Rafting Zorluk Seviyeleri

Rafting Zorluk Dereceleri & Seviyeleri;

Rafting zorluk seviyesi,rafting zorluk seviyesi akarsuların engel, zorluk derecelerine sınıflandırılarak buna göre katılımcıların yaş sınırı, kişi katılım sayıları belirlenmesinde önemli bir etkendir. Aşağıda 1 den 6 ya kadar olan rafting zorluk dereceleri ve seviyeleri hakkında bilgilere yer verilmiştir;

  1. Derece küçük dalgaların olduğu ve hızlı akan su anlamına gelmektedir.
  2. Kolay seviye olarak nitelendirilir.
  3. Zor seviye olarak numaralanmıştır.
  4. Çok zor seviye sınıfına girer.
  5. Aşırı zor seviye deneyimli profesyonel ekipler tarafından yapılması geren bir seviyedir. Can güvenliği riski daha çoktur.
  6. Yapılması neredeyse imkansız müzakere edilemez

Yukarıdaki sınıflar içerisinde deneyim gerekmeyen sınıflar arasında 1 ve 2. Sınıf yer almaktadır. Bu sınıflarda deneyim ve yüzme bilme şartı aranmaz. Sağlık sorunu olmayan hemen hemen herkes yapabilir. 3 ve 4 sınıflarda ise yüzme şartı aranır ve zorlu parkurlara sahip bir seviye diyebiliriz.

Antalya rafting turu'nun yapıldığı bölge olan köprülü kanyon'da rafting zorluk seviyesi 1-2 olarak sınıflandırılır ve yüzme bilme şartı aranmamaktadır. Bu seviyeler yaz sezonu için geçerlidir. Yağmurların sıklıkla yağdığı kış Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart aylarında suyun debisi yükseldiği için zorluk dereceside doğal olarak artmaktadır. Standart sıcak yaz ayları sezonda parkur derecesi 1 ile 2 arası kolay dereceye sahip olduğundan sağlık ciddi problemi olmayan +7 yaş ve üzeri herkes gönül rahatlığı ile rafting turlarına katılabilir. Doğal su kaynaklarıyla beslenen Köprüçay nehrinin su derecesi ise yaz kış değişmez her zaman soğuk ve oldukça berrak akar. Rafting mola yerlerinde yüzme duraklarında durularak serin sularda ayrıca aktiviteler düzenlenmektedir. Siz de Antalya sıcaklarında bunalıp sıkıldıysanız Köprülü Kanyon rafting turlarımza dahil olabilirsiniz. Rezervasyon ve daha fazla detaylı bilgi için İLETİŞİM numaralarından her hangi birisini arayabilirsiniz.

İlginizi Çekecek Diğer Aktiviteler
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.