turk ingiltere rusya

Macera arama macera sana gelsin!

Beşkonak Köprülü Kanyon Hakkında Bilgiler

Beşkonak | Köprülü Kanyon | Beşkonak Bölge Bilgileri & Ulaşım

Beşkonak Köprülü Kanyon

Beskonak, Antalya merkeze uzaklığı takriben 90 km olan kızılçam ormanlarıyla donatılmış Akdeniz ikliminin doğal dokusu arasında Manavgat ilçesinin kuzey doğusunda yer alan ünlü SELGE antik kentine oldukça yakın mesafede olan Köprülü Kanyon turizm açısından önemli bir beldemizdir.

Rafting yapılan kısmı 14 km olup vadi derinliği 300 m civarındadır. Doğal su kaynaklarının dere yataklarını aşındırmasıyla oluşan kanyon Trekking sevenler için oldukça cazip seçenekler sunar. Antalya rafting bünyesinde bulunan özel araçlar sayesinde siz sevgili misafirlerimize bu doğal güzellikleri göstermek ve yaşatmak için hem Rafting hem Trekking hem de Kanyon turlarını planlı bir şekilde düzenlemektedir. Doğal Kanyon etrafında Akdeniz iklimine has yabani gülü, zakkum, böğürtlen, ılgın, kuşburnu, keçiboynuzu gibi çeşitli bitkiler yetişmektedir. Yaban hayvanları olarak sıkça karşılaşılan türler arasında kunduz, yaban güvercini, yaban keçisi yaban geyiği, yaban domuzu, çulluk, kartal, porsuk, gibi hayvanları sıralayabiliriz.

Köprülü Kanyonun, Köprüçayı adı verilen yeri, göller yöresinde bulunan ve eğridir gölünün güney tarafında ünlü Toros Dağlarından doğduğu söylenebilir. Yaklaşık 125 km uzunluğundadır. Köprüçay ırmak olarak denize ulaşabilmek için yüz yıllardır kayaları aşındırarak doğal güzelliklerin oluşmasını sağlamıştır. Köprüçay Antalya’da turizmin gelişmesinden sonra Köprülü Kanyon adını alarak devlet tarafından milli park alanı ilan edilip koruma altına alınmıştır. Antalya rafting tam bu doğa güzelliklerinin arasında ırmak kenarının sıfır noktasında yer almaktadır. Antalya’da yapılabilecek en güzel aktivite elbette ki Antalya rafting ile buluşmak ve tanışmakla olur.

Antalya rafting ile Köprülü Kanyon bölgesinin böylesine doğal güzelliklerini siz sevgili misafirlerimize 22 yıldır tanıtmaya ve yaşatmaya çalışıyoruz. Yılın 12 ayı bu güzellikleri bizimle birlikte sitemizi takip ederek görebilirsiniz.

Dünya ülkeleri baz alındığında akarsu zenginliklerine göre en üst sıralarda yer alan ülkemiz bu doğal zenginliği sayesinde ülkemizin turizm gelirlerine büyük katkılar sağlamaktadır. Yaz sezonunda günlük 5 bin yerli ve yabancı turistin uğrak yeri olan Antalya’nın Manavgat ilçesinde yer alan tarihi Köprülü Kanyon uzun yıllardır Rafting ve Kanyon turları konusunda ilk sırada yer almaktadır. Rafting arenasında ülkemiz hayli yol kat etmiştir. Yılda birçok yerli yabancı Rafting severlerin katıldığı yarışmalar düzenlenmektedir. Ülkemizde Rafting Sporuna uygun birkaç ırmak mevcuttur. Dünya standartları açısından Akdeniz ve Karadeniz bölgesi akarsuları Rafting konusunda uygun bölgelerimiz arasında yer almaktadır.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
İlginizi Çekecek Diğer Aktiviteler
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.