Rafting Wikipedia (Vikipedi), Rafting Nedir? Rafting Sporu

Rafting Wikipadia (Vikipedi);

Rafting Nedir? Rafting Akarsuların debi yüksekliklerine göre 1 den 6 ya kadar parkur zorluk sınıfları olan, 6 ile 8 kişilik şişme botlarla gruplar halinde botu devirmeden kürekler yardımıyla akarsularda doğal oluşan engelleri aşarak suyla yapılan mücadeleye rafting denir.

Rafting Nasıl Yapılır? Rafting yapılabilmesi için öncelikle gerekli ekipmanlara sahip olmanız gerekmektedir. Bu ekipmanlar kask, kürek, can yeleği, kurtarma ipi, rafting patiği ve rafting botu ana malzemeler arasında yer alır. Rafting yapılabilmesi için gruplar halinde senkronize şekilde kürek çekmek gerekir. Düzensiz şekilde çekilecek olan kürekler botun farklı yönlere gitmesini ve kontrolünüz dışında hareket etmesini sağlar. Bu nedenle rafting yaparken tek ses olmalıdır. Rehberin vereceği komutlara herkesin uyması şarttır. Rehber ne derse harfiyen uyulmalıdır.

Antalya rafting turları nerede yapılır ve düzenlenir? Antalya rafting turları Manavgat ilçesine bağlı Beşkonak köprülü kanyon tarihi milli park alanı içerisinde Köprüçay akarsuyu üzerinde düzenlenmektedir. Antalya mekeze uzaklık mesafesi yaklaşık 90 km’dir.

Antalya Köprülü Kanyon’da sizde rafting turuna katılmak istiyorsanız bizleri ARAYARAK detaylı bilgi alabilir kolayca REZERVASYON yapabilirsiniz.

Rafting Wikipedia (Vikipedi) - Rafting Nedir Rafting Sporunu Tan

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.