Antalya Düden Şelalesi, Lara Düden Şelalesi

Düden Şelalesi | Düden Şelalesi Tarihi | Lara Düden Şelalesi

Düden Şelalesi;

Antalya Düden Şelalesi, doğal güzelliğiyle Antalya'nın en popüler turizm merkezlerinden biridir. Yerli ve yabancı binlerce ziyaretçi her yıl bu büyüleyici şelaleyi ziyaret etmektedir. Tarihte Düden Şelalesi, İskender Şelalesi olarak bilinmekte olup M.Ö. 334 yıllarında Büyük İskender'in Pamfilya bölgesini fethederken atlarını suladığı yere atfen adlandırılmıştır. Şelalenin kaynağı Hidroelektrik Santralinden alınmaktadır ve Düden Başından yeryüzüne çıkmaktadır.

Antalya'nın görülmesi gereken en önemli yerlerinden biri olan Düden Şelalesi, Lara Çağlayan mahallesinden falezlerden yaklaşık 40 metre yükseklikten denize dökülmektedir. Bu muhteşem manzara, ziyaretçilerin fotoğraf çekimleri için popüler bir noktadır ve genellikle yeni evli çiftlerin tercih ettiği bir mekandır. Tatil planlarınızda Antalya'yı ziyaret ediyorsanız, Düden Şelalesi'ni mutlaka listenize eklemelisiniz.

Daha fazla bilgi ve detaylar için iletişim numaralarımızdan bize ulaşarak ulaşım ve fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Antalya'nın en güzel aktivitelerinden birini deneyimlemek isterseniz, rezervasyon yaptırmak için iletişim hatlarımızı arayabilir ya da WhatsApp üzerinden bize yazabilirsiniz. Haftalık güncellenen kampanya ve combo turlarımızı inceleyerek en uygun ve harika aktivitelere katılma fırsatını kaçırmayın. Antalya merkezinden ve birçok ilçeden ulaşım sağlanmaktadır. Macera arıyorsanız, macera sizi bekliyor!

Rezerve et

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
İlginizi Çekecek Diğer Aktiviteler
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.