Antalya Akdeniz Bölgesi, Fiziki Yapısı, Dağları, Gölleri, Akarsuları

antalya coğrafyası kanyonları raftingo adventure

Türkiye'nin en güzel illeri arasında yer alan Antalya fiziki yapısıyla, doğası ve iklimiyle dünyada başka bir örneğine rastlanmamaktadır. Tarih boyunca yüz yıllardır iklimi ve havası nedeniyle büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmış konumu sebebiyle her zaman ülkelerin gözdesi olmuştur. Antalya coğrafyası hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı tüm sorulara yanıt bulacağınız sayfamızda iyi vakit geçirmenizi dileriz.

Türkiye'nin En Büyük Adası, Türkiye'nin En Eski Adası Nerededir?

Türkiye'nin En Büyük Adası Nerededir? | En Büyük Ada

Türkiye'nin En Büyük Adası, Türkiye'nin En Eski Adası imroz adasTürkiye’nin En Büyük Adası;

Türkiye’nin en büyük adası, Çanakkale ilinde bulunan eski tarihi adıyla İmbros (İmroz) günümüzdeki ismiyle Gökçe adadır.

 • 290 metre karelik bir büyüklüğe sahiptir. Bu özelliği Türkiye’nin en büyük adası ünvanlını kendisine vermiştir.
 • Gökçe ada Çanakkale boğazının girişinde yer almaktadır. Kendine has dokusu ve doğal tabi yatı sayesinde yerli ve yabancı birçok misafirin ziyaretçi akınına uğramaktadır.
 • 673 m rakımı, posta kodu ise 17760 tır.
 • Su kaynakları bol ve zengindir.
 • Yaz aylarında adaya ulaşım sadece deniz yolu ile, feribot ve 1 deniz otobüsü ile yapılmaktadır.
 • Kaleköy Limanı deniz kenarındaki tek düzenli yerleşim alanıdır.

Türkiye'nin En Büyük Gölü Nerededir? Van Gölü Hakkında

Türkiye'nin En Büyük Gölü Nerede? | Van Gölü Genişliği

Türkiye'nin En Büyük Gölü Nerededir Van GölüTürkiye’nin En Büyük Gölü;

Türkiye’nin en büyük gölü, içerisinde yer alan İlin adını aldığı Van gölüdür. Van gölü büyüklüğü nedeniyle kimilerince Van denizi olarak adlandırılmaktadır. Genişliği tam 3713 km karedir. Türkiye’nin doğal oluşumlu gölü olarak en büyük olma özelliğine sahiptir. Oluşumu, büyük kraterlerde biriken suyla oluşan göl ayrı zamanda bir volkanik göl olma özelliğine de sahiptir.

Türkiye'nin En Büyük Barajı ve Türkiye'nin En Yüksek Barajı

Türkiye'nin En Büyük Barajı | Türkiye'nin En Yüksek Barajı

Türkiye'nin En Büyük Barajı ve Türkiye'nin En Yüksek BarajıTürkiye’nin En Büyük Barajı;

Türkiye’nin en büyük barajı, Atatürk barajıdır. Ülkemizin güneydoğu Anadolu projesi olarak hayata geçirilen baraj ayrı zamanda en büyük yapay baraj gölü olma özelliğine sahiptir. Atatürk barajı Fırat nehri üzerine kurulmuş Urfa ve Adıyaman illerine tarım alanlarını sulama amaçlı kurulmuştur. Yüz ölçümünün büyüklüğü nedeniyle Türkiye’nin en büyük barajıdır.

Türkiye’nin en yüksek barajı hangisidir? Türkiye’nin en yüksek barajı Artvin ili Çoruh nehri üzerine kurulan ve yapımı hala devam etmekte olan gövde yüksekliği 275 metre ile Yusufeli Barajıdır. Yusufeli barajı Türkiye’nin en yüksek barajı olma özelliğine sahip olurken dünyanın ise 3. En yüksek barajı olarak tarihe geçecektir. 2021 yılında yapımının tamamlanması plan maktadır. Tam kapasite çalıştığında Yaklaşık 1 milyon kişinin enerji ihtiyacının karşılanması beklenmektedir.

Türkiye'nin En Yüksek Bölgesi ve En Yüksek Dağlık Bölgesi

Türkiye'nin En Yüksek Bölgesi | Türkiye En Yüksek Dağlık Bölgesi

Türkiye'nin En Yüksek Bölgesi ve En Yüksek Dağlık BölgesiTürkiye’nin En Yüksek Bölgesi;

Türkiye’nin en yüksek bölgesi hangisidir? Türkiye’nin en yüksek bölgesi Doğu Anadolu bölgesidir. Doğu Anadolu bölgesinde 15 il bulunmaktadır. Genel Rakım yüksekliği olarak Erzurum ilimiz 1900 metre ile listenin en başında yer almaktadır. Doğu Anadolu bölgesi bu yüksek konumu nedeni ile Türkiye’nin en uzun kış dönemine sahiptir. Kışları soğuk ve bol kar yağışlı geçmektedir.

Antalya'da En Yüksek Dağ, Antalya'nın En Yüksek Zirvesi

Antalya'nın En Yüksek Dağı | Antalya'nın En Yüksek Zirvesi

Antalya'da En Yüksek Dağ, Antalya'nın En Yüksek ZirvesiAntalya’nın En Yüksek Dağı;

Antalya’nın en yüksek dağı hangisidir? Antalya’nın en yüksek dağı Kızlar Sivrisidir. Yüksekliği 3069 metredir. Antalya körfezinin batısında yer almaktadır. Kızlar sivrisi kadar olmasa da en yüksek dağlar olarak Tahtalı dağı, Teke doruğu ve bakır dağ olarak sıralayabiliriz. Torosların bu görkemli dağları ve zirveleri doğa turizmi açısından ‘da son dönemlerde ilgi çekmeye başlamıştır.

Dünyanın En Yüksek Dağı, Dünyanın En Yüksek Zirvesi

Dünyanın En Yüksek Dağı | Dünyanın En Yüksek Zirvesi

Dünyanın En Yüksek Dağı, Dünyanın En Yüksek Zirvesi, Everest dağDünyanın En Yükseği;

Dünyanın en yüksek dağı hangisidir? Dünyanın en yüksek dağı EVEREST dağıdır. Yüksekliği tam 8848 metredir. Everest dağı Nepal ülkesin il sınırları içerisinde yer almaktadır. Hemayarlarda 28 derece kuzey enlem ve 87 derece boylamda yer alır. Bölge halkı gökyüzünün alnı olarak tabir etmektedirler. Ayrıca Everest dağı Çin ile Nepal ülkesi sınırlarını belirlemektedir. Everest dağına ilk zirveye ulaşıp tırmanan 29 Mayıs 1953 yıllarında Sir EDMUND HİLLARY olmuştur.

Türkiye'nin En Yüksek Dağı, Türkiye'nin En Yüksek Zirvesi Hakkında

Türkiye'nin En Yüksek Dağı | Türkiye'nin En Yüksek Zirvesi

Türkiye'nin En Yüksek Dağı, Türkiye'nin En Yüksek Zirvesi resimlTürkiye’nin En Yüksek Dağı;

Türkiye’nin en yüksek dağı hangisidir? Türkiye’nin En yüksek dağı Ağrı dağıdır. Yüksekliği tam 5137 metredir. Ağrı dağının özelliği hangi mevsimde olursa olsun üzerindeki kar erimemektedir. Ağrı dağının diğer bir özelliği volkanik oluşudur. Ağrı dağı ülkemizin doğusunda adını aldığı Ağrı ili il sınırları içerisinde yer almaktadır. Yerli ve yabancı dağcıların severek tırmandığı parkurlara sahiptir. Ağrı dağı şarkılara ve birçok yazara da ilham kaynağı olduğu bilinmektedir.

Antalya Su Kaynakları, Doğal Yer Altı Su Kaynakları

Antalya Su Kaynakları | Doğal Yer Altı Su Kaynakları | Antalya

Antalya Su Kaynakları, Doğal Yer Altı Su Kaynakları resimleriAntalya'da Bulunan Su Kaynakları;

Antalya yer altı su kaynağı bakımından diğer illere kıyasla oldukça zengindir. Yazları sıcak bir iklime sahip olan bölge kış aylarında yoğun yağış alması sebebiyle yer altı su kaynaklarının önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Sera tarımcılığı ve normal tarım için yeterli olduğu söylenebilir. Peki Antalya'da bulunan yer altı su kaynakları hangileridir?

Antalya'da bilinen yer altı su kaynaklarının isimleri ve özellikleri;

 1. Kırk gözü Su Kaynağı: Toros dağlarından çıkışı olan kaynak tarımcılar için oldukça önemli bir su kaynağı olarak bilinir.
 2. Gür kavak Su kaynağı: Antalya merkezi besleyen en eski su kaynağı olarak da bilinir. Çıkış merkezi Düzler Çamı milli park alanı sınırları içerisidir.
 3. Mara Su Kaynağı: Antalya’nın Konyaaltı falezler bölgesinde olan su kaynağı günümüzde de birçok haneye verilerek ihtiyacı karşılamaktadır.
 4. Dur alililer Su Kaynağı: Dur aliler köyü yakınlarında çıkan kaynak tarım arazilerinin ihtiyacını karşılamaktadır.
 5. İskele Su Kaynağı: Antalya’nın meşhur yat limanı olarak bilinen bölgede çıkmaktadır. Cami yanında olan su kaynağı günümüzde aktif kullanılmaktadır.
 6. Hurma Pınarları: Antalya’nın Kemer yolu üzerinde bulunan hurma pınarının suyu oldukça kalitelidir. Ancak inşaat ve yapıların çoğalmasıyla su kaynağı neredeyse yok olma durumuna gelmiştir.
 7. Arap suyu Su Kaynağı: Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde bulunan Arap suyu deniz kenarına en yakın su kaynağı olan bölgesidir.
 8. Boğa Çayı Su Kaynağı: Boğa çayı bölgesinde bulunan su kaynağı içme suyu olarak kullanılmaktadır.
 9. Düden Şelalesi Su Kaynağı: Ünlü düden şelalelerinin olduğu bölgenin altında bulunan su kaynağı günümüzde de kullanılmaktadır.
 10. Meydan Su Kaynağı: Antalya’nın meydan mahallesinde bulunan su kaynağı, yapıların arasında kalmış olsa da günümüzde hala bölgenin içme suyunu karşılamaktadır.

Antalya İklimi ve Bitki Örtüsü Hakkında

Antalya İklimi | Antalya Bitki Örtüsü | Akdeniz Bitki Örtüsü

Antalya İklimi ve Bitki Örtüsü resimleri.İklim Ve Bitki Örtüsü;

Antalya bölgesi Akdeniz iklimi kuşağında yer almaktadır. Yazları sıcak kurak ve nemli kışları genelde yağışlı geçmektedir. Yaz aylarında sıcaklık 28 ile 40 derece olarak ölçülebilir. Kış aylarında sıcaklık derecesi 10 ile 20 derece olarak ortalama ölçülmüştür. Çok nadiren eksi derecelere düştüğü görülmüş don olayları ve kar yağışları rakımı yüksek yerlerde görülebilmektedir. Akdeniz ikliminde yer alan Antalya sıcak deniz iklimi olarak ta adlandırılır. Antalya’nın bitki örtüsü Makidir. Bölgenin yüzde 60’ı kızılçam ormanları ile kaplıdır. Nem oranının yüksek ve kış ayları yağışlı olmasından dolayı yeşil bir görüntüsü vardır. Yıllık ortalama düşen yağış miktarı 950/m2 ‘dir. Antalya bölgesinde iklime uygun olduğu için ağırlık olarak zeytin ağacı yetişmektedir.

Yayla Turizmi, Antalya Yaylaları, Rakımları Yol Durumları Hakkında

Yayla Turizmi | Antalya Yaylaları, Rakım ve Yol Durumları

Son zamanların yeni turizme açılan kapısı olan yayla turizmi oldukça ilgi görmektedir. Bazı yaylalarımızda festivallerin şenliklerin eğlencelerin düzenlendiği bilinmektedir. İşte size Antalya ilinde bulunan tüm yaylaların, yolları ve özellikleri;

ANTALYA MERKEZ YAYLASI:

Feslikan Yaylası: rakımı 1200 m ve Antalya merkeze uzaklığı 30 km’dir. Yolları iyi yaz ve kış ulaşım vardır

SERİK YAYLALARI:

 • Ovacık Yaylası: rakımı 1200 m ve Serik ilçesine 55 km’dir. Arazi aracıyla yaz kış ulaşım vardır.
 • Pınarcık Yaylası: Rakımı 1400 m olup ilçeye 40 km mesafededir. Arazi aracıyla yaz kış ulaşım vardır.

Yayla Turizmi, Antalya Yaylaları, Rakımları Yol Durumları resimlMANAVGAT YAYLALARI

 • Sülek Yaylası: Rakımı 1600 m. Merkeze uzaklığı 140 km’dir. Arazi aracıyla yaz kış ulaşım vardır.
 • Çatayağı Yaylası: Rakımı 1600 m. Merkeze uzaklığı 125 km’dir. Arazi aracıyla yaz kış ulaşım vardır.
 • Mezgit Yaylası: Rakımı 1850 m. Merkeze uzaklığı 115 km’dir. Arazi aracıyla yaz kış ulaşım vardır.
 • Ketenli yaylası: Rakımı 1600 m. Merkeze uzaklığı 155 km’dir. Arazi aracıyla yaz kış ulaşım vardır.
 • Toka yaylası: Rakımı 1900 m. Merkeze uzaklığı 100 km’dir. Arazi aracıyla yaz kış ulaşım vardır.
 • Akdağ Yaylası: Rakımı 1600 m. Merkeze uzaklığı 160 km’dir. Arazi aracıyla yaz kış ulaşım vardır.
 • Yenice Paza Yaylası: Rakımı 1500 m. Merkeze uzaklığı 160 km’dir. Arazi aracıyla yaz kış ulaşım vardır.
 • İbek Yaylası: Rakımı 1600 m. Merkeze uzaklığı 150 km’dir. Arazi aracıyla yaz kış ulaşım vardır.
 • Dumanlı Yaylası: Rakımı 2300 m. Merkeze uzaklığı 120 km’dir. Arazi aracıyla yaz kış ulaşım vardır.
 • Ağaç Tepesi Yaylası: Rakımı 1650 m. Merkeze uzaklığı 110 km’dir. Arazi aracıyla yaz kış ulaşım vardır.
 • Merdivenli Yaylası: Rakımı 1700 m. Merkeze uzaklığı 120 km’dir. Arazi aracıyla yaz kış ulaşım vardır.
 • Gök Tepe Yaylası: Rakımı 1950 m. Merkeze uzaklığı 140 km’dir. Arazi aracıyla yaz kış ulaşım vardır.

KORKUTELİ YAYLALARI:

 • Duraliler Yaylası: Rakımı 1500 m. Merkeze uzaklığı 600 km’dir. Asfalt yaz kış ulaşım vardır.
 • Küçük Köy Yaylası: Rakımı 1800 m. Merkeze uzaklığı 70 km’dir. Asfalt ulaşım vardır.
 • Söbüce Yaylası: Rakımı 2000 m. Merkeze uzaklığı 80 km’dir. Arazi aracıyla yaz kış ulaşım vardır.
 • Varsak Yaylası: Rakımı 1500 m. Merkeze uzaklığı 80 km’dir. Arazi aracıyla yaz kış ulaşım vardır.
 • Kartal Yaylası: Rakımı 1800 m. Merkeze uzaklığı 90 km’dir. Arazi aracıyla yaz kış ulaşım vardır.

Antalya Gölleri, Antalya'da Bulunan Göller Ve Özellikleri Hakkında

Antalya Gölleri | Antalya'da Bulunan Göller Ve Özellikleri

Antalya'da Bulunan Göller

Kırkgöz Gölü Antalya, Kırkgöz Gölü resimleriKırkgöz Gölü (Pınarbaşı);

Kırkgöz Gölü Antalya'nın kuzey kısmında yer almaktadır. Şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 35 km'dir. Piknik alanlarının olduğu bölge barajı çevreleyen kısımlarında çok çeşitli çiçeklere ev sahipliği yapar. Göl suyu kış dönemlerinde artarken ırmak şeklini alarak düden çayına kadar ilerlemektedir. Kanallar vasıtasıyla sera sulamacılığının olduğu varsak ilçesinden ilçesinden geçerek tarım için önemlidir. yaz aylarında sıcaklığında etkisiyle oldukça azalır. Lara bölgesinde falezlerden aşağı dökülerek gölün suyu son bulur.

Avlan Gölü (Elmalı);

Avlan Gölü 1972 yıllarında Bölgede tarım arazisi elde etmek için kurutma çalışmaları yapılarak tamamen kurutulmuştur. Gölün kurutulmasından sonra ekolojik dengesi bozularak yazları kurak kışları çetin geçmeye başladıktan sonra, 2001 yıllarında bölge köyleride toplanarak alanın tekrar göl haline getirilerek su birikmesi sağlanmış ve ekolojik düzen eski haline gelmiştir.

Antalya'da Bölgesinde Bulunan Barajlar ve Özellikleri

Antalya'da Bölgesinde Bulunan Barajlar ve Özellikleri

Antalya sıcak iklim kuşağında bulunduğundan yaz aylarında göl olarak bilinen alanlar kurur. Kış aylarında yağışların başlamasıyla'da doluluk oranları artar. Antalya'nın kuzey ve daha batı olan kıyıları milek (bataklıktır) dır. Geçici su örtüsü olarak bilinen Elmalı ilçesinde bulunan Manay köyü ve çevresindeki çukur alanlardır.

Antalya Barajları

Oymapınar Barajı;

Oymapınar barajı Antalyanın serik ilçesinin 7 km kuzey kısmında yer almaktadır.

Antalya Oymapınar Barajı resimleri

Manavgat çayı üzerinde kurulu olan baraj 1984!te yapımı bitmiş ve elektirk üretimine geçmiştir. 540 MV bir üretim kapasitesine sahip olan baraj elektirl üretimi bakımından bir çok baraja göre yüksektir. Uzunluğu 360 metre yüksekliği 180 metredir. Su depolama hacmi 310 milyon metre küp olup genel su alanı ise 4,7 km karedir. 2 Tünelli bir baraj olan oymapınar barajı tünel uzunluğu 350 ile 316 m dir. Barajın Yıllık üretim kapasitesi 1,65 milyar KV / saatir.

Alakır Barajı;

Alakır çayı üzerinde bulunan baraj, 1973 Tarihlerinde açılmıştır. Toprak dolgu ile yapılmış olup yüksekliği 50 m gölün depolama kapasitesi yaklaşım 80 milyon metre küptür. Alakır Barajı ayrı zamanda bir baraj gölüdür.

Korkuteli Barajı;

Korkuteli çayı üzerine kuru olan baraj dolgu biçimde yapılmıştır. yüksekliği 70 metre alanı ise 670 hektardır. 1976 yıllarında açılmış olup depolama kapasitesi yaklaşık 5 milyon metre küptür. Korkuteli barajı tarımsal alan olarak 7000 hektarlık bir alan genişliğini sulamaktadır. Tarım için önemli barajlardan bir tanesidir. Korkuteli barajı ayrı zamanda bir baraj gölüdür.

Antalya Akdeniz Dağları, Yükseklikleri ve Rakımları Hakkında

Antalya Fiziki Yapısı | Antalya Dağları ve Yükseklik Rakımları

Antalya bölgesi güneyi ve kuzeyi denize dik uzanan dağlarla çevrilidir. Akdeniz bölgesinin neredeyse yüzde 75'ini bu dağlar oluşturur. Bu büyük ve km lerce uzantıya sahip olan dağlara Toroslar denilmektedir. Dağların dik uzantıları sebebiyle denizde ve körfezlerde girinti çıkıntılar oldukça çoktur.

Antalya Akdeniz Dağları, Yükseklikleri ve RakımlarıAntalya Akdeniz'de bulunan dağların rakımları ve yükseklikleri;

 • Ak Dağ Rakım 3069 m
 • Şeytan Dağı Rakım 2403 m
 • Geyik Dağı Rakım 2890 m
 • Kızılca Dağı Rakım 2591 m
 • Alaca Dağ Rakım 2336 m
 • Kuhu Dağı Rakım 2409 m
 • Bey Dağı Rakım 3069 m
 • Yıldız Dağı Rakım 2619 m

Türkiye'de Denize Dökülen Nehirler, Akarsular, Irmaklar ve Çaylar

Türkiye'de Denize Dökülen Nehirler, Akarsular, Irmaklar, Çaylar

Türkiye'de Akarsular

Marmara Denizine Akan Nehirler;

 • Yalak Deresi
 • Kocasu Deresi (Uluabat Gölü'nden sonra Koca Deresi)
 • Karaerik Deresi
 • Aliova Çayı
 • Emet Suyu
 • Simav Çayı
 • Kara Deresi
 • Kadıköy Deresi
 • Kocaafşur Çayı
 • Madra Deresi
 • Hanife Deresi
 • Gölcük Deresi
 • Dombay Deresi
 • Killer Deresi
 • Değirmencik Deresi
 • Keçi Deresi

Raftingo akarsularEge Denizine Dökülen Nehirler;

 • Bakırçay
 • gediz
 • Büyük menderes
 • Küçük Menderes

Akdenize Dökülen Nehirler;

 • Göksu
 • Zamantı
 • Seyhan
 • Manavgat
 • Dalaman
 • Ceyhan
 • Asi
 • Aksu
 • Acısu

Karadenize Dökülen Nehirler;

 • Melen
 • Fırtına
 • Terme
 • Gelevera
 • Terme
 • Yağlı dere
 • Bartın
 • Fiyos
 • gökırmak
 • Devrez
 • Delice
 • Kızılırmak
 • Çekerek
 • Kelkit
 • Yeşil ırmak
 • Porsuk
 • Ankara
 • Sakarya
 • Multidere
 • Papuç deresi
 • Riva deresi
 • Devrani deresi
 • Akçay
 • Curi
 • Tabakhane
 • Lahna
 • Cevizderesi
 • Bolaman
 • Melet
 • Çoruh
 • Harşit

Antalya'da Bulunan En Ünlü Şelaleler

Antalya'nın Bilinen En Ünlü Şelaleleri | Gezi Rehberi

antalya raftingo düden şelalesiDüden Şelalesi:

Düden denilince iki şelale olarak bilinir birincisi aşk filimlerine konu olmuş mağra içerisindeyken üzerinizden tonlarca metre küp suyun akıp gittiğini gördüğünüz doğasıyla cennet bahçesini andıran görünümyle insanların saatlerce huzurla dökülüşünü izlediği yerdir. İkinci şelale yine aynı suyun uzantısı olan fakat bu kez yaklaşık 10 km sonra Antalyanın Lara bölgesinden geçip yükseklerden denize döküldüğü ırmağın son noktasıdır.

Manavgat Şelalesi:

Turizm bölge ve otellerine yakınlığından dolayı günlük ziyaretçi sayısı oldukça fazladır. Adından'da anlaşılacağı üzere Antalya'nın Manavgat ilçesinde bulunur. Her mevsim coşkun akan şelalesi ve mesire alanlarının yakın oluşu sezonda yerli yabancı misafirlerin yer bulmakta zorluk çektiği kalabalık bir yerdir.

Kurşunlu Şelalesi :

Kurşunlu Şelalesi Antalya havalimanına çok yakındır. Aksu ilçesinden sonra yaklaşık 9 km sonra Bol narenciye bahçeleri arasından seyahatle rahatça ulaşabilirsiniz.

Antalya'nın Akarsuları Irmakları ve Çayları

Antalya'nın En Ünlü Akarsuları - Irmakları ve Çayları | Antalya

antalyanın en ünlü akarsuları raftingoAntalya'da ki akarsuların kimisi iç göllere, kimiside akdeniz'e dökülür. Bir kısmı küçük akarsulardır. Besleyici kaynaklardan yoksun oldukları için yaz aylarında kururlar. Antalya'da bulunan en ünlü akarsuların isimleri nedir?

Antalya'nın en ünlü en büyük akarsuları;

 • Aksu
 • Köprü suyu
 • Karpuz çayı
 • Manavgat ırmağı
 • Düden çayı

Bunlardan düden çayı Acıbadem yaylasından çıkar. Antalya ovasına hızla aktıktan sonra, ovaya varınca akışı yavaşlar. Bir kaç noktada toprak altına girerek, büs bütün kaybolur. yer altında biraz aktıktan sonra, yine toprak üstüne çıkar. Şehrin yakınlarında yedi kola ayrılarak çağlayanlar halinde akdenize dökülür. Bu çağlayanlardan en yükseği 60 metredir. Bütün ilde büyüklü küçüklü 36 çağlayan tespit edilmiştir.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
İlginizi Çekecek Aktiviteler
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.