Rafting Zorluk Dereceleri , Antalya Rafting Parkur Zorluk Seviyeleri Hakkında

Rafting Zorluk Dereceleri , Antalya Rafting Parkur Zorluk SeviyRafting Zorluk Sınıfı Seviyeleri;

Rafting zorluk derecesi, raft adı verilen botlarla 6-8-10-12 şer kişilik ekiplerle konusunda uzman en az 1 rehber eşliğinde azgın sularda doğal veya suni oluşturulmuş şelaleleri, Rapitleri geçerek parkuru güvenli bir şekilde tamamlamaya kısaca Rafting denir. Rafting sporu zorluk derecesine göre 6 sınıfa ayrılmaktadır.

Bunun nedeni her ırmağın kendine has özelliği olan hızı, debisi, taşların konumu, şelaleleri, rapitleri gibi değişik etken ve zorluklardan dolayı. Şimdi sizlere 6 aşamadan oluşan derecelere kısaca değineceğiz.

Rafting Zorluk Dereceleri ve Seviyeleri;

Derece 1: En basit Rafting parkuruna sahip olan ırmaklar. Irmak akış hızı yavaş zorluk derecesi en düşük olan derecedir.

Derece 2: Kolay geçişleri olan küçük rapitler den oluşan tehlikesi oldukça az kayalı bölgelere sahip olan derecedir. Antalya köprülü kanyon köprüçay zorluk 2 seviyesinde yer almaktadır.

Derece 3: Su debisinin biraz daha yüksek olan orta derecelerden birisidir. Adrenalin seviyesi yüksek olmayan normal bir ırmak şeklidir.

Derece4 : Köprülü Kanyon buna en güzel örnektir su debisinin yer yer 2-3 metreyi bulan su akış hızı gayet iyi ve rapitlerin zorlu olduğu bir derecedir.

Derece 5: Usta olamayan Raftingciler için önerilmeyecek kadar su hızının yüksek tehlikeli kayalardan oluşan uzman kişiler tarafından yapılabilecek bir Rafting derecesidir.

Derece 6: En yüksek seviye çeşidi olmakla beraber konusunda en uzman Raftingcilerin dahi zorlandığı bir parkurdur. Su inanılmaz sürprizlerle karşımıza çıkar. Rafting'de en üst seviyedir.

Antalya Rafting Turların'da eğlencenin farkı RAFTİNGO ile mümkün

Online Ve Hızlı Bigi Almak İçin

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.