Doğada Nefes Alıp Kendinizi Arındırın Macera Turlara Katılmanın Önemi

Macera Turlarına Katılmanın Önemi - Rafting Doğa Sporları

Macera Turlarına Katılmanın Önemi;

  • Kirlendiğinizde fiziksel sağlığınızı geliştirirsiniz; Bilim adamları son zamanlarda temizlikle ilgili modern saplantılarımızın alerji, astım ve inflamatuar bağırsak hastalığına yol açabileceğini söylediler. Kirlenmek güçlü bir bağışıklık sistemi geliştirmek için en iyi yol olabilir. Maceralara gitmek, kirli ve sağlıklı olmak demektir.
  • Açık hava etkinlikleri, geniş sağlık sorunlarınızı önleyebilir veya tedavi edebilir; Ülke genelindeki doktorlar kalp hastalığından şişmanlığa ve dikkat eksikliği bozukluğuna kadar uzanan koşullar için önerdikleri reçete Macera seyahatinin ve doğadaki oksijenin solunması gerektiği yönünde.

doğada nefes alıp kendinizi arındırmanın yolları, rafting turuna

  • Macera yaş sınırı yoktur; Herkes doğayı bir oyun alanı yapabilir. Macera Turları seyahati bunu sadece bir ayağıdır, hayatınız boyunca yapabileceğiniz bir etkinliktir. Önemli olan önünüzdeki irili ufaklı engellerin hakkından gelebiliyor olmanızdır.
  • Bir yürüyüşe çıkın, daha büyük bir beyniniz olsun; Araştırmalar yürüyüş veya yürüyüşün beynin yetiştiğini gösteriyor. Normalde, orta yaşlarınıza girdikten sonra hipokampüsünüz küçülür ve hafıza kaybına neden olur. Ancak, bir yıl boyunca haftada üç defa, 40 dakikalık yürüyüşler yaparak geçiren bir grup orta yaşlı yetişkinler, hipokampilerini yıllarca elde tutma oranlarını artırabilecek ortalama yüzde 2 oranında artırdığı görülmüştür. Yürüyüş maceraları sizi zihinsel olarak keskin tutar...

CAnyoning tour Raftingo - Kopya - Kopya

  • Maceralara gitmek belirsizlik için hoşgörüyü artırır; Kendinizi her zaman planlandığı gibi gitmeyen durumlarda macera gezisi gibi yerleştirirseniz, yaşamdaki belirsizliklerle baş etmeyi öğrenebilirsiniz.
  • Macera seyahati, güvenle alternatif hayatları denemenizi sağlar; Bir maceraya başlamakla ilgili en iyi şey, olmasını istediğiniz her şeyi yapıyormuş gibi davranmak büyük ve kalıcı bir adım atmadan önce Orada yaşıyor olsaydın kim olurdun ? Sorusunu kendinize sormanız olur.
  • Maceralara gitmek, yansıma özelliğini geliştirir, genellikle zihinsel bir yetenektir; Maceralar bize hatırlamak için aklımızı ön plana çıkaran hoş anılarımızı verir. Bu, yolculuğumuzun kısa bir süre "marine" olduğudur, bu günlerde, yaptığımız şeylerin çoğunun hızla geçtiği ve kendisine asıl bir anlamı olmadan sonsuza dek gittiği çok meşgul olduğumuz bugünlerde özellikle değerli bir egzersiz olduğu anlamına geliyor. Ancak maceralarımızı tekrar tekrar yaşamak bize onlardan bir şeyler öğrenmenin zaman ve kabiliyetini sunar.
  • Macera seyahati hayallerini besler ve güveni oluşturur; National Geographic Traveler Dergisi editörü bir zamanlar Seyahat Döngüsü nün şu şekilde gittiğini öne sürdü: hayal, plan, git, paylaş. Ancak, oraya ne kadar çok adım atarsa atsın, muhteşem doğa lekelerine gitmek konusunda kesin olan bir şey, yakında bağımlılık kazanmasıdır. Tek bir vahşi yaşam, sadece yeterli görünmez; Ruhunuz hızla daha fazlasını ister. Ve her gittiğinizde kendinizi değişiyor bulacaksınız. Maceralar güveni oluşturur; Ve birbirini takip eden her biri ile kendinize biraz daha meydan okursunuz. Seyahat Döngüsüne beşinci adım ekleyeceğim: daha büyük hayal.
  • Macera deneyimleri, toplumsal hastalıkları iyileştirir; Bugün Türkiyede, bazılarının salgın olarak tanımladığı şeylerle yüzleşiliyor: maceracı çocukluk yeni nesilde kayboldu. ebeveynler çocuklarını aşırı planladıklarında ve faaliyetlerinin her birinde yer almayı ısrar ettiğinde bir çocuğun keşfetme arzusunu öldürürler. ve neyazıkki içlerindeki kıvılcımı sürekli, söndürürler. Her ne olursa olsun Çocuğunuzun macera ruhunu daha iyi bir ebebeyin olacaksınız diye öldürmeyin.
  • Dünyayı kurtarmak için macera gezginleri her zamankinden daha önemli olabilir; Bazı bilim insanları iklim değişikliğinin hızlanmasını tetikleyerek küresel ısınmayı tersine çevirmek imkansız hale geleceklerini belirttiler. Eğer Haklılar ise halkın içinden Seçilen gruplar sadece macera yolculuğu yapabilirler.

Mark Twain'in yazdığı gibi, "Yirmi yıl sonra, yapmadığınız şeylerden çok hayal kırıklığına uğrayacaksınız.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp

Bilgi ve deneyimlerinizi paylaşın

Lütfen Blog formunu eksiksiz doldurunuz.

ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.