İlk Defa Rafting Yapacaklar, Rafting Turu Ne Zaman Başlar? Rafting Turunda Neler Yapmalıyız?

İlk Defa Rafting Yapacaklar | Yüzme Bilmek Şartı mı?

İlk Defa Rafting Turuna Katılanlar;

Her macera sporunun bir ilki olduğu gibi rafting turunu ilk defa deneyimlemek de bazen katılımcılara ürpertici gelebilmektedir. profesyonel Raftingcilerin sularla verdiği mücadeleler rafting botlarının alabora olması, azgın sularda sarf edilen efor ve enerjiyi videolarda izlerken kim ürpermez ki!İlk Defa Rafting Yapacaklar İçin Öneriler, Rafting Turu Ne Zaman

Oysa rafting parkurları her videoda izlendiği gibi değildir. Zorluk seviyelerine göre oluşturulmuş parkur alanlarında neredeyse hemen hemen her kes gönül rahatlığı ile katılabilir. Hatta yüzme şartı bile aranmaz. Antalya Köprülü Kanyon rafting parkuru bunlara en güzel örnektir. Zorluk seviyesinin 1-2 olarak belirlenen parkurda yüzme şartı aranmamaktadır. 6 yaş ve üzeri sağlık sorunu olmayan herkes katılabilir. Önemli olan tecrübeli güvenilir ve ehlî olan kişilerce yapılmasıdır. Antalya’da rafting turuna katılacaksanız 25 yıllık deneyimli rehber ekip ve çalışma programımız sayesinde güvenli bir yolculuğa çıkarsınız.

Rafting Ne Zaman Başlar Neler Yapmalısınız?


İlk gruplarımız sabah saat 10.00'da başlar ve hemen hemen her saat arası aktivite devam etmektedir. Kendi aracıyla gelmek isteyenler bizden konum bilgisi alarak buluşma noktamıza gelmektedirler. Rehber eşliğinde kendilerine yapmaları ve yapmamaları gereken kurallar anlatılır. Ekipmanlar kendilerine tarafımızca verilerek katılımcılar hazır hale getirilirler. Artık rafting yapma zamanı gelmiştir. Rehber eşliğinde kendi araçlarımızla rafting başlangıç noktasına gelinerek 14 km'lik 3 saat macera yolculuğu başlamış olur.

İlk defa rafting turuna katılanlar için bilmeniz gereken küçük bir kaç detay;

1. Yanınıza değerli sayılabilecek altın, küpe, hal hal gibi metal aksesuarlar getirmeyiniz.
2. Sıcak havalarda güneş kreminizi yanınızda bulundurun.
3. Denize nasıl gidiyorsanız öyle gelin rahat ve sizi sıkmayacak kıyafetler tercih edin(mayo, bikini, şort v.b.)
3. Rafting öncesi rehberinize mutlaka yüzmeyi bilmediğinizi söyleyin (grupları oluştururken önemlidir)

4. Sakin olun ve günün keyfini çıkartın.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
İlginizi Çekecek Aktiviteler
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.