Dalış nasıl yapılır? Tüpü ve serbest dalış, Antalya dalış

Dalış nasıl yapılır? | Tüpü ve serbest dalış | Antalya dalış

Dalış Nasıl Yapılır?

Dalış yapmadan önce bazı teknik ve kuralları bilmeniz gerekmektedir. Örneğin serbest dalış yapmak istiyorsanız öncelikle uzmanından nefes tekniklerini ve su altında yönünüzü bulmak için gerekli bilgi ve donanıma sahip olmanız gerekmektedir. Serbest dalış yapmadan önce mutlaka eğitim almanız gerekmektedir. Her ne kadar serbest dalış sığ sularda yapılsa da su akıntı yönünü iyi hesaplamalı akıntıya karşı yüzme teknikleri öğrenilmelidir. Serbest dalışı 2 türde ayırabiliriz. (Paletli dalış ve paletsiz çıplak ayak dalış). Her iki dalış şekli genellikle bir ip yardımıyla ağırlıklar bağlanarak batma usulüyle yapılmaktadır. Limitsiz batış ve küp apnea gibi serbest dalış türleri bulunmaktadır.

Tüplü dalışta ise katılımcının suyun altında nefes almasını sağlayacak ekipmanlara ihtiyacı vardır. Bu ekipmanların geneline verilen isime ise scuba denilmektedir. Scuba dalışı gerçekleştirecek kişinin kesinlikle eğitim alması gerekir. Dünyada ve Türkiye’de özel kurumlar aracılığıyla bu eğitimi kolaylıkla alabilirsiniz. Antalya’da scuba dalış turuna katılacak olan misafirlerimiz kısa bir eğitimin ardından profesyonel dalış eğitmenleriyle birlikte güvenle dalış gerçekleştirebilirler. Tur sonunda sertifika töreniyle ilk dalış sertifikası da verilmektedir.

Antalya’da güvenli bir scuba dalış turu için bizi aramadan karar vermeyin. Detaylı bilgi ve dalış turu rezervasyonu için İLETİŞİM numaralarımızdan herhangi birisini arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
İlginizi Çekecek Aktiviteler
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.