Rafting Zorluk Dereceleri , Antalya Rafting Parkur Zorluk Seviyeleri Hakkında

Rafting Zorluk Dereceleri | Antalya Rafting Zorluk Seviyesi

Rafting Zorluk Dereceleri , Antalya Rafting Parkur Zorluk SeviyRafting Zorluk Sınıfı Seviyeleri;

Rafting zorluk derecesi, raft adı verilen botlarla 6-8-10-12 şer kişilik ekiplerle konusunda uzman en az 1 rehber eşliğinde azgın sularda doğal veya suni oluşturulmuş şelaleleri, Rapitleri geçerek parkuru güvenli bir şekilde tamamlamaya kısaca Rafting denir. Rafting sporu zorluk derecesine göre 6 sınıfa ayrılmaktadır.

Bunun nedeni her ırmağın kendine has özelliği olan hızı, debisi, taşların konumu, şelaleleri, rapitleri gibi değişik etken ve zorluklardan dolayı. Şimdi sizlere 6 aşamadan oluşan derecelere kısaca değineceğiz.

Rafting Zorluk Dereceleri ve Seviyeleri;

Derece 1: En basit Rafting parkuruna sahip olan ırmaklar. Irmak akış hızı yavaş zorluk derecesi en düşük olan derecedir.

Derece 2: Kolay geçişleri olan küçük rapitler den oluşan tehlikesi oldukça az kayalı bölgelere sahip olan derecedir. Antalya köprülü kanyon köprüçay zorluk 2 seviyesinde yer almaktadır.

Derece 3: Su debisinin biraz daha yüksek olan orta derecelerden birisidir. Adrenalin seviyesi yüksek olmayan normal bir ırmak şeklidir.

Derece4 : Köprülü Kanyon buna en güzel örnektir su debisinin yer yer 2-3 metreyi bulan su akış hızı gayet iyi ve rapitlerin zorlu olduğu bir derecedir.

Derece 5: Usta olamayan Raftingciler için önerilmeyecek kadar su hızının yüksek tehlikeli kayalardan oluşan uzman kişiler tarafından yapılabilecek bir Rafting derecesidir.

Derece 6: En yüksek seviye çeşidi olmakla beraber konusunda en uzman Raftingcilerin dahi zorlandığı bir parkurdur. Su inanılmaz sürprizlerle karşımıza çıkar. Rafting'de en üst seviyedir.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp

Antalya Rafting Turların'da eğlencenin farkı RAFTİNGO ile mümkün

İlginizi Çekecek Aktiviteler
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.