Sıra dışı maceralar! turk ingiltere rusya

Antalya Şehir Turu | Düden Şelalesi, Teleferik

Antalya Şehir turu

Antalya Hakkında Bilgiler:

Antalya, Türkiye'nin en büyük beşinci şehri konumundadır. Son nüfus sayımlarına göre nüfusu 2.700.000 olarak belirlenmiştir. Şehrin yüz ölçümü ise 20.177 km²'dir. Antalya, Türkiye'nin turizm başkenti olarak bilinirken, tarihi boyunca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Likyalılar, Lidyalılar, Pamfilyalılar, Bergamalılar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar gibi önemli medeniyetler Antalya'da yaşamıştır. MÖ 159 yılında, Helenistik dönemde Bergama Kralı II. Attalos, askerlerine "Cennetin yerini bulun ve getirin" emrini vermiş, askerler de Antalya'yı işaret ederek göstermişlerdir. Kral, bölgenin manzarasını ve stratejik önemini görerek Antalya'yı liman şehri haline getirmiştir. Şehre, kralın isminden esinlenerek "Atalia" adı verilmiştir. Arap kaynaklarında Antaliye, Türk kaynaklarında ise Adalya olarak bilinen şehrin, 20. yüzyıldan itibaren günümüzdeki adı Antalya olarak kalmıştır. Bugün dahi dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilen Antalya, yerli ve yabancı milyonlarca misafiri ağırlamaktadır. Antalya'nın bitki örtüsü makidir ve yazları sıcak, kışları ise yağışlı geçmektedir.

Antalya Şehir Turu Programı:

Antalya şehir turuna katılmak için rezervasyonunuzu en geç 1 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir. Transfer alım saatiniz, konakladığınız otelin konumuna bağlı olarak belirlenecektir. Transfer araçları ile sizi aldıktan sonra, öncelikle Karpuzkaldıran Şelalesi, Gümüş ve hediyelik eşya dükkanları, Düden Şelalesi ve Saat Kulesi'ni ziyaret edeceksiniz. Antalya şehir turlarınızı daha keyifli hale getirmek için, denizden şehri görmek isteyenler için tekne turu veya şehrin en yüksek noktasına teleferikle çıkarak panoramik manzaraları görebilirsiniz. (Bot turu ve teleferik içeren bir Antalya şehir turu için en geç 1 gün önce tercihinizi belirtmeniz gerekmektedir). Öğle yemeği, Antalya şehir turunuzun bir parçasıdır. Antalya'nın ev sahipliği yaptığı eski medeniyetleri keşfetmek için, İLETİŞİM bölümünden rezervasyon formunu doldurarak ya da hızlı iletişim hatlarımızı ARAYARAK detaylı bilgi ve rezervasyon yapabilirsiniz.

Ne Giymeli Ne Getirmeli?

Antalya şehir turuna katılacak olanlar için rahat kıyafetler tercih edilmelidir. Tur sırasında yürüyerek gezilecek yerler olduğundan, rahat spor ayakkabılar tercih edilebilir. Yanınızda küçük bir sırt çantanızda fotoğraf makinesi, güneş kremi, güneş gözlüğü ve şapka gibi eşyaları bulundurabilirsiniz.

Antalya Şehir Turu Dahil Olan Hizmetler:

  • Gidiş-dönüş ulaşım
  • Öğle yemeği
  • Rehberlik hizmeti
  • Antalya Şehir Turu Dahil Olmayan Hizmetler:
  • Yerli ve yabancı içecekler
  • Özel harcamalar
  • Tüm molalarda ve yemeklerde alınan içecekler
  • Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar

Antalya şehir turunu en uygun fiyatlarla her hafta güncellenen kampanyalarla satın almak için bizi ARAYIN! Hızlı bilgi ve rezervasyon için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Rezervasyon Yap

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
İlginizi Çekecek Diğer Aktiviteler
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.