Çocuklar için Rafting, Nelere Dikkat edilmeli? Yaş Sınırı Nedir?

Antalya'da Çocuklar İçin Rafting Turu | Çocuklarla Rafting

ÇOCUKLAR RAFTİNG YAPABİLİRMİ YAŞ SINIRI NEDİR?

Bir çoğu çocuğunuzu rafting yapmaya güvende olup olmadığını merak ediyordur. Profesyonellerden oluşan bir ekip olarak bu soruya cevap vereceğiz. Yeni başlayanlar için, raftingle ilgili kurallar kulüpten kulübe ve daha da önemlisi nehirden nehre değiştiğine dikkat çekmek isteriz. İşte çocuklarla rafting hakkında bilmeniz gerekenler şeyler;

RAFTİNG ÇOCUKLAR İÇİNDE GÜVENLİ OLABİLİR

Evet, rafting de çocuklar için güvenlidir, ancak bazı istisnalar vardır. Tıpkı genel rafting kurallarında olduğu gibi. Çocuklarla rafting yapmanın güvenli olup olmayacağına karar verebilecek birçok faktör vardır. Aşağıdakilerin bazılarından bahsedeceğiz, ancak asıl konu, farklı kulüplerin sallardaki çocuklar hakkında farklı politikalara sahip olmalarıdır.

Genel kural, insanların rafting turlarına bebek getirmemesi gerekmektedir, çünkü şimdiye kadar en sakin nehir bile olsa, bebekler rafting için uygun değillerdir. Genel uygulama, rafting kulüplerinin, raftingin genel olarak ne kadar güvenli olabileceğini belirleyen tüm faktörlere değer verdiklerini ve rafting maceraları için çocukların yaşlarının uygunluğuna karar verdikleridir.

Bazı kulüpler, çocukların rafting yapmalarına izin verilen yaş sınırının en az: 5, 7 veya 10 yaşında olduğunu söylüyorlar . Elbette bu rakamlar mevsimden mevsime, hava koşullarından ve genel nehir özelliklerinden farklılık gösterebilir. ve Tüm bu hava ve şartlar uygunsa yukarıdaki yaşlar için güvenilir rafting yapılabilir.

çocuklarla rafting 2ÇOCUKLARINIZI MUTLAKA ÖNCEDEN TUR ŞİRKETİNE DANIŞARAK GETİRİN

çocuklarınızla gelmeden önce mutlaka rafting uzmanından bilgi almanız çok önemlidir. Antalya Adventures web sitemizde bulunan her şeyi çok önemsiyorken, rafting bilgileri ve diğer önemli şeyler konusunda rafting kulüplerinin web sitelerinde her şeyin aynıymış olduğundan emin olmanızı öneriyoruz. Yağni dikkatli bir araştırma yapmanızı öneririz.

İnsan hatası mümkündür, bu nedenle seyahatinize başlamadan önce her zaman rafting kulübünüzü aramayı unutmayın ve rafting poliçelerini ve kendi (veya bizim) web sitemizi okuduğunuz kuralları tekrar sorabilirsiniz. Rafting sezonu sırasında bir şeyler değişebilir veya rafting koşulları hakkında yeni bilgiler oluşabilir, basit bir görüşme, çocukları getirmenin güvenli olup olmadığı konusunda daha isabetli karar verebilir.

FARKLI NEHİR FARKLI KURALLAR

Tahmin edilemez ve eşsiz doğa dünyanın her yerinde kendi hava şartları vardır her nehrin su hacmini, coğrafi konumunu ve hızını ı kategorilere ayrılsak bile, her nehrin kendi özelliklerine sahip olmamız yadsınamaz bir gerçektir. Bu nedenle profesyonel rafting kulüpleri, çocuklarla rafting yapmanın güvenli olup olmadığına kendileri karar verirler.

Dağ nehirleri hemen hemen her zaman hızlıdır ancak bu gerekli değildir, yetişkinlerin gözetiminde ve rafting yapan profesyonel çocuklar için çok zor oldukları anlamına gelmez.

Doğru bir can yeleği, kask, neopren kıyafeti ve ayakkabı aldığınız gibi, çocuğunuz da bir tane almalıdır. Rafting kulübünüzün çocuklar için uygun tüm rafting ekipmanlarına sahip olup olmadığını sorun. Ayrıca, rafting turu hakkında ve yanınızda çocuk sahibi olduğunuzda, rapids geçitlerinde ve benzeri durumlarda ortaya çıkabilecek şeyleri sorduğunuzdan emin olun

Umarız bu önerilerin hepsi, çocuklarınızla bir rafting macerasına çıkıp çıkmadığınıza veya bu sefer yalnız olduğunuza karar vermenize yardımcı olmuştur. Antalya Adventures Ekibi olarak sizi ve çocuklarınızı davet ediyoruz... Size kalan sadece sezonunuzu seçin ve eğlenceyi hissedin.

Not: 18 Yaşından küçük çocuklar veya gençlerin ebebeinleri olmadan Bireysel olarak rafting turuna katılamazlar.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
İlginizi Çekecek Aktiviteler
DENEYİMLERİNİZİ PAYLAŞIN

Lütfen Blog formunu eksiksiz doldurunuz.

ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.