Rafting Zorluk Seviyeleri

Rafting Zorluk Dereceleri ve Seviyeleri

Rafting zorluk seviyeleri, akarsuların zorluk derecelerine göre sınıflandırılarak katılımcıların yaş sınırları ve grup büyüklüklerinin belirlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Aşağıda 1'den 6'ya kadar olan rafting zorluk dereceleri ve seviyeleri hakkında bilgiler yer almaktadır:

  1. Derece: Küçük dalgaların bulunduğu ve hızlı akan su anlamına gelir ve kolay Seviye olarak tanımlanır.
  2. Derece: Zor seviyede sınıflandırılır.
  3. Derece: Çok zor seviyede yer alır.
  4. Derece: Aşırı zor seviyede olup, deneyimli profesyonel ekipler tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir seviyedir ve can güvenliği riski daha yüksektir.
  5. Yapılması Neredeyse İmkansız: Müzakere edilemez bir zorluk seviyesidir.

Yukarıdaki sınıflar arasında deneyim gerektirmeyen sınıflar 1 ve 2. sınıflardır. Bu seviyelerde deneyim veya yüzme becerisi gerekmemektedir ve genel olarak sağlık sorunu olmayan herkes katılabilir. 3 ve 4. sınıflarda ise yüzme becerisi önemli hale gelir ve daha zorlu parkurlar içerir. rafting zorluk seviyesi

Antalya'da gerçekleştirilen rafting turlarının mekânı olan Köprülü Kanyon'da rafting zorluk seviyesi genellikle 1-2 arasında sınıflandırılır ve yüzme becerisi gerekmemektedir. Bu seviyeler genellikle yaz sezonunda geçerlidir. Kış aylarında, su seviyeleri yağmurlar nedeniyle yükseldiği için zorluk derecesi doğal olarak artmaktadır. Standart yaz aylarında, parkur genellikle 1 ile 2 arasında kolay bir zorluk derecesine sahiptir ve sağlık sorunu olmayan 5 yaş ve üstü herkes rahatlıkla rafting turlarına katılabilir.

Köprüçay Nehri, doğal su kaynaklarıyla beslenen ve yazın da kışın da aynı derecede soğuk ve berrak akan bir nehir olarak bilinir. Rafting molalarında ve yüzme duraklarında serin suların tadını çıkarabileceğiniz ek aktiviteler düzenlenmektedir. Eğer Antalya'nın sıcak yaz günlerinden bıktıysanız, Köprülü Kanyon rafting turlarına katılabilirsiniz. Rezervasyon ve detaylı bilgi için lütfen iletişim numaralarından birini arayınız ve her nerede olursanız olun kolay rezervasyon seçeneği ile hızlı bir şekilde adınızı yazdırabilirsiniz!

Rezervasyon Yap

İlginizi Çekecek Diğer Aktiviteler
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.