıdır. Bir tur, 15-28 km arasında değişen uzunluklarda olabilir. Ancak, ana giriş noktası, 15-20 km ile düzenli bir tur yapılmasına neden olan "Güzelbag" köyünün batısındadır. Son hedef, Alara Kalesi ve Alarahan'dır.

Çevredeki arazi, kaba kayalar, kaya duvarları ve dokunulmamış bir tabiatla etkileyicidir. Hatta Romalılardan gelen bazı eski imparatorluk köprüleri vardır.su yayları ve doğal kum bankaları rekreasyon molaları için karşılama fırsatları sunar.

Nehir görünür kayalar ve kayalar arasında muhteşem orta vahşi su ile karakterizedir. Birkaç engeli olan nehrin orta genişliği nedeniyle çoğu zaman başından sonuna kadar bir 'güvenli nehir' olarak düşünülebilir. Bununla birlikte, bir bölümde WW VI olarak nitelendirilebilecek bir şelale bulunmaktadır. Bu tek noktaya rafting yapılması tavsiye edilmez ve tekneler şelale üzerinden alınır. İlkbaharda ve yazın başında akan devasa su miktarı, harika dalgalar ve tıpalar yaratır. buda unutulmaz bir macera yaşamanız anlamına gelir.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
İlginizi Çekecek Diğer Aktiviteler
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.