Düden Şelalesi, Düden Şelalesi Tarihi ve Lara Düden Şelalesi Hakkında

Düden Şelalesi | Düden Şelalesi Tarihi | Lara Düden Şelalesi

Antalya Düden Şelalesi;

Düden Şelalesi büyüleyici doğal güzelliği sebebiyle Antalya’nın en çok ziyaret edilen turizm merkezlerinden birisidir. Her sene yerli yabancı binlerce misafirin uğrak yeri olan düden şelalesi hakkında daha önce bilinmeyen bilgilere yer verdik.

Tarihte düden şelalesi ismi İskender şelalesi olarak isimlendirilmektedir. M.Ö 334 yıllarında bir rivayete göre komutan büyük İskender Pamfilya bölgesini fethe giderken atlarını burada suladığı söylenmektedir. Kaynağını Hidroelektrik Santralinden alan şelale düden başı denilen noktada yeryüzüne çıkmaktadır. Antalya lara Düden ŞelalesiUzun yıllar boyunca İskender şelalesi olarak bilinen şelale yakın dönemde 1970 yılarında alınan bir kararla halka açık olmak şartı ile mesire alanı olarak günümüze kadar gelmiştir.

Görkemli ve doğal güzelliği sayesinde hiç şüphesiz Antalya’nın görülmesi ve gezilmesi gereken yerler arasında ilk sırada yer almaktadır. Düden şelalesi Lara çağlayan mahallesinden falezler üzerinden yaklaşık 40 metre bir yükseklikten denize dökülmektedir. Denize dökülen kısımda oluşan inanılmaz güzellikteki doğal manzarası ziyaretçilerin fotoğraf çekimleri için oldukça revaçtadır. Yeni evlenen çiftlerin genellikle bu doğa harikasını ölümsüzleştirmek için geldiği bir yerdir. Antalya’da düden şelalesini görmek ve bu muhteşem doğa harikasını yaşamak için tatil planlarınızda yoksa mutlaka yer vermeniz gereken yerler listenize koymanızı tavsiye ederiz. Düden şelalesi hakkında daha fazla bilgi ve detaylar için İLETİŞİM numaralarımızdan bizleri arayarak ulaşım ve fiyatlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp