Antalya Şehir Turu | Düden Şelalesi, Teleferik

ANTALYA ŞEHİR TURU, ANTALYA ADVENTURES

Antalya Bilgiler;

Antalya Türkiye’nin en büyük 5. Şehri arasında yer almaktadır. Son nüfus sayımlarına göre nüfusu 2.700.000 dir. Yüz ölçümü ise 20.177 km2 dir. Oldukça geniş bir coğrafyaya sahip olan Antalya Türki yeninde turizm başkentidir. Oldukça geniş ve eski medeniyetlere kucak açmış bunlardan en önemlileri Likyalılar, Lidyalılar, Pamfilyalılar, Bergamalılar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar olmak Antalya’da yaşam sürmüşlerdir. MÖ 159 yıllarda Helenistik dönemde Bergama kıralı 2. Attalos askerlerine emir vererek gidin bana yer yüzünün cennetini bulun gelin der ve askerler Antalya’yı işaret ederek gösterirler. Antalya’ya gelen kral ise gördüğü manzara ve bölgenin statejik önemini görerek bölgeyi bir liman şehri haline getirmiştir. Şehrin adı kralın isminden gelen Atalia olarak adlandırır. Arap kaynaklarına göre Antaliye Türk kaynaklarında ise Adalya olarak isimlendirilmektedir. 20. Yüzyıldan itibaren ise son olarak bugün ki adı olan Antalya olarak kalır. Günümüzde bile halen dünyanın en güzel şehri olarak bilinir ve yerli yabancı milyonlarca misafirlere ev sahipliği yapmaktadır. Antalya’nın bitki örtüsü makidir ve yazları oldukça sıcak kışları ise yağışlı geçmektedir.

antalya tour Turaxus TravelAntalya Şehir Turu Programı;

Antalya şehir turuna dahil olmak için en geç 1 gün önce rezervasyon yapmanız gerekmektedir. Bulunduğunuz otel konuma bağlı olarak transfer alınış saati belirliyoruz. Sizleri transfer araçlarımızla aldıktan sonra önce karpuz kaldıran şelalesi, Gümüş ve hediyelik eşya dükkanları, Düden şelalesi ve saat kulesini geziyoruz. Antalya şehir Turlarımızı daha keyifli hale getirmek, Antalya şehrini denizden görmek isteyenler için tekne turu veya şehrin en yüksek tepesine teleferik ile çıkarak panoramik görüntülerle şehrin tamamını görebilirsiniz. (Bot turu ve teleferik dahil olan bir Antalya şehir turu için en geç 1 gün önce programın bulunduğu seçeneği belirtmeniz gerekmektedir). Antalya şehir turumuza öğle yemeği dahildir. Türkiye’nin hatta dünyanın en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapmış Antalya şehir turuna dahil olmak için İLETİŞİM bölümünden Rezervasyon formunu doldurarak veya hızlı iletişim hatlarımızı ARAYARAK detaylı bilgi alabilir ve rezervasyon yapabilirsiniz.

Ne Giymeli Ne Getirilmeli?

Antalya Şehir turuna dahil olacaksanız sizi sıkmayacak rahat kıyafetler tercih etmelisiniz. Turumuzda yürüyerek gezilecek yerler olduğu için rahat spor ayakkabısı tercih edebilirsiniz. Küçük bir sırt çantası hazırlayarak yanınızda fotoğraf makinesi, güneş kremi, gözlük, şapka getirebilirsiniz.

Antalya Şehir Turu Dahil Olan Hizmetler:

Gidiş- dönüş ulaşım

Öğle Yemeği

Rehberlik Hizmeti

Antalya Şehir Turu Dahil Olmayan Hizmetler:

×Yerli Yabancı İçecekler

×Özel Harcamalar

×Tüm Molalarda ve Yemeklerde Alınan İçecekler

×Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar

Antalya şehir turu her hafta güncellenen en uygun kampanyalı fiyatlarla satın almak için ARAYIN! Hızlı bilgi ve REZERVASYON yapmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.