Antalya Adrasan Sulu Ada Tekne ve Gezi Turları

Sulu ada Turu | Antalya Adrasan Suluda | Tekne Gezi Turları

Adrasan Sulu Ada Nerede?

Adrasan Sulu ada Antalya’nın batısında Kumluca ilçesi il sınırları arasında yer almaktadır. Adrasan sahili ile Gelidonya feneri, Taşlık burnu mevki sine yaklaşık 2 km açıkta bulunmaktadır. Adrasan sulu ada ismini adanın içinde bulunan tatlı su kaynağından almaktadır. Etrafı tuzlu Akdeniz sularıyla çevriliyken tatlı su kaynağının olması bölgeyi ziyaret eden misafirleri oldukça etkilemektedir. Sulu adanın tarihteki ismi KRAMBUSA’dır. Eski zamanlardan beri deniz seferleri yapan ticaret gemileri ve Balıkçılar özellikle burada demirleyerek su ihtiyaçlarını giderdiği söylenmektedir. Çok eskiden süre gelen bir rivayete göre Sulu adada bulunan su kaynağının şifalı ve birçok hastalığa iyi geldiği söylentileri oldukça fazladır.

Sulu Ada Hakkında;

Sulu adada 2 Adet kumsalı bulunmakla birlikte Adeta Maldivleri aratmayan beyaz kumu ve doğal su kaynakları sayesinde bölgenin en gözde harikaları arasında yerini almaktadır. Üzerinde yerleşim olmayan adaya ulaşım yalnızca deniz yoluyla tekneler ile sağlanır. Akdeniz’in doğal ekosisteminde bulunan tüm canlıları bünyesinde barındırmaktadır. Su altı mağaraları sayesinde orfoz balıkları ve Ak deniz foklarının adeta yuvası haline gelmiştir. Deniz suyu o kadar berraklığa sahiptir ki çıplak gözle bile neredeyse tüm su atında bulunan canlıları rahatlıkla görebilirsiniz.

Antalya Adrasan Sulu Ada Tur Programı;

Antalya’nın belirli transfer buluşma noktalarına bağlı olarak sabah 06:30 ile 07:30 arası alınan misafirlerimiz Adrasan limanına hareket eden ulaşım araçları ile kendilerini bekleyen teknelere ulaştırılırlar. Adrasan limanından tekne hareket saati sabah 10:00 dur. Sulu ada bölgesine giderken yolculuk sırasında, Adrasan deniz feneri, Hacivat karagöz kayalıkları görünmektedir. Sulu adaya gelindiğinde harika beyaz kumsallarında yüzmek isteyenler için mola verilmektedir. Tekneyle sulu ada gezisi esnasında öğle yemeği mevcuttur. Tekne turu yaklaşık olarak 6 saate yakın sürmektedir. 15:30 da son bulan Adrasan Sulu Ada tekne turu misafirlerin geldikleri araçlara tekrar binmesiyle alındıkları yerlere geri bırakılırlar. Trafiğin durumuna ve alındıkları transfer noktalarına bağlı olarak tüm tur yaklaşık olarak saat 18:30 gibi son bulur. Adrasan sulu ada turu tam günlük bir gezi aktivitedir.

Sulu Ada Tekne Turuna Dahil Olan Hizmetler;

  • Gidiş- dönüş ulaşım
  • Öğle yemeği

Sulu Ada Tekne Turuna Dahil Olmayan Hizmetler;

  • Alkollü veya soft İçecekler
  • Fotoraf, Video
  • Kişisel özel harcamalar

Sulu Ada Turunda ne Getirmeli Nasıl Giyinilmeli?

Adrasan sulu ada turuna katılırken rahat sizi sıkmayan kıyafetler giymenizi tavsiye ederiz. Yanınıza küçük bir çanta hazırlayarak içerisine mayo, bikini, haşama, şort, tişört, Havlu, Yüzme gözlüğü, güneş kremi koyabilirsiniz.

Sulu Ada Turu Rezervasyon;

Gidiş- dönüş ulaşım ve öğle yemeği dahil en uygun fiyatlarla sizde sevdiklerinize mutlaka görülmesi gereken Antalya’nın incisi Adrasan Sulu ada turunu armağan edin.

Adrasan sulu ada turu için en geç 1 gün önce rezervasyon yapılması gerekmektedir. Bulunduğunuz yere bağlı olarak alınış saati veya buluşma noktası gibi bilgiler için İLETİŞİM hatlarımızdan herhangi birisini arayarak online rezervasyon yapabilirsiniz. Haftalık güncellenen Adrasan Sulu Ada kampanyalı tur fiyatları için Hemen ARAYIN.

Not: Sezon yoğunluğuna bağlı olarak kapasitenin dolma ihtimaline karşı erken rezervasyon yapmanızı tavsiye ederiz.

Rezervasyon Yap

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
İlginizi Çekecek Diğer Aktiviteler
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.